Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

Αχ μωρε να περασετε ωραια όλες , εγω 8α μαι κλεισμενη σπιτι... :roll:

Ωραια κ ελαφρυα κ με χρωμα γιορτινο

σαλατα 8εωρω το

μαρουλι , κουκουναροσπορους , ροδι και σοσ μελιου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τζουλάκι μου δεν ακούγεσαι (διαβάζεσαι) καλά...

ελπίζω να πάνε όλα καλύτερα με τη νέα χρονιά!!!

της σως μελιού πώς την κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαζω σε ενα μπρικι 1 κ.γλ.μελι κ λιγο μπαλσαμικο (όσο το μέλι)ανακατευω και προσ8ετω λιγο ελαιολαδο κ λιγο αλάτι .

Ρε η μαμα μου δεν 8α κανει κατι κ δεν παει που8ενα εχει πεν8ος κ εγω περιμενω τον περιβοητο πυρετο του μμρ ...

Δεν πειραζει κ Πρωτοχρονια καλά ειναι , 8α κανω κατι τότε ... αλλιώς το Πάσχα !!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ερε νανα...τι λεει;;σε χουφτωνε;;καλα δε ντρεπεσαι;;

κοτζαμαν γυναικα;;το κανατε κια στα πισω καθισματα μηπως;; :o:o:o:o

παιδια εγω δε ξερω...

της εδωσα φαγητο με το ζορι στις 6,15 μετα απο 6 ωρες και εφαγε 10 κουτ με το ζορι..στα καπακια καταβροχθησε 1 γιαουρτι...

και μετα 1 αυγο..

δε ξερω τι σκατα θα το κανω..ελπιζω να ειναι φαση..

τι εγινε τζουλια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να γίνει ρε φίλε ? υποφερω κ εγω με το φαι του...

Αγόρι μου του λέω δεν 8α σε στειλω στο next top model !

Μολις κάποιο αρχ..δι εριξε 2 βαρελωτα εξω απο το σπιτι μου ! που να σκασουν στον κ..ο του!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααα!

Δε μ'αρεσει η μαλακια που καναμε στο σπιτι! Δεν ειναι ασχημο αλλα θα μπορουσε να γινει αλλιως και να ειναι μαματο!

Για το μμρ. Απο χαζομαρα το πρωι κοιταζα πληροφοριες και επηρεστηκα. Δε ξανακοιταζω τιποτα. Ετσι και αλλιως θα το κανω δε σκεφτηκα ποτε να μη το κανουμε. Εν τω μεταξυ θα κανω και ! Καλο? χαχαχα! Δεν ειχα αντισωματα ερυθρας στην εγκυμοσυνη οταν εκανα εξατασεις και μου ειπανε να κανω εμβολιο πριν το 2ο. Ε τωρα ευκαιρια ειναι νομιζω. Ενα μηνα μετα μπορω να μεινω εγκυος.

Μαρκατ καταλαβα οτι ξηραινει πολυ την επιδερμιδα. Μιλαμε χαλια. Συνηλθε τωρα λιγο ευτυχως. Πηρα το αβίνο με η

Εδω σταματησα να γραφω το μεσημερι................

Και συνεχιζω τωρα που ησύχασα!

Τι ελεγα?

Α ναι.... αβινο και ακουαθενολ.

Τελικα η μανταμα τη γλιτωσε με τα πολλα πολλα γιατι ξεπατωθηκα σημερα! Αφου ητανε μπουρδελο εδω μεσα... Μεχρι αυριο θα τα ειχε γλυψει ο Διονυσακης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera...εγω ειμαι ορθια και η μικρη κοιμαται!!! :shock::shock::shock:

9 η ωρα..θα ξυπνησει θα παμε λαικη...τζουλια θα πας,ε;;

ποσα κιλα ειναιρεο θανουλης;;

και για γραψε τι τρωει ολη μερα..

αν θελεις..

ρεπ ιαδια πηγατε σε αλλο φορουμ;;τι εγινε;;που ειστε;;

λεμε να παμε βολτα μετα..φυσαει εδω..

δεν εχω να ρωτησω και να σχολιασω γιατι ....δεν υπαρχει τιποτα γραμμμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

πηγατε λαϊκη καλέ;;;

και στο Λαγκαδα εχει σημερα αλλα που να τρεχω...

ο αντρας πηγε να πλακωθει με τους εφοριακους να μας δωσουν την επιστροφη και ακομα να γυρισει...

λετε να τον δω σε κανεναν Αυτια;;; :lol:

εμεις επιτελους αποφασισαμε τι θα κανουμε τις γιορτες...

Αν τα πεθερικα μου δεν πανε στην κορη τους για Χριστουγεννα μεσημερι, για να μην ειναι μονοι τους, θα τους καλεσουμε για φαγητο και τη 2η μερα θα μαγειρεψω εδω κρεατικα και θα τα παμε να τα φαμε στη μαμα μου που θα ειναι και η αδερφη μου.

Πρωτοχρονια θα εχουμε τη μαμα μου εδω απο την παραμονη και αν παλι τα πεθερικα μου ειναι μονα τους ανημερα, φυσικα θα τους πουμε να ερθουν...

ΑΧ!!! τι καλη νυφη ειμαι.....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι και γω!

Καλημερα εβρυμπάντυ!

Εκανα μια αποπειρα να γραψω χθες αλλα ματαια. Μισα πραματα απ'αοτι ηθελα. Κοιμαται ακομη. Οτι προλαβω.

Καλα ητανε και τα μαστορια εδω χθες... Σημερα γυναικα. Οχι για το σπιτια αλλα για τη σοφιτα πανω που θα μεινουνε οι γονεις μου. Ειναι σα γκαρσονιερα μεγαλη. Και σιδερωμα. Το κανει πανω για να μη μπλεκεται ο Διονυσης στα ποδια της.

Οποτε ειμαι κουλ προς το παρον. Φαγια δεν εχω σημερα!

ΚΟριτσια ειπε μαμ χθες! Μολις ειδε το φαι! χαχχχα! Λεει μαμα,μπαμπα,κακα,μαμ,ατα! χιχιχιχιχιχι!

Νανουκα ευγε! ;);););););););););););););););););););););););););););););)

Πως ελεγε το τραγουδι? Και δε το ξανακανω σε οτομπιανκι! χαχχαχαχα!

Εμενα-μιας και μιλατε για φαι- ητανε δυσκολος στην αρχη! Μιλαμε με διελυσε! Ολο γαλα γαλα γαλα γαλα! Τα λεγα και μετη Σωσω! Μετα εστρωσε. Μια χαρα ολα. Μεχρι που δοκιμασε αυγο. Του το δωσα ο μαλακας να το φαει σκετο κομματακια και απο το ξενερωμα που εφαγε δε τρωει ουτε ψωμι. Μονο αυτα που του δινω εγω αλεσμενα(οχι πολυ κομμένα) αλλα κομματακια ουτε να τα χεσει.

Ο ντοκ μου ειπε οτι θα το ξεπερασει.

Εσας προσποιουνται οτι κανουνε εμμετο? :?:

Εμενα το χαζουλι βαζει τα χερια μεσα στο στομα και κανει τον χαρακτηριστικο ηχο. :shock:

Χθες μαλιστα(1η φορα) εβγαλε σαλια με λίγο εμετο. :?:?:?:?:? Και μετα γελαγε! :roll::roll::roll::roll::roll:

Το κανει για παιχνιδι. Τον αφηνω δε του δινω σημασια το κανει. Του φωναζω λιγο αυστηρα το κανει. Σημερα λεω αν το ξανακανει να τον απασχολησω με κατι αλλο.

Σωσω απο φρουτα εχεις δοκιμασει ολους τους συνδιασμους?

Εμενα τρωει τωρα μπανανα-μανταρινι-πορτοκαλι-αχλαδι. Μηλο βαζω σπανια γιατι παθαινει

δυσκοιλιότητα.

Τα μανταρινια και τα πορτοκαλια ολοκληρα στο μπλεντερ. Οχι το χυμο μονο.

Παντως ο δικος μου τρελαίνεται για αχλαδι. Αν δεν εχει αχλαδι μεσα δε τη τρωει γρηγορα και με ευχαριστηση.

Μηπως στα ταξιδια δεν ετρωγε συχνα φρουτα και ξεσυνήθισε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπετε μαστερ σεφ?

Ποιος θελετε να κερδισει?

Ο ζακυνθινος ειναι ο Γιαννης ο Μαργαρης. Εφτασε τετραδα. Αλλα βλεπω νικητη ή Μιχαλη ή Γιαννη αποστολακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε ΜΑρακι!!!

και τα δικα μου κανουν ξηροδερμια. πιο πολυ η μικρη. και μερικες φορες σε ορισμενα σημεια πολυ εντονη. και εμεις ειχαμε χρησημοποιησει α-ντερμα, χαλια. μας αρεσει η ατοπρελ εμολιανς της φρεζυντερμ. και στις βαρβατες φασεις βαζουμε φουσικορτ.

εχω παρατηρησει οτι οταν ειναι φασεις με στρες, πχ οταν τους εκπαιδευαμε για υπνο, τωρα που δεν πινουν γαλα και η μικρη κανει χαζα και με το φαϊ, ειναι πιο εντονα τα φαινομενα... ιδεα μου;;;

καλα, καποιος κατι βαραει απο διπλα, ηρθε και ο πετρελαιας για να βαλει πετρελαιο στον διπλανο... θα μου τα ξυπνησουν..... :x:x:x

δεν βλεπω σεφ συχνα για να ξερω τα ατομα.... οποτε τυχει βλεπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα

Μονο τις 2 τελευταιες σελιδες προλαβα να διαβασω..

Τι κανετε?

Κανε βρε σωσωκα περιληψη..

Παιδια η κορη μου με πεθανε 3 μερες..

Γκρινια γκρινια γκρινια και μυξα...ναι ναι αποκτησαμε κι εμεις..

Εβγαλε και 4 τραπεζιτες και γενικως είχα να κοιμηθω 3 βράδια..ηθελε να κοιμαται μονο αγκαλια

μολις την έβαζα κάτω ούρλιαζε..

Εχθες το βραδυ την πήρε η μαμα μου γιατι ήμουν σε μαυρο χαλι και κοιμηθηκα λίγο..

Σημερα ειναι πολύ καλύτερα..

Αυτά...

Και παραλληλα ο μικρός είναι χωρίς μπροστινά δοντάκια κι είναι πολύ αστείος το μαναρι μου...

Τον πήγα σε παρτυ..και του έδωσε ενα κοριτσακι μπουνια και την άλλη μερα πέσανε και τα 2 δοντάκια :shock:

Μαρακι εγω θελω να κερδισει ο Ακης!!!!!!!!!!!!

Ο ζακυνθινος δεν μου αρεσει καθολου :D

Νανουκα κι εγω τα φαγητα σκεφτομαι...

Η γαλοπουλα είναι απο εχθες σπίτι..την είχε μεγαλώσει ο μπαμπας μου από το καλοκαιρι..

για να ειναι βιολογικη..χιχιχιχιχι

Εχω τελεια συνταγη για σαλατα...

μοιάζει με της Τζούλιας

Βαζω ροκα..αισμπεργκ..κοκκινη λόλα..πρασινη σαλάτα..

σουσαμι

και κασιους καβουρδισμένα

μαυρη σταφιδα

ροδι

κρανα

και γύρω γυρω βάζω μανουρι ψητο..

Στη σως βάζω τα γνωστα..βαλσάμικο..λαδι..μελι..κτλ κτλ

Την είχα φτιάξει για το πάρτυ της φιλης μου το Σαββατο κι έγινε πανικος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ισμηνη μπουνιά από κοριτσάκι;ψ :lol::shock:

Αχ κορίτσια όσο μεγαλώνουν τα μαναράκια μας τόσο θα μας παιδεύουν....

και στο φαγητό και σε όλα. Υπομονή....

Πολλές φορές βαριούνται να τρώνε και τα ίδια πράγματα.

Δώστε τους (που λέει ο λόγος έτσι) γαριδάκια να δείτε πώς θα τα φάνε.

Εγώ στη δουλειά σήμερα τους ξεκαθάρισα 2 πράγματα.

Είμαι εδώ συγκεκριμένο ωράριο. Χθες άργησα για τον παιδικό και ο δον είχε πλαντάξει στο κλάμα.

Αν δεν τους αρέσει να μου βρουν σχολείο να πάω.

Χαρά που είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi marια ετρωγε κανονικα στα ταξιδια...και εγω βεβαια δεν αλεθω τιποτα..ουτα τα φρουτα..τα μηλα τα βαριεται γιατι θελει πολυ χρονο σοτ μασημα..

ρε ισμηνη..υπερπαραγωγη η σαλατα..μπραβο σου..

εγω παλι..μονο απλες σαλατες τκανω..μαρουλι και λαχανο..ουτε καροτο δε βζω..ασε που δε τρωω σαλατες..

οποτε δε τις φτιαχνω κιολας..

ισμηνη αληθεια για τα δοντια του μικρου;; :lol::lol::lol:

τραπεζιτες η μικρη;;πωπωπω!!ποσα δοντια εχουν τα παιδια σας;;εμενα 6.καλσικα..αλλα βλεπω να βγιανουν και αλλλα..

μπραβο βαγκ..αξια..

αλλα εισαι μυστηρια βρε αδερφακι μου... :lol::lol::lol:

της πηρα λαυρακι..

ειπα οτι θα της ξεκινησω φαγητο..αν δε τρωει θα της τα αλεσω..να δω μηπως και τα φαει..

αι να δουμε..

εδω φυσαει..

θελω να κατεβω κκεντρο αλλα να δουμε ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Σωσω μπορει να θελει αλεσμενα καποια.

Ισμηνη αληθεια βρε συ? χαχαχχαα! Φαφουτινι ο Ορεστακος? χαχα! Θα ειναι πολυ αστεια η φατσουλα!

Και γω ετσι περιπου τη κανω τη σαλατα αλλα δε βαζω κασιους,κράνα και αντι για μανουρι βαζω ταλαγανι ψητό. Μιλαμε θεικο! Θελει ομως να σερβιριστει ψητο γιατι γινεται σα λαστιχο αμα κρυωσει.

Εχω βρει μπαλσαμικο ετοιμο με μελι. Βαζω ομως αλατι μεσα και λαδι το χτυπαω σε ενα βαζακι. Και εχω βρει και γλασο μπαλσαμικου και κανω σχεδιακια απο πανω. Πολυ μαστερ σεφ λεμε.

Καλος και ο Ακης! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις εχουμε 8. 4 πανω 4 κατω. αλλα τωρα εσκασε ενας τραπεζιτης σκαει και ο αλλος και βλεπω ασπριζουνε τα ματοδοντα. Τρελα κεφια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι σαλτσες ειναι αυτες καλε;;αλλα αληθεια τοσο ευκολα γτιαχνεται η σαλτσα μελιου;;και οταν την τρωω εξω λεω...πωπωπωπω..πως τι φτιαχνουν οι ατιμοι...

αλλα δε ρωτησα τους σεφ του μαμυ..

κατι αλλο ηθελα να σας ρωτησω αλλα δε θυμαμαι..

θα παμε βολτα...τα λεμε αφτερ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι σεφ εχουμε εδω;;;

το αποδεικνυετε για μια ακομη φορα...!

ευγε!!!

εγω τρελαινομαι για πικαντικη ή πολιτικη. κοβω στο μηχανιμα ασπρο και κοκκινο λαχανο, καροτα, πιπιερια και σελινο, τα ανακατευω σε λεκανιτσα, βαζω λιγο αλατι και μηλοξυδο και τη βαζω σε ταπερ στο ψυγειο. για 4-5μερες εχω ετοιμη σαλατα. προσθετω αλατι λαδι λεμονι ξυδι και μαμ!!! γινεται λιγο σαν τουρσι.

πηγα καρφουρ μονη μου. πηρα μερικα για τα χριστουγεννα. κρασια κλπ.

Φροσω ξεκαθαρισε τους να μην λενε κουβεντα!

και εγω τοσα χρονια πηγαινα 7:20-7:30 καθε πρωι, ενω το 90% ερχοταν κατα τις 8! ετσι το μεσημερι 2:30, αντι 3, τους χαιρετουσα κλεφτικα!!!

το απογευμα περιμενω τα πεθερικα. λεω να ανεβω να σιδερωσω...

Α!!! το καρφουρ εχει -35% στα παμπερσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai ti ua toyw ετοιμασεις βαγκ;;

παιδια της εδωσα ψαρι με ρυζι και το ψιλοεφαγε..και μετα τρωγαμε εμεις ψαρια κανονικα στο φουρνο και τσακισε και εκει μισο...

λεω μηπως βαρεθηκε τα σουπωειδη..τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ααααα

α ρε Βαγκ πηγες να βαλεις 8υμωμενη φατσα κ βγαινει η καρδουλα... τι μλκια... :lol:

Σωσω 8α σου γραψω τι τρωει άλλα όχι τωρα , Κιλα ? 9 νομιζω , δεν κα8οταν με τιποτα να τον ζυγισει και η Ελενη μου πε οτι με τπτ δεν φαινεται για τοσο...

μα 100γρ σε ενα μηνα ρε φιλε ??? υψος δεν πηρε κα8ολου όσο μπορεσε να δει γιατι δεν κα8ότανε!

αχ η μανα του κοντορεβυ8ουλη ειμαι... :lol::lol:

ο πατερας 1.90 κ η μανα 1.67 κ 8α βγαλουν το στρουμφακι ! χαχαχαχχαχααχα :lol::lol::lol:

8α βγουμε βολτα με καροτσι κ μετα 8α παει με το μπαμπα βολτα για να παω λαικη :roll:

οποτε τα λεμε πιο αργα γκομενακια μου τρελλά !!! 8-}

Ισμηνακι εβγαλε 4 τραπεζιτές ? που να βγαλει κ εφοριακούς ... :lol::lol::lol:

εμενα συνολικα εχει 9 δοντακια 2 τραπεζια εχουν βγει ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΝΜ ΣΑΣ ΗΡ8Ε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=help.gif][smilie=help.gif][smilie=help.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...