Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΓΙΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ.....


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 84 ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!!!!!!!!ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ Κ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 91
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

ΕΦΥΓΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΓΕΜΙΣΑ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΜΟΥ..... ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΒΟΥΡ ΣΤΟ ΨΗΤΟ!!!!

ΘΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΑΣ ΟΛΕΣ!!!..... ΤΟ ΝΙΩΘΩ!

ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ;

girl84 ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΙΣ 22/12/2010 ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante x+m gemises mpatarioules eeee????

tha mas to xarisei O THEOS KAI H PANAGITSA to mwraki koritsaki m!

san Xristougenniatiko dwro tha to paroume, e?:)

ti wraiaaaaa!

makari kopela m!:)

ap to stoma s kai stou Theou to auti!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εμένα το τικεράκι μου λέει ότι σήμερα είναι η μέρα μου αλλά εγώ νομίζω πως ήταν χθες και φυσικά δεν άφησα την μέρα ανεκμετάλλευτη!!! Βέβαια ο γιατρός μου είχε βρει μια κύστη τον Ιούνιο και η αλήθεια είναι πως δεν έχω ξαναπάει να την δω , οπότε μπορεί να προσπαθούμε και τζάμπα γιατί από ότι διάβασα από ποστ άλλων κοριτσιών οι κύστες δημιουργούν υπογονιμότητα.

x+m και girl84 σας εύχομαι σύντομα να έχετε ευχάριστα νέα (όπως και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΕΣ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕΤΕ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΙΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΣΜΕΝΗ....ΤΙΣ ΚΥΣΤΕΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ!!!!!!ΤΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΟ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ Κ 2 ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι φιλενάδα!!!

Σας διαβάζω όλες γρήγορα το βράδυ, γιατί τελευταία έχω πολλές δουλειές και τρέχω και δεν φτάνω! Έχω και ένα παλιό τραυματισμό στο δεξιό ώμο που με ταλαιπωρεί αφάνταστα, και φοβάμαι μήπως έχω σκίσει τον τένοντα και αποφεύγω να γράφω.

Εμείς αύριο πάμε για υπέρηχο και εξετάσεις αίματος για να μας πουν πότε θα κάνουμε την τρίτη σπερματέγχυση. Επειδή αυτή τη φορά θα γίνει με τον φυσικό μου κύκλο, χωρίς φάρμακα, προβλέπω να μας καλούν μεταξύ Τετάρτης και Παρασκευής.

Γιατί είσαι πεσμένη φιλενάδα μου;;; Μην μου αγχώνεσαι! Όλα θα γίνουν, στην ώρα τους... Μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται, άν και με τη σημερινή τεχνολογία, δεν είμαι τόσο σίγουρη.... :lol::lol::lol:

Χαίρομαι πολύ για σένα girl84!!! Εύχομαι στις 22/12 να πανηγυρίσουμε όλες μαζί μια τεράστια χοριακή και την αρχή μιας καινούργιας ζωής...

Σας φιλώ όλες και σας παρακολουθώ :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera se oles tis kopeles:)

ti m kanete?

euxaristw marikaki m!na sai kala koritsi m!

euxomai k gia sena kali arxi kai na einai i tixeri s prospatheia kopela m!

O DEKEMVRIOS EINAI O MINAS MAS!

prepei na to pistepsoume!

PISTH PANW APO OLA!O THEOS KAI H PANAGIA AS EINAI VOITHOI MAS KAI H AGIA EIRINH H XRUSOVALANTOU AS EINAI PROSTATIDA MAS SE OLES TIS KOPELES!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 84 ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΙΣ 22.ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΥΣΗΧΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΕΒΛΕΠΑ...ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ!!!!!!!ΜΑΚΑΡΟΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι φιλενάδα!!!

Σας διαβάζω όλες γρήγορα το βράδυ, γιατί τελευταία έχω πολλές δουλειές και τρέχω και δεν φτάνω! Έχω και ένα παλιό τραυματισμό στο δεξιό ώμο που με ταλαιπωρεί αφάνταστα, και φοβάμαι μήπως έχω σκίσει τον τένοντα και αποφεύγω να γράφω.

Εμείς αύριο πάμε για υπέρηχο και εξετάσεις αίματος για να μας πουν πότε θα κάνουμε την τρίτη σπερματέγχυση. Επειδή αυτή τη φορά θα γίνει με τον φυσικό μου κύκλο, χωρίς φάρμακα, προβλέπω να μας καλούν μεταξύ Τετάρτης και Παρασκευής.

Γιατί είσαι πεσμένη φιλενάδα μου;;; Μην μου αγχώνεσαι! Όλα θα γίνουν, στην ώρα τους... Μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται, άν και με τη σημερινή τεχνολογία, δεν είμαι τόσο σίγουρη.... :lol::lol::lol:

Χαίρομαι πολύ για σένα girl84!!! Εύχομαι στις 22/12 να πανηγυρίσουμε όλες μαζί μια τεράστια χοριακή και την αρχή μιας καινούργιας ζωής...

Σας φιλώ όλες και σας παρακολουθώ :-*:-*:-*:-*

ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ!!!

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 84 ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΙΣ 22.ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΥΣΗΧΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΕΒΛΕΠΑ...ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ!!!!!!!ΜΑΚΑΡΟΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!

ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ!

ΕΡΧΕΤΕ Ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΑΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χ-Μ ΜΑΚΑΡΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ Κ ΑΝΗΣΗΧΩ.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΩ ΠΟΛΥ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 84 ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΙΣ 22.ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΥΣΗΧΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΕΒΛΕΠΑ...ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ!!!!!!!ΜΑΚΑΡΟΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!

Πουλακι μου σε τσακωσαααααααααααα!!!!!Φιλεναδα δεν θελω τετοιαααααααααα....ειπαμε ανεβασμενο ηθικο οτι και να γινει!!!! ;) Θα ερθει το μωρακι και μετα θα αναπολούμε τις ημερες ξεγνοιασιάς και θα γελαμε!!!Αντε παμε γερααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες, σας υπερ-ευχαριστώ για τις ευχές σας :x:x:x:x

Αύριο, Τετάρτη 15/12, κάνουμε την τρίτη σπερματέγχυση.

Προχωράμε ΔΥΝΑΤΑ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ να κοκκινίσουν οι λίστες... [smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif]

Η αρχή θα γίνει με την girl 84 και έπεται συνέχεια... :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

Λοιπόν, μην διαβάζω αρνητικά σχόλια και απογοητεύσεις [-x[-x[-x[-x[-x

Η Καινούργια Χρονιά μας ανήκει \:D/ (*) \:D/ (*) \:D/ (*) \:D/ (*) \:D/ και θα μπεί με το ΔΕΞΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia m!

ti m kanete?

ithiko akmaiotato e?:)

marikaki m se euxaristw gia tin stirixi sas!oles sas euxaristw!

6 meroules meinane gia tin xoriaki!stis 22 paw:)

anteee na pernane me ti voitheia TOU THEOU KAI THS PANAGIAS!

euxomai se oles mas kala apotelesmata k kales epitixies!

to 2011 na mpei me ta kalitera nea!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, λόγω Χριστουγέννων έχω μια καταπληκτική διάθεση,ελπίζω και εσείς.

Ελπίζω αυτόν το μήνα να έχει γίνει το θαυματάκι !!!!!

marikaki27 σου εύχομαι καλή επιτυχία για σήμερα και σύντομα να μας ανακοινώσεις και εσύ τα ευχάριστα.

girl84 μετράμε μαζί σου τις μέρες για μια "ανεβασμένη" χοριακή !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, λόγω Χριστουγέννων έχω μια καταπληκτική διάθεση,ελπίζω και εσείς.

Ελπίζω αυτόν το μήνα να έχει γίνει το θαυματάκι !!!!!

marikaki27 σου εύχομαι καλή επιτυχία για σήμερα και σύντομα να μας ανακοινώσεις και εσύ τα ευχάριστα.

girl84 μετράμε μαζί σου τις μέρες για μια "ανεβασμένη" χοριακή !!!!!!

Na sai kala mariannap!

oti kalitero se oles mas!

O THEOS KAI H PANAGIA MAZI MAS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girl84 και mariannap σας ευχαριστώ πολύ-πολύ για τις ευχές σας :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Πάει και η τρίτη σπερματέγχυση και τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα... :-w:-w:-w:-w:-w

Άντε να δούμε... :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss

Εύχομαι να βγεί ο Λευτεράκης ή η Λευτερίτσα, όπως η γιαγιά μου... 8-}8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 84 ΕΥΧΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑ!!!!!!!!!ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ Κ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ Κ ΟΛΕΣ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άααααααααααααααααααααααα, τι ωραία!!!!

[smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girl84 και mariannap σας ευχαριστώ πολύ-πολύ για τις ευχές σας :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Πάει και η τρίτη σπερματέγχυση και τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα... :-w:-w:-w:-w:-w

Άντε να δούμε... :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss

Εύχομαι να βγεί ο Λευτεράκης ή η Λευτερίτσα, όπως η γιαγιά μου... 8-}8-}8-}8-}

ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!

Ο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΣΕ ΒΡΕΙ ΔΙΠΛΗ! ΤΙ ΩΡΑΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΛΙΩΣΑΝΕ ΤΙ ΚΡΙΜΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ!!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΔΥΝΑΜΙΚΑ....ΜΕ ΛΙΓΟ ΤΥΧΗ Κ ΤΙΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ Κ ΤΙΣ ΑΓ.ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΚΑΛΟ ΣΑΒΚΥΡ. ;);););););););););););););););););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά είναι κορίτσι μου ο μπέμπης σου 🥰 καλα και εμένα είχε πέσει έξω εμένα μου είχε πει το πολύ μέχρι 3 κιλά και τελικά πήγε 3280 συγγνώμη που δεν θυμάμαι λογικά το έχεις ξανά πει το πρώτο παιδάκι σου πως το γέννησες φυσιολογικά ;
    • Καλημέρα κορίτσια!! @Antonia2 και έγκυος να μην είναι κάποιος όταν τρομάζει σφίγγετε και είναι λογικό να πονάει μετά!! @ΛΕΥΚΗ μου ήρθε η μέρα επιτέλους!! Περιμένουμε νέα σου για να μας πεις και πότε θα κάνεις την αυχενική 
    • Συγχαρητήρια!!!! Μια καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!!! Πάμε ο μήνας έχει μπει υπέροχααααα!
    • Καλημέρα κορίτσι μου!! Μπράβο ο μπεμπούλης!! Λογικά τώρα θα σε βλέπει ανά βδομάδα υποθέτω! 🤗🤗🧿🧿🧸
    • Καλημέρα. Κι εγώ είχα ψάξει το θέμα της φύλαξης των βλαστοκυττάρων, μας είχαν δώσει και έντυπα απ' τον γιατρό, αλλά το είχαν αφήσει εντελώς πάνω μας. Απ' ότι θυμάμαι (γιατί έχουν περάσει κοντά τρία χρόνια) οι ιδιωτικές τράπεζες κρατάνε τα βλαστοκύτταρα για 20 χρόνια και πληρώνεις ένα σημαντικό ποσό τον χρόνο για φύλαξη. Τα βλαστοκύτταρα αυτά μπορεί να χρησιμοποιηθούν σε συγκεκριμένες ασθένειες, σπάνιες, και όπως καταλαβαίνεις αν εμφανιστούν μέσα στα 20 πρώτα χρόνια της ζωής του παιδιού. Η δημόσια τράπεζα απ' την άλλη, ουσιαστικά δέχεται δωρεές και βοηθάει όποιον έχει ανάγκη και απευθυνθεί σε αυτήν. Δηλαδή σε περίπτωση που χρειαστείτε στο μέλλον, ψάχνουν στο παγκόσμιο καταθετήριο να βρουν συμβατά με την περίπτωσή σας (παγκόσμιο, αν θυμάμαι καλά), όχι τα δικά σας. Η διαδικασία της συλλογής- φύλαξης γίνεται εξ ολοκλήρου από εσάς, που πρέπει να επικοινωνήσετε μαζί τους, να πάρετε το κιτ λίγες μέρες πριν τον τοκετό και ο σύζυγος να τρέξει μέσα σε σύντομο διάστημα μετά τον τοκετό να το παραδώσει. Επίσης, απ' ΄ότι θυμάμαι, και στις δύο περιπτώσεις, είναι αυστηρά προσωπική η χρήση για το άτομο. Δεν μπορούν στο μέλλον να χρησιμοποιηθούν από εξ αίματος συγγενή, ούτε καν μεταξύ αδελφών. Με μια επιφύλαξη όλα αυτά, γιατί έχει περάσει καιρός από τότε που τα έψαχνα. Αν θέλεις, μπορώ να σου στείλω το όνομα της ιδιωτικής τράπεζας που είχαν προτείνει σε εμάς και να τους ρωτήσεις. Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο και μου είχαν εξηγήσει αναλυτικά.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...