Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο1!!!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΓΙΑ ΝΑΝΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΟΕΟΕΟ...

ΑΣΕ ΧΑΡΟΥΛΙΤΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΣΑΣ ΘΑΥΜΑΖΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟΣ ΑΝΤΕΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.ΑΛΛΩΣΤΕ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ.ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΦΡΙΚΤΟ ΑΕΡΑ.

ΤΑΞΙΔΙ ΤΕΛΕΙΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΑΣ.

ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ Η ΤΟΜΗ ΟΠΩΣ ΑΚΟΥΜΠΑΓΕ ΤΟ ΝΙΝΙ ΑΣΤΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΟΣΟ ΘΗΛΑΖΕ.ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΟΚ.ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μενα..

λοιπον εμεις εχουμε εμβολιακι 22 δεκεμβρη το 2ο

στο πρωτο εμβολιο δεν ειχαμε παρενεργιες, μονο λιγο υπνηλια...

ΣΤΑΓΟΝΑ θα ψαξω να βρω Καμπυλες αναπτυξης για να βλεπεις αν και καταποσο καλα αναπτυσσεται ο μπεμπουλης..το βιβλιαριο εχει καμπυλη αναπτυξης αλλα δεν ειναι για αποκλειστικου θηλασμου μωρα..εμας παιρνουν περισσοτερα κιλα..θα ψαξω να το βρω και θα το αναρτησω..

για καφεδακι κ γω ειμαι μεσα..οσο ο αντρουλης ειναι σπιτι μπορω να αφηνω τη μπεμπα χωρις να φοβαμαι

Barbie τελικα δε θα παρω το 6μηνο για οικονομικους λογους (690 ευρω καθαρα παιρνεις, δεν ειν κακο!), αλλα θα κατσω μεχρι το μαρτιο....γιατι εχουμε δικαιωμα να σχολαμε 1 ωρα νωριτερα για 30 μηνες. εμενα θα μου το κανει το μισο αδεια σε ημερες, κ 15 μηνες θα σχολαω 1 ωρα νωριτερα...κ θα πληρωνομαι κανονικα

σας ζαλισα

φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera omorfes na maste kai emeis vrexei vrexei vrexei poli kai fysa kai enas aeras telia ximoniase :D emeis eixame genethlia kapiou filoumas kai mas ekane to trapezi fysika den pira to nini mou mazi mas exei poli xalia kairo to afisame sto spiti kai irthe i pethera kai ekatse mazi tis to pethimisa omos poli to nini mou den to eida poli simera to eri3e ston upno kai to apogeuma vgika gia na paro to doro kai apopse otan irthame pali kimotan :( tis edosa omos filaki kai tin kalinixtisa ;)

eseis pos itan i mera sas?? emeis asta na pane me autes tis vroxes evale nera to spiti :o:o akoma plimirismeni eimai kai an einai dinato menoume se diamerisma ston proto orofo :roll::roll:

lipon kalinixte se oles tis glukes pao gia upno filakia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΕΔΩ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ ΚΡΥΟ ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ 2 :lol::lol::lol::lol:

ΡΙΧΝΕΙ ΧΙΟΝΟΝΕΡΟ!!!

ΦΩΤΕΙΝΗ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΧΙΟΝΙΖΕΙ;;;

Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΞΥΠΝΗΣΕ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΣ 4 ΓΙΑ ΜΑΜ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕ 7,30 :D ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ!!ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ!!ΕΚΑΝΕ ΜΑΜ Κ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΝΑΝΙ!!ΤΕΛΙΩΣΕ Κ Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ...ΣΤΗΣ 16 ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,κοριτσια :):) κρυο σημερα,ε??φυσαει ενας βαρδαρης εξω :!::!: ειμαστε και μοναχουλες γιατι ο μπαμπας μας εφημερευει σημερα :(:( θα κανουμε αγαπουλες οι δυο μας :):) καναμε το δευτερο εμβολιο εχθες,κυρια η δικια μου,ενα παραπονακι εκανε,του τυπου χμμμμμ :(:( και της περασε :!: απο βαρος ειμασταν 6375 και 62,5cm και μετα αφου ηταν καλο κοριτσι πηγαμε βολτα στην κουμπαρα μου.Μας ειχε τραπεζι εχθες λογω εορτων...εχει και αυτη μια μπεμπα την οποια θα βαφτισω,μολις 12 ημερες μεγαλυτερη απο τη δικια μου,καλα κοριτσια τρελλο γελιο :!::!: καθοταν διπλα-διπλα και να γελαγανε η μια στην αλλη και δωστου,,αγκου και λοιπα επιφωνηματα,κουκλες ηταν :!::!::!: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause: και σε ολα τα παιδακια του κοσμου,καθ'οτι παγκοσμια ημερα του παιδιου σημερα :!::!::!: MIRIA σχετικα με το τζακι καλο ειναι να αποφευγεται :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που εισαστε ολες σημερα :?::?: σας επιασε το κρυο σημερα και κανετε αγκαλιτσες μου φαινεται ;););) φευγω και εγω ,θα μπω αργοτερα να τα πουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΕΔΩ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΛΙΓΟ.ΦΥΣΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ!!!ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΑΧΟΥΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ,Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ 24ΩΡΗ ΒΑΡΔΙΑ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ 5 ΜΕΡΑ Κ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑ ΑΚΟΜΑ...ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΛΥΠΑΜΑΙ,ΖΟΡΙΤΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩΩΩ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeroydia!ti tyxh boyno na dv xionoptvsh prvi prvi!de peirazei k an de to strvsei!

krima poy o mpemphw de καταλαβαινει ακομα την αξια αυτου του θεαματος!!!!

τζακι εμεις αναβουμε.τραβαει σαν απορροφητηρας ευτυχως.δε σκεφτηκα να μη το αναβω επειδη υπαρχει μωρο,αυτο δε σημαινει πως τοχω διπλα στο τζακι.ειναι στοι δωματιο του οταν το αναβουμε,κ ετσι κομπλε!!

αφησα χτες το μωρο στη μαμα μου γιατι επαθα λαστιχο κ τωρα με τη κακοκαιρια εχει κανει κατασχεση,δε θα το παρω αν δε φτιαξει ο καιρος λεει,αρκει να τις φερω πανες!!!σημερα ξυπνησα κ δεν ηταν στη κουνια του,κ μου ελειπε!

τις 2 τελευταιες μερες ενω ξυπναγε 7,αρχισε να ξυπναει ολο κ νωριτερα,βεβαια δε το ταισα πριν τις 7 μη χαλασουμε οτι φτιαξαμε.

διαβαζω ενα βιβλιο,σκιες στο χρονο,κ διαπιστωνω για λλη μια φορα οτι τα μυθιστορηματα τελικα με ξενερωνουν γιατι εχουν επιτηδευμενο υφος,δηλαδη δινουν καποιες υπερβολικες αποψεις στις φιγουρες που δε τις κανουν αληθοφανεις.σαν οι ηρωες να ζουν μια αλλη ξεκαρφωτη πραγματικοτητα απτη δικη μας...η μηπως εγω ζω σε αλλη πραγματικοτητα???? :roll::roll::roll::lol:

γιαυτο συνεχιζω να μενω πιστη στην αναγνωση βιβλιων πνευματικου περιεχομενου(ορθοδοξου εννοειται,μη παρεξηγηθω),τωρα που δε δουλευω!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..στο χαιδαρι χιονιζει απο το πρωι...εχουμε αναψει δεντρακι κ χαζευουμε χιονι με τα καφεδακια μας...τελεια...αν συνεχισει ετσι κ κοψει αερας το βραδυ θα το στρωσει!!!

η μπεμπουλα μου στο καρεκλακι κοιταει δεντρακι κ κανει "αγκου"!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eri εχεις ρωτησει παιδιατρο?ισως χρειαστει κλισματακι..

αν θηλαζεις προσεξε διατροφη σου...π.χ μην τρως πολλα ρυζια, μακαρονια κ γενικα οτι φερνει δυσκιλιοτητα σε μας.

κανε της κ ασκησουλες στα ποδια, σα να κανει ποδηλατο, λυγιζε της τα ποδαρακια εναλλαξ.βοηθαει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρεται τρελοπαρέα. Πέρασα να πω στα γρήγορα ένα γεια, γιατί έχουμε να πάμε σε γάμο. Και αύριο έχω γάμο στην Αθήνα και θα ταξιδέψω αυθημερόν μόνο γι΄αυτό. Το μωράκι θα το αφήσω στην μανούλα μου για να μην το ταλαιπωρήσω. Σήμερα τον έχω ντύσει με τα καλά του και είναι πολύ αντράκι. :lol::lol::lol:

Καμπύλες ανάπτυξης για θηλάζοντα μωρά έχω αλλά επειδή βιάζομαι τώρα θα τις ανεβάσω την Δευτέρα. Πάντως να ξέρετε ότι τα θηλάζοντα μωρά έχουν απότομη ανάπτυξη συνήθως μέχι τον 3ο -4ο μήνα και μετά η ανάπτυξη είναι πιο αργή.

Βικουλίνι εδώ δεν χιονίζει, γιατί χιονίζει στην Πάρο;; Εδώ αν συμβεί κάτι τέτοιο είναι πολύ σπάνιο.

Ράνια αν δεν κάνω λάθος από την 4η μέρα και μετά πρέπει να κάνεις κλύσμα. Εννοείται ρώτα τον παιδίατρο. Και αν τρως δαμάσκηνα και ακτινίδια πίστεψε με θα δεις τεράστια διαφορά, γιατί το έχω παρατηρήσει και εγώ στον δικό μου.

Φευγω τώρα, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΦΙΛΕΝΑΔΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ 22 ΕΧΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ 2 ΕΜΒΟΛΙΑΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ 2 ΜΑΖΙ :cry::cry: ΤΟ ΧΩ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ.ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΡΕ ΑΓΑΠΕΣ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΛΕΙΨΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΒΓΑΖΩ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΕΝΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΟΤΑΝ ΠΙΝΕΙ ΑΠΟ ΒΥΖΙ :?:? .

ΜΙΡΙΑΚΗ ΝΕΡΑ ΑΧ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΕΜΑΣ ΧΤΕΣ ΚΑΤΙ ΕΠΑΘΕ Ο ΚΑΥΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙ 4 ΤΟ ΧΑΡΑΜΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΑΣΤΟΡΕΥΕ ΑΣΤΑ!!ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΜΟΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΑΝΑΡΩΝΕΤΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια για συναντηση ειμαι μεσα.προτεινω καπου κεντρικα η κοντα σε καποιο σταθμο για να βολευει ολους καποιο μετρο η ηλεκτρικος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας αφησα για λιγο,μηπως και σιδερωσω αλλα ξυπνησε η μπουμπου μου και παει το σιδερο,τωρα σαν να γλαρωνει παλι...αλλα βαριεμαι :!::!::!: Κανει και κρυο εξω και δεν εχω στολισει και στεναχωριεμαι :!: Θα φυγουμε την αλλη εβδομαδα,θα παμε για χριστουγεννα στα πεθερικα μου στην Κορινθο :!::!: Εχω αγχωθει λιγο και με το ταξιδι γι τη μπεμπα και αφου θα λυποθμε ειπαμε να μη στολισουμε αλλα μελαγχολησα τωρα :(:(:(:( Εσεις τι λετε για το ταξιδι βρε κοριτσια :?::?:

ΧΑΡΟΥΛΙΤΑ ΝΑ ΠΑΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΜΑ ΑΜΑΞΙ ΘΑ ΠΑΤΕ ΟΧΙ ΜΕ ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ?? :lol::lol::lol: ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΧΙ.ΑΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΑΝΤΟΥ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΤΥΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΙΝ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ.ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ.ΝΑ ΠΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZAKI EXOYME KI O ΠAIΔIATΡOΣ EIΠE AN TΡABAEI ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ..ΕΡΙ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΣΑΝΙΖΕΤΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΕΚΑΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΛΕΡΩΣΑΜΕ ΚΟΡΜΑΚΙΑ ΡΟΥΧΑ ΟΛΑ ΑΣΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΤΙΜΑ.. :mrgreen::mrgreen: ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΣΤΟ ΓΑΜΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia ti kanete? milisa me tin aderfi mou pou meni athina kai mou eipe oti xionizi :o ti oraia ante apolausteto to xariteto tora pou mporite kai edo i kakokairia sunexizete eutixos stamatise na plimirizi to spiti :shock::roll: telika eixe fra3i to mpalkoni tou apopano diamerismatos kai katevaze ola ta nera se emena den pirazi eutixos perase ;)

prin ligo fagame kai tin soupitsa mas kai tora apolamvanoume tin vroxi :D

eri mou kala lene ta koritsia rota ton paidiatro den mou fenete fusiko epidi thilazis na min exei provlima an den kanei toses meres

magy mou kai ego kano upomoni mexri tin deutera pou tha pame stin paidiatro na tin rotiso gia to tsaki thelo toso poli na to anapso mou aresi poli

sas afino tora na kano kamia doulitsa tha ta poume pio meta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια κ από μένα. Εμείς σήμερα δεν πήγαμε πουθενά... κάνει πολύ πολύ κρύο κ ψιλοχιονίζει (Πειραιά - Αττικής). Δεν πειράζει όμως κάτσαμε σπιτάκι κ κάναμε διάφορα παιχνίδια με το μεγάλο μου. Ήρθε κ ο παππούς μας από το Αγρίνιο. Όλα μια χαρά. Τώρα οι άντρες μου κοιμούνται κ γω τάϊσα τη μικρή κ είπα να κάτσω λιγάκι στο λάπτοπ αλλά δεν το βλέπω... γιατί η μικρή θέλει τα δικά της παιχνιδάκια κ μου γκρινιάζει... ΟΥΦ... τα λέμε σε λιγάκι, πάω να την ηρεμήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοπελίτσες!Τι κάνετε;Εγώ σήμερα έκανα γενική το σπιτάκι μου και τώρα αράζω.Εχθές σιδέρωνα μέχρι τις 1:30 το βράδυ.Ευτυχώς τελείωσα.Δε θυμάμαι να γράψω κοριτσάκια μου,γιατί τα διάβασα λίγο βιαστικά! :oops:

Το μόνο που θυμάμαι είναι.......Χαρουλίτα μένεις Θεσσαλονίκη;Συγνώμη,δεν το θυμόμουν!

Σήμερα,έχει γενέθλια το Κατρινάκι μας!Να τα εκατοστήσεις κοριτσάκι μου!Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και ό,τι επιθυμείς :):):) [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERI79 μην ανησυχεις για τα κακα,αν θηλαζεις αποκλειστικα :!::!::!:σε παιδια που θηλαζουν δεν υπαρχει προβλημα,μεχρι και 10 ημερες :!::!: στο λεω με πληρη βεβαιοτητα και λογω παιδιατρου αλλα και λογω ειδικοτητας του μπαμπα μας[γαστρεντερολογος],που το εχει ψαξει πολυ :!::!: εμας το maximum ηταν 7 ημερες :!::!: ζοριζοταν λιγο βεβαια αλλα μετα απο λιγες μερες ξαναβρηκε το ρυθμο της :!::!: προσεχε τη διατροφη σου,εμενα με βοηθουσε πολυ η τραχανοσουπα,τα δημητριακα,αλλα προσεχε λιγο και το γαλα το αγελαδινο καθως και το μοσχαρι,εγω τα ειχα κοψει για λιγες ημερες,γιατι πολλες φορες προκαλουν δυσανεξια :!::!: παντως αν δε δινεις συμπληρωμα μην αρχισεις με θποθετα και κλισματα :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι καιρός και αυτός σήμερα!!! Πολύ κρύο...

Σήμερα ευχαριστιόμαστε ξάπλες :lol::lol: Τέλειο!!!

Κατρίνα Χρόνια Πολλάααα.Πολύχρονη!!! Να περάσετε όμορφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERI79 μην ανησυχεις για τα κακα,αν θηλαζεις αποκλειστικα :!::!::!:σε παιδια που θηλαζουν δεν υπαρχει προβλημα,μεχρι και 10 ημερες :!::!: στο λεω με πληρη βεβαιοτητα και λογω παιδιατρου αλλα και λογω ειδικοτητας του μπαμπα μας[γαστρεντερολογος],που το εχει ψαξει πολυ :!::!: εμας το maximum ηταν 7 ημερες :!::!: ζοριζοταν λιγο βεβαια αλλα μετα απο λιγες μερες ξαναβρηκε το ρυθμο της :!::!: προσεχε τη διατροφη σου,εμενα με βοηθουσε πολυ η τραχανοσουπα,τα δημητριακα,αλλα προσεχε λιγο και το γαλα το αγελαδινο καθως και το μοσχαρι,εγω τα ειχα κοψει για λιγες ημερες,γιατι πολλες φορες προκαλουν δυσανεξια :!::!: παντως αν δε δινεις συμπληρωμα μην αρχισεις με θποθετα και κλισματα :):):)

xaroulita σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.η αληθεια ειναι οτι πινω πολυυυυ αγελαδινο γαλα.λες να φταιει αυτο?Το θεμα επισης ειναι οτι αργει συνεχεια να κανει κακα.μεχρι τωρα ανα 3-4 μερες και τωρα πρωτη φορα 5.θα κοψω το γαλα αν ειναι να δω.Και παλι ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina xronia pola na zisis kai na xerese tin oikogeneia sou me poli poli agapi

kalispera omorfes pos perasate tin mera sas?? fantazome oloi sto spiti sta zesta :D popo vre koritsia ti kruo einai auto :o emeis tora psinoume na fame men ton antrouli oikogeneiaka oikogeneiaka ;)

kalo vradi na exete oles kai na pernate omorfa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια!Τι κάνετε;Εμείς πήγαμε βολτίτσα το απόγευμα,γυρίσαμε τα έκανα μπάνιο και τώρα κοιμούνται τα μουσουδάκια μου :D

Βλέπω δεν είναι καμία μέσα,θα τα πούμε αύριο τότε φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΚΡΥΟ;;

ΦΩΤΕΙΝΗ ΕΔΩ ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΡΩΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΦΥΣΑΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΠΙΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΧΙΟΝΙ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΤΟ ΓΑΜΟ!!!

ΜΙΤΣΙ ΜΟΥ ΤΙ ΒΙΒΛΕΙΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ;;;ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟΛΟ ΚΟΕΛΟ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΜΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ...ΓΙΑ ΠΕΣ;;;;ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΣΟΥ;;;ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΤΑΙΖΕΣ;;;ΠΟΣΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ;;ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ Κ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑ ΜΑΜ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ Κ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΓΡΙΝΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ...

ΕΡΙ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΒΡΕΦΙΚΟ ΥΠΟΘΕΤΑΚΙ ΣΤΟ ΝΙΝΙ;;;Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ;;;

ΦΟΥΦΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ;;;ΧΙΟΝΙΣΕ ΕΚΕΙ;;;

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΔΙΑΒΑΣΑ...

ΚΑΤΡΙΝΑΚΙ ΝΑ ΤΑ 100ΣΤΗΣΕΙΣ!!!ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!! :ymparty::ymparty:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...