Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δίαιτα ...με λογική!


lena

Recommended Posts

Σε γενικές γραμμές, δεν πρέπει κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης, να σας γίνει έμμονη ιδέα η αύξηση του βάρους σας. Μην συγκρίνετε ποτέ την δική σας κατάσταση με την εγκυμοσύνη κάποιας φίλης ή γνωστής σας, γιατί πολύ απλά, όλοι δεν είμαστε ίδιοι. Ο γιατρός σας, θα είναι αυτός που θα σας δώσει την κατάλληλη συμβουλή, σε περίπτωση που την χρειαστείτε.

*** Κλικ εδώ για να διαβάστε ολόκληρο το άρθρο... ***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

ddustuxos den prosexa ti etroga stin egkumosuni,genika etroga aidies k polla gluka,giafto evala k polla kila,k tora den mporo na ta xaso,thelei sosti diatrofi kai polli prosoxi,kai meta diaita issoropimeni,proxthes mou elege i kouniada mou gia mia diaita me tin opoia xaneis 15 kila se 40 meres,tros leei ta panta,px gia mesimeriano mia merida patates tiganites,den prepei na anakateveis leei proteini me udatanthrakes k tetoia,an einai dunaton,k meta se trexoun sto nosokomeio?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάλλον δε 8α πρέπει να

ανακατεύεις ψωμιά με πατάτες, μακαρόνια και ρύζι.

Η πρωτείνη (κοινώς κρεατάκι)

ταιριάζει με τον υδατάν8ρακα( αρκεί να είναι σωστά μαγειρεμένος)

π.χ ρύζι νερόβραστο και όχι καμμένο με λάδια και βούτυρα

καθώς και πατάτα νερόβραστη ή ψητή.

Όχι τηγανητά.

κυρίως σαλάτες (κατά προτίμηση πράσινες)

λίγα λάδια

και είμαι υπέρ του να τρως πλήρες γαλακτοκομικά(και όχι μηδέν %)

και σε λιγότερη ποσότητα.

φρουτάκια

και καθαρισμένα τα κρέατα απ τα λίπη.

και μικρά γεύματα (ιδανικα είναι τα 5 γεύματα ημερεσίως)

χάνεις στα8ερά χωρίς να κάνεις δίαιτες.

Αυτό είναι μια ισορροπημένη διατροφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

εγω παρολο που προσεχω πολυ εχω παρει ηδη 9 κιλα κ ειμαι στον 6ο μηνα.ανησυχω παρα πολυ για τα κιλα μου αλλα η γιατρος οχι ακομη.γεροςς να βγει ομπεμπης μου σιγουρα θελω αλλα ποτε δεν ημουν παχια κ τωρα ντρεπομαι πολλυ.βλεπω κ τις περισσοτερες εγκυες αδυνατες κ ανησυχχω.θα τα χασω αραγε μετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...