Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λιγη βοηθεια!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας!

στις 20 ιανουαριου επιστρεφω και εγω στη δουλεια...το προβλημα ειναι ο μικρος γιατι ακομα ξυπναει τα βραδια και θελει να θηλασει....η φυση της δουλειας μου ειναι τετοια που θα πρεπει να δουλευω και νυχτες....τι θα γινει τοτε;;;υπαρχει καποια λυση..εχω αγχωθει πολυ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και δεν εχω καθολου εμπειρια για να σου απαντησω παρολα αυτα θελω να σε συγχαρω που μεχρι τωρα θηλαζεις απο οτι βλεπω απο το τικερακι σου ο μικρος σου ειναι 1 χρονων,μπραβο σου,ειναι στοχος μου να θηλασω και εγω μεχρι τοτε,μακαρι να τα καταφερω..Φανταζομαι οτι εχεις περασει δυσκολιες αλλα δεν το εβαλες κατω,εχεις να με συμβουλεψεις κατι,τι να προσεξω με τον θηλασμο τι να μην κανω,καποια μυστικα ισως...??Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και ευχομαι να υπαρχει λυση στο προβλημα σου και να θηλασεις και αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω νενα μου και με το καλο το αγορακι σου...

τωρα γι αυτο που ρωτας...ενημερωσου πολυ απο εδω μεσα...και απο βιβλια...η γνωση ειναι το πιο σπουδαιο πραγμα...και τελος να θυμασαι παντα οτι οσο βαζεις το μωρο στο στηθος θα εχεις γαλα...προσωπικα δεω αντιμετοπησα δυσκολιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτού μου καταρχήν μην αγχώνεσαι από τώρα γιατί μέχρι τότε μπορεί και να μην ξυπνάει τις νύχτες...

Λέμε τώρα... χαχαχαχα :lol:

Όταν θα φεύγεις θα είναι ξύπνιος ή θα τον κοιμίζεις και θα φεύγεις μετά? Αν ξέρει ότι δεν είσαι εκεί μπορεί και να μην ξυπνάει... Αν ξυπνάει όμως τη λύση θα τη βρει ο μπαμπάς του. Αγκαλίτσα, κούνημα, τραγουδάκια, κάτι θα γίνει ;)

Ξυπνάει ακόμα πολλές φορές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν θα γευγω θα κοιμαται...μαγδουλινι ξυπναει τουλαχιστον 3 φορες....μηπως υπαρχει καποιος τροπος να το κοψει πριν παω στη δουλεια;;;λεμε τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα..οταν αρχησ ανυχτερινο αποθηλασμο στον μικρο..ειχαμε δραματα..ουρλιαχτα, τσιριδες κακο..

δυσκολα το κοβει..ειναι η παρηγορια του...

Θα δυσκολευτεις στην αρχη ειτε εσυ ειτε ο μπαμπας .

Εγω τον κρατουσα αγκαλιτσα του εκανα χαδια τον φιλουσα του εδινα νερακι κλπ..αλλα το κλαμα δεν το γλυτωσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αν πω οτι το ξεκιναω απο σημερα..ποσο περιπου περνει αυτη η διαδικασια...και τι ειναι πιο καλο για τον μικρο...να γινει αυτο με τον πατερα του οταν θα παω στη δουλεια η να ξεκινησω τωρα αμεσα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα εγώ λέω να περιμένεις να δεις πώς θα πάει...

Μην του το στερήσεις από τώρα. Μπορεί τελικά όταν θα λείπεις να είναι πιο εύκολο από όσο νομίζεις να τον κοιμίζει ο μπαμπάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μωρακι σο θα προσαρμοστε!

θα σου προτειν ανα κανιε μια μικρη τραπεζα ωστε να μην δωσεις ξενο εκτος αν εχει δωσει ως τωρα ξενο η δεν εχεις προβλημα!

αλλ ανα εισαι σιγουρη οτι δεν αθ ξυπνα οσο εσυ θα λειπεις!

σκεψου οτι η κορη μου οταν εγω ειμαι στην δουλεια νυχτα κοιμαται σερι και οταν ειμαι σπιτι ξυπνα!

και εγω κανω αρκετες νυχτες το μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει αποθηλασει πλεων- ετσι θεορω γιατι εχει να θηλασει κοντα 10 μερες.

Εμεις ξεκινησαμε αποθηλασμο τον Σεπτεμβρη..απο δικη μου πρωτοβουλια.

Εκοψε τελειως το νυχτερινο κοντα στα τελη Οκτωβριου, τωρα ξυπναει στις 2:30 για νερο και στις 6 για γαλα.

Της νυχτας ηταν το δυσκολο, ενα διαστημα την ημερα θηλαζε μονο μια φορα καθε μεσιμερη , μετα σταματησε και αρχισε να θηλαζει ανα 2-3 ημερες για κανενα 5 λεπτο..ε εδω και 10 μερε ςδεν εχει ζητησει καθολου.

Ανυπομονω να γεννηθει το δευτερο να θηλασω και αυτο- μακαρι να τα καταφερω- γιατι μου λειπει η αισθηση και γιατι ηταν οι μοναδικες στιγμες που καθοταν να τον χαιδεψω...τωρα με εχει ψιλογραμενη..ερχομαι απο τη δουλεια, μου κανει αγκαλιτσα και φιλακι και φευγει για να παιξει..ουτε κολλαει πανω μου ουτε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebii δεν εχω δωσει ξενο γαλα και ουτε θελω...πιστευεις οτι αν ξυπναει οσο λειπω πρεπει να τον ταιζει ο αντρας μου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν νομιζω να χρειαζεται γαλα!

ξυπνα για να νοιωθει ασφαλεια στην αγκαλια σου!

αλλα και να ξυπνησει μπορει να του δωσει λιγο νερακι να τον κανιε αγκαλιτσα καιθα ξανακοιμηθει!

στην πορεια θα δεις πως θα πανε τα πραγματα!

ποσα νυχτερινα θα κανεις που σε επιασε αγχος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι μου και εγω νομιζω πως δεν θα υπαρξει τοσο μεγαλο προβλημα οσο νομιζεις!

Ισως τις πρωτες 1-2 μερες..!

Εγω στη θεση σου δεν θα ελεγα στον αντρα μου να δωσει γαλα...

Βασικα εχει πιει ποτε γαλα απο μπιμπερο τη νυχτα?

Νομιζω πως τα παιδακια μας πλεον δεν ξυπνουν επειδη πεινανε(ισως μερικα που δεν τρωνε τιποτα αλλο βλ τσαχπινα)...Δεν ξερω κιολας...

Ολα να πανε μια χαρα!

Πολλα φιλακια κοριτσαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια συγνωμη που επεμβαινω αλλα δεν το εχουν κοψει το νυχτερινο φαγητο? μηπως λεω επρεπε να δινετε νερακι η πιπιλα για να μην ξυπνανε? δεν ξερω αν μπορει να λεω βλακειες κ να αρχισουν κ εμενα μετα να ξυπνανε οι μπεμπηδες αλλα τωρα ειμαστε πεντεμιση μηνων κ κοιμομαστε 8 θηλαζουμε 11 κοιμισμενοι κ μετα 7 κοιμισμενοι κ ξυπναμε παλι γυρω στις 11. Ξερω οτι θα κοιμουνται λιγοτερο οσο μεγαλωνουν αλλα κ απο την κορη μου που ειναι δυομιση χρονων κ την θηλασα γυρω στους 16 μηνες δεν θυμαμαι να ξυπναγε το βραδυ. Σορυ κιολας δεν ξερω απλα ετσι ρωταω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχει πιει γαλα ποτε απο μπιμπερο...δεν ξερει τι ειναι αυτο!χαχαχα!!!πινει νερο απο εκπαιδευτικο ποτηρακι...

θα κανω αρκετα..γιατι απογευμα δεν θα μπορω να δουλευω(δεν θα μπορει καποιος να μου κρατησει τα παιδια)οποτε θα πηξω στη νυχτα... :?:(

και εγω πιστευω οτι δεν ξυπναει επειδη πειναει αλλα ειναι θεμα ανασφαλειας...θελει να κοιμαται με την μανουλα το ζουζουνακι μου :D

αναστασακι μου πολλα πολλα φιλακια :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zetoyla μπορω να σου εγγυηθω οτι ΔΕΝ ξυπνανε για να φανε.

Ειδικα ο δικςο μου ξυπναγε για να πιπιλαει...γι'αυτο και τον ξεκινησα αποθηλασμο γιατι δεν παλευοταν αλλο αυτη η κατασταση.

Τα περισσοτερ αμωρα σε αυτη την ηλικια θελουν στηθος για πολλους αλλους λογους που δενε χουν σχεση με το φαγητο..

οπως ειπε και η πεμπι..η δικη της ξυπναει μονο οταν ειναι η μαμα σπιτι...αμα πεινουσε θα ξυπναγ εκαι οταν δεν ηταν η μαμα σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετουλα ειναι στο παιδι..και μενα μεχρι 3 μηνων κοιμοτανε 10ωρα...μετα ομως χαλια μαυρα..δεν θελησα να του το χαλασω...πιστευω και ευχομαι καποια στιγμη να το κοψει απο μονος του..ελπιζω οχι οταν θα παει φανταρος :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ειναι τελειο ομως να αισθανονται ετσι κ ας ειναι κουραστικο για την μανουλα ειναι πολυ ομορφο να ξερεις οτι θελει απλα να τον κρατησεις αγκαλιτσα κ να χουχουλιασει στο στηθος. Δεν ξερω τι να σου πω εφοσον δεν πιανει μπουκαλι μηπως να το εβαζες λοιπον στο ποτηρακι αλλα να τον κρατας ορθιο μην πνιγει αν μισοκοιμαται το βραδυ? κ να κανεις τραπεζα απο τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετουλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται η τραπεζα...απλα θελει πολυ υπομονη απο τον αντρα μου....χαχαχα!!!με βλεπω να περνει τηλεφωνο κανενα βραδυ και να ουρλιαζει :lol::lol::lol: τον εχω ικανο να μου τον φερει στη δουλεια να τον θηλασω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρα δεν μπορει να κανει κ ο αντρας σου κατι αλλο εκτος απο υπομονη κ αγκαλιτσες οταν θελει παρηγορια κ συντροφια ο μικρος σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχει πιει γαλα ποτε απο μπιμπερο...δεν ξερει τι ειναι αυτο!χαχαχα!!!πινει νερο απο εκπαιδευτικο ποτηρακι...

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ακριβως για αυτο αναρωτιομουν!!!

Εμενα απο μπιμπερο/ποτηρι-καλαμακι πινει μονο νερο κ αυτο λιγο...

Θα ηταν εντελως ανωφελο

να δοκιμασω να πιει κατι αλλο σε ποσοτητα!Ευτυχως δεν χρειαζεται να το κανω!

Παντως Χρυσα η δικια μου ΠΙΝΕΙ κανονικοτητα τις 2-3 φορες που ξυπναει!

δεν πιπιλαει ουτε δευτερολεπτο!(μονο λιγακι οταν την κοιμιζω την 1η φορα)

Τρωει με λαιμαργια κ ξερενεται!!! :lol: (συνηθως!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια και μενα πινει παντα...δεν πιπιλαει...αλλα για ενα λεπτο και μετα πιπιλαει,οπου και τον βγαζω απο το στηθος....στεναχωριεμαι πολυ που πρεπει να τον βαλω σε αυτη την διαδικασια... :(:(:( γιατι να μην εκανα αλλη δουλεια :roll::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και εγω θα ηθελα να δουλευω σε μια δουλεια δευτ.-παρασ. και μονο πρωι αλλα να ειχα και καποιον να μου κρατα τη ν μικρη!

σου λεω δεν θα ξυπνα!

θα ξερει οτ η μανουλα ειναι στην δουλεια....και οτι δουλευει και δεν μπορει να ερθει...!

καλα και ο μπαμπας μη θελει να κοιμαται ησυχος καθε βραδυ!

υπαρχουν πολλα που μπορει να τον ξυπνησουν!

ενα βραδυ θα εβγαινε ο αντρας μου βολτα και ρωτα ...μαμα που παει ο μπαμπας?

σε μια δουλεια απαντω εγω....!

και απαντα....

- οχι μπαμπας βαδυ δουλεια...μαμα βαδυ δουλεια!

σε ποιο εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebii αυτο που ειπε η κορη σου μου θυμησε τα κορυφαια που πεταει ο μεγαλος μου γιος :lol::lol::lol:

ειμαι σε ιδιωτικο...ιασω general. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...