Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το mammyland συζητάει με την manoyla!


Βανια

Recommended Posts

Παναγιωτα μου να σου ζησει η κορουλα και συντομα να χαρεις στην αγκαλια σου και το νεο μελος της οικογενειας .Η συνεντευξη σου θεωρω οτι βοηθησε παρα πολλες κοπελες που προσπαθουν αλλα δεν μπορουν .Και τελικα στη δικη σου περιπτωση μαλλον με αφορμη τη δικη σου περιπτωση βλεπουμε πόσο ανασταλντικός παραγοντας ειναι το αγχος με το που αφεθηκατε ελευθεροι εχοντας στην αγκαλια σας τη μπεμπουλα να και το δευτερο .Μπραβο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπον θελω να ευχαριστησω την Λενα που με προτημησε και εμενα για αυτην υτην συνεντευξη,δεν το πηστευα ποτε οτι θα γινοταν και αυτο στην ζωη μου.!!Ευχαριστω Λενα μου και συγνωμη για την ταλαιπωρια!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!Ελπιζω να βοηθησα αρκετες κοπελες με τα γεγονοτα της ζωης μου!!Να χαιρεσε και εσυ την οικογενεια σου!!!!Οχι ανχος κοριτσια και ολα θα γινουν!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoyla πολυ συγκινηθηκα απο την ιστορια σου μια κ εγω ειμαι στα 9 χρονια παντρεμενη κ μολις τωρα ειμαι εγκυος στο μπεμπακο μου,ταλαιπωρηθηκα κ εγω οπως κ εσυ κ ειναι η δευτερη προσπαθεια εξωσωματικης που εχω κανει, δε σου κρυβω πως λαχταρω τη μερα που θα παρω το μπεμπακο μου αγκαλια, κ πως δεν υπαρχει μερα που να μη χαιδεψω την κοιλια μου λεγοντας του λογακια...χαρηκα επισης που εισαι κ παλι εγκυος κ σου ευχομαι με το καλο κ το δευτερο παιδακι σου κ οτι αλλο ποθειτε με το συσυγο σου, να σαι καλα φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαιρεσαι την κορακλα σου και με το καλο το δευτερο μωρακι.

η προσπαθεια και η πιστη τελικα παντα ανταμοιβονται.δινεις κουραγιο και ελπιδες σε πολλες κοπελες.:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoyla έγραψε:

Λοιπον θελω να ευχαριστησω την Λενα που με προτημησε και εμενα για αυτην υτην συνεντευξη,δεν το πηστευα ποτε οτι θα γινοταν και αυτο στην ζωη μου.!!Ευχαριστω Λενα μου και συγνωμη για την ταλαιπωρια!!:)

Παναγιώτα, άξιζε η όποια ταλαιπωρία..πιστεψέ με. ;) Να' σαι καλά και με το καλό να έρθει και το δεύτερο mammylandoμωράκι....:laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαννουλα πολυ συγκινητικη και τρυφερη η ιστορια σου και το κυριοτερο δινει μηνυμα ελπιδας σε οσες προσπαθουν για μωρο!!!!Μπραβο σου!!!!και στη Λενα που εκανε τη συνεντευξη!!!!Για το αγχος λεμε και ξαναλεμε ποσο κακο κανει και η δικια σου περιπτωση το αποδεικνυει περιτρανα!!!!

Χαιρομαι παρα πολυ που εμεινες εγκυος στο δευτερο με φυσ τροπο,οσο για τα ωαρια μπορεις,εαν θελεις,να ζητησεις να δοθουν σε γυναικες που τα χρειαζονται!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα μου να σου ζησει μπραβο σας για την δυναμη που εχετε και εσυ και ο αντρας σου και αντιμετωπισατε το προβλημα που υπηρχε και φερατε στον κοσμο αυτην την γλυκα!!!!!

μπραβο που κανατε αυτην την συνεντευξη για να δωσετε κουραγιο και θαρρος σε οσα κοριτσια προσπαθουν και εχουν απογοητευτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι μπραβο για αυτη σου την πρωτοβουλια..

παναγιωτα μου ησουν υπεροχη;) να σαι παντα καλα να χαιρεσαι το παιδακι σου κ με το καλο να δεχτητε κ το δευτερο:)

λενακι whos next??;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!! ΠΑΛΙ ΠΛΑΝΤΑΞΑ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ!! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΗΝ ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΑΚΙ ΣΟΥ. ΛΕΝΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΔΑΤΕ??? ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ!!!!! ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες σας!!Ειστε υπεροχες!!Πραγματικα και το πηστευω πως παιζει πολυ συμαντικο ρολο το ανχος!!Γι'αυτο οσο μπορουν οι κοπελες που προσπαθουνουν να αποβαλουν το ανχος τους οσο το δυνατον!!Τωρα Υββονη μου γι'αυτο που ειπες για τα ωαρια μου εχω κανει ειδη δωρεα αφου ειχα παρα πολλα.Οσο για τα υπολοιπα ειναι ειδη γονιμοποιημενα αρα δεν μπορω να τα δωσω!!:) (Φαντασου καποια στιγμη στην ζωη να συναντηθουν τα αδερφια και να αγαπηθουνέσυ τι θα εκανες;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Παναγιώτα. Χαίρομαι ιδιαίτερα που δέχτηκες την πρόσκλησή μου να μας μιλήσεις για τον εαυτό σου και την οικογένειά σου. Είσαι κι’ εσύ ένα από τα πιο παλιά μέλη του Mammyland και ιδιαίτερα αγαπητή απ’ όλα τα κορίτσια. Πιστεύω πως θα μάθουμε πολλά από την δική σου συνέντευξη καθώς είναι η πρώτη φορά που κάποια κοπέλα θα μας μιλήσει για τις δυσκολίες της απόκτησης ενός παιδιού... 

Και είναι πολύ σημαντικό αυτό γιατί στις μέρες μας είναι πολύ συχνό το

φαινόμενο της υπογονιμότητας και πολλά είναι τα κορίτσια που

ενδιαφέρονται να μάθουν όσες περισσότερες πληροφορίες μπορούν. Ελπίζω

να μπορέσω να εκμαιεύσω από σ’ ένα όσο το δυνατόν περισσότερες χρήσιμες

πληροφορίες. Ας ξεκινήσουμε λοιπόν και πρώτα πρώτα να  ρωτήσω λίγα

πράγματα για σένα.

ΠΡΟΦΙΛ:

Όνομα: Παναγιώτα

Οικ. Κατάσταση: Παντρεμένη με 1 παιδί

Τόπος κατοικίας: Σαλαμίνα

Επάγγελμα: Κομμώτρια

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά απίστευτη ιστορία!! Να σου ζήσει η κορούλα σου και με το καλό να υποδεχτείς και το 2ο μωράκι σου!! Ειλικρινά συγκινήθηκα και χάρηκα πάρα πολύ που βγήκατε νικητές από όλη αυτή την περιπέτεια! Και φυσικά που ο Θεός σας έστειλε ακόμα ένα υπέροχο πλασματάκι... χωρίς ταλαιπωρία! Και πάλι μπράβοοοο!!

Και επίσης θα συμφωνήσω σε αυτό που λες στα κορίτσια!! ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!! ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠ' ΟΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ 2Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!!ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ.ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ.Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΗ ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΡΟΥΜΠΙΑΝΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΣΕΝΑ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΛΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΔΩΘΗΚΕ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΑΤΟΜΑ.:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλα είσαι η 1η που μίλησα πριν 1 μιση χρόνο και έχω ζήσει την ιστορία σου, μας συγκίνησες πραγματικά, χαίρομαι πάρα πολύ για σένα .....με το καλό το νέο μέλος της οικογένειας.

Φιλιά πολλά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γλυκια Παναγιωτα εισαι υπεροχη!

παντα με τον καλο λογο για ολα!

να χαιρεσαι το παιδακι σου , το ομορφο παπακι σου!

με το καλο και το 2ο και το 3ο και το 4ο και πολλα ακομα παιδακια!

να εχεις μια ευτυχισμενη οικογενειακη ζωη και παντα χαρες!

οσα περασες πλεον ειναι γλυκιες αναμνησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μου με συγκινησες...

τι τραβηξες και εσυ κοπελα μου με την εξωσωματικη...

ολα για καποιο λογο γινοντε. ;)

Να δωσεις πολλα πολλα φιλακια στην Ρουμπιαννα και με το καλο το δευτερο παιδακι σου!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε συ Παναγιωτα με συγκινησες βραδιατικα. Δεν εχω ιδεα για το τι περασες γιατι εμεις το πιασαμε το μωρακι με την πρωτη πρωτη φορα που προσπαθησαμε δοξα το θεο και δεν πιστευα στα ματια μου, αλλα καταλαβα ποσο πονο μπορει να νιωσει ενας ανθρωπος απο την περιγραφη σου. Ευτυχως εισαι τυχαιρη γιατι τωρα θα εχεις δυο αγγελουδια και αφου εισαι τοσο στοργικος ανθρωπος σε βλεπω να μη μενεις στα δυο :blink: :woohoo: Να σου ζησουνε κοπελα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω μας συγκινησες manoyla!!Μπραβο σου κοπελα μου για την υπομονη σου και για την επιμονη σου!!Φανταζομαι πως θα παιρνουν απο εσενα θαρρος ολα τα κοριτσια που προσπαθουν στα οποια ευχομαι καλη επιτυχια!!Να σου ζησει το παιδακι σου και με το καλο να υποδεχθεις και το καινουριο σου μωρακι!!Πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...