Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

α εστω θα δωσεις στο παιδι ζαχαρη;;;θα σε καταγγειλω!! :lol::lol::lol:

κανεις τοσοα χρονια μελομακαρονα η τοσα χρονια αγοραζεις το καλαμποκελαιο;;; :lol::lol::lol:

τα δικα μου βγηκαν 60....εμειναν...μετριουνται στα δαχτυλα μας..και των 2...

δε σας λεω ποσους..

μπα σε καλο μου..που λεει και η φιλεναδα:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αααααλλλοοοοοοοο μάι φρεντς!

Εμεις γυριστρουλα ολη μερα! Εκανε καλο καιρο τελικα! χου χου!

Καλα ειμαστε! Ανεβασαμε και τον παζαλίλα σημερα σε καρουζελ πρώτη φορα! Καλα πολυ γελιο! Γαμωτη μου για καλωδιο να μη μπορω να βαλω φωτο!

Γυρω γυρω το καρουζέλι γύρω γυρω και γω μη μπα και πεσει! χαχαχαχα! Μου ρθε μια ζαλη αλλα οκ! Αφου γελαγε το μικρο χαλαλι! χαχαχα!

Με κυνηγαγε μετα ομως και τρωει μια σαβουρδα το καημενουλι! Τρεχα τρεχα του λεγα εγω η χαζη! Ετρεχε ο Νιονιακης! Παρτον κατω!

Εφαγε μυτη και κουτελο! Ευτυχως οχι χειλη! Παλι καλα! Εκλαιγε χαμος! Αιματα! Και τωρα ειναι γδαρμενο το μωρο μου! Μετα γελαγε ! Μωρά! Τι να πεις! Τον τρβηξαμε και φωτο με την ασφαλτο στη μυτη! 8-}

Έκανε και μια ασχετη διαρροια το απογευμα με το ξυπνησε! Μάλλον επειδη ειχε δυσκοιλιοτητα τις προηγουμενες μερες....

Κατα τ'αλλα καλα! χαχα!

Του πήραμε σημερα και μοντγκόμερυ καλε! Απο τα μπενεττον! Για πολυ τυπακι!

Εγω γλυκα δε φτιαχνω! Αλλα απο φαγητα για ρεβεγιον ξεσκιζομαι. Φτιαχνω γλυκα αλλα οχι για χριστουγεννα.Βαριεμαι. Κανουνε αλλοι για μενα!

Μου λειπετε σας το χω πει!

Αλλα το λαπτοπ ειναι μηλον της εριδος για τη σχεση μας με τον γιο μου! Το εχω ψηλά στη βιβλιοθηκη και βαριεμαι να το κατεβαζω. Αν το κατεβασω θα πρεπει να γραφω ορθια. Πριν το ειχα χυμα κατω και προλαβε ηδη και εβγαλε το 3 και το 9 απο το πληκτρολογιο. Φακ!

Αυριο θα εχω μαστορια στο σπιτι! Χριστουγεννιατικα! Αποφασισε ο αντρε να κανει αλλαγες. Κατι διαχωριστικα μια παπουτσοθηκη. Ξυλουργο θα εχω. Ολο το πρωι. Γιαυτο και εκλεισα μανταμα για τριτη για να μη φρικαρω πανω στα νιατα μου....

Της εχω βγαλει και ενα σιδερο.. Εβγαλα και ρουχα για φρεσκαρισμα. Πουκαμισα του ανδρεα κλπ.......

Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλ!

Ελπιζω μονο να κανει καλο καιρο αυριο για την κανουμε με τον μικρο ταλιμπαν!

Ντομ ειδα τη κληση πριν απο λιγο! Το ειχα παρατημενο και χαμηλωμενο το κιν.

Μπαααα τη Νανα κοβω για πρωτη Σωσω! Αν δε μαθει να τα κανει στο γιογιο εγω εγκυος δε μενω! χαχαχα!

Αφηστε που μου ζηταει αγκαλιες τωρα! Κουραζεται βλεπετε ο πασας! Και το καροτσι για ομορφια το παιρνουμε! Σημερα ποδαρατο τη βγαλαμε! Καλη φαση μ'αρεσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε μαρια....χειμαρρος και συ...

τι να πω...

δε πειραζει για το γδαρσιμο..θα μεγαλωσει..

λεω να την πεσω αδερφια μου!!

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μία καλημέρα στα γρήγορα!

πήγα το νινί στην Ανθούλα.

πάω για μποτέ και μετά έξοδο με τον ανδρούλη μου!!

ραντεβουδάκι!!!

αίσθανομαι όπως τον πρώτο καιρό που βγαίναμε έξω!!!

τι ωραία χρόνια... φοιτητές είμασταν...

κορίτσια, τον Ιανουάριο έχω να πάω γιατρό για νεφρά και κόκκυγα και αν όλα είναι καλά... βουρ για το 2ο!!!

χαχαχα!!!

φόρεσα και μία ωραία φουστίτσα, κόκκινη... χαχαχα!!!

βάφτηκα, θα φτιάξω μαλλί...

λέτε να του αρέσω;

χιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oh lala! Νανουκα σε βρισκω πολυ χάι! εχχεχεχεχεχεχεχεχε! Καλα να τα περασετε! Να φχαριστηθεις το μποτε σου!

Πάλι για Οκτωβρη μανουλα σε κοβω! χααχαχχαχαχχχαχχαχαχα! Αν γινει το κονε γεναρη-φλεβαρη! Γιουπι!

Καλημερα και απο μενα!

Ο Διονυσης ξυπνησε ειναι ετοιμος για ολα! Περιμενει να τον βγαλω απο τη κουνια για να κανει σκανταλιτσες! χαχα!

Περιμενω τα μαστορια! Ακομα να ερθουνε! Τα νευρα μου! Τα εχω παρει κιολας γιατι θα κανει μια παρεμβαση εδω στο σπιτι ο ανδρεας που εμενα δε μ'αρεσει και ειναι που δεν εχουνε ερθει και ακομη....... Καλα τι νομιζουνε οτι θα κατσουνε μεχρι το απογευμα εδω? Μεχρι τις 2:30 το πολυ να εχουνε τελειωσει! Δε με νοιαζει πως! Μα ειναι 9:30 η ωρα!

Τεσπα μπορει να βγει ομορφο...... Μακαρι γιατι εμενα πατατα μου μυριζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα και απο μας..ολα καλ θα ειναι απο ινουαριο και μαρτιο θα εχουμε ανακοινωσεις...

εμεις καλα..σηκωθηκαμε 9 παρα..

θα του αρεσεις νανα..δεν εχει πολλες επιλογες..εσενα παντρευτηκ!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα ανοιγω θεμα...

Ρε κοριτσια ασχετο αλλα εχω αγχωθει με το mmr! Μπορει να ειμαι υπερ του εμβολιασμου αλλα αυτο με αγχωνει λιγο γιατι παντα κατι ακουγεται. Το εχουμε στις 4/1. Κανω μια ερευνα τωρα και χειροτερα γινονται τα πραγματα..... Τι σκατα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai gv exv ακουσει για το μμρ...αλλα 1 φιλη που το εψαξε παραπανω ειπε οτι οι νεες ςρευνες δειξαν αλλα πραγματακ αι δεν ειναι επιφοβο ετσι πως ακουγεται..

αυτη γενικοτερα τα ψαχνει οποτε την εμπιστευομαι..και μεις εχουμε να το κανουμε τελη ιανουαριου..

αλλα δε ξερω αν θα το κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

καλε τι ειναι το μμρ;;;;;

εμβολιο;;; για ποιο πραγμα;;;;

εμεις εχουμε αγορασει και θα κανουμε οοοταν γινουν τελειως καλα ενα priorix. νομιζω ειναι αυτο που κανεις μετα το μαντου.

και τι κακο κανει αυτο το μμρ;;;

εμενα ο αντρας εχει αδεια ως και 27/12. αλλα ως συνηθως, σιγα μην ειναι σπιτι... τωρα φυσιοθεραπεια στο χερακι, αυριο θα παει να τους βρισει στην εφορεια γιατι ακομα δεν μας δινουν την επιστροφη φορου, οταν ζητανε πρεπει να τρεχουμε να τα πληρωσουμε... αυτοι.... τιποτα!

ειναι και μουντος ο καιρος... και εχω μια βαρεμαρα....

εκανα αρακα για μας... στα μωρα τα κλασσικα και λιγη φασολαδα που ειχα κρατησει οταν εκανα για μας. εβαλα και λιγο σγουρη σαλατα μεσα στα λαχανικα. κανει;;; εχει καμια βιταμινα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέκλεψα λίγο χρόνο στη δουλειά.

΄Εχω πήξει μιλάμε. Όλη τη δουλειά μηνών μου ζητάνε να βγάλω.

Από αύριο θα αλλάξω στάση.

Βαγκ και μας δεν μας έδιναν την επιστροφή και πήγαμε και το ψάξαμε.

Δεν βρίσκαμε άκρη και τελικά τυχαία βρήκε ο άνδρας μου έναν στην εφορία που του είχε χαρίσει μία κλήση και τον εξυπηρέτησε. Είχαν σβήσει τη φορολογική δήλωση από το σύστημα :shock: και κατέβασαν τους φακέλους και την βρήκαν. Αν δεν πηγαίναμε μπάι μπάι τα λεφτά μας.

Το μμρ είναι για ιλαρά, παρωτίτιδα, ερυθρά και ακόμα μία παιδική ασθένεια που δεν θυμάμαι.

Το έχουν συσχετίσει με αυτισμό αλλά τελικά δεν παίζει.

Στο Παίδων μου είπαν ότι είναι απαραίτητο να γίνει. Λέω έλα και τί θα πάθουν να κολλήσουν και μια ιλαρά; Με ενημέρωσαν ότι μπορεί να επέλθει και θάνατος από αυτές τις αρρώστειες.

Οπότε...

Μαράκι πίστευε λοιπόν και μη ερεύνα :lol: .

3 Ιανουαρίου το χειρουργείο μας τελικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα , οργιασατε λυσσαρες ! Η μια 8α ... το γλεντησει η άλλη 8α παρει μανταμα κ εγω ειμαι τοσο χαλια που κ το κατουρημα πολυ μου πεφτει... :lol: κανονιστε να γκαστρω8ειτε όμαδικως να μην σας προλαβαινουμε... :lol:

Καλε μια χαρα ειμαστε με το μμρ μην το ματιασω . Σου λεω ειναι απαραιτητο αν υπηρχε φοβος δεν 8α το εβαζε το Ελενακι ! Μη φοβοσαστε , πρωτη τα κανω κ σας ενημερωνω

Το μαντου 8α το κανω σε 2 μηνες , ξεχασε να το φερει .

επισης σας το πα ? τραγουδαμε αλκαιο τι τι ? τι τι ? τι τι ε? τι τι ? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa!!!εμεις γυρισαμε απο κολυμβητηριο..καλα εκανες και εριξες σαλατα βαγκ..

εγω εχω ρεβυθια για ολη τνη οικογενεια..ευκαιρια με τη μικρη να τρωμε κανενα οσπριο..τοσες μαλακιες τρωμε,ας φαμ και κανενα οσπριο..

θα μπειτε 3 του μηνος,ε;;αμεσα..

την ημερα που ξεκιναω δουλεια..θα σας εχω στο νου μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ειπα ορτι χθες εμεινε 7,5 ωρες νηστικη;;

δεν ηθελε με τιποτα μεσημεριανο φαγητο..τελικα 7.30 ωρα εφαγε..το καταβροχθισε..

σημερα τα ιδια..

δε με νοιαζει..μεχρι να πεινασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

αυτο το μμρ το εκανα κ στην Μαρια κ μετα απο 10μερες εκανε για μια μερα λιγο πυρετο!ετσι μου ειχε πει ο γιατρος κ ετσι εγινε...μια χαρα,λιγο πυρετο ,μια ντεπον κ τελος! ουτε 24ωρες δεν ηταν...θα το κανω κ στην Αγγελικη οταν ειναι.

εγω τις εχω δωσει μελομακαρονο κ το τσακισε!!!! μετα; σκεφτηκα το μελι...δεν επαθε τιποτα ομως

λες να γινει τιποτα???

αρακα για τις μικρες...κοτοπουλο αλα κρεμ για μας!

σωσω...φαραει κ ολοσωμο κ σκουφακι??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα αυτο που εχω στο ψυγειο ειναι το μμρ. αντε να γινουν καλα να το κανουμε. εγω εχω περασει μικρη ιλλαρα βαρια και στην 3η λυκειου ερυθρα ελαφρια. για παρωτιτιδα ειχα κανει εμβολιο. τωρα μαλλον τα κανουν πιο κομπλε. και τι; ανεβαζεις πυρετο απο το εμβολιο; ή παθαινεις κατι αλλο, εκτως απο αυτισμο...

Φροσω αντε να την κανετε την επεμβαση να τελειωνετε και να μην ταλαιπωρειται αλλο το παιδι.

οσο για την εφορια σιγουρα καποια πα....ρια θα εκανε κανενας υπαλληλος. οπως στον ΟΠΑΔ που ενα βλημα, κατα λαθος, αντι να γραψει στη διαταγη πληρωμης 1500Ε εγραψε 1000!

Σωσω να βαζω δηλ μεσα στο φαγητο, κανονικα, και σαλατικα;;; μαρουλια, μπροκολα, κουνουπιδια και λαχανα;

οσο για την πεινα και εμενα η δικια μου χθες κοιμηθηκε για 4η συνεχομενη νυχτα θεονηστικη! τελευταιο γευμα 5 παρα, κρεμα και μετα γιγο τσαγακι, 50μλ με τα φαρμακα. και ξανατρωει 8 το πρωι! και παλι οχι οσο γαλα επινε πριν. απο 250-280μλ πεσαμε στα 150-180μλ. το πρωι μονο. βραδυ ντιπ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egv ta bazv mesa...ολα βαγκ..λαχανο μωβ,κουνουπιδι,μπροκολο..οχι πολυ κουνουπιδι γιατι αλλοιωνει τη γευση και ειναι βαρυ..1 φουντιτσα..

εμενα δε με νοιαζει...με στεναχωρει που δε τρωει ...και δεν ειναι θεμα αλατιο που το σκεφτηκα..σημερα ρεβυθια παο τα δικα μας..με κανονικο αλατι,σαλτσα..

τι να πω!

εχουμε κανει τα 5 γευματα ....3...

ουτε φρουτα τρωει..γιαουρτια πολλα..αλλα δε γινεται να μεγαλωσει με γιαουρτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μπας και κανει ναζια;;;

γιατι και η δικια μου οποτε θυμαται κανει χαζα, γυρναει πλατη, αλλα αμα τη δωσω με το ζορι 2-3 κουταλιες, μετα τρωει κανονικα. εχει 10 μερες που το αρχισε. στην αρχη λεμε, ποναει ο λαιμος της, ασ'την. αλλα μετα πονηρευτηκαμε. γιατι να τρωει, ας πουμε, φρουτοκρεμα και να μην τρωει μεσημεριανο και κρεμα το απογευμα;

γι'αυτο και τη ζορισαμε και ξετσαμπουκαλευτηκε.

αλλα με το γαλα δεν ειναι το ιδιο...

ποσες φορες τη ζορισα και γεμισαμε τον τοπο γαλατα...

μηπως ειναι και αλλη μια χαζοφαση...

τι ναπω...

εμενα τωρα δεν ειχαν ορεξη για υπνο και παιζανε, μουρμουριζαν, αλλα δεν τους κατεβασα.

ο Σπυρος κοιμηθηκε μετα απο 50' και η Μαριαννα μετα απο 1ω10'.

αφου δεν εκλαιγαν ειπα να μην τους κανω το χατηρι να μην κοιμηθουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωστη η βαγκ...

δε ξερω..μπορει να ειναι φαση..εκανα γιουρτι..το απογ θα ερθει η ελενη σκ ..να της δωσω και μλομακαρονα..χαχα...

εμεις σε λιγο θα φαμε ρεβυθια..ρε παιδια η σοφη που ειναι;;

θα εχει ιντερνετ;;

η νανα ξεκινησαν απο τωρα;;δεν εφτασε ο ιανουαριος κοπελιαααααααααα!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σας!

τι κάνετε τσαπερδόνες?

εμεις σούπερ, κοιμούνται τα βλαστάρια μου, μόνο η Μαρία είναι ξύπνια και ζωγραφίζει..

σήμερα είχα ενα σωρό δουλειές στο σπίτι, ήθελα να κατέβω και στην αγορά για κάτι ψώνια αλλά δεν πρόλαβα, αύριο τώρα..

Νανά πως τα περάσατε? για πες για πες..

εντάξει.. πες μας τουλάχιστον τι φάγατε..χαχα!

εμένα τα δικά μου σήμερα έφαγαν μακαρόνια με κιμά

το γιαουρτάκι δεν το πολυθέλουν..

αλήθεια τους δίνετε εσείς ανθος αραβοσίτου?

αγόρασα και λέω να τους δώσω σήμερα το απόγευμα

για να δούμε..

συμφωνώ και γω Μαράκι γι' αυτό που λες για το αφρόλουτρο a derma

οταν ηταν βρεφάκια είχαν ατοπική δερματίτιδα και ο γιατρός μου είχε δώσει αυτό..και τα παιδιά γινόταν ολοένα και χειρότερα..

τους το αλλάζω για δοκιμή με ενα που είχα αγοράσει πριν γεννηθούν, της frezyderm, kai πραγματικά είδα αλλαγή..

ξύπνησε ο Παύλος και έλεγα να πάω να κάνω ενα τσιγάρο τώρα..

αχ τι μου κάνετε

:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρούσα!!!

χαχαχα!!!

αχ κοριτσάκια μου... περάσαμε τέλεια!!!

πρώτα πήγαμε στην εκκλησία που παντρευτήκαμε και μετά πήγαμε για φαγητό σε 1 τέλειο κουτουκάκι!!!

το εκκλησάκι που παντρευτήκαμε είναι υπέροχο!!!

είναι πάνω στην πράσινη γραμμή και γενικά έχει μία υπέροχη αύρα που σε συναρπάζει!!!

πραγματικά ξανανιώσαμε!!!

ααα!!!

μετά πήγαμε και σε 1 τέλειο ζαχαροπλαστείο και πήραμε κάτι τέλειες πάστες!!!

χεχεχε!

έκατσα δίπλα του στο αυτοκίνητο!!!

με πείραζε συνέχεια!!!

με χούφτωνε... με χούφτωνε... χαχαχα!!!

αν δεν ξεκαθαρίσω το θέμα με τον κόκκυγα και τα νεφρά... δεν κάνω παιδί...

Φρόσω μου, με το καλό η επέμβαση!!!

άντε, να ησυχάσει το μωρό!!!

καλέ, με αγχώσατε με το μμρ...

τι αυτισμό λέτε;

αύριο λέω να φτιάξω κουραμπιέδες...

θα δείξει το νησί σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δοκιμασα αν8ος αραβοσιτου αλλα με τπτ δεν το ετρωγε , εκοψε κ την φαριν λακτε

κ αντε να δω απο που 8α συμπληρωνει 8ερμιδες !!! ;)

Το γιαουρτι όλυμπος τα παιδικα περνω (δε βαζω εννοειται τα σοκολατακια που εχει απεξω) τα τσακιζει αλλα δεν δινω κα8ε μερα γιαουρτι ... μια ετσι 2 αλλιως με εχει με το φαι ...

δεν ξερω τι 8α κανω ...

Αφρολουτρο κ εγω το frezzy απο νεογεννητο επαιρνα , πολυ ωραιο !

Νησι δεν εχει αν κτλαβα καλα...

Αν καταλαβα καλα σε αυτην την παρεα καποιες το ''γλεντανε'' μια χαρα :lol::lol::lol:

γουσταρωωω :ymapplause:8-}:ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψάχνω συνταγές για το δείπνο που θα κάνω παραμονή Χριστουγέννων.

θα επιχειρήσω να φτιάξω γαλοπούλα γεμιστή, ρολό κιμά με γέμιση από τυριά, πιπεριές και ντομάτα, μία τούρτα πατάτες...

για σαλάτα τι προτείνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...