Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ 2011???!!


Recommended Posts

Συναγωνίστριες καλημέρα Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά να έχουμε όλοι.Επειδή έχω καιρό να ''μπώ'' θέλω να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια για τα λόγια συμπαράστασης...katerina... σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες με το καλό να κρατήσεις το αγγελούδι σου στην αγκαλιά σου ;) Εγώ ξεκινάω τέλη Ιανουαρίου οπότε έχω λίγο καιρό ακόμη :lol: πολλά φιλάκια σε όλες σας και καλή αρχή ;);)
an kaneis to vraxy protokolo kai sy mazi mas tha kaneis fraoulitsa mou!! giati kai meis arxizoume twra eneseis alla gia to makry...... kalos orises kai kali arxi!!!! kai mena i prwti mou fora alla me kanan expert edw xexexex :lol:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 193
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΒΛΕΠΩ Η ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΕΤΣΙ?ΑΥΤΟ ΜΕ ΣΤΕΜΑΧΩΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ(ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ?)ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΕΙ (ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!!)

ΜΕΜ ΞΕΚΙΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ(ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ)ΜΕ ΤΗ GONAPEPTYL DAILY.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕΤΑ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ Η' ΜΕ ΚΛΙΣΗ 45 ΜΟΙΡΩΝ?Ε? :?::?: ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΕΞΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΥΝΤΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ?ΦΤΟΥ ΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου barcelonita και καλή αρχή!!!

Εγώ ό,τι ενέσεις έχω κάνει (Gonal F, Cetrotide, Ovitrelle, Daronda, Altermon) τις έριχνα σχεδόν κάθετα, με ελάχιστη κλίση και δεν πονούσα καθόλου. Ιδιαίτερα όταν έκανα στην ευρύτερη περιοχή δεξιά και αριστερά από τον αφαλό (πρέπει να αφήσεις 3-5 εκατοστά απόσταση). Κάτω από τον αφαλό συχνά πονούσε. Χθες που μου έκανε τις ενέσεις νοσοκόμα, έγιναν υπό γωνία κάτω από τον αφαλό και πόνεσα, περισσότερο από όταν τις έκανα μόνη μου. Εγώ θα σε συμβούλευα να τις κάνεις με μεγαλύτερη κλίση των 45 μοιρών και να είσαι γρήγορη, χωρίς να βάλεις μεγάλη δύναμη. Επίσης, μέτρα μέχρι το 5 μέχρι να αφαιρέσεις την βελόνα, ιδιαίτερα εάν στην πορεία έχεις πένα Gonal F, γιατί το φάρμακο συνεχίζει να χύνετε.

Εξάψεις έχω και εγώ από το Daronda και τις καταλαβαίνω το βράδυ που κοιμάμαι.

Αυτααααααααά....

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!!!

Τι τραβάμε και εμείς οι χορεύτριες.... [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΒΛΕΠΩ Η ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΕΤΣΙ?ΑΥΤΟ ΜΕ ΣΤΕΜΑΧΩΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ(ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ?)ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΕΙ (ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!!)

ΜΕΜ ΞΕΚΙΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ(ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ)ΜΕ ΤΗ GONAPEPTYL DAILY.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕΤΑ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ Η' ΜΕ ΚΛΙΣΗ 45 ΜΟΙΡΩΝ?Ε? :?::?: ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΕΞΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΥΝΤΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ?ΦΤΟΥ ΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ..

kopela mou kalh arxh kai kalh epityxia, emena mou tis ekane o antras mou tis eneseis kai den ponousa katholou thymamai pws tou eixan pei na tsimpaei ligo to derma kai meta na tis vazei ligo plagia afou prwta vgalei ton aera apo mesa, vevaia egw ekana puregon, orgalutran kai suprefact twra thn allh evdomada tha ksekinhsw me daronda prwth fora kai den kserw pws tha einai.

KALH EPITYXIA SE OLES KORITSIA EYXOMAI EPITELOUS NA APOKTHSOUME ENA DYO TRIA MPEMPAKIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS GLUKES!!!! POLLA TSIMPIMATAKIA TA KORITSAKIA MOU ALLA GIA KALO EINAI THA DEITE!!!! GIA NA XOUME PAREA H MIA THN ALLH !! WRAIA PAREA NA VARAME ENESEIS KAI NA TO XAIROMASTE KIOLAS

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: EGW ARXIZW ME SUPERFACT DEFTERA KALO AFTO????? POLY DIAFORETIKA PROTOKOLA RE KORITSIA MAS DINOUN !! EINAI SWSTO AFTO??? DEN VRIKA MIA POU NA KANEI TO IDIO ME MENA!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mem Μου το κάθε σώμα ανταποκρίνεται διαφορετικά όπότε μη σε απασχολούν τα άλλα Πρωτόκολλα. Και εγω σε 2 κέντρα πήγα 2 διαφορετικά μου δώσανε. Αλλα κ στα 2 είχα ακριβώς την ίδια ανταπόκριση.............. Αντε κοριτσάκια μου, μακάρι να τα καταφέρετε όλες.........περνάει ο καιρός .......και θα έρθει η μέρα της χαράς κ δεν θα το πιστέυετε............εγω ακόμα δεν το έχω πιστέψει...........

τις ενέσεις τις έκανα μόνη μου κ με κλίση, γράφουν οι οδηγίες....θα δέιτε...........δεν πονάνε ....καλύτερα μόνες σας για να έχετε τον έλεγχο. Μετα τη 1η 2η αέρας θα φευγουν.......:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την Nikol, όταν κάνεις την πρώτη και την δεύτερη, μετά δεν έχεις πρόβλημα.

Εγώ τις έκανα όλες με μικρή γωνία και τις κάρφωνα (συγνώμη κορίτσια για την περιγραφή!!!). Ασφαλώς και βγάζουμε τον αέρα, αλλά τις προάλλες άφησα πολύ αέρα στην σύριγγα και το μόνο μου συνέβει ήταν ότι πόνεσε πολύ το φάρμακο.

skorpina82, το Daronda δεν είναι τίποτα. Μη φοβάσαι. Δεν πονάει καθόλου.

Καλή συνέχεια κορίτσια και κουράγιο, θα φτάσουμε στο στόχο μας, αργά ή γρήγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΒΛΕΠΩ Η ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΕΤΣΙ?ΑΥΤΟ ΜΕ ΣΤΕΜΑΧΩΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ(ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ?)ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΕΙ (ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!!)

ΜΕΜ ΞΕΚΙΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ(ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ)ΜΕ ΤΗ GONAPEPTYL DAILY.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕΤΑ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ Η' ΜΕ ΚΛΙΣΗ 45 ΜΟΙΡΩΝ?Ε? :?::?: ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΕΞΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΥΝΤΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ?ΦΤΟΥ ΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ..

Με το νέο έτος εύχομαι να έρθει κάτι νέο στη ζωή μας...Barcelonita κι εγώ με μακρύ πρωτόκολλο ξεκινώ, Gonapeptyl daily,αλλά λίγο πιο αργά, τέλη Γενάρη...Δε γνωρίζω κι εγώ πολλά, αλλά τι να πεις με τις εξάψεις ;;; Δεν το περίμενα αυτό...Θα'ναι από τα οιστρογόνα μάλλον...Κι άσε συναδέλφισσα θα είμαστε και σε σχολείο...Εύχομαι μόνο οι εξάψεις και τα φουντώματα να μας βγουν σε καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το νέο έτος εύχομαι να έρθει κάτι νέο στη ζωή μας...Barcelonita κι εγώ με μακρύ πρωτόκολλο ξεκινώ, Gonapeptyl daily,αλλά λίγο πιο αργά, τέλη Γενάρη...Δε γνωρίζω κι εγώ πολλά, αλλά τι να πεις με τις εξάψεις ;;; Δεν το περίμενα αυτό...Θα'ναι από τα οιστρογόνα μάλλον...Κι άσε συναδέλφισσα θα είμαστε και σε σχολείο...Εύχομαι μόνο οι εξάψεις και τα φουντώματα να μας βγουν σε καλό...

Κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά! Βλέπω είμαστε πολλές συναδέλφισσες! Να σας ρωτήσω, πώς θα το αντιμετωπίσετε με το σχολείο; Όταν θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά με το καλό πρέπει να είναι ενήμερος και ο διευθυντής! Έτσι δεν είναι; Γενικά δεν θα ήθελα να ξέρουν γιατί θα λείπω, αλλά το χαρτί της αναρρωτικής θα το γράφει κανονικά και θα πηγαίνει από γραμματεία σε διεύθυνση.. όχι ότι έχω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά σε περίπτωση που δεν.. (ούτε να το λέω δεν θέλω) τότε θα μου είναι πιο δύσκολο να γυρίσω πίσω και να με κοιτάνε με λύπηση και να μου εύχονται για την επόμενη φορά! Θα είμαι λίγο ψυχοφθόρο.. Σκέφτομαι να το πω στον διευθυντή πολύ εμπιστευτικά κατά τη διάρκεια της προσπάθειας και ότι θα υπάρχει περίπτωση να λέιψω για λίγο! Εσείες πώς το σκέφτεσετε να το κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ , ΜΕΤΑ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ 5 ΜΕΡΕΣ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ( ΘΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ) .ΣΙΓΑ ΜΗ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΕΞΑΛΛΟΥ ΗΔΗ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΟΥ ΛΥΣΣΑΞΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΩ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΥΣ ΧΑ ΧΑ ΧΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτάξτε κορίτσια, πιστεύω είναι ενετλώς υποκειμενικό το θέμα...Εγώ έχω στο ενεργητικό μου δύο αποτηχημένες σπερματεγχύσεις και οι δύο κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς...Την πρώτη φορά δεν τους είχα πει τίποτα. "Σιγά μη βγάλω τα προσωπικά μου στο σχολείο "που λέει και η συννεφάκι. Στο μεταξύ ήρθε χαρτί στο σχολείο που φαινοτανε ότι είναι από τη μονάδα Εξωσωματικής...Ωστόσο δεν ήταν τόσο αυτό, εγώ από τη φύση μου είμαι αγχώδης, είχα και διαγωνίσματα εκείνο τον καιρό, ένιωθα και κάπως που έλειπα απροειδοποίητα σχεδόν κάθε φορά και τη δεύτρη φορά αποφασίζω να μιλήσω εμπιστευτικά στο διευθυντή μου, ο οποίος παρεπιπτόντως είναι υπέροχος άνθρωπος ( Είναι και πού θα πέσεις καμιά φορά). Μου είπε λοιπόν κορίτσια" πανω από όλα θα είναι αυτό στη ζωή σου ". Το αποτέλεσμα ήταν τη δεύτερη φορά ( ανεξάρτητως αρνητικού αποτελέσματος ) δεν ήμουνα αγχωμένη...Καταλαβαίνω αυτό που λες barcelonita, το μετά ούτε κι εγώ το αντέχω...Από την άλλη όμως πιστεύω ότι η δουλειά μας βοηθάει να ξεπερνάμε καταστάσεις...Ειδικά εμείς που όσο κι αν καμιά φορά μας πληγώνει έχουμε να κάνουμε με παιδιά και τα παιδικά βλέμματα είναι ό,τι πιο αθώο έχουμε...βάλσαμο στην ψυχή...Επίσης εγώ σκεφτόμουνα απ' ό,τι διαβάζω κι εδώ στο φόρουμ μια εγκυμοσύνη αργεί συνήθως να επιβεβαιωθεί...Εμείς τι θα κάνουμε τότε, αν η άδεια μας έχει τελειώσει...Εγώ κορίτσια είμαι και νεοδιόριστη τρομάρα μου κι έχω ελάχιστη άδεια...Κι αν κατάλαβα καλά barcelonita εμείς είμαστε σε δημόσιο νοσοκομείο και δε νομίζω να μας δώσει άδεια 5 μέρες αλλά γύρω στις 12 φαντάζομαι...

Όπως κι αν έχει εύχομαι σε κάθε κοπέλα καλά αποτελέσματα και θα χαίρομαι να μαθαινω νέα ειδικά από συναδέλφισσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ δασκάλα είμαι. Έκανα την εξωσωματική πέρισυ τον Οκτώβρη το σαββατοκύριακο των εκλογών. Το κανόνισα επίτηδες έτσι. Τη Δευτέρα δεν είχαμε σχολείο και τις υπόλοιπες 4 μέρες μου τις έγραψε άδεια ο γυναικολόγος από το ΙΚΑ (είμαι αναπληρώτρια). Το χαρτί έγραφε "λόγω IVF". Δεν ξέρω αν ο διευθυντής μου κατάλαβε τι σημαίνει, πάντως δεν με ρώτησε τίποτα και ούτε εγώ του εξήγησα. Είπα απλά ότι θα λείψω γιατί θα κάνω μία επέμβαση. Γενικά δεν είπα σε κανέναν τίποτα (ούτε καν σε συγγενείς) γιατί δεν ήθελα ερωτήσεις και βλέμματα λύπησης ή περιέργειας. Πάντως ακόμη και όταν έμεινα έγκυος τελικά και το είπα στο διευθυντή γιατί πήρα πάλι άδεια λόγω αίματος με ρώτησε αν οι συνάδελφοι το ξέρανε και επειδή του είπα όχι ακόμη δεν είπε τίποτα. Την εγκυμοσύνη την ανακοίνωσα εγώ.

Επειδή το έχω περάσει, μην ανησυχείτε όλα καλά θα πάνε. Θέλει αισιοδοξία και πίστη ότι το θαύμα θα γίνει! Καλά αποτελέσματα σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GNWMH MOU EINAI NA MHN XEROUN GYRW SOU OI FILOI KAI SYNADELFOI GI AFTO GIATI META SE AXWNOUN AN PETYXE ARAGE AN OXI KAI TI KRIMA KAI GIATI DEN MPOREITE KAI OLA AFTA KAI AN DEN PETYXEI OLOI SE LYPOUNTE KAI OOOOLES AFTES TIS MPOURDES POU DEN TIS XREIAZOMASTE TWRA!! EGW THA KLEISW THN DOULEIA MOU GIA 2 VDOMADES THA XASW OOOLES TIS PELATISSES MOU MALLON ALLAAAAAAA DEN ME NOIAZEI GIATI THA DINA TA PAAAANTA NA PETYXEI AFTO!!!! :lol: NYSTIKO THA AFINW TO FASOLAKI MALLON :lol: KORITSARES MOU VREITE ENA XARTI POU NA GRAFEI MIA DIKAIOLOGIA APO TO KENTRO POU THA KANETE THN EXWSWMATIKH KAI ANAGGASTIKA THA THN DEXTOUN THN DIKAIOLOGIA!!! OTAN GINEI H EMVRIOMETAFORA TO MONO POU THA SKEFTESTE EINAI OTI THA PROSEXETE TA EMVRIAKIA SAS SAN THYSAVRO MEXRI NA DEITE THN XORIAKH NA FTANEI STA YPSHHHHHHHHH!!!! :D TA FILIA MOU KAI OOOOLES ME MWRAKIA FETOS!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις σας!! Τελικά μάλλον κι εγώ κλίνω στο να μου γράψουν μια δικαιολογία άλλη.. ο διευθυντής μου είναι καλός άνθρωπος, αλλά ξεχνιέται εύκολα και σε βγάζει άνετα στη φόρα.. Θα δούμε..τώρα προς το παρόν θα περιμένω την περίοδο, για να αρχίσουμε σιγά σιγά..

Άλλη ερώτηση, αν ξέρετε! Αυτή τη βδομάδα πέρασα γαστρεντερίτιδα και τώρα νιώθω κομμάρες και πρέπει να με πιάνει συναχάκι! Υπό φυσιολογικές συνθήκες ούτε που θα με ένοιαζε, αλλά τώρα φοβάμαι μήπως αυτό θα επηρεάσει όλη τη διαδικασία, επειδή ο οργανισμός είναι εξασθενημένος! Θα το πω σίγουρα και στους γιατρούς στο κέντρο και βλέπουμε!!

Αλήθεια είναι καμία κοπέλα που θα αρχίσει με ανταγωνιστή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις σας!! Τελικά μάλλον κι εγώ κλίνω στο να μου γράψουν μια δικαιολογία άλλη.. ο διευθυντής μου είναι καλός άνθρωπος, αλλά ξεχνιέται εύκολα και σε βγάζει άνετα στη φόρα.. Θα δούμε..τώρα προς το παρόν θα περιμένω την περίοδο, για να αρχίσουμε σιγά σιγά..

Άλλη ερώτηση, αν ξέρετε! Αυτή τη βδομάδα πέρασα γαστρεντερίτιδα και τώρα νιώθω κομμάρες και πρέπει να με πιάνει συναχάκι! Υπό φυσιολογικές συνθήκες ούτε που θα με ένοιαζε, αλλά τώρα φοβάμαι μήπως αυτό θα επηρεάσει όλη τη διαδικασία, επειδή ο οργανισμός είναι εξασθενημένος! Θα το πω σίγουρα και στους γιατρούς στο κέντρο και βλέπουμε!!

Αλήθεια είναι καμία κοπέλα που θα αρχίσει με ανταγωνιστή?

Καλημέρα κορίτσια, καλημέρα Lianaki,

εμένα μου πρότινε ο γιατρός στο κέντρο που πήγα

το πρωτόκολλο του ανταγωνιστή,αλλά θα το ξεκινήσω

μετά από 2-3 μήνες, μια και μου είπε ο γυναικολόγος μου

να το προσπαθήσω λίγο ακόμα.

Πήρα τα χαρτάκια μου, ενημερώθηκα δεν έχω άλλη εμπειρία

αλλά τρόμαξα λίγο με τις τόσες ενέσειςνα πω την αλήθεια!!!

Σίγουρα ενημέρωσε τον γιατρό σου για τη

γαστρεντερίτιδα για να είσαι σίγουρη πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία,

μήπως σου πει να πάρεις καμιά βιταμινούλα.

φιλιά και όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GNWMH MOU EINAI NA MHN XEROUN GYRW SOU OI FILOI KAI SYNADELFOI GI AFTO GIATI META SE AXWNOUN AN PETYXE ARAGE AN OXI KAI TI KRIMA KAI GIATI DEN MPOREITE KAI OLA AFTA KAI AN DEN PETYXEI OLOI SE LYPOUNTE KAI OOOOLES AFTES TIS MPOURDES POU DEN TIS XREIAZOMASTE TWRA!! EGW THA KLEISW THN DOULEIA MOU GIA 2 VDOMADES THA XASW OOOLES TIS PELATISSES MOU MALLON ALLAAAAAAA DEN ME NOIAZEI GIATI THA DINA TA PAAAANTA NA PETYXEI AFTO!!!! :lol: NYSTIKO THA AFINW TO FASOLAKI MALLON :lol: KORITSARES MOU VREITE ENA XARTI POU NA GRAFEI MIA DIKAIOLOGIA APO TO KENTRO POU THA KANETE THN EXWSWMATIKH KAI ANAGGASTIKA THA THN DEXTOUN THN DIKAIOLOGIA!!! OTAN GINEI H EMVRIOMETAFORA TO MONO POU THA SKEFTESTE EINAI OTI THA PROSEXETE TA EMVRIAKIA SAS SAN THYSAVRO MEXRI NA DEITE THN XORIAKH NA FTANEI STA YPSHHHHHHHHH!!!! :D TA FILIA MOU KAI OOOOLES ME MWRAKIA FETOS!!!

ΩΡΑΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ Η ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ-ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.ΤΙ ΑΛΛΟ;ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ .ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ , ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΑ ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PAW NA KANW PAIDI PES TOUS KAI THELW TON XRONO MOU GI AFTO DWSE MIA VDOMADA ADEIA KAI AN THELOUME PERISSOTERO XRONO STO LEME :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: THA MEINEI OANTHRWPOS :lol::lol::lol::lol:

PAIDIA AFTO ME TON ANTAGWNISTH KALO EINAI???? TI AKRIVWS GINETE SE AFTH THN PERIPTWSH???? PWS EINAI TO PROTOKOLO??? AKOUSA APO KOPELLES OTI EINAI DYSKOLO KAI KATI PARAXENA!!!! SAS EIPE PWS EINAI H DIADIKASIA?????

ZAXARWTOOOOOOOO KALOSORISES STHN PAREA MAS GLYKO MOU!!!!! H ZAXARENIA KORITSIA EINAI H XARA THS ZWHS!!!!! TA FILIA MOU :D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα!Είμαι νέο μέλος στο forum.Ξεκινάω και εγώ σε 2 εβδομάδες την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής (μακρύ πρωτόκολλο με daronda και puregon).Εύχομαι καλή χρονιά και καλή επιτυχία σε όλες μας!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα!Είμαι νέο μέλος στο forum.Ξεκινάω και εγώ σε 2 εβδομάδες την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής (μακρύ πρωτόκολλο με daronda και puregon).Εύχομαι καλή χρονιά και καλή επιτυχία σε όλες μας!! :)

kalos hrthes koritsi mou mallon mazi tha ksekinhsoume kai egw se 2 evdomades ypologizw na ksekinhsw kai me ta idia farmaka, kalh epityxia na exoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalos hrthes koritsi mou mallon mazi tha ksekinhsoume kai egw se 2 evdomades ypologizw na ksekinhsw kai me ta idia farmaka, kalh epityxia na exoume

Eyxaristw poly!kai se sena eyxomai kalh epityxia kai me mia terastia xoriakh sto telos tou "agwna"!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλημέρα Lianaki,

εμένα μου πρότινε ο γιατρός στο κέντρο που πήγα

το πρωτόκολλο του ανταγωνιστή,αλλά θα το ξεκινήσω

μετά από 2-3 μήνες, μια και μου είπε ο γυναικολόγος μου

να το προσπαθήσω λίγο ακόμα.

Πήρα τα χαρτάκια μου, ενημερώθηκα δεν έχω άλλη εμπειρία

αλλά τρόμαξα λίγο με τις τόσες ενέσειςνα πω την αλήθεια!!!

Σίγουρα ενημέρωσε τον γιατρό σου για τη

γαστρεντερίτιδα για να είσαι σίγουρη πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία,

μήπως σου πει να πάρεις καμιά βιταμινούλα.

φιλιά και όλα θα πάνε καλά!!!!

Γειά σας κορίτσια!! Teddy_Dion καλά κάνετε και περιμένετε αν δεν συντρέχει κάποιος σοβαρός λόγος! Πρέπει να είσαστε απόλυτα έτοιμοι για να ξεκινήσετε! Και εμείς δώσαμε τα χρονικά περιθώρια, αλλά τώρα να σου πω ανυπομονώ κιόλας να αρχίσω! Περνάς απ' όλα τα στάδια μέχρι να ξεκινήσεις.. Τώρα δεν ξέρω τι θα βρω μπροστά μου! Άλλες κοπέλες ταλαιπωρούνται περισσότερο κι άλλες όχι τόσο.. το σίγουρο είναι ότι είναι για καλό σκοπό και πας συνειδητοποιημένη για το τι θες!! Οι ενέσεις δε μου λένε και πολλά.. Το βλέπω σαν να είμαι με ίωση και πρέπει να κάνω όλα τα διαδικαστικά, για να γίνω καλά.. και μετά μωράκι.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PAW NA KANW PAIDI PES TOUS KAI THELW TON XRONO MOU GI AFTO DWSE MIA VDOMADA ADEIA KAI AN THELOUME PERISSOTERO XRONO STO LEME :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: THA MEINEI OANTHRWPOS :lol: :lol: :lol: :lol:

PAIDIA AFTO ME TON ANTAGWNISTH KALO EINAI???? TI AKRIVWS GINETE SE AFTH THN PERIPTWSH???? PWS EINAI TO PROTOKOLO??? AKOUSA APO KOPELLES OTI EINAI DYSKOLO KAI KATI PARAXENA!!!! SAS EIPE PWS EINAI H DIADIKASIA?????

ZAXARWTOOOOOOOO KALOSORISES STHN PAREA MAS GLYKO MOU!!!!! H ZAXARENIA KORITSIA EINAI H XARA THS ZWHS!!!!! TA FILIA MOU :D :D :D :D :D :D :D :D

kardoula2 θα μας πουν και τα άλλα κορίτσια, αλλά νομίζω ότι το πρωτόκολλο με ανταγωνιστή είναι κάτι παραπλήσιο με το βραχύ. Δεν μου φαίνεται τρελά περίπλοκο..εγώ θα ξεκινήσω με puregon και filicine και μετά με orgalutran. Ξέρω το πρόγραμμα μέχρι την 5η μέρα! Μετά καθορίζεται από τους γιατρούς. Διαρκεί 12 μέρες. Έχει ομοιότητες με τα άλλα πρωτόκολλα? Δεν ξέρω τι ακολουθείται στα άλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ κοριτσια!να μαι παλι εδω για την 5η προσπαθεια.ξεκιναω 22 ιανουαριου με daroda και puregon.ευχομαι σε ολεσ μασ καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου.να σταματησει επιτελουσ αυτη η ταλαιπωρια.αρκετα εχουμε περασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...