Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

hello και απο εδω.

μαρακι να χαιρεσαι τον διονυσαρο σου. οτι επιθυμεις να το παθει χεχεχεχε

μαρκερ ο δημητρης εκανε εγχειρηση κρυψορχειας αμφο.

ειχαμε παει πρωτα σε παιδοενδοκρινολογο, μας εστειλε για υπερηχο και ορμονικες εξετασεις(αιματος) και μετα σε χειρουργο. αυτη ειναι η σειρα απο οσο ξερω και απο αναλογες περιπτωσεις φιλων.

φροσω μου αντε μπας και αναπνευσει σωστα το καημενουλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ψώνιζα σήμερα 3 ώρες δώρα των παιδιών.

Μόλις τέλειωσα και το αμπαλάρισμα, να τα κρύψω και την πρωτοχρονιά θα τα βάλουμε κάτω απο το δέντρο.

Πήραμε και στολή Αγιου Βασίλη. Θα ξυπνήσω το δον στις 12 και θα του δείξω τον Άγιο Βασίλη να αφήνει τα δώρα του κάτω από το δέντρο στη βεράντα.

Θα πάθει ο δον.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ καλη ιδεα φροσω

αν και φανταζομαι τον δον να ορμαει στο μπαλκονι για να τον αρπαξει

καλο ειναι να εχεισ κλειδωσει την μπαλκονοπορτα πρωτα χεχεχεχεχεχεχε

τα μαναριιιιιιιιιιιιιιιι

ααααα καle νανα τι κουκλι που εγινε, αγορακι ομορφο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα αυτό δεν το δέχομαι από τον δον!

χεσταρούλης μας προέκυψε;

χαχαχα!!!

πολύ ωραία ιδέα πάντως!

είναι υπέροχο να πιστεύουν στον Άγιο Βασίλη!!!

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!!!

αχ, το καμάρι μου!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI99 ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ !!! ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ !!! @};-:ymapplause::ymparty:

φυσικά διάβασα 800 σελίδες κ δεν 8υμάμαι τίποτα... :shock::lol:

δεν πειράζει , ούτως η άλλως μονη μου είμαι...

κάναμε το μμρ ,αλλα το τεστ μαντου δεν της το 8υμησα να το φερει... :mrgreen: την επομενη φορα

εκλαιγε γιατι η Ελενη του 8υμισε και την πλυση που κανανε απο τον καπνό κ την είχε στην μπούκα , ούτε για ζύγισμα δεν κά8ισε !!! 30 ωρα έκλαιγε , η κακομοίρα έφυγε άρων άρων ο δικός μου είχε μελανιάσει όση ώρα την έβλεπε !

Ωραια ρταινια το salt με την τζολι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ! Να μαι και γωωωωω!

Ευχαριστω πολυ κοριτσια! ΚΑι σεις να χαιρεστε τα παιδακια σας!

Δε σας διαβασα καλα! Εχω μερες να μπω σαν ανθρωπος να διαβασω και να γραψω! Στο ποδι συνεχεια!

Χρωσταω Χρονια πολλα στον Σπυρακο μας!!!!!!!! Χρονια πολλα να τον χαιρεστε Βαγκ-ελιωωωωωω! χιχι!

Και φυσικα στον Λευτερη της Σωσωκας! Να τον χαιρεσε Σωσωκαααααα! Να ειστε παντα ευτυχισμενοι!

Εμεις γιορτινα σημερα,αργια! Με τον μπαμπα μας ολη μερα! ΦΑγητο στα πεθερικα και το βραδυ βολτα τα δυο μας! χιχι! Τωρα γυρισαμε και ειπα να μπω να σας γραψω λιγο!

Σας ειχα διαβασει εκει που εβαλε η Νανα τις φωτο! ΝΑνα μου παιδαρος ο Ανθιμος! Κουκλι!

Διαβασα για τη χαρα! Τι επαθε ο στεφανακος?

Θελω μια περιληψη! ΜΙλαμε εχω χασει επεισοδια! Σαιτ ειδα αναταλλασετε! Συνταγες1 Γλυκα! Εχω χασει το μπουσουλα! ΠΟυ να ελειπα κιολας!

Τζουλ! Κανατε μπι-μπι μωρεεε?

Σας φιλω παω για νάνα!

Αυριο σιγουρα θα τα πουμε θα ειμαι χαλαρη! Φιλιαααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

τι ωραίο πράμα να ξυπνά χορτάτος από τον ύπνο...

άλλες φορές ξυπνούσε και περίμενε στο κρεβατάκι του... σήμερα ακόμη κοιμάται...

τ' αγόρι μου!!!

δε δουλεύει ο μπαμπάς μας, οπότε έχει βόλτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....

παλι παγωνια σημερα... να φανταστειτε, τα χιονια ακομα δε λιωσανε, αν και εχει να ριξει απο την Πεμπτη το πρωι! ακομα εχουμε και στα μπαλκονια γιατι ως ανοικοκυρευτη δεν εχω βγει να τα μαζεψω... :oops:

η μικρη ειναι πολυ καλυτερα... αν και καθε φορα που εχουμε να δωσουμε φαρμακα παλευει να σωθει...

εμενα δουλευει ο αντρας και σημερα και αυριο... αλλα απο Δευτερα εχει αδεια!!!

ΜΑρακι να μας πεις πως περασατε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καιαπο μας...ωραιο αυτο με τον αγιο βασιλη...φροσω..εμεις καλα.σηκωθηκαμε 8..σε λιγο για καφε εμποικο..στα γκουντις..εχει καιπαιδοτοπο λεει..\

ελπιζω να μην εχει πολυ κοσμο..

που εισαι αλεκα;;

χαρα;;;

εδω ηλιο τρελο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello και απο εμας

η μικρη αρχιζει αντιβιωση ceclor

πιστευω να μην κανει αλλεργια σαν τον δημητρη.

το πρωι ξυπνησε και εβγαλα χωρις υπερβολη(σορρυ για την αηδια), μισο φλυτζανακι του καφε πρασινεσ πηχτεσ μυξες. ρουφουσα ρουφουσα και δεν τελειωνε και ακουγοντουσαν και αλλεσ μεσα.

φυσικα κανει και βηχα αφου πνιγεται απο την πρασινη χλαπατσα.

πηρα τον doc και αν και δεν ειναι της αντιβιωσης λεει παρτε γιατι δεν σας βλεπω καλα.

σαν στοκος ηταν το καημενουλι απορω πως κοιμηθηκε.

αντε να δουμε

εσεις πως πατε?

καλο καφεδακι σωσωκα μου.

εμενα την πρωτη φορα που ο δημητρης ειχε παθει βροχιολιτιδα μετα απο 20 μερες που δεν περνουσε με τιποτα και το παιδι εβραζα στο στηθος(ειμασταν μονο με σιροπι και εισπνεομενα) πηρε αντιβιωση και σε 3 μερες ηταν περδικι.

σε καποιεσ περιπτωσεις οταν τραβαει πολυ θελει αντιβιωση. και ο πνευμονολογοσ και ο παιδιατρος(που ειχαμε εντωμεταξυ αλλαξει ) μας το χαν πει.

φιλουδιαααααααααααααααααααααα

υ.γ. το δεντρο μας εχει μεινει μισο και ολιγον τι στραβο. το περιποιειται συνεχεια η μικρη.

τσιουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala το κανει το δεντρο σας....χαχαχα!!!για τα παιδια ειναι τα δεντρα αλλωστε..μωρε καλα εκανα και δε στολισα..

περασαμε καλα στο καφε..

δε μπηκε παιδοτοπο..

ειχει σοτ εμπορικο 1 αγιο βασικη αλλα μολις την εδω σα αγκαλια να βγει φωτο αυτη εκλαψε...χαχαχα!!

καλα περασαμε..θα κανω κοκκινιστο με ρυζι..

σερνει ο υπολογ..λες να πω τον μπιλυ να ξηγηθει λαπτοπ;;

και μετα θα τρωμε...

νεροβραστα της μικρης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας!

εδώ βρέχει απίστευτα, χιονόνερο και κάνει πολύ κρύο..

οπότε μέσα, τζάκι, χουχούλιασμα κλπ..

Χαρά το πήρα χθες το δέμα

καλά κορίτσια απίστευτη μάσκαρα, μικρό και πυκνό βουρτσάκι και απίστευτη τιμή και να φανταστείτε τη διάλεξα στα τυφλά, είχε πάρα πολλές

εγώ πήρα την πράσινη

οπότε προτιμήστε τες παρακαλώ :lol:

Μαράκι μου να χαίρεσαι το Διονυσάκι σου, το καμάρι σου!!

οτι επιθυμείτε!!

κλασικά και γω γαϊδούρα, ξέχασα χθες..

Βαγκ σούπερ η συνταγή με το χοιρινό

αλλά και το ρολό κοτόπουλο είναι τέλειο, ε να μην παινέψουμε το σπίτι μας :lol::lol:

μπορείτε να πείτε στον κρεοπόλη να σας το ξεκοκαλλήσει και μέσα να βάλετε ότι θέλετε εσείς

εγώ προτιμώ μπέικον, τυρι γκούντα μπόλικο, ζαμπόν, πιπερίτσα πράσινη κόκκινη, καροτάκι, σπανάκι

είναι απίθανο σας λέω..

Νανά κλασικά δεν τον πρόλαβα τον Ανθιμό :(

Σωσώ τέλεια τα σπιτάκια

δλδ δεν τρώγονται? για ομορφιά είναι?

που θα τα βάλεις?

Φροσω θα τρελαθεί ο Αλεξ με τον Αγιο Βασίλη!

πολύ καλό!

ποιος θα ντυθεί? ο άντρας σου?

τα αγορια κοιμούνται τώρα και έβαλα τη Σαμπρίνα τη μαγισσούλα στα κορίτσια για να μην κάνουν φασαρία

Αλεκάκι μου τόοοσο μύξα

πωπω τι να πω ρε γμτ, περαστικά στο Χριστινάκι μας

εγώ τον μικρό το πρωί τον πήγα λίγο στο νοσοκομείο γιατί στις γάμπες του και πίσω απο το γόνατο έχει ξηροδερμία και χθες φούντωσε βρε παιδί μου, πληγή του έκανε και ξύνεται ο καημένος..

μια κρεμούλα του έδωσε, τη φουσιντίν και βλέπουμε..

σας φιλώ

να έχουμε ένα όμορφο σ/κ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε μαρκα.τ..θριαμβος ο λογος σου!!! :o:o:o:shock::shock::shock:

αυτα θα τα χαρισω..εγω δε κραταω τιποτα για μενα...

φροσω δε μου απαντησες..τα νταιπερ η τα σπιτακια;;τα εβαλα και κορδελα..αληθεια ειναι πιο ομορφα και δε φαινονται πολυ.. :lol::lol::lol:

αλεκα τι μυξα ρε αδερφε;;μετα της ειπες και το φλυτζανι;;γιατι ετσι πως τα περιγραφεις θα εμενε αποτυπωμα αν το γυριζες....

τι λεει ο στομας μου μεσημεριατικα..

παιδια συγγνωμη κιολας αλλα εχω 1 ταση να ξοδευω το τελευταιο καιρο..

οχι για μενα απαραιτητα..για αλλους..και οχι οτι εχουμε λεφτα..αλλα οτι παιρνω θελω να τα χαλαω..!!συμβαινει και σε αλλους η οχι;; :roll::roll::roll:

αντε γιατι... [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια να ρωτησω..εφαγε κουνοπιδι χθες...

υπαρχει περιπτωση να την εχει συγγαψει;;

ηταν και κατουρημενη φουλ το πρωι...

αλλα μιλαμε οτι ειναι πολυ..κοκκινο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησε η κουμπαρα μας σημερα! Ενα αγοραρο! Το δευτερο παιδακι της ειναι! Τι ωραια! Μ'αρεσουνε τα γεννητουρια!

Μένουνε Αθηνα οποτε θα αργησουμε λιγο να δουμε το μπεμπε! Θα ξηγηθω νταιπερ κέηκ! χαχαχαχ! Κλασικα!

Ευχαριστω Μαρκατ! Να χαιρεσαι και συ τα παιδακια σου! :P:P:P:P:P:P:P:P

Αλεκακο περαστικα ! Ελπιζω να περασει γρηγορα! Φιλιααααα!

Σωσω και μενα ερεθιζεται σσχετικα συχνα τωρα τελευταια ο πωπουδακος του! Ειναι μου φαινεται της ηλικιας? Τι να πω! Γιατι απο πλυσιμο φουλ και αλλαγμα. Βεβαια τρωει φουλ πορτοκαλι και μανταρινι. Ειναι τα οξινα μαλλον. Μπορει να τον αλλαξω μολις ξυπνησει και να ειναι σουπερ ,μετα απο λιγο να τα κανει και μολις παω να τον αλλαξω ειναι κατακοκκινος! Μολις τα χει κανει εν τω μεταξυ! Μολις πλυνω ομως και βαλω σουντοκριμ αμεσως καταπραυνεται. Δε το λες συγκαμα αλλα ερεθισμο εντονο που αμεσως περναει.

Και μενα ο καημενουλης εχει ξηροδερμια. Μαλλον απο τη εποχη και απο ενα παλιοαφρολουτρο. Βασικα ατοπικη δερματιτιδα ειναι και πρεπει να τον δει γιατρος γιατι δε περνα με τα κλασσικα. Το αφρολουτρο ειναι το Α-ντερμα. Μαλλον δεν τον ενυδατωνει πολυ. Τωρα που εκανα την αλλαγη καταλαβα οτι αυτο φταιει γιατι και νεογεννητο αυτο ειχαμε και του εκανε ατοπικη. Και γω το θεωρουσα κορυφη! Μπουρδες!

Θα παρω σημερα το αβινο με βρωμη και βαζω και ακουαθενολ. Αν δεν περασει γιατρο!

Ρε σωσω που βρισκεις χρονο και διαθεση για σπιτακια και γλυκακια? Εισαι αστερι μπραβο!

Εμενα τι μου σκαλωσε να κανω? Πιροσκι! χαχαχα! Με λουκανικακι μεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας μην ειχα τον αντρα μου εδω να καθεται και θα σου ελεγα εγω τι θα εκανα.....λεω σημερα να κανω μελομακαρονα και κουραμπιε..μαζι με τον αντρα μου βεβαια..το βραδυ ισως..

να σας ζησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστ καλε;;εγω εκανα σοκολΑΤΕΝΙΟΥς ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΕς ΜΕ ΓΛΑΣΟ...αντι για κακαο....εβαλα ελληνικο καφε..λιγο ομω..κανα 2 κουταλακια..μπερδευτηκα..

δε πειρα;ζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lyssares οργιασατε ...

όποια έχει δυσκοιλιότητα η Σωσω κερνάει κουραμπιέ με έλληνικό μέσα :mrgreen: , έπισης ...

Νυστάξατε ? Κουραμπιέδες Σωσω ! βρισκόσαστε στο λεωφορείο κ πε8υμισατε έλληνικο καφεδάκι ??? κουραμπιέδες Σωσω ! Αυτός ειναιι κουραμπιές !!! :lol::lol::lol:

χτες έκανα χοιρινό με πατάτες κ έβαλά πορτοκαλάκι , λεμόνακι κ κρόκο (βάζω συχνά κροκο) ρε μιλάμε νοστιμότατες !!! κ το βράδυ έκανα αγριορυζο κ εβαλα κ εκει κρόκο κ πηγαινε , τελειο.

Μελομακαρονα αυριο τελικα...

Μαρακι εκανα κ γω πιροσκακια πιο παλια , πολυ γελιο , ημουν Ιταλια κ ειχα αφησει την ζυμη για λιγο κ ξεχαστηκα κ πηγα βολτα κ οταν γυρισα η ζυμη ειχε κατεβει κατω απο τραπέζι :lol::lol::lol: πολυ γελιο !!! λιγο αμα την αφηνα , 8α ρχοταν να με βρει στην καφετέρια...χαχαχχαχαχαχχα σε καλο μου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκαι μου!!!

το πρωί πήγαμε στο εμπόρικο, καθήσαμε για καφέ, αγοράσαμε τα τελευταία δώρα, μετά πήραμε πίτσα χατ, μετά ήρθαμε σπίτι, φάγαμε την πίτσα, κοιμηθήκαμε και μετά πήγαμε στην κουμπάρα για να παίξουμε με τη φίλη μας την Αθηνούλα!

τα μωρά μας... παίζουν πολύ όμορφα!!!

είναι έγκυος στο 2ο... μιλούσαμε και της λέω μακάρι και το 2ο να είναι σαν τον Ανθιμούλη μου...

αυτή είπε οτι η κόρη της είναι ζωηρή και δε θέλει ένα 2ο το ίδιο...

λίγο πριν φύγουμε, μου λέει... "ρε Αθηνά, είσαι σίγουρη οτι θέλεις έναν 2ο Άνθιμο;"

χαχαχα!

τέλικα άλλαξε γνώμη για την κόρη της... είναι πολύ ήσυχο μωρό λέει... χαχαχα!!!

πάντως, ρε κορίτσια, δε μου κακοφαίνεται που είναι ζωηρός... ίσα ίσα που χαίρομαι που δεν είναι μαμούχαλος...

έπινα τσάι και τρελάθηκε!!!

έβαζε όλο το κεφάλι του στο ποτήρι...

πήγα κι εγώ να του βάλω στο μπιμπερό του... άφησα το ποτήρι ψηλά στο τραπέζι...

σκαρφάλωσε, το πήρε και το λούστηκε!!!

είχε μια χαρά!!!

άλλο πράμα!!!

Σωσώκα μου, είναι πολύ όμορφο να κάνεις δώρα!!!

Όμως, έχεις και οικογένεια και δεν πρέπει να χαλάς όλα σου τα λεφτά σε πελλάρες!!!

άσε που οι καιροί είναι δύσκολοι!!!

τι σου λέω τώρα... χαχαχα!!!

αχ κορίτσια... η μαμά της κουμπάρας έφτιαξε κάτι τέλεια σοκολατάκια!!!

θα ζητήσω συνταγή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λεει ο στομας σου ρε Τζουλια παλι!!!!!

θα με αναγκασεις να ανοιξω να βαλω ιμοσιον...

περιμενε... =))=))=)):ymapplause::ymapplause::ymapplause::-bd:-bd:-bd \M/ \M/ \M/ [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif]

αλλα και του λογου σου ρε Σωσω... μπουκωμενη εισαι και δεν καταλαβες τη μυρωδια του καφε απο του κακαο;;;;

παρ'τα και εσυ...

[smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] :thumbdown::thumbdown::thumbdown: [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif] [smilie=icon_puke_r.gif]

καλα... αληθεια δεν τρωγωνται τα σπιτακια;;; δεν ειναι ολα τα υλικα φαγωσιμα;;; μπισκοτα, γλασο, καραμελες;;;

Αλεκα και εσεις μυξες;;; και μαλιστα πασοκικες;;;; :lol::lol::lol:

καλα που αρχισατε αντιβιωση... αλλιως θα την πατουσατε με κανενα μνημονιο και δντ.....

εγω εκανα νηστησιμη μπουγατσα. καλη εγινε. πηγα 2 κομματια στη μαμα μου να φαει με την κολητη της, δοκιμασα εγω, ο αντρας μου και περισσεψαν μονο 3 κομματια για αυριο...

τωρα τρωω τοστ με χυμο...

ζεστανε ο καιρος... ελιωσαν και τα χιονια...

Μαρακι να σας ζησει ο μπεμπης...

Μαρκατ καλο χουχουλιααμενο βραδυ... και προσεχε... μην μας πεις σε 9 μηνες... καλως ηρθε το 5ο!!!

Νανα σουρτουκω.... μεσα στο οιδιποδιο και εσυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα Βαγκ!!!

Αχ αυτός ο γιος μου μου έχει πάρει τα μυαλά!!!

Όχι οτι ο μπαμπάς του πηγαίνει πίσω...

χαχαχα!!!

κορίτσια εμείς δεν έχουμε κρύο...

να σκεφτείται οτι βγαίνουμε έξω και παίρνουμε, προληπτικά, μία ζακετούλα...

δεν πτοήθηκα από τις μύξες της Χριστίνας μας... έφαγα 1 κομμάτι πίτσα και θα φάω και το τελευταίο σοκολατάκι που πήρα από την κουμπάρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...