Μετάβαση σε περιεχόμενο

dusforia kai ponos katw xamila!


Recommended Posts

kalispera sas koritsia:) paei kairos na grapsw sto mammyland g logw epaggelmatos dn vriskw xrono. simera omws sumvainei kati para3eno, apo to mesimeri pou sxolasa kai ir8a spiti niw8w fouskwma sti koilia, kapoies fores egine k petra kai ponakia katw xamila. ta ponakia dn einai sunexomena alla ta exw kata mikra k kapws araia diastimata. na anisuxisw? na parw til tn giatro? fusika kai na tn parw dn 8a einai mesa kai dn 8a mou kanei k tpt g eimai miolis 16 evdomadwn!t lete na mou sumvainei? einai i deuteri mou egkumosuni meta apo mia megali apwleia kai fovi8ika kapws na sas pw tn ali8ia:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

persia δεν ειναι απαραιτητα κάτι κακο αυτα τα πονακια- καταλαβαινω την ανησυχία σου- κ γω τα εχω -ο γιατρος μου ειπε οτι για οσο μοιαζουν με τους πονους της περιοδου σου δεν ειναι ανησυχητικο.

εσυ παρε τηλ τη γιατρο σου να νιωσεις πιο μεγαλη ασφαλεια.

ολα καλα θα πανε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristw polu g tn amesi antapokrisi sa re koritsia:) dn pira til tn giatro g k tn alli fora pou eixa pio dunatous ponous mou eipe mono an dw aima na anisuxisw k na 3ekourastw. i ali8ia einai pws simera st sxoleio kourastika g exoume k tn xristougenniatiki giorti k edeixna st mwra kiniseis xorou k mporei na me peira3e! t na pw o 8eos k o aggelos mou na valoun t xeri ts na pane ola kala:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρσια μου τώρα είδα το θεμα σου...Πώς είσαι σήμερα??? Ξεκουράσου κοπέλα μου και ξέχνα τη χριστουγεννιάτικη γιορτή..εγώ τη γλύτωσα!! Α και πάρε τηλ το γιατρό σου και να επιμένεις να σε δει..Θα νιώσεις καλύτερα...Περιμένω νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Persia mou και εγώ που είμαι 13 εβδομάδων και προερχόμενη από μια παλίνδρομη εγκυμοσύνη έχω τις ίδιες ανησυχίες με σένα.

Πονάκια κάτω χαμηλά αλλά θεωρούνται φυσιολογικά γιατί η μήτρα μεγαλώνει. Το χα παρατηρήσει ότι όταν κουραζόμουνα τα ένιωθα πολύ δυνατά και είχα πάρει το γιατρό μου και με καθησύχασε ότι όλα είναι καλά φτάνει να μην υπάρχει αίμα και το στήθος να ναι φουσκωμένο και να πονάνε οι θηλές. Έριξα λίγο ρυθμούς και τα πονάκια πάνε και έρχονται αλλά μειωμένης έντασης.

Άρα όλα είναι καλά. Μην ανησυχείς Και εγώ εκπαιδευτικός είμαι και ξέρω ότι υπάρχει κούραση στη δουλειά ειδικά αυτό τον καιρό :-)))

Να προσέχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera sas koritsia. eimai kapws kalutera simera:) exw ta ponakia alla ton giatro mou dn ton pira til g 8ewrisa pws afou aima dn eida oute dunatous ponous eipa pws 8a einai fusiologika opws eipes k esu chrystalleni mou k elpizw na perasei suntoma! sas euxaristw polu pantws g tis apantiseis sas. tin upostiri3i, sumparastasi k katanoisi pou vriskw edw mesa dn tin vriskw pou8ena allou:) sas euxaristw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περσια να παρεις τον γιατρο σου Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα συσπασεις (τα συμπτωματα ηταν ακριβως οπως τα περιγραφεις) και δεν το ειπα στο γιατρο για πολυ καιρο Γεννησα πολυ προωρα και πιστευω οτι θα μπορουσα να το ειχα αποφυγει Πες το στη γιατρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι να παρεις τον γιατρος σου..αυτος ειναι ο μονος αρμοδιος να σου λυσει τις αποριες σου!!!!Θα σου δωσει κατι για τις συσπασεις εφοσον ειναι τοσο εντονες..εμενα μου εδινε μποσκοπαν πχ..σε πιο πολλες συσπασεις δινουν πρεπαρ η γιουτοπαρ..αλλα μονο ο γιατρος σου μπορει να σου απαντησει σε αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i ali8ia einai pws meta tn prwti mou apwleia fovamai nai men g to ti mporei na sumvei sto mwro mou alla apo tin alli niw8w pws oti einai na sumvei 8a sumvei. dn pira til to giatro kai 8a mou peite g to moirastika mazi sas afou dn sas akousa. edw ema8a pragmata pou me voi8isan na psa3w se va8os to xamo tou mwrou mou, me voi8isan na sikw8w kai na parw dunami k giauto strafika prwta se sas. mou perasan ta ponakia eutuxws k pistevw itan apo kourasi sto sxoleio. to asximo einai pws fetos exw ek8esi-a3iologisi k dn mporw na valw nwris adeia enw persi douleva ligo prin mpw ston 9 mina!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεα μαμά..πάρε τηλ το γιατρό σου..Το έπαθα κι εγώ σήμερα αυτό..Πηγα στο γιατρό και εχω κάτι μικροαποκολλησεις. Τιποτα σοβαρο αλλα μου εδωσε χαπια και οδηγιες για ξεκούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...