Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η θερμοκοιτίδα


lena

Recommended Posts

Εάν κατά τη γέννηση το μωρό έχει δυσκολίες να αναπτύξει τις ζωτικές του λειτουργίες , τοποθετείται για κάποια χρονικό διάστημα στην θερμοκοιτίδα. Με αυτό τον τρόπο, εξασφαλίζεται στο νεογέννητο ένα ιδανικό περιβάλλον και μια σταθερή θερμοκρασία. Για όσο χρόνο παραμείνει στη θερμοκοιτίδα, φροντίζεται , τρέφεται και παρακολουθείται με ιδιαίτερη προσοχή.

*** Κλικ εδώ για να διαβάστε ολόκληρο το άρθρο... ***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

οι θερμοκοιτιδες ειναι η σωτηρια των μωρων που εχουν την ατυχια να αντιμετωπιζουν δυσκολιες απο την πρωτη στιγμη της γεννησης τους εγω οταν πρωτοειδα το μωρο μου στην θερμοκοιτιδα της εντατικης νεογνων ξεσπασα σε κλαματα δεν μπορουσα καν να μιλησω στον γιατρο τον εβλεπα τοσο μικρο τοσο αδυναμο με σωληνακια μασκα οξυγονου και ορους καθε μερα η αγωνια για να τα καταφερει και να βγει απο την θερμοκοιτιδα ηταν απιστευτη καθε κατωρθωμα μια ανασα ελπιδας παλι καλα που υπαρχουν και βοηθουν τα μωρα που το εχουν αναγκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλη πολύ συγκινητικό...

Όχι απόλυτα η θερμοκοιτίδα αλλά ο ΘΕΟΣ θα έλεγα...

Μπράβο στο γιο σου που αγωνίστηκε για τη ζωή του και σ'εσάς που υπομένατε...

Δύσκολες καταστάσεις αλλά Ελπίδα υπάρχει...

Να είναι πάντοτε υγειής και να τον χαίρεστε...

ΥΣ.αλήθεια ποιος εφηύρε την θερμοκοιτίδα;;;Ομάδα είναι ή πρόσωπο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Αναστασία πολύ συγκινήθηκα! Θυμήθηκα και την ανιψιά μου που την έβαλαν λόγο προωρότητας και ήταν έτσι με τα σωληνάκια και μ'όλα αυτά! Και να σας πω και κάτι πολύ αισιόδοξο;; Όταν κάτι συμβαίνει στις θερμοκοιτίδες ειδοποιούνται οι μαίες με ήχο που κάνουν και πάνε! Έπαιρναν συνέχεια λοιπόν σήμα από ένα μωράκι.. έτρεξαν.. και τι να δουν;; Κουνιόταν η δικιά μας του καλού καιρού και με τα πόδια της κούναγε τα καλωδιάκια και τα σωληνάκια!! :P

Όλα τα μωρά του κόσμου να τα φυλάει η Παναγία μας! Όλα να είναι γερά!!! Υγεία πάνω απ'όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕΣ.ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΟΡΟ ΕΙΧΕ ΓΙΑ 5ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΠΑΡΑΖΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΣΥ ΠΩΣ ΕΝΝΟΙΩΘΕΣ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΕΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

ΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαίνεται τόσο μικρούλης και όμως τα κατάφερε.

Εύχομαι να είναι πάντα γερός και μαζί με εκείνον και εσύ που πήρες δύναμη από την δύναμή του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγια μου..:(

Ο θεος να φυλαει τα παιδακια ολου του κοσμου..

Πραγματικα πολυ συγκινητικό...

Ας κοιταξουμε ολοι αυτους τους μικρους αγωνιστες..

και ας σταματησουμε επιτελους να γκρινιαζουμε για

την καθε ασημαντη μπουρδα..

Χιλια μπραβο σ' αυτα τα πλασματακια.

Παραδειγμα για ολους μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...