Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΑΜΗΛΗ ΑΜΗ


tanya

Recommended Posts

Κορίτσια θέλω αν ξέρετε να μου πείτε καταρχήν τι είναι αυτή η εξέταση (ΑΜΗ) -έχει σχέση με το πόσα ωάρια έχω;- και κυρίως, αν γνωρίζετε, αν υπάρχει τρόπος με κατάλληλη αγωγή να ανέβουν οι δείκτες....Σύμφωνα με τα αποτελέσματα, έχω χαμηλή γονιμότητα.....

Μπορεί να αλλάξει κάτι ή πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι για εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οτι ξερω αυτη η εξεταση βλεπει την ποιοτητα των ωαριων σου,βρηκα στο internet και αυτο διαβασε το θα καταλαβεις..http://news.in.gr/science-technology/ar ... id=1109221

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τανια νομίζω οτι με καταλληλη φαρμακευτικη αγωγη (όπως στην εξωσωματικη κανουν δλδ) μπορεις να βελτιωσεις την ωριμανση των ωαρίων σου. Θα σε κατευθυνει ο γιατρος σου. να σιγουρευτειτε οτι επιλεγετε την καταλληλη για σενα αγωγη/μεθοδο.

Μην ανησυχεις παντως -δεν ειναι κατι που δεν αντιμετωπίζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια. Κουκίδα, αν όπως λες η κατάσταση αντιμετωπίζεται με φαρμακευτική αγωγή, είμαι κάπως πιο ήσυχη.....Με τη νέα χρονιά πλέον θα ασχοληθώ και με αυτό....

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και Καλά Χριστούγεννα να έχετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νένα μου καλή εγκυμοσύνη και σε σένα....Τώρα το είδα....το ποστεράκι σου.....Όλα καλά να σου πάνε μέχρι το τέλος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι Ε; Μήπως να ψαχτώ και εγώ για την μπάλα θα τον ρωτήσω τώρα που θα πάω την Τριτή τον γιατρό…άσε το βλέπω και στον ύπνο μου…οτι δεν πήρε θέση αλλά ντάξει τι να κάνουμε όπως έρθουν τα πράγματα 🙃
    • Τώρα η μικρούλα σου κοιμάται;; Αχ αναρωτιέμαι ποτε θα ξανά κοιμηθούμε, όπως παλιά!! Ρωτάω την μαμά μου, από ποτε μπορούμε να κοιμόμαστε εμείς και τα μικρά να βλέπουν παιδικά 😂😂😂 Αν και ο άντρας μου είναι πολύ πρωινός τυπος και τα σκ που δε δουλεύει παίρνει την μικρή και βγαίνουν βόλτες…οπότε από αυτήν την άποψη είμαι καλά.  Και να μην τον βάλεις πάντως δεν έγινε και κάτι… από του χρόνου πιστεύω θα το χαίρονται..φέτος πιο πολύ εμείς χαιρόμαστε!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα ο μικρούλης έχει πάρει θέση εδώ και 3 4 εβδομάδες αλλά ο γιατρός μου είπε να μη το δένω και κόμπο γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει πάλι οπότε μην αγχώνεσαι!!
    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
    • Αχ αυτό είναι το μόνιμο άγχος μου όσο και να προσπαθώ να μην το σκέφτομαι..και αργεί και το ραντεβού μου, 10 Αυγούστου, σκέφτομαι μήπως του πω να πάω νωρίτερα..με αγχώνει που δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πώς είναι μέσα στην κοιλιά μου..κι όλο την τρίβω κυκλικά μήπως το βοηθήσω να γυρίσει..όλοι όμως λένε, όπως και ο γιατρός, ότι έχουμε χρόνο.. επίσης έχω πάρει το μενταγιόν μπόλα και κάνω την άσκηση όπου όντως στα 4 κουνάς τη λεκάνη σου.. 🤷🤷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...