Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο1!!!


Recommended Posts

Καλημερα μανουλες!!!Τι κανετε????Εμεις περιμενουμε τον μπαμπα μας να γυρισει,γιατι βαρεθηκαμε μονες!!!Ασε που μου εκανε τα νευρα ο παππους{αναφερομαι στο δικο μου μπαμπα}κροσια εχθες :evil::evil: Λεμε ρε κοριτσια για τα πεθερικα αλλα νομιζω οτι οι δικοι μας ειναι χειροτεροι :!::!::!: Εμενα τουλαχιστον τα πεθερικα μου ειναι πολυ διακριτικοι ανθρωποι και σεβονται παντα το προγραμμα και τις συνηθειες του παιδιου οπως εγω τα εχω καθορισει :!::!: Αλλωστε δεν μπορω να μην αναγνωρισω τη βοηθει της πεθερας μου τις πρωτες 15 ημερες που ηλθε απο Κορινθο και ασχολουνταν με ολα αυτη ,προκειμενου να ασχολουμε εγω μονο με την μικρη,ασε που την κρατουσε το βραδυ και με ξυπνουσε μονο για να τη θηλασω :):):) αν δεν ειχε ελθει μπορει να μην ειχα καταφερει να θηλασω :!::!: Η μαμα μου απο την αλλη βοηθαει οσο μπορει,αφου δουλευει ακομα,αλλα σεβεται και αυτη τα θελω μου :!::!: Εκεινος ο πατερας μου ομως.... :evil::evil: με βοηθαει βεβαια πιο πολυ απο ολους,αφου αυτος κρατει το μωρο οποτε θελω,ερχεται και μενει εδω οταν εφημερευει ο ανδρας μου...αλλα κανει οτι του καπνισει :!::!::!: Τη σηκωνει αγκαλια ολη την ωρα χωρις καν το παιδι να γκρινιαζει,δεν τη βαζει να κοιμηθει στο κρεββατακι της γιατι δεν την βλεπουμε καλα λεει απο την ενδοεπικοινωνια :!::!: Ασε με το φαγητο της που του αφηνω γαλα και μου λεει ,να ελθεις πισω εγω δεν δινω στο παιδι γαλα απο το ψυγειο :!::!: του εχω εξηγησει για την τραπεζα γαλακτος και μου λεει σιγα μη δινουμε καταψυγμενο :!: τρεμω τι θα γινει οταν γυρισω στη δουλεια τον Μαρτιο,αφου θα την κραταν οι δικοι μου :!: και το αποκορυφωμα...της ελεγε εχθες{η κακια η μαμα που δεν σε παιρνει αγκαλια,εσυ εισαι το κοριτσι του παππου} :!::!::evil: τι μου λετε μετα :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

xaroulita σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.η αληθεια ειναι οτι πινω πολυυυυ αγελαδινο γαλα.λες να φταιει αυτο?Το θεμα επισης ειναι οτι αργει συνεχεια να κανει κακα.μεχρι τωρα ανα 3-4 μερες και τωρα πρωτη φορα 5.θα κοψω το γαλα αν ειναι να δω.Και παλι ευχαριστω

Ξεχασα να σου πω οτι παιζει πολυ σημαντικο ρολο το χρωμα να ειναι κιτρινο,η υφη να ειναι μαλακη,αν δεις να ειναι σκληρα,μικρα σαν της κατσικας,να εχουν αλλο χρωμα ή' βλεννη,πρεπει να μιλησεις με τον παιδιατρο :!::!: αν ειναι ομως κανονικα μην σε προβληματιζει η συχνοτητα που κανει κακα..τα παιδια που θηλαζουν δεν φραζουν ποτε..δεν υπαρχει κινδυνος ειλεου δηλαδη :!::!:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες εγω χτες κοιμηθηκα ολο το βραδυ και ειχε ο αντρας μου τον μικρο και το πρωι!εκανα πολλες δουλειες χτες στολισα και δεντρο και στο τελος μου ηρθε περιοδος και τερματισανε οι μπαταριες εντελως εντωμεταξυ η μεση μου και η πλατη μου πονανε απιστευτα.παω να μαγειρεψω τωρα που κοιμαται ο μικρος!(και εμεις προβλημα με τα κακα 3 μερα παλι σημερα ειναι τωρα 3 μηνων και 12 ημερων τι να του κανω?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΡΙΝΙΩ!!!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.ΦΟΥΦΟΥ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΣΙΔΕΡΟ Ε!!ΜΠΛΙΑΧ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. :evil:

ΕΡΙ ΜΟΥ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΑΚΙ ΘΑ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ Ε?

ΝΤΑΛΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΣΚΥΨΙΜΑΤΑ ΘΑ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡΩΝ ΜΑΣ.ΛΕΤΙΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΞΑΠΛΕΣ ΧΤΕΣ.ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΦΑΓΑΝΙΑΡΗΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟ 3-4 ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΤΣΙΜΠΟΛΟΓΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΟ ΣΚΑΣΜΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΒΥΖΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΟΛΟΝΥΧΤΙΑ.ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΙ ΤΟ ΑΓΑΠΑΚΙ ΜΟΥ.

ΧΑΡΟΥΛΙΤΑ ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ΧΑΖΟΠΑΠΠΟΥΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΟΥ.. :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κούκλες!Ήρθα κι εγώ,είχαμε πάει να φάμε στα πεθερικά μου το μεσημέρι,γυρίσαμε έβαλα τα μουσουδάκια για ύπνο και πριν λίγο ξύπνησε η μεγάλη.

Ντάλια μου κι εμένα με πονάει απίστευτα η μέση μου και η πλάτη μου.Τώρα που μου ήρθε περίοδος η μέση αποτελειώθηκε.

Χαρουλίτα,έχεις δίκιο.Εγώ νευριάζω και με τον εαυτό μου ακόμα όταν της αλλάζω το πρόγραμμα έστω και άθελά μου.

Μαγδούλα,απ'οτι κατάλαβα μένεις μακρυά από τους γονείς σου ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou pos eiste?

emeis kaname to fagaki mas fagame katharisame valame plintiria, stegnotiria... (ego ta ekana diladi :lol: ) kai tora 3ekourazomaste exo ton antrouli pou kimate ston kanape sta aristera mou kai exo kai tin mikri pou kimate stin kounia tis sta de3ia mou kai kathome kai ego kai tous vlepo ;)

xaroulita mou o mpampakas sou prepei na einai einai poli glukos anthropos fantazome ti xazopapous tha einai den pirazi kali mou kamia fora theoroun kapia alla pragmata pos einai sosta ego den eida voithia apo kanena oute apo mana oute apo pethera to mono pou kanoune kamia fora kai tous euxaristo giauto einai na kratane tin mikri nane kala i anthropi einai kai auto voithia gia skeutite na min eixame kapion na ta prosexi na vgoume kai emeis ligo e3o apo to spiti ti tha kaname ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou pos eiste?

emeis kaname to fagaki mas fagame katharisame valame plintiria, stegnotiria... (ego ta ekana diladi :lol: ) kai tora 3ekourazomaste exo ton antrouli pou kimate ston kanape sta aristera mou kai exo kai tin mikri pou kimate stin kounia tis sta de3ia mou kai kathome kai ego kai tous vlepo ;)

xaroulita mou o mpampakas sou prepei na einai einai poli glukos anthropos fantazome ti xazopapous tha einai den pirazi kali mou kamia fora theoroun kapia alla pragmata pos einai sosta ego den eida voithia apo kanena oute apo mana oute apo pethera to mono pou kanoune kamia fora kai tous euxaristo giauto einai na kratane tin mikri nane kala i anthropi einai kai auto voithia gia skeutite na min eixame kapion na ta prosexi na vgoume kai emeis ligo e3o apo to spiti ti tha kaname ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου,Μιριάκι!Όλα καλά ε;Μόλις διαπίστωσα κάτι και νιώθω απαίσια!Κοίταγα τις πρώτες σελίδες για να θυμηθώ τα ονόματα των κοριτσιών που χρησιμοποιούν ψευδώνυμα.Είδα λοιπόν ότι τη leticia τη λένε Νίκη και γιόρταζε προχθές και δεν είπα χρόνια πολλά! :oops::oops::oops:

Leticia μου,χρόνια πολλά σου εύχομαι,ό,τι επιθυμείς και να χαίρεσαι την οικογένειά σου και το παιδάκι σου.Έστω και καθυστερημένα. :roll:

Μιριάκι,δουλειές σήμερα ε;Εγώ τα έκανα εχθές και σήμερα είχα ελεύθερο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou μου σε ευχαριστώ πολύ...να σαι καλά....

Δεν υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι.Ούτε και εγώ θυμάμαι τα ονόματα σας....

Σε ευχαριστώ και πάλι.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,κοριτσάκια!Κυριακή είναι η ημέρα της οικογένειας κι όχι η του mammy ε;Λογικό το βρίσκω.Ρε κορίτσια η Σταυρούλα,πού χάθηκε;Θα έχει πήξει σε δουλειά και δρομολόγια!Ας είναι καλά και ας δουλεύει,σε τόσο δύσκολους καιρούς ιδίως :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΕΝΩ ΒΑΡΗ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΑΚΡΙΟΥΤΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΩ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΕΝΕΙ ΖΑΚΥΝΘΟ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ :cry::cry: ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΤΕ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΤΑ ΚΕΝΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΑΥΤΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΟΧΙΚΟ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΜΕ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΙ ΕΥΤΥΧΩΣ.ΓΕΝΙΚΑ ΕΠΙΔΙΩΞΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΑΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΡΟΠΟ.ΜΙΡΙΑΚΗ ΛΕΤΙΣΙΑΚΗ ΜΟΥ ΦΙΛΙΑ!!ΚΑΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΛΙΣΤΑ?

Π.Χ. ΜΑGYKAL-ΜΑΓΔΑ -ΒΑΡΗ -ΑΓΟΡΑΚΙ(ΒΑΣΙΛΗΣ 24/9/10)

ΛΕΩ ΕΓΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΜΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε Μαγδούλα;Όλα καλά;Δεν πειράζει μη στεναχωριέσαι!Τη μανούλα σου και τα μάτια σου!Βάρη ε;Τι ωραία κοντά στη θάλασσίτσα!Καλή ιδέα αυτή με τα ονόματα.Ρε σήμερα κοίταγα πίσω για να θυμηθώ τα ονόματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΩ ΑΝΑΔΡΟΜΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑΙ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΩ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΧΩ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΧΩ ΚΑΙ ΝΙΝΙ!!!!

ΠΕΡΙΣΥ ΠΟΥ ΕΣΒΗΝΑ ΤΑ ΚΕΡΑΚΙΑ ΕΙΧΑ ΕΥΧΗΘΕΙ ΝΑ ΧΩ ΝΙΝΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ!! :P:P

ΛΟΙΠΟΝ ΓΡΑΨΕ ΚΙ ΕΣΥ ΕΤΣΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΙ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΠΥ ΠΕΙΣΤ ΚΑΙ ΘΑ ΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ Η ΛΙΣΤΑ ΤΙ ΛΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 5ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΠΑΘΟΣ ΜΕ ΘΑΛΑΣΣΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΜΠΑΝΙΑ ΩΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΧ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΟΥ ΒΥΖΙΟΥ ΚΑΛΕΙ!!ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ,ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΑΜ.ΦΙΛΙΑ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Τετάρτη έχεις γενέθλια;Να θυμηθώ να σου πω χρονια πολλά και να σου κάνουμε πάρτυ-έκπληξη :lol::lol::lol::lol:

Εμένα ο γιατρός δε μου επέτρεπε μπάνια,είναι λίγο αυστηρός αλλά άριστος.Είναι ο καλύτερος γιατρός του κόσμου!

Άντε καλό θήλασμα και καλό μαγείρεμα!Κι εγώ χάρηκα μόλις είδα ότι είσαι μέσα :(:( Δεν πειράζει τα μωράκια και οι αντρούληδές μας πάνω απ'όλα ;) ΟΚ για τη λίστα

foufou-Κατερινα-Πετρούπολη-Κοριτσάκι(Αγγελική 06/09/2010)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα χρονια πολλα!

λετισια να χαιρεσαι τη γιορτουλα σου! πολυχρονη κοριτσακι!

σπυριδουλα εχουμε...??μπα?

εμεις με φιλους χθες κ σημερα περασαμε ενα ομορφο σκ...αυριο παω να κανω τσεκ απ αιματος κ θυροειδη να δω αν ολα ειναι οκ,

καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοπελιές μου!Τι κάνετε;Πώς ξημερώσατε;Εμένα το μικρό μου με σήκωνε όλη νύχτα!

Δημητρούλα,καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!

Λοιπόν,κορίτσια πρόχθές που χιόνισε στην Αθήνα και μου το είπαν οι γονείς μου,σκέφτηκα:Καλά χιόνισε στην Αθήνα και δε χιόνισε στην Καρδίτσα;Σήμερα λοιπόν που ξυπνήσαμε όλα είναι άσπρα :P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. ΚΑτερινάκι μου μόνο προχθές χιόνισε στην Αθήνα... χθες κ σήμερα κάνει πολύ πολύ κρύο. Είχα δουλίτσες εξωτερικές... αλλά η μπουμπού μου συκώθηκε με μυξούλες... οπότε δεν την βγάζω σήμερα έξω... Μια χαρά σας βρίσκω με τα χιόνια κ μένα μου αρέσουν πάρα πολύ. Μου έστειλε ο αδερφός μου κάτι φωτό από Σέρρες κ ήταν όλα λευκά μέσα σε 2 ώρες... Ουφ, φέτος που δεν πάω Σέρρες θα ναι χιονησμένες... γαμώτο. Τσπ. Πάω να κάνω λίγη γυμναστική (μιας κ τις δουλίτσες τις μάζεψα πρωί πρωί) και επανέρχομαι... Φιλάκια σε όλες !!!

Λαβρινι-Καμίνια Πειραιά-κοριτσάκι (Χρυσάνθη 30-8-10)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΓΑΠΕς!

ΧΤΕς ΚΟΙΝΩΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ,τον εβαλα να αλλαξει κ το σκασμενο λαστιχο του αμαξιου μου(καλα τραβαγε ολο προς τα δεξια κ πηγα να το φαω στη μπαρα της εθνικης,ο Θεος φυλαξε)εφαγα στη μανουλα μου,εχω λιωσει στα γλυκα απο χτες....τι αλλο???

α,σημερα ο μπεμπης κλαιει συνεχως,κ εχω παρατηρησει οτι του συμβαινει καθε φορα που θα εχω κοσμο το βραδυ,κ χτες ηρθαν 2 ζευγαρια αλλα προφανως το μικρο ματιαζεται ευκολα!!!!

α,επισης απο μια φορα που εκανε κακα τη μερα τωρα κανει 4-5.να το πω στο γιατρο>>><<???

ΒΙΚΥ ΜΟΥ ακου το προγραμμα που ακολουθησα για να τακτοποιησ το μπμπη.το ταιζα με δικη μου πρωτοβουλια 9-12 κ μετα ξυπναγε 5.κ ξανα ηθελε 8.για να κοψω το μεταμεσονυκτιο μου ειπε ο γιατρος να το ταιζω 7 το απογευμα,μετα στις 12 ΑΥΣΤΗΡΑΑΑΑ ωστε να ειναι πεινασμενο να φαει αρκετα κ να αργησει να πεινασει.μια δυο τρεις το εμαθε κ ξυπναγε στην αρχη 5 μετα 6 μετα 7 κ τωρα καποιες φορες κ 8.οταν σου ξυπναει το βραδυ το κοροιδευεις με πιπιλα κ αν ειναι πολυ επιμονο λιγο πολυ λιγο χαμομηλι.(γιατι αν δωσεις πολυ θα γεμιζει παλι η κοιλια κ παλι το αλλο βραδυ θα ζηταει γεμισμαη κοιλια)θελει επιμονη.ρωτα κ το δικο σας παιδιατρο.

ρε κοριτσια,το σπιτι μας εχει επιδαπεδια θερμανση, η μαλλον επιδαπεδια μαλακια,γιατι εχουμε ξυλιασει,δε λειτουργει απλα καιει πετρελαιο.κ αναβω τζακι να σπασει λιγο.το μωρο σα κρεμμυδι τοντυσα σημερα ενω δε το συνηθιζω.αφου κρυωνω εγω θα κρυωνει κ αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Καλέ τι έγινε εδώ;;;Σάββατο μεσημέρι σας άφησα στην 18 και σημερα σας βρίσκω στη σελίδα 23;;;;;;;;;;Μπράβο πολυλογία. Παλιές καλές εποχές βλέπω. Αντε να δω πως θα τις διαβάσω :lol::lol::lol: Λοιπόν πάω να ξεκινήσω γρήγορα γρήγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κορίτσια μου ξανα!

Λαμπρινούλα,να μπαίνεις ρε να τα λέμε.Να θυμόμαστε τις παλιές καλές εποχές!

Ρε συ Μήτση,όποτε έκανα αυτό που κάνεις εσύ με το τάισμα,δεν πιάνει.Στις 12 τρώει πολύ λίγο γιατί είναι στον υπνο της και μετά ξυπνάει πάλι πιο συχνά από ότι τις άλλες μέρες.Αν το κάνω έτσι είναι ανήσυχη όλη τη νύχτα ρε γαμώτο. :roll: Για χαμομήλι δεν το συζητώ,δεν ξεγελιέται με τίποτα.Κάνει κρύο ε;Καλά έκανες και το έντυσες μωρέ,μην κρυώσει το μωρούλι!Να το ξεματιάζεις συχνά.

Φωτεινούλα,να φανταστείς ότι εχθές μπήκαμε πολύ λίγες.Φαντάσου να υπήρχε κανονική συμμετοχή. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...