Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αντιφωσφολιπιδικα αντισωματα και εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια..Πηγα προχτες στον αιματολογο για μετρηση ηπαρινης..10ωρες μετα την ενεση μου ειχε πει εως 12 ωρες...

Ειχα παει τον Μαρτη οταν ειχα ανακαλυψει τα ΝΚ και δικοπηκε η εμβρυομεταφορα..Τοτε μου εκανε 2 συμπληρωματικες την β2GPI lgG KAI lgM..Oταν ξαναπηγα ειχε βγει η lgG 13 με ΦΤ <20 μου χε πει ολα καλα και οτι η αλλη ετσι θα ειναι..ειχα ξαναπαρει τηλ ειχα αφησει μηνυμα στην ηλιθια γραμματεα κα δεν με πηραν..μετα κ γω η χαζη το ξεχασα τελειως

Τωρα που πηγα για την ηπαρινη μου πε πως πρεπει να επαναλαβω αυτη την εξεταση γιατι ειχα βρεθει θετικη..στο lgM με 31 και ΦΤ <20..

Μου ειπε οτι ισως χρειαστει να σταματησω ηπαρινη και να ξεκινησω ασπιρινη..

Πριν λιγο με πηρε η γραμματεας οτι βγηκαν τα αποτελεσματα..και να κλεισω ραντεβου..ενω ειχα συννεοηθει να μου πουν τη δοση την αγωγη και ναμου στειλει με φαξ τα αποτελεσματα..ζητησα να μιλησω με τον γιατρο κ ειναι σε ραντεβου..μετα τις 21.οο μου ειπε!!

Εγω ομως εχω αγχωθει..

Τι γνωριζεται εσεις για ολα αυτα??Εχει καμια κατι παρομοιο με καλη εκβαση εγκυμοσυνης..ειμαι ηδη στην 8η βδομαδα και ολα ειναι μια χαρα μεχρι στιγμης..αλλα τωρα εχω αγχωθει πολλα με ολα αυτα που διαβαζω...

Βοηθειαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα δεν εχω προσωπικη πειρα με εγκυμοσυνη αλλα εκανα τετοιες εξετασεις στο γιο μου

αν θυμαμαι καλα ειναι για κυτταροιο ερυθρα και τοξοπλασμα??

αυτο που ξερω ειναι πως αν το igg ειναι αρνητικο σημαινει οτι δεν το εχεις περασει ποτε στη ζωη σου και αν ειναι θετικο οτι το εχεις περασει κ εχεις κανει αντισωματα ενω το igm δειχνει αν το περνας τωρα.

στο δευτερο ειναι που πρεπει να δωθει προσοχη, ξερω οτι αν μια γυναικα προσπαθει για παιδι σταματαει μεχρι να μηδενιστει η τιμη του

ηρεμησε μην αγχωνεσαι, θα μιλησεις με το γιατρο σου κ θα σου πει τι να κανεις

θα σου δωσει καποια αγωγη και ολα θα πανε καλα!

καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα αυξημένη μία από τις 2 τιμές αντισφωσφολιπιδικών πριν και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. ΟΙ τιμές όμως δεν ήταν σταθερές, μίας έπεφταν και μία ανέβαιναν. Επειδή όμως είχα ανακαλύψει ήδη ότι έχω θρομβοφιλία έκανα ενέσεις ηπαρίνης κι έτσι ήμουν καλυμμένη. Γέννησα ένα υγιέστατο κοριτσάκι και εννοείται πως όλα πήγαν καλά!!! :P Αν είναι υπό παρακολούθηση μην ανησυχείς για τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...