Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

τι;;;

πόσα δόντια έχουν τα παιδιά μας;

αχαχαχα!!!

ΚΑΝΕΝΑ!!!

καλή η σαλάτα... θα την έχω στα υπόψη...

πήρα κάτι στρόγγυλες πίτες της πίλσμπουρη.

για πείτε, πώς να τις γεμίσω για να τις βγάλω κι αυτές στο τραπέζι;

έστρωσα το καθιστικούζινο σήμερα και άλλαξα λίγο τη διαρύθμιση των παιχνιδιών του.

όταν τον έφερα από τη γυναίκα, κοιτούσε παράξενα... χαχαχα!!!

το πρωί που ξύπνησε, φώναζε: "μάμα μου!!!"

θα τον φάω σας λέω!!!

Σωσώ ξετσουτσούνισες πάλι!!!

χαχαχα!!!

μην την πιέζεις να φάει μη αλεσμένες τροφές.

είναι μικρούλα ακόμη...μπορεί να μη νιώθει έτοιμη...

ο δικός μου ρε κορίτσια... (φτου φτου φτου) τρώει τα πάντα με ό,τι συνδιασμό και αν του τα κάνω!

Μαράκι μου, αυτό είναι το καλύτερο!!!

όταν κάνουν κάτι που δεν "πρέπει", καλό είναι να τους αποσπάμε την προσοχή με κάτι άλλο...

αν τους πεις "όχι" πεισμώνουν και σε πάνε κόντρα...

αν δείξεις οτι τρομάζεις ή αγχώνεσαι, το κάνουν για να τραβήξουν την προσοχή...

αν δεν τους δώσεις σημασία, ξενερώνουν... χαχαχα!!!

αύριο θα πάω στο νοσοκομείο.

θα πάω να μεδει ο ουρολόγος.

θα κάνουμε εξετάσεις για τις πέτρες στα νεφρά.

θα του πω να με κανονίσει να με δει και 1 ορθοπαιδικός για τον κόκκυγα και το χέρι μου...

έχω ραντεβού στις 20/1, αλλά αν μπορέσω να τα κάνω μαζί για να ξεμπερδεύω, θα είναι το καλύτερο!!!

απλώς, θα φάω όλη τη μέρα στο νοσοκομείο.

από δουλειές μου έμεινε μόνο το γραφείο.

να ταχτοποιήσω ντουλάπες και συρτάρια...

αυτός ο Πετρής μου, ζωή να' χει, να πετάει όπως να' ναι...

πάω να δώσω το γάλα και επανέρχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειαααααα

τι κανετε; εμεις πολυ καλυτερα....

βρε κοριτσια η καλυψω που ειναι;

στις 26 θα κανω τη γιορτη του στεφανου και τα γενεθλια μαζι.

πηρα σημερα και την σοφι μου ειπε θα ερθει και αυτη,

ααααα χτες πηγαμε παιδιατρο ολα καλα δεν καταφερε να τον ζυγισει υψος 81 ολα φυσιολογικα τωρα επισκεψη σε δυο μηνες ειπε....

νανουκα στο τσουρεκι παει και μαστιχα και μαχλεπι;

αν θελετε να ερθετε σπιτι μου ωραια θα ειναι....λογικα θα ερθει η μαρκερ, ντομ,σοφι,φροσω,την καλυψω την ψαχνω αλλα δεν απανταει, πιστευω να ειναι ολα καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου χαρα...

εγω καλαλ..ξεσκιω 1 κκουβερτουρα..πριν 2 τοστ..

νανα απο οτι καταλαβα δε προλαβαινεις να τελειωσεις με τα θεματα υγειας σου,ε;; :lol::lol::lol::lol:

μπραβο που πτρωει τα παντα..ετσι να συνεχισει..

λεμε να δουμε καμια ταινια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άσε ρε Σωσώ... ο Πετρής με κοροϊδεύει οτι θα με δώσει για απόσσυρση, να πάρει καινούρια... χαχαχα!!!

αυτό που με αγχώνει περισσότερο είναι ο κόκκυγας... έχουν περάσει 15 μήνες και ακόμη πονάω... πώς θα ξαναγεννήσω;

χαρα, βάζω και τα 2 αλλά ελάχιστη ποσότητα...

μπράβο που είστε καλύτερα.

εμείς έχουμε μύξες σήμερα...

ελπίζω εκεί να μείνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλιτς Σωσω? αχαχαχαχχααχα!

Εγω να δειτε!

Ημουνα οδοντιατρο πριν για καθαρισμο. Ολα καλα. Θα βγαλουμε φρονιμιτη ομως τη Δευτερα. :mrgreen: αχαχαχαχαχα! Ο φρονιμιτης γερος αλλα εκει που ειναι οχι για πολυ. Ειναι σκεπασμενος ο μισος απο το ουλο. Καιρο το λεγαμε, τωρα μου ηρθε ομως... Θα ειναι και οι γονεις μου εδω οποτε θα εχω βοηθεια αν ειμαι καπως.

Εχω βγαλει τους πανω για τον ιδιο λογο και ημουνα περδικι μετα. Μονο αιμα εφτυνα για λίγες ωρες και ηπια χυμο ντοματας θυμαμαι. Ητανε καλοκαιρι. με μπολικο αλατι. χαχαχα! Να βαζα και βοτκα και ταμπασκο μεσα ετοιμο το μπλαντυ μαιρη! Ονομα και πραμα δηλαδη! χαχαχχα!

Δεν εχει και μαστερ γαμωτη μου σημερα!

Τελικα ανεβηκα και βοηθησα τη κυρια που καθαριζε στη σοφιτα.... Ξεπατωθηκαμε. Εδω κολλαει το φακ. Τουλαχιστον δεν εχω σιδερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HELLO κοριτσαρες

μολις τυλιξα γυρω στα 100 αμπελοσαρμαδακια. ουφ πανε τα χερακια μου και η μεσουλα μου.

και αυριο το πρωι λαχανοντολμαδες για την μαμμυ μου.

σημερα την πηρα με το καροτσι την μικρη, μπηκαμε στο λεωφορειο και κατεβηκαμε κεντρο.

ε βαρεθηκα ολο βολτα στην γειτονια. ψωνησα και 2 μπλουζιτσες, δωρο της μανουλας μου χεχεχχε.

σαν χαζη χαζευε στο λεωφορειο και την καναν και πλακα.

περιμενα πιο θα εχει λιγο κενο στην μεση και τσουπ ανεβηκαμε. ειχε κοσμο εκει που μπαινουν τα καροτσια αλλα ξου ξου τους εδιωξα. ηταν και ενας κυριος και τους εκραξε και εγινε η δουλεια μας.

ολα καλα εσεις?

ισμηνη εγω την κανω περιπου ετσι αλλα με φρεσκο σπανακι.

φιλουρεςςςς

παλι ολες εκτος ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου! καλα δεν ειναι καμια εδω???? καλα ειναικ αργα....

σημερα ειχε γιορτη η Μαρια μου,αγγελουδι ηταν! πολυ ομορφα ηταν...μολις την ειδα μου ηρθαν κατι δακρυα χαρας ασε ...αχ μεγαλωσε!

ετοιμα ολα για αυριο! 2η ωρα με το καραβι για Βολο...κατα της 6-6.30 φτανουμε :D (ειναι το γρηγορο λεει,δεν πιανει Σκοπελο) αντε να δουμε...

Εαν δεν σας βρω μεσο Βολου,ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ Κ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

καλο ταξιδι Αλεκα234!!!! να περασετε καλα!!!

Καλα Χριστουγεννα!!!!

καλε τι εγινε;; ολες με τα ιατρικα μας;;; αλλη δοντια, αλλη νεφρα χερια ουριτσα...

κανετε σερβις πριν την επομενη εγκυμοσυνη;;;; ;)

εμενα με λεει ο αντρας μου να παω αντι γι'αυτον στο ραντεβου που εκλεισε για καθαρισμο στα πολυιατρεια της αστυνομιας. τζαμπα φυσικα. ειναι μια πολυ καλη οδοντιατρος και ολοι τρεχουν για κουτρα καθαρισμο!!!

χθες τελικα που πηγε ο αντρας εφορια εφερε τον πανικο! τους ελεγε θα τους κανει αναφορα στο υπουργειο κλπ!!! γιατι αυτη η υπαλληλος που της ειχε καταθεσει το καλοκαιρι τις αποδειξεις για ελεγχο αλλαξε υπηρεσια και φαινοταν σαν να μην ειχαμε παει τις αποδειξεις!! τελικα τις αναγκασε ολες να ψαχνουνε και βρεθικε ο φακελος σε μια ασχετη ντανα!!! και ειπαν οτι σε κανενα 10ημερο θα παρουμε τα λεφτα... αντε να δουμε...

ωρες ωρες χαιρομαι που σε μερικους υπαλληλους κοβουν λεφτα. γιατι παιρνουν ενα καρο και κωλοβαρανε και μας ταλαιπωρουνε. ενω αλλοι σκοτωνονται στη δουλεια και παιρνουν λιγοτερα...

Αλεκα στο αστικο πως ανεβασες το καροτσι;;; ηταν απο αυτα που γερνουν για να ανεβουν καριτσια μωρων και αναπηρων;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα

Δουλειά τέλος! Του χρόνου πάλι..

Σημερα θα φτιάξουμε τα γλυκά μας..περιμένω τη μαμα μου να ξεκινησουμε...κουραμπιέδες μελομακαρονα και λεω να φτιάξω και κρεμα καστανου μονη μου για να κανω έναν κορμό που έκανα και πέρυσι του Παρλιάρου κι ήταν απίθανος..

Τι άλλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sας και απο μας..σηκωθηκαμε..πηγαμε σουπερ..γυρισαμε..

σε λιγο κολυμβητηριο..τελευταιο μαθημα για φετος..το απογ θα παμε σε 1 παζαρι και 1 γιορτη 1 σχολειου 1 φιλης..αντε να δουμε..

ισμηνη αντε να ξεκουραστεις..

αντε ρε βαγκ..ευτηως βγαλατε ακρη..

κρεμα καστανου;;τι κεικ ισμηνη,για πες;;

εμεις μπορει να παμε χριστουγεννα στη θεια στο τυμπακι..αν τελικα ξεμεινουμε μονοι εδω..

ξερετε αυτες οι γιορτες ειναι οικογενειακες και δε μπορεις να φορτωθεις στους αλλους..

ετσι πανε αυτα..

1 χαρα θα περασουμε και κει..

αλλα θα δουμε τελευτια στιγμη..

αλεκα μπραβο που την κατεβασες..να φανταστεις εω δεν την κατεβασα ακομα..

αλλα θα το κανω καποια στιγμη..

αυριο πρωι λεω να κατεβω κεντρο..

μαρακι φρονιμητη,ε;;

μαλακια χριστουγεννιατικα..

σημερα θα φαω τραχανα..

καλε πειτε που θα κανετε χριστουγνναα...

καλο ταξιδι αλεκα 234 και καλες γιορτες..τελεια φωτο στο αβαταρ1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω ειναι ένας κορμος χριστουγεννιατικος με γεμιση από κρεμα καστανο και μια άσπρη κρεμα με κρεμα γαλακτος χτυπημενη σε σαντιγι..αλλα εγω βαζω και φιλαδελφεια μεσα..

Βρηκα τη συνταγη περυσι στο γαστρονομο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Στα γρήγορα ερώτηση.

Θα βαπτίσω ένα κοριτσάκι και πρέπει λέει να το ασημώσω.

Πήγα και πήρα μια ασημένια εικονίτσα με την Παναγία σε πολύ γλυκιά εκδοχή μέσα σε βελούδινη ροζ κορνίζα.

Και μου λέει η μάνα μου ότι είναι βλακεία γιατί πρέπει να πάρω κάτι προσωπικό, ματάκι, βραχιολάκι και μάλιστα χρυσό.

Να την αλλάξω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νευρα μου η σκατογατα την εμπνεει το χαλακι μου καθε μερα καθαριζω τα σκατα της αν την πετυχω θα την κανω μαυρη, :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

φροσω και εγω αυτο ξερω κατι προσωπικο περνουν η ματακι, η κονσταντινατο, η σταυρουδακι.....

ισμηνη αν θες στειλε μου το τηλεφωνο σου!!!!!

εμεις γεωργια σου ειπα στο σπιτι θα ειμαστε οι τρεις μας...δεν παμε πουθενα.

κοριτσια η καλυψω που ειναι;

νανα λεω να φτιαξω βασιλοπιτα πολιτικη...σημερα πως ειναι ο ανθιμουλης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Φρόσω μου, δεν το ήξερα αυτό, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω...

χαρά μου, αλά είναι, απλά τρέχει λίγο η μυτούλα...

Αλέκα 234, τέλειο και το Μαράκι σου!

Πολύ ψηλή φαίνεται!!!

εγώ ακόμη να φτιάξω τα γυκά μου...

με τα συμμαζέματα, δεν πρόλαβα...

άρχισε να πονάει ο καρπός του δεξιού μου χεριού.

στον κόκκυγα είχα πάθει κάταγμα κατά τον τοκετό και ακόμη πονάω.

στον 5ο μήνα είχα πάθει κολικούς νεφρού και πρέπει να ελέγξω τα νεφρά μου.

επίσης, κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, είχα πάθει θυροειδή, διαβήτη, είχα τρακάρει... χαχαχα!!!

τελικά το μόνο που έκανα σήμερα ήταν να πάρω το παραπεμπτικό για την πυελογραφία και έκλεισα ραντεβού στις 17 Ιανουαρίου.

και στις 20 θα πάω στον ορθοπαιδικό...

να δω πώς θα ζητήσω άδεια από τον προϊστάμενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια σκατογατα εδω της γειτονιας, καθε μερα ερχετε στην πορτα μου και τα κανει, γκρρρρρρρρρ τοσα σπιτια εχει εδω γυρω το δικο μου την εμπνεει;

τη να μαγειρεψω σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγειρεψε τη γατα! χαχχαχχχαα! Στιφαδο! ουυυυυυυ! Θα με φανε οι φιλοζωικες! Πλακα κανω ε!

Βαλε χλωρινη Χαρουλα! Το ειχα κανει και γω που ανεβαινε στο παραθυρο μου στο γραφειο παλια.

Ο Στεφανακος θεος!!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gεια σας..γυρισαμε και μεις..

χαρα παραγγειλτε..

αλλα φτανουν ως εκει τα ντιλιβeri vw ekei;; :lol::lol::lol:

τζουλια που εισαι καλε;;

απο που συνταγη πολιτικη βασολοπιτ;;ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ...εσενα ειναι δοκιμασμενη η απο περιδοκο;;

εγω λεω να φτιαξω ροξ την παραμονη..

ρε νανα μηπως να το ξανα σκεφτεις για επομενη εγκυμοσυνη;;χαχα...τι αλλο δλδ να παθεις..

βαγκ που εισαι;;

μαρκερ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΦ!!! ξανακοιμηθηκαν...

αρχισαν παλι τα σκαρφαλωματα και τα νευρα μου τσαταλια!

κοντεψα να καψω το φαϊ, πρασορυζο, γιατι το ενα μου ματι κοιτουσε τα ζιζανια!

Φροσω εγω δεν ξερω για ασημωμα...

ουτε και οι νονοι μας εφεραν κατι πριν τη βαφτηση. ψεματα. μας εφεραν ρουχα και λαμπαδα για το Πασχα. στο μαιευτηριο πρεπει να το ασημωσεις; αυτα τα πολυεξοδα εθιμα ποτε δε με αρεζαν. ποσο μαλλον τωρα στους δυσκολους καιρους...

Σωσω ανημερα και 2η μερα Χριστουγεννα, τελικα θα παμε στη μαμα μου που θα ειναι και η αδερφη μου.

παντως εχει τυχει Χριστουγεννα που δουλευα βαρδιες υπηρεσια, πηγε η μαμα μου στην αδερφη μου και μαζευτηκαμε συναδελφοι για φαγητο και περασαμε τελεια!!!

Χαρα και εμας σε καποια φαση αραζαν γατες στο πατακι της εξωπορτας. το σηκωνε ορθιο ο αντρας μου για μερικες βραδιες και αλλαξαν στεκι!

πηγε ο αντρας μου στον κρεοπωλη να παραγγειλει τα κρεατα και του ειπε οτι χοιρινο μπουτι με πετσα θα βρω μονο ξενο. τα ελληνικα τα γδερνουνε ολα. :? αληθεια;;; εσεις εχετε παρει ποτε;; να ξερουμε μηπως μας κοροϊδευει επιδη δεν ειχε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...