Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

ναι Σοφάκι μου... υπάρχει κι αυτό το ενδεχόμενο...

αν και απ’ οτι μας λένε, δε θα έχουμε πρόβλημα...

ώσπου να υπογράψουμε τη νέα σύμβαση, θα υπάρχει το άγχος...

θα κάθομαι όλη τη βδομάδα πριν τα Χριστούγεννα...

δυστυχώς, θα δουλεύει ο ανδρούλης μου...

αλλά και να μη δούλευε δε θα μπορούσαμε να πάμε...

τα έξοδα είναι πάρα πολλά!!!

500 ευρώ δε θα μας φτάνανε για τα εισιτήρια... χώρια τα δώρα που πηγαίνουμε κάθε φορά και τα έξοδα που έχουμε εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

lefta εχουν οι κυπριοι νανα....αστα αυτα...χαχαχαχα...

κια εμεις που πηγαμε ισπανια ρε συ νανα καπιταλες ειμαστε;;σιγα;;

δεν υπαρχουν φτηνα εισητηρια;;να τα εκελιενες πιο νωρι;;

πηγαμε κολυμβητηριο..1 χαρα εκατσε..καναμε και βουτιες..τετ παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε ΝΑνα ψυχολογε!!!

θα κατσω να γραψω να εχω καποια ετοιμα, να τα ξερω απ' εξω και να σκεφτομαι τα αλλα που δεν ξερω...

Νανα αφου η Κυπρος δεν εχει, ευτυχως, οικονομικο προβλημα, γιατι να μη σας ανανεωσουν;;; και η επομενη συμβαση ποσων ετων θα ειναι με το καλο;;;

γεια σου ρε Σωσω δελφινι!!!

πηρε ο αντρας μου τηλ. ειναι χαλια μπουκωμενος και τα λαιμα του τρισχειροτερα... αλλο ενα αρρωστο μωρο δηλ στο σπιτι... και πιο δυσκολο απο τα υπολοιπα.....

Μαρακι.... γουερ αρ γιου;;;;

πηγες για εξετασεις;;; δε νομιζω να σε κρατησαν για καμια λιθοτριψια! ασε που τα νοσοκομεια δεν εχουν και γουαι φάι για φρι ιντερνετ! :lol:

ελπιζω ολα να ειναι καλα...

Σοφη φανταζομαι οι βαλιτσες ειναι ηδη ετοιμες, ε;;;; αντε να φτιαξει ο καιρος να τα οργανωσεις οπως θελεις...

εδω ψιχαλιζει.. να δουμε, το βραδυ που θα πεσει παλι η θερμοκρασια θα ξαναχιονισει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και'μεις μονο Αθηνα παμε τωρα και αυτο με καραβι...Για Ξανθη δεν συμφερε τωρα γιατι ειναι διπλα τα εξοδα και λιγες οι μερες.Οταν θα παμε επανω πρεπει να παρουμε αμαξι που ειναι συν 200 ε στο καραβι και βενζινες απο Αθηνα Ξανθη και επιστροφη και διοδια χεσε μεσα δηλαδη ...για 8 μερες δεν λεει.

Τον Μαρτη που θα εχει μεγαλη αδεια ο Δημητρης θα παμε επανω.

Παιδια μιλαμε για πολληηη βροχηηηη!Δεν εχει σταματησει λεπτο απο τις 12παρα και προβλεπεται να συνεχισει ετσι ολη μερα και την νυχτα.

Αρακα με καροτακι και πατατουλες για σημερα.Περιμενω τον Δημητρη να φαμε.Ευτυχως θα ειναι εδω το απογευμα.Θελω να κανω λιγο μποτε επιτελους!!!!Δεν το δικαιουμαι????κατι χρονια εχω να κανω.Εχουμε και ταξιδι μπροστα μας!! :D

Μαρακι 78 που εισαι???????????????????? :?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μας...

υποτροπιασαμε απο σημερα το μεσημερι χωρις λογο κ αιτια..ενω κοιμηθηκε μια χαρα ,ξαφνικα κατεβασε κανταρια μιξα κ αρχισε πολυ βηχα..

στις 8.30 εχουμε παιδιατρο...καλη φαση παλι...μας βλεπω να περναμε μια βδομαδα μουρλια!!!!!!

νανα μια χαρα θα κατσεις στην αδεια με το παιδακι σου κ ας δουλευει ο αντρας σου..μακαρι να ειχε κ ο δικος μου αδεια...τα κακα της δουλειας του ειναι οτι ειναι πλεον μονος του κ δε μπορει να λειψει καθολου......κ δεν θα παρει κ δωρο χριστουγεννων αλλιως θα μας κανουν μειωση μισθου..οποτε ειπε να μην του δωσουν δωρο....φακ!!!!

σωσω θελω κ εγω κολυμβητηριο...

καλα ποσο καιρο εχει μιξα η μικρη???????

εγω οτριβιν θα δωσω 2-3 μερες ακομα κ θα το κοψω..

αν κ προβλεπω οτι απο το βραδυ θα ξεκινησουμε αμοξιλ κ εισπνοες οποτε το οτριβιν τι να κλασει....

σοφακι θα ερθετε αθηνα???θα ηθελα πολυ να τα πουμε αν τα καταφερουμε!!!!!

τζουλ κ εσεις μιξα???

ρε κοριτσια τι γινεται με τα μωρα πλεον???

ολα αρρωστα ειναι??κ απο που κολλανε????

μου ελεγε η χαρα οτι ουτε επισκεψεις εχουν ουτε πανε πουθενα κ ο στεφανος εχει διαρροια 2 μερες τωρα...

τι αναπνεουμε παναγια μου!!!!!!!\

φροσω βλεπεις πατυ!!!!!!!!!!!??????πως μπορεις???χαχα!!!

αλεκακι καλη φαση για γρηγορο φαγητο..εγω τα αποφευγω να σου πω την αληθεια αυτα τα συσκευασμενα αλλα σημερα εδωσα στη μικρη να φαει ενα fish stick captain igglo...

δε βρισκω ψαρι 2 βδομαδες τωρα ουτε για δειγμα...

βεβαια πολυ σπανια θα την ταισω κατι τετοιο αλλα στην αναγκη........

βαγκ γραψε:ειμαι θεα!!!!!!κ τελειωνει το θεμα!!!!!!!!!

ρε παιδια κατι αλλο.......η χρυσουλα μπαινει πια??????

η σουζαν?????

καλα η ελενη μας ξεχασε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ελενη ενι καλα...περπατησε η μικρη της και τρεχει..δουλυι και δε προλαβαινει..αλλα την βλεπω..

ειπε θα ξεκινησει μαζι μας κολυμβητηριο..

αντε ρε καλυψω..να μπαινεις...

τι να πω βρε πουλακι μου..

και μεις συνεχιζουμε μυξα..σημερα σταματαω το οτριβιν..φτανει..αφου δε κανει τιποτα..δε παιδια βζεται ορο και μετα τραβα;τε μυξες και βγαινουν;;μηπως δε κανω κατι εγω καλα;;;

ειλικρινα..

εγω βαζω με πιερση στο 1 ρουθουνι και βγαινουν τα πηχτα απο το αλλο..

κανω κατι λαθος;;

η σουζαν δε ξερω..

η χρουσουλα ειπε η νανα τι διαβαζει και οτι της λυπουμαι..

συμφωνησε το αφεντικο καλυψω με το να μη παρει χριστ δωρο;;μη σας κανει καμια μαλακια μετα..

εμενα κοιμαται για μεσημερι και εχει ξυπνησει γιατι με τη ππλα και βουλωμενη τη μυτη δε μπορει να αναπνευσει.

της εδωσα φασολαδα αλλα δε τρελαθηκε..και την εκανα τοσο ωραια..σιγα να μη ξαναφαει το απογ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kοριτσακιααααααααααααααα ουουου.....αχ κοριτσακια μου λειψατε χθεσ ο αντρασ μου επαιζα ενα ηλιθιο παιχνιδι στο ιντερνετ κ δν με αφησε να μπω καθολου...το πρωι ειχαμε κ τουσ γονεισ μου για φαι κ δν προλαβα....τωρα εχουμε τν κουμπαρο για καφε κ τουσ αφησα την μικρη κ εφυγα στα κλεφτα....τζουλια ειμαι απο τσ μανουλεσ του οκτωβρη Νο1 αχ....τι θυμηθηκα τωρα...κ το φτασατε 18 κουτσομπολιτσεσ μου.....σοφη αυριο εγω περιμενω κομμωτρια εχω να κανω τσ ανταυγιεσ μου απο τν 15αυτγουστο....επιτελουσ...κ θα μου ερθει νωρισ νωρισ οποτε θα παω να μαγειρεψω απο σημερα για αυριο γιατι θελω κ κουρεμα κ μασ βλεπω να μεσημεριαζουμε...κανα αρακα βλεπω να φτιαχνω,....βαγκ ο δικος μου ειναι χειροτερος κ απο το μωρο οταν ειναι αρρωστος παντωσ....σωσω τωρα θα αρχισει τα προυτσ προυτσ με τν φασολαδα χιχι...ρουφα ρουφα με τν αναροφητηρα που θα παει καποια στιγμη θα τελειωσουν αυτεσ οι μυξεσ....σασ αφηνω με πηρανε χαμπαρι...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hellooooooooo

Τι κάνετε πουλάκια μου?

Σκέτη πίκρα η μυξα στα παιδακια αλλα κι εγω νομιζω τιποτα δεν κανει το οτριβιν..μονο ορος και κανα υγραντηρα βάλτε στο δωμάτιο..

Ευτυχως η δικιά μου είχε αρρωστησει τοσες φορές περυσι..και φετος είναι καλα μεχρι τωρα..φτου φτου φτου..

Σοφακι ελπιζω να μη χαθηκε η φουστιτσα..

Παιδιά λόγω απεργιων θα ξαναπάω Παρασκευη για δουλεια...γιουπιιιιιιιιιιιιιι

Αχ θα σας βαλω και φωτο απο τα χιονια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaλα Ισμηνακι η φωτο οχι απλα φυσαει , τσουναμι μη σου πω ... :lol:

ειναι φατσουλες , τα 8ελω ...δικα μου :mrgreen:

ΒΑΓΚ 8α ανεβασω φωτο με τα καγκελα σε λιγο να δεις , καλη φαση !!!

δεν πολυκαταλαβα αλλα αν τα τεστ εχουν να κανουν με αστυνομια , 8υμαμαι επειδη εχουμε κουμπαριασει με 2 διοικητες οτι ειναι ψιλοπαγιδες οι ερωτησεις , στειλε με μνμ εδω το μεηλ σου να σου πω 2 πραγματα. ;)

Σωσω ήρ8ε , ποτε εστειλες ρε ? εγω με8άυριο με κοβω μάλλον , 8α σε ενημερωσω.

ρε ειχε κ ψιλοδιαρροια σημερα , δεν πηρα την γιατρο μου ειχε πει στη διαρροια μηλο-μπανανα- ρυζι και αραιωμενο το γάλα οποτε οκ μεχρι στιγμης , του δωσα 4 γιουβαρλακια στο χερι χωρις αυγολεμονο για μεσημερι.

Α μωρε το Φωτουλινι ειναι παλιο ... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη ως προ τι τΑ ΚΑΓΚΕΛΑ;;;

καλε εσεις εχετε μεγαλο σπιτι...χαχαχ!!!

κοιμηθηκε στισ 10..

ισμηνη τελεια φωτο..για μεγεθυνση..

αυριο λαικη τζουλια,ε;;

κανω ψωμ σοτν αρτοπαρασκευαστη..

μμμμμμμμμμμμμμ....μυριζει..

δεν εχει ταινια σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω...εχεις μειλ!!!!!

Η Μαρθα σωστη κυρια...στην θεση αεροπλανου!

πανε τα χιονια ...βρεχει κ φυσαει παρα πολυ!!!1θα μας παρει ο αερας!!!!!!

Ισμηνη κουκλακια ,παρα πολυ μοιαζουνε τα αδερφακια!

Τζουλια κ πολυ καγκελο!!!!!!!!!!!!!!!

τι αλλο βρε κοριτσια μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ τζουλια θα ξεμεσιαστηκες πολυ για να τα κουβαλησεις και να τα στησεις ε? χεχεχεχεχε ομορφα ειναι παρολα αυτα

ισμηνη δεν εχω λογια για ακομα μια φορα για τα μαναρια σου.

φιλια σε ολες και περαστικα στα αρρωστουλικα μωρακια και μαμαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουουου...τζουλια...τελεια η ιδεα με τα καγκελα σαν παρκο σε μεγαλυτερηηηη διασταση...χιχιχι...πολυ καλο...επρεπε να σε γνωριζα νωριτερα γιατι η δικια μου δν εκατσε στο παρκο να παιξει περισσοτερο απο 20 λεπτα κ την κυνηγουσαμε σε ολο το σπιτι να μν φαει το καφαλι τσ σε καμμια γωνια...ο συζυγοσ κοριτσια πηγε σινεμα....οποτε ο υπολογιστης δικοσ μου για λιγεσ ωρες....τελειωσε κ το νησι,ευτυχωσ σημερα δν ειχε κλαμμα...αααα και εω την ιδια αποψη εχω για το οτριβιν,σκατουλεσ,για πειτε για τν υγραντηρα...κανει δουλεια?γιατι εμενα η παιδιατροσ μου ειπε βρεγμενεσ πετσετες στα καλοριφερ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Σωσα τα καγκελα ειναι για να μην παιζει στην τηλεοραση , να μην χτρυπαει στο γραφειο κλπ κλπ

ναι ρε φωτουλα , ελα ντε...

βρεγμενη πετσετα καλοριφερ καλυτερα , με τον υγραντηρα γινονται υπερευαισ8ητα (εκτος αν εχετε υπερβολικη υγρασια , πανω απο 80% εκει εννοειται) κ μετα μπουκωνουν με το παραμικρο.

Λαικη αυριο ναι κλασσικα , ρε κορες η Νανουκα παει ταξιδι η παλι κατι εχασα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena παθε λαρυγγιτιδα πριν κανα μηνα κ μου ειπε παραθυρο στην ανακλυση συνεχεια,πετσετες βρεγμενες στα καλοριφερ(οτι κ καλα ειναι καλυτερεσ απο τν υγραντηρα)δν εχω υγραντηρα δν ξερω...κ τι αλλο...α!κ ευκαλυπτο να βραζω κανει υγρασια στο σπιτι,εγω ποτιζω με ευκαλυπτο βαμβακι κ το βαζω πανω στα καλοριφερ κ βγαζει την μυρωδια....κ να την βαζω πανω απο την κατσαρολα να κανει 2 3 εισπνοεσ τουσ ατμουσ με ευκαλυπτο η χωρισ....α!κ το πιο κουφο...οταν κανω μπανιο μετα να την βαζω μεσα να αναπνεει επειδη εχει υδρατμουσ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλε..αφηστε..εσεις φερατε 1 κηπο σοτ δωματιο τους...ασε...τιποτα καλυτερα..

η νανα εχει απεργια..η ισμηνη καθεται μεχρι τη παρασκ..

εσυ αλεκα 234 που θα πας;;μαλλον εγω κατι εχασα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βολο θα πας αλεκα?

φωτουλα οχι με τετοιο καιρο το παραθυρο στην ανακληση.

δεν εχετε τις θηκουλες για νερο που κρεμμονται στο καλοριφερ?

αν σου παθει κριση λαρυγγιτιδας την κουκουλωνεις και την βγαζεις αμεσως εξω στο μπαλκονι.

αυτα για τον ευκαλυπτο στα ειπε λογω λαρυγγιτιδας, δεν εχει αδικο.

καλα η μικρη ειχε να βγει 4 μερες και σημερα ολο στο παραθυρο καθοταν και κοιτουσε εξω. χεχχεχε η σουρτουκο μελαγχολια επαθε απο την κλεισουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...