Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες του Οκτώβρη 2009 Νο18-Κου κου βαου!


Recommended Posts

Ελα ρε Φροσω.....

Απ'οσο γνωρίζω απο τις λιγοστές μου γνώσεις... βασικα θα πρέπει να προχωρησετε σε επέμβαση. Γίνεται και σε πιο μικρα παιδάκια. Θα ανακουφιστει αφάνταστα. Είναι πολύ προχωρημένη η περιπτωση του φιλαράκου μας. Ωτίτιδες,υγρα,ακοή... ειναι πολλά.

Το μαναράκι μου!

Είναι επέμβαση ρουτίνας.

Οτι και να σου πω... επεμβαση είναι. Μαμα είσαι και οχι γιατρος. Πως να μην αγχωθεις στο ακουσμα μιας επέμβασης!

Φυσικά και να ζητήσετε και αλλη γνώμη. Ελπίζω να σας καθοδηγήσουνε σωστά. Στο παίδων ας δείτε και άλλο γιατρό.

Ξερω επίσης οτι την ίδια μέρα θα είναι περδίκι.

Τώρα στα γράφω με επιφύλαξη... Ο γιατρος θα σας πει!

Περαστικά στο μωράκι μας!

Νανουκα δεν ειμαι εγκυος γιατι είμαι αδιάθετη. χαχαχα! Οπότε δεν!

Καλύτερα είμαι απο τα στομαχικά.

Δεν ητανε ιωση αλλα απο το αγχος που περασα τις προηγούμενες μέρες.

Δε μπορω και να μιλησω γμτ μου εδω μεσα!

Δεν σας εστειλα και μεηλ γιατι δε καθησα και καθολου η γυναικα!

Εριξε και ο μικρος τον καφε μου πανω στον καναπε και γμτ τα! Επλυνα ολο τον καναπε βαλε βγαλε μου βγηκε η παναγια!

Α ρε διονυσακη!

Ντομ! Η Δευτερα που περασε δεν μας πολυπηγαινε!

Αλλά εσυ εισαι εγκυουλα κοριτσι μου! Δε κάνει να φαρμακώνεις τη ψυχουλα σου! Μη μου στεναχωριέσαι! Στεναχωριεται και το εμβρυάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγραφα και δεν ειδα οτι δεν το πηρε...

Φροσω δεν εχει κανενας συναδελφος δικος σου ή του αντρα σου γνωστο γιατρο να πατε για γνωμη;

παντως, οπως λεει και το ΜΑρακι ειναι ευκολη επεμβαση. και ενα γειτονακι το πρωι εκανε, το απογευμα σπιτι ηταν.

και με βλεπω και εμενα να κανω κρεατακια στη σειρα με τα 6χρονα, γιατι ακομα φλεγμονη εχουν και βηχω...

Σωσω αν κανεις απο τωρα τα γλυκα, δε θα εχει μεινει τιποτα ως τα Χριστουγεννα!

και δε με λες... καθε μερα φτιαχνεις πραγματα; τα τρωτε ή τα μοιραζεις;; τυχεροι γειτονες!!!

εμεις απογευμα πηγαμε πεθερα. αφησα παιδια και αντρα και πηγα μονη μου καρφουρ. το ευχαριστηθηκα!

τους ειπαμε και να τους κανουμε τραπεζι την Κυριακη για τη γιορτη του Σπυρου. και ρωτησε το μενου! λες και επιδη νηστεουμε θα την φιλευα φασολαδα! οταν ακουσε, ψητα ψαρια, ξυδατο χταποδι και κρασατες κοκκινιστες γαριδουλες, αλλαξε το βλεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααααα

καλε δεν σας προλαβενω ποσα ειπατε; κουραστηκα να διαβαζω....

εμεις καλα ειμαστε, δεν περπαταμε ακομη μονο τρια τεσσερα βηματακια, το βραδυνο ξυπνημα με εχει κανει κομματια, ξυπναει 6με 7φορες το βραδυ δεν ξερω γιατι, εχτες παλι ξυπνησε και δεν ηθελε να ξανα κοιμηθη, εκανε να τον παρει ο υπνος 1 ωρα :-w:-w:-w:-w:-w:-w

φροσω εγω το μονο που καταλαβα ειναι να ρωτησεις και αλλου, και κατα τη γνωμη μου στο παιδων που εκει εχει πολυ καλους γιατρους...

τζουλια να ξερεις οτι οταν ερχεται κατι ασχημο, μετα ερχεται το καλο...στο λεω απο πειρα, κανε υπομονη και ολα θα φτιαξουν..

καλε ντομ γιατι σκας..εχεις τον βασιλακη σου και το σπορακι σου ασε τον νεκταριο να κουρεβεται :D:D:D:D

παω για τσιγαρο...και γεωργια παω μονη μου εξω να το κανω [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ είναι δοκιμασμένες και οι 2!

κάθε χρόνο τις κάνω.

θα τα φτιάξω τη βδομάδα πριν από τα Χριστούγεννα!

καληνυχτούθκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω...

μου εστειλε μειλ ενας συναδελφος, οτι εκλεισε μια ελληνικη εταιρια που φτιαχνει πορτες ασφαλειας και τα πασπαρτου πηγαν σε χερια απο κλεφτρονια. μπαινουν σαν κυριοι και δεν αναστατωνουν το σπιτι, απλα παιρνουν οτι βρουν που δε θα το καταλαβεις αμεσως οτι εγινε διαρρηξη για να ξαναμπουν. ειναι πορτες που βαζουν πολλοι εργολαβοι. αν το κλειδι ή η κλειδαρια σας γραφει Atra.... υπαρχει θεμα...

ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΕΔΩ!!!!!

απλα σας ενημερωνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι θελεις ...γιατι κ κρασακι βγαζει!!!!!!

τι λεει εκει στα βορια αρχησε η κακοκαιρια η θα ξυπνησω αυριο με ηλιο????

μα ςεχουνε πει για απαγορευτικα κ ασχημο καιρο...

8-)

γεια σου νανουκα!!!

γεια σου μπεμπακος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια δεν ξερω τη εχω παθει η :@):@):@):@):@)3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O

εχω φαει μια σοκολατα λευκη μεγαλη, και ενα πακετο φουντουνια και συνεχειζω ακαθεκτη...

μαλλον πρεπει να ξανα αρχησω τη διαιτα με της πρωτεινες να χασω γιατι αλλιως δεν γινεται θα τα ξανα παρω τα 7κιλα που ειχα χασει :?::?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι δν το βγαζει το μνμ ??πολλεσ αλλαγεσ τα χω παιξει...λεω ενα γειαααααααααααααααα σε οσεσ ειναι ξυπνιεσ....κ προσπαθω να συντονιστω με τα καινουρια συστηματα τα λεμε σε λιγο....αχ ποσο μου λειψατε.....σημερα ηρθε το ιντερνετ .............................επιτελουσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello και παλι

πολυ συχνα μπαινω αυτες τις μερες:)

vag μου να χαιρεσαι την ζουζουνιτσα σου, γερη και τυχερη.

φροσω μου τι να πω, οτι πρεπει να γινει να γινει.

ο δημητρης οταν εγχειρηστηκε 2 ετων για αλλο λογω ημουν μεσα στο αγχος αλλα ολα καλα.

ηταν και αλλα παιδακια μαζι μας στο δωματιο που ειχαν αφαιρεσει τις αμυγδαλεσ και τα κρεατακια και το απογευμα φυγαν. εμεις μειναμε ενα βραδυ και αν και δεν το περιμενα δεν εβγαλε κιχ ο μικρος.

οτι και να γινει ολα καλα ευχομαι.

σωσωκα τα μεγεθη που λες εξαρτουνται απο την αναπτυξη του καθε παιδιου, αλλα και την μαρκα.

παντως ο δημητρης που ειναι 6 φοραει σε καποια το 128-134 και σε αλλα πιο μεγαλα. ειναι ομως ψηλος για την ηλικια του.

φιλακια πολλα σε ολες

φωτουλα καλως σε βρηκαμε και παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο'δω...

Δεν προλαβαινω ουτε να κατουρησω,η Λυδια δεν μ'αφηνει σε χλωρο κλαρι.Ολη μερα τρεχω απο πισω της...Η μεση μου τα'χει φτυσει...πως την παλευετε ρε κοριτσια???

Εχθες το βραδυ μου ξεκιναει μυξα διαφανη και πυρετο 38.2.Μονο μια φορα σημερα τιποτα.Μονο η μυξα συνεχισε.Τι ειναι τωρα αυτο?

Και μετα απο ολο αυτο το κυνηγητο σιδερωνα και απο τις 8 μεχρι τις 11 καλο ε????

Απλα νιωθω οτι δεν μπορω να κανω τιποτα πλεον για μενα.Οχι πολυτελειες...να ξεκουραστω θελω!!!!Μπορω????????????

Φροσακι στεναχωρεθηκα τοσο πολυ για τον Χριστοφορο!Τοσο πολυ βασανιζεται η ψυχουλα μου?Να παρετε και 2η γνωμη εννοειται.Ειναι πολυ σημαντικο.Οτι νεοτερο εχεις πες μας οποτε βρεις ευκαιρια.Θα περιμενουμε.

Vag να χαιρεσαι το Μαριαννακι σου!

Τζουλια βλεπω δεν χανεις το χιουμορ σου ποτε...Για ολους εχει ο θεος...κατι θε βρεθει.

Μαρακι 78 και'γω δεν ειμαι στα καλυτερα μου,ψυχολογικα εννοω.Οτι και να 'χεις θα περασει...Ολα περνανε κοριτσια!Το καλυτερο το ειπε προχθες η Νανα...για τους αλλους ειμαστε παντα πρωτες στην ψυχαναλυση,οταν προκειται για μας χανουμε την μπαλα...

Σας φιλω ολες ανεξαιρετως.Καλο σας βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Σοφάκι μου!!!

Σκέψου οτι σε λίγες μέρες θα πάτε στους δικούς σας και θα ξεκουραστείς!!!

Φωτούλα, περιμένουμε τα νέα σου!

Η μικρή καλά;

εντάξει το καινούριο σας σπίτι;

ο άνδρας βρήκε δουλειά;

Χαρούλα, τι άλλο έφαγες τελικά;

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ποσο δικιο ειχες τελικα Αλεκα234!!!

τι αερας ειναι αυτος! ωρες ωρες νομιζω κουναει το σπιτι!

χθες κοιμηθηκαμε κατα τις 11... 1παρα... μπαμ! κατι επεσε απο τον αερα που ειχε αρχισει... τελικα ηταν το βαρομετρο που εχουμε στο μπαλκονι... κατα τις4 ακουγοταν το φουρφουρι του τζακιου... στις 6 αρχισε να βαραει αλαρμ ο μετεορολογικος σταθμος που εχουμε στην κρεβατοκαμαρα γιατι η εξωτερικη θερμοκρασια επεσε κατω απο τους 3ο! σκασιλα μου! στις 7:15 ξυπνησε ο Σπυρος....

ωραιος υπνος....

φωτουλα γουελκαμ μπακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...

Φροσω εγω θα σου πρότεινα και το Παιδων Πεντελης...

Πάμε εκει τη μικρη σε χειρούργο για το πιπι της που κλείνει..

Είναι φοβερό νοσοκομείο!

Πάντως σίγουρα να ζητησετε και 2η γνώμη...

Ψυχούλα μου..αν είναι να τελειωσει η ταλαιπωρεία του τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα πέρα ως πέρα!

Έχω αφήσει τον μικρούλη στη κούνια με παιχνιδάκια και ακούει χριστουγενιάτικα! χαχαχχα! Σινάτρα περικαλω! Του έχω ένα μίνι στερεοφωνικό στο δωματιό του και κάθεται και το χαζεύει... Να δούμε για πόσο!

Εγω εδω... είπα να πω μια καλημερα! Πιο χαλαρα σημερα απο δουλειές. Μονο μαγειρεματα και τίποτα άλλο.

Αεεεεεεερααααααααααααααααααααααας και δω! Και κρυο! Εφτα μποφορ έχουμε.

Κανα χιονακι ρε παιδι μου. Εδω ποτε βεβαια. Μονο λίγο στα βουνα. Η κεφαλλονια ειναι πιο ευνοουμενη σ'αυτα.

Οποτε οταν ρίχνειο λιγο πανε ολοι οι χακυνθινοι στα βουνα και βαζουνε χιονομπαλες πανω στο αυτοκινητο και κατεβαινουνε στη χωρα. χαχαχαχχα! ΠΟλυ πλακα εχουνε!

Εγω παλι απο κρυο και απο χιονι συνηθισμενη. Απο Καρδιτσα καταλαβαινετε. Αλλα και Αθηνα που μέναμε οταν ημουνα μικρη και κει χιονακι χορτασα καποιες χρονιες! Η Φοκιωνος Νεγρη χιονισμενη,στολισμενη εμεις λέγαμε τα καλαντα. Δε φοβομασταν..... ηταν άλλες οι εποχες! Ααααχ!

Μ'αρεσει το πρωι το Σκορδολιαγκεικο. Μ'αρεσει και η σκορδα που ειναι εγκυος! χεχεχε! ΜΟυ δινει θετικη ενεργεια.

Ασχετο...

χαχαχχα

Φροσω χθες μπηκα λίγο παρεντς για το θεμα σας. Ειδα πολλα θεματα ανοιχτα για επέμβαση σε μικρη ηλικια.Εννοω για κρεατακια. Ριξε και κει μια ματια. Ξερω οτι μπαινεις. Εκτος αν το εχεις κανει ηδη.

Παααωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο επιπεδο ο Διονυσακης!!! Σινατρα απο κουνια!!!!

εμενα απο 3ημερων εμβρυα ακουνε το τραγουδι των τιτλων της Μενεγακη! και τωρα οταν τυχει να ανοιξω και το βαλει, παρατανε τα παντα και τρεχουν να δουν! τυχαιο;;;

οσο για χιονι... να πεσει αλλα οχι στους δρομους. μονο τριγυρω... μη φτιαριζουμε παλι... και τελειωνει και ηα αδεια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...