Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

egv de μπορω να την παω παιδικο γιατι εχω βαρδιες και ο λευτ δουλευει μονο νυχτα..οποτε τα πρωινα του ειναι φρι..

αν καταλαβες...

καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην τολμησω να λειψω μια μέρα ... τσουπ να χωσετε άλλη μεσα ! την κοινωνια μου την ανεργη μεσα... Ζ καλως ηρ8ες ! :mrgreen:

Δεν μου φτανανε τουτες να χω να ξεχναω ,,, τεσπα Ειμαι η γκρινιαρα της παρεας 8αρρω...

Και αυτη η Μαρκερ ανυσηχω , ρωτησα για χειρουργο κ τωρα που εχω δεν την βρισκω γμτο... :roll:

Μαρακι 88 η Ολιβ στεκοταν σχεδον εξω απο το μαγαζι (οπτικα) της κουμπαρας κ μιλαγαμε , τωρα μετακομισε λιγο πιο πανω απο μενα , 8α την ξεναγησω καποια στιγμη (με ρωταγε για παπουτσια παιδικα κλπ )

ΣΩΣΩ το νου σου , αυριο 8α χεις κουριερ , εδωσα κ το τηλ. αμα σε χασει (του πα αυτη τρελλη ειναι , μεσα 8α ειναι , 8α μαγειρευει , εκτος αν εχει τον απορροφητηρα κ δεν ακουσει :lol::lol::lol: )

τι άλλα ? α η πε8 μου εδωσε 200Ε για την γιορτη μου , καλα ξηγη8ηκε η μαυρη ... και εγω εδωσα μια ωραιοτατη παραγγελια ον λαιν για πραγματα του γιου μου ;)

Φροσω μυστηρια η φιλεναδα μας βγηκε... Μπας 8ελει κ ολακερο τον Καισσαρη να της πας ? :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανουκα 8α προτεινα (οπως κ ο Μαζανης) παιδικο απο 3 κ μετα που εχει 8ωρακιστει ολοκληρωτικα ο οργανισμος απεναντι στις ασ8ενειες που 8α αντιμετωπισει εκει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κου κου τζααααα

τι κανετε μπουμπουκες μου?

σας γραφω και χλαπακιαζω pizza hut.

παραγγελνουμε online και εχει προσφορες. η φτωχια θελει καλοπεραση.......

φυσικα δεν μπορω να διαβασω τις 850... σελιδες που γραψατε παλι.

διαβασα μονο τις 3 τελευταιες.

νανουκα τον δημητρη τον ειχα στειλει απο 20 μηνων και κατα πασα πιθανοτητα το ιδιο θα κανω και με το ξωτικουλι μου.

εκτος των αλλων πιστευω οτι βαριουνται με τις γιαγιαδοντανταδες και θελουν και αυτα παρειτσα με ατομα της ηλικιας τους.

μαρια ζζζζ καλως ηρθες στην παρεα μας.

εχουμε παιδακια στην ιδια ακριβως ηλικια.

πως τα πατε με το διαβασμα?

σημερα ειχαμε την γιορτη της ταξης του δημητρη και ηταν πολυ πολυ ομορφα

θα σας βαλω φωτο με τον δημητρη-ιωσηφ. μην σχολιασετε το μουσι χεχεχχεχε εγω το κανα και εμοιαζε με αλανιαρη ιωσηφ. ειχε πολυ γελιο τον πειραζαν ολοι.

τι παθατε τζουλια και τι εγινε με την φροσω?

καμια επεξηγηση pleaseeeeeeeee?

τζουλια ειτε παει 1, 2, 3, 4 ο πρωτος χρονοσ θα ειναι δυσκολος απο αρρωστιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΤΟ!

ναι ρε αλεκο απλα λεω οτι ειναι πιο σωστα 8ωρακισμενο (οτι μου χε πει κ ο μαζανης της μενεγακης)

τι πα8αμε καλε ? ολα σας τα γραψα... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψαχνει χειρουργο να τη νοιξει τον εγκεφαλο και να βαλει μεσα φαιαι ουσια...

αλλα επειδη ειναι ανεργοι και οι 2 ψαχνει καποιον του ικα να της το κανει..

και επειμενω..οτι και να κανεις...δουλεια δε γινεται. :o:o:o:shock::shock:

πιτσαχατ,ε;;

ρουφιανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αι ρε νουμερο ...

για την μαρκερ εψαχνα καλε ...

υδροκηλη... τεσπα

pizza hut ε ??? αυτα ειναι... τυρι -ανανας η αγαπημενη μου !!!

μωρε κ κατι αλλο η8ελα αλλα τι... :roll:

βαριεμαι 8α σας φιλησω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεταμεσονυκτιες καλησπερες.....

η αγγελικη κοιμηθηκε στις 11.30..κ χτες πηγαμε στην φιλη της την αναστασια που γιορταζε κ περασαμε πολυ ωραια..βρηκε καινουργια παιχνιδια κ επαιζε ολη την ωρα..κοιμηθηκε στις 11..

γενικα πριν τις 11 δεν κοιμομαστε...

το συγκαμα ειναι καλυτερα,εχει μεινει μια μικρη κοκκινιλα στο δεξι κωλομερι...

ρε φροσω λες να μην ηταν συγκαμα κ να την εκαψε με το νερο??

το θεμα ειναι οτι δεν την εμπιστευομαι...

κ αναγκαστικα μονο σε εκτακτη αναγκη μπορω να της πω να ερθει..

οποτε η αγγελικη ειναι μαζι σε ο,τι κανω..

το πρωι πηγαμε στο πιο κοντινο τζαμπο που ειναι με το καροτσι ενα μισαωρο με ανηφορες κατηφορες...

διαλυθηκα...

παρκινγκ δε θα εβρισκα ετσι κ αλλιως......

τζουλ χρονια πολλα αν κ αργησα..δεν το ηξερα ρε συ!!!τυρι ανανας???????μπλιαξ!!!!!!

ισμηνη θελω κ εγω τη συνταγη...

νανουκα πολυ ωραιο το μενου..ισμηνη επισης...

νανα εγω λεω για παιδικο στα 2 χρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!!! :oops: Τι όμορφες φωτογραφίες είναι αυτές? Αλέκα να τα χαίρεσαι τα καμάρια σου!!!! Κι εγώ που νόμιζα οτι αργήσαμε να κάνουμε το δεύτερο :lol::lol::lol: Βλέπω οτι δεν ειμαι η μόνη και παρηγοριέμαι!!! Σήμερα το πρόγραμμα είναι βαρύ κι ασήκωτο! Το βράδυ ρεβεγιόν στο σπίτι με γονείς (οχι πολλοί θα είμαστε 5 άτομα) αλλά η προετοιμασία για αύριο θα ξεκινήσει απο σήμερα!!! Εχω παραγγελίες ήδη (ο αδερφός μου ζήτησε κοτοσαλάτα - η οποία είναι θεική ομολογουμένως- αλλά εγώ σκόπευα να κάνω μακαρονοσαλάτα οπότε μια απο τις δυο γιατί δεν θα τρελαθούμε στη μαγιονέζα!!!! :? ) Οπότε η κοτοσαλάτα θα ετοιμαστει απο σήμερα και θα μπει ψυγείο. Η πιπερόπιτα θα γίνει αύριο, αλλά σήμερα θα ξεκινήσω επίσης προετοιμασία για την γέμιση (θα ψιλοκόψω τα συκωτάκια και θα θρυματίσω το ψωμάκι) κι έτσι αύριο που θα έρθουν κι οι γονείς μου θα έχω περισσότερο χρόνο να τους χαρώ!!!! Αυριο θα είμαστε γύρω στα 11 άτομα!!! Θα φτιάξω κι ένα τζατζικάκι και πατατούλες φούρνου, Θα έχουμε κοτούλα γεμιστή και γαλοπουλα (για να καλύψουμε όλα τα γούστα) και τέλος!

Φετος δεν κάνω πολλά γιατί δεν έχω κι όρεξη, κάθε χρόνο τα πετάμε!!!

Τρέχω για τελευταία πρωινά ψωνια και θα επανέλθω προς μεσημεράκι

(και μάλλον θα βρω πολλές σελίδες αδιάβαστες, μιλάτε αρκετά :lol::lol: )

Φιλιά και χρόνια πολλά [smilie=icon_santa.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δε μιλαμε καθολου..ακουσε εκει αρκετα...μαλλον δε μας αρακολουθεις καιρο..

ζζζζκαι γω θα κανω τι πιπεροπιτα..μαλλον σημερα..και θα κανω και βασιλοπιτα πολιτικη για τη θεια που θα παμε αυριο..

κοτοσαλατα,ε;;για πες...αληθεια πες..

καλε και μη πετατε φαγητα,...ημαρτον..

αλεκα τελεια παιδια..το μικρο ειναι σουπερ..και το μουσι του μεγαλου...κορυφη..

καλυψω τι λεει ρε;;εσυ εκανες τιποτα ;;σε αφησε μικρη;;

ρε ζζζ να σε ρωτησω..η πιπεροπιτα μηπως βγαινει πικρη;;λεω εγω τωρα..

τζουλια...ανανα;;;ελα ρε... :-B:-B:-B@-)@-) [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πιπεροπιτα ειναι κορυφη και δεν ειναι καθολου πικρη, τουναντιον, οι πιπεριες δίνουν μια ευχάριστη γλυκιά γεύση (οχι γαλακτομπουρεκου, μη φανταστείς τόσο γλυκιά) και μπαίνει και το τυρί που του δίνει την αλμύρα κι είναι και το φύλλο και.........μμμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Οσο για την κοτοσαλάτα την έχει παρουσιάσει η Αργυρώ (Μπαρμπαρίγου) δες εδώ γίνεται τέλεια (έχει ομως το μπελά της!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τα πουμε;;;;;

οργιασατε παλι χθες!!!

εμενα, χωρις πλακα με ματιασε μεχρι αηδιας η πεθερα. μολις εφυγαν, αρχισε πονοκεφαλος και μετα κρυος υδρωτας, στομαχι περιεργο κτλ. τον λεω τον αντρα, δε με ξεμετιαζεις;; ξεσκιστηκε στο χασμουριτο! πηρε και την αδερφη μου να με ξεματιασει και αυτη. μετα ηρεμισα...

καλα και το μαμμυ εβαλε τα γιορτινα του...

Νανα ισως να την κανω για αυριο την πατατοτουρτα...

Τζουλια, πιτσα με ανανα;;; μπλιαξ!!!!!

Σωσω ροξακια κανουμε μονο γιορτες. δεν ειμαστε για εξτρα κιλα...

οριστε... μεχρι να σασ διαβασω ξυπνησε ο πρωτος...

Αντε ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera βαγκ..εμας ακομα δε μας τα ειπανε..παιδια πλεον δε λενε τα καλαντα...

κριμα..τουλαχιστον ενας να ερθει να μας τα πει..για το καλο..

βαγκ δεν ηξερα οτι τα ροψ τα φτιαχνουν στισ γιορτες..οκ..

κοτοσαλατα...μπελας..

ενω εγω ελεγα σημερα να παραγγειλω τελικα υποσχεθηκα του αντρα μου να του κανω σουφλε ζυμαρικων..δεν εχω ξανα κανει,, :shock::shock::shock:

ασε που το θεωρω και μπελα..εχω 1 συνταγη απο περιοδκ=ικο..

αντε να δουμε..εμεις ειναι να παμε σουπερ..αν δεν ερθουν να πουν καλαντα δε το κουνω απο παε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...