Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε νανα ελεγα για το ιδιο τμημα...

εκει θα με κρατηδουν..δεν υπαρχει καμια περιπτωσηη να φυγω...

εκτος και αν βγει νεος διαγωνισμος μετα τα 5 χρονια και ξανα κανω τα χαρτια μου..

αλλα οι προκυτηξεις θα ειναι παγωμενοι για πολλα χρονια...

νανα..συνηθως σαλια..αλλα σε τετοια ηλικια δε ξερω τι παιζιε..

μαρκερ χρονια πολλα..ακλυτερα σπιτι..και μεις..τηλεοραση και μελομακαρονα..

μας δωσαν νεα παρλαβη..

τι μπορω να κανω ολλα λεμονια και μαναταρινια που μας εδωσαν;;

μη μου πειτε λικερ..εχω κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με λεμόνια θα έκανα μους λεμονιού και τάρτα λεμονιου και με μανταρίνια θα έκανα μαναρινόπιτα και μανταρινοκεικ ;) τι δουλειά κάνεις σωκω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσωκα τιποτα

κρατα τα θα χρειατουν δεν χαλανε τα λεμονια στο ψυγειο

τα μανταρινια χυμο για την μικρη

αλλιως ΠΑΓΩΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!

μιαμ μιαμ μιαμ μιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα ντον γουορι

κι εμεις δεν τρωμε τιποτις χα χα

και δεν βγαζουμε και σαλια

ο νικος εβγαλε αλλα 2 δοντια αλλα δεν νομιζω να ειναι κολλητικη η αφαγια και στον στελιο που δεν τρωει (απο τα δοντια δλδ) οποτε ας λεμε οτι ειναι αναδρομος ο ερμης και η σεληνη δεν εχει κεφια και η εκλειψη κατι της και και και

χα χα χα

γεια σου μαρια ζ καλως ηρθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα κοπελαρες μου,μπηκα μια στα γρηγορα γτ ο πουτανος δε με αφηνει..

αφηστε που κοιμηθηκαμε μεχρι τις 7 παρα το απογευμα οποτε δε μας βλεπω να κοιμομαστε νωριτερα απο τις 2 αποψε!!!

τεσπα εμας δε μας μπηκαν κ τοσο καλα τα χριστουγεννα...

η αγγελικη ειναι παλι με μυξα κ βηχει λιγακι..δεν ξερω αν πρεπει να κλαιω η να γελαω!!!!τσακωθηκαμε κ πολυ με τον αντρα μου γτ υπονοησε οτι εγω φταιω που αρρωσταινει γτ την βγαζω εξω κ....σκατα!!!!!

τεσπα φαγαμε καλα τουλαχιστον στη μαμα μου..

τωρα την περιμενουμε να ερθει να φερει αυτα που μεινανε το μεσημερι για να τα αποτελειωσουμε!!!!

χαρα μου οπως καταλαβες δε θα ερθουμε αυριο...στο ειπα εγω..εκτος απροοπτου!!!φακ παλι!!!!

χρυσουλα,χριστινακι,αντρα της βαγκ χρονια σας πολλα!!!!!

σωσω προσκυνω απλα!!!εννοειται οτι σιγα μην εχω εγω τετοια υλικα στο σπιτι..με πιπεριες κ φετα κ φυλλο κρουστας κανω τπτ????

χαχα γελαω για να μη με παρει απο κατω!!!!!!!

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνταγη δεν εχω

αλλα εαν κανεις υπομονη καμια 10αρια μερες που θα γυρισω στη δουλεια θα ρωτησω τον σεφ μας

εγω τρελενομαι για τετοια παγωτα

κοιτα να δεις γενικα με τα παγωτα απο οσο ξερω ή συνταγη ειναι ιδια σε γενικες γραμμες

ή μονη διαφορα ειναι οτι εαν δεν εχεις παγωτομηχανη σου βγενει ο κωλος στο χτυπημα με το μιξερ

:lol::lol::lol:

ο σεφ μας ειναι ο Βεργαδος ο μαγειρας που ηταν στο πρωινο του αλτερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τα λεμόνια και τα μανταρίνια θα συμφωνήσω με τη μάρκερ.

ρε συ Μάρκερ... αν σου πω οτι ακόμη δεν έχω καταλάβει τι δουλειά κάνεις, θα με πεις Τζούλια;

χαχαχα!!!

Ιουλιάκι!!!

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω προτεινω να το ανοιξει η φροσω..και επειδη εχουμε δημοκρατια ΘΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙ...

:lol::lol::lol:

FROSV OPOTE MPEIW ANOIJE TO ALLO.....

ΡΕ καλυψω μλκ...

και καποιος μου ειπε να κανω πορτοκαλαδα..αα η πεθερα μου το ειπε..

τσακισα και 1 τοστ..

δε μου φταναν ολα τα αλλα..

εγω εδω κοντα θα ειμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα στα χριστινακια , χρηστακια κ ολα τα αστερια του μαμμυ !

λοιπον αρχιζω ...

από maria Z » Σάβ Δεκ 25, 2010 8:55 pm

με λεμόνια θα έκανα μους λεμονιού και τάρτα λεμονιου και με μανταρίνια θα έκανα μαναρινόπιτα και μανταρινοκεικ τι δουλειά κάνεις σωκω?

................................

Ζ 8ΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΤΑΝ 8Α ΣΥΛΛΕΓΕΙΣ ΜΑΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ! :lol::lol::lol:

σε καλο μου ...

Καλα μιλαμε ρευομαι την σκορδαλια και ζαλιζομαι μονη μου ... :oops: πολυ αντισεξουαλ γκομενα μιλαμε...

πηγαμε στην πε8ερα η οποια πεταξε τρελλη ατακα !

φοραγα κατι σκουλαρικια (μικρά συνηθως) μεγε8ος νυχιού στρογγυλα με σκαλισμα , ασημενια.μου λεει με χαμογελο

- Που τα βρηκες τα σκουλαρικια?

λεω μου τα πηρε ο αντρουλης μου προχτες που γιορταζα... και τι μου λεει?

- Δεν σου πανε , σαν βλαχακι εισαι !!!

:shock::o περιττο να σας πω οτι οταν ηρ8αμε σπιτι με αρχισε ο αντρας μου στο χαβαλε κ στο δουλεμα και να μιλαει βλαχικα και να κανει την Μπιλιου και την Συρμο απο το ''κλαμα βγηκε απο τον παραδεισο'' καλα απιστευτο σκηνικο ετσι ??? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω για τις ευχες σας!!!!!

να χαιρεστε τις οικογενειες σας και τα φανταστικα παιδακια σας!!!!

Χρονια πολλα και απο εδω στο Χριστνακι μας και στον ανδρα της Βαγκ!!!!!

γερα τα παιδια μας και δυνατα !!!!!

φιλια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ναι μαρη τζουλια αφου κατα βαθος εισαι βλαχακι!!!!χαχα καλα ετσι σου ειπε???κ εσυ το αφησες να περασει ετσι??????επρεπε να ειμαι εγω...

παιδια ακομα η αγγελικη εχει ερεθισμενο κωλο..αλλα μαλλον η φροσω ειχε δικιο,πρεπει να τη εκαψε η πεθερα μου με ζεστο νερο γτ εχει φυγει κ λιγο δερμα!!!!!!!

η μικρη ακομα δεν εχει κοιμηθει κ η ωρα ειναι 12.30......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλ είναι μια σπάνια ποικιλια τα μανάρια που τύνει να εξαφανιστεί πια, και τα συλλέγουμε με μεγάλη προσοχή! Συνήθως όπου υπάρχει ένα εκεί τριγύρω υπάρχουν κι άλλα και ποτέ δεν πρεπει να τα χάσεις!!!!! Οταν φτιάχνεις δε την μαναρινόπιτα σε πιάνει μια διάθεση χαράς κι ευεξιας ;) Οταν τα συλλέξω όλα και φτιάξω την πίτα θα δώσω το σύνθημα να πεταχτείτε για ένα κομματακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: (τι σου κάνει ένα τ!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σώκω εδώ θα βρεις συνταγή για μανταρινόπιτα, επίσης δες λεμονόπιτα, κεικ λεμονιού, κι άλλη λεμονόπιτα, κρέμα λεμονιού!!!!

Ελπίζω να φτάνουν!

Επίσης μιας που έπεσε η ιδέα για παγωτό, να σου πω οτι θα μπορούσες να τα κάνεις γρανίτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

μετα απο συνολικα τουλαχιστον 6 ξυπνηματα το βραδυ και γαλα στις 3:30 κι στις 4 ας τα απουμε καλα

βρε συ καλη μου νανουκιτσα μου οχι δεν θα σε πω τζουλια :lol:

η δουλεια μου ειναι Τεχνολόγος Ιατρικων εργαστηριων - αυτη δλδ που βγαζει τις απαντησεις στα μικροβιολογικα εργαστηρια κλπ κλπ

αλλα δουλευω ως καθηγητρια ιατρικων μαθηματων σε ιδιωτικο εκπαιευτηριο (ιεκ) εδω και 5 χρόνια

εμενα μου περισεψαν ενας τονος καρυδια και θα φτιαξω καρυδδοπιτα μια απο αυτες τις μερες - ζηλια ψωρα - ζηλια ψωρα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!

χΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΑ !!!!!

ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΙΣΤΗΝΑΚΙ!!!

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΙ ΜΟΥ!!!

μηπως γραφω τζαμπα εδω, ενω εχετε ανοιξει επομενο;;;;;

καλα Τζουλια αφου δε σε ειπε και βλαχαρα παλι καλα!

εμεις περασαμε πολυ καλα χθες. πηγαμε εκκλησια, μετα για μεσημερι στη μαμα μου. με την αδερφη και τα παιδια της χαμος! τα ειδαν ολα τα δικα μου! το απογευμα δε γιαρτασαμε. ηρθαν μονο τα πεθερικα και ενα πολυ φιλικο μας ζευγαρι που ημουν με τον αντρα μαζι περιπολικο ττοοοοοτε που δουλευα. η γυναικα του ειναι ατον 4ο εγκυος!

αφου βαλαμε τα ψωφια μωρα για υπνο, ηρθαν κατα τις 9 ενα αλλο ζευγαρι, αυτοι που μας δινουν ολο ζαρζαβατια απο τον κηπο τους και αυγα. περασαμε τελεια. ενω δεν καναμε ησυχια, μιλουσαμε κανονικα, τα μωρα δεν καταλαβαν τιποτα!!!! αλλα ηπιαμε 1μπουκαλι σαγκρια με τον αντρα και το πρωι που ξυπνησαν τα μωρα..... δεν μπορουσαμε να κουνηθουμε!

ερωτηση...

Σωσω γιατι κανεις βασιλοπητες απο τα Χριστουγεννα;;;

:?

τωρα εχω το χοιρινο στο φουνο με τα διαφορα μεσα... αντε να ψηθει να παμε παλι στη μαμα μου να το φαμε. μαζι με το ρολο κοτοπουλο που αψησα χθες βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bagk στο 4ο;;;;απαπαπα...

καλημερα και απο μας..σημερα γιρταζουν οι μανωληδες..ασχετο..

την βασιλοπιτα την εκανα για να εχει η θεια τη 1χρονια βασιλοπιτα..αφου δε θα ξανα παμε..εμεις εδω χθες το βραδυ..

σε λιγο θα παμε 1 βολτα στο λιμανι..καλοκαιρι εξω..

θα παρουμε σπαστο καφε τα γνωστα..

ζζζ ευχαριστω για τις συνταγεσ..

θα τις δω σημερα καποια στιγμη..

η φροσω νοιγε το αλλο..αν θελει φυσικα..

οπτε την περιμρνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιποτα απο φαι παλι σημερα για πρωι

αι βαι αι βαι

μα-ι νευρας τασνταλιας

θα τα σφαξω

ο Νικος οσες εφαγε του κραταγα το κεφαλι να φανταστειτε γιατι δεν καθοταν με τιποτα και πουθενα ο Στελιος αφου εφαγε 2 κουταλιες και ειδε οτι ο Νικος εκανε κονξες αρχισε και αυτος τις ιδιες βλακειες

αλοφρον η μαμα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...