Μετάβαση σε περιεχόμενο

ακομα μια ερωτησουλα!


Recommended Posts

βρισκομαι οπως καποιες κοπελες ξερετε στην 24η εβδομαδα!!η γιατρος μου οταν εκανα την β'επιπεδου και την ειδε ειπε πως ολα ειναι καλα,και τα γραμμαρια του μωρου και ολα γενικα!το μονο που μου ειπε ειναι ξεκουραση γιατι δεν εχει ανεβει η κοιλια μου αρκετα!περπατουσα αρκετα λογω της προετοιμασιας του γαμου μου αλλα τωρα που εγινε ο γαμος ειπαμε λιγο πιο ηρεμα!μου συνεστησε να καθομαι και να ξαπλωνω περισσοτερο οχι εντελως ακινησια!αλλα τωρα εγω εχω,να μαζευω το σπιτι!να μαγειρευω!να πηγαινω τη λαικη μου γιατι και ο συζυγος μου και η μητερα μου που μπορουν να βοηθησουν δουλευουν αρα πρεπει να τα κανω μονη μου!!οπως και μεσα στη βδομαδα πρεπει να κανω τις καθιερωμενες εξετασεις!!!μενω αγια βαρβαρα για οσες ξερετε και πρεπει να παω και κορυδαλλο(ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ) και στον πειραια για την καλλιεργεια ουρων!!αλλα ολα αυτα μονη μου!λετε να ειμ=ναι επικυνδυνο να χασω το μωρο μου η να παθω καμια ζημια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωμη μου ειναι οτι μπορεις να αποφυγεις να το αποφευγεις....

πχ λαικη.....μην πας. Στειλε τον αντρα σου να σου παρει ζαρζαβατικα απο το σουπερ μαρκετ που ειναι ανοιχτα ολη μερα μεχρι το βραδυ.

Το συμμαζεμα του σπιτιου δεν ειναι κ πρωτη προτεραιοτητα...Οκ δεν ειπαμε να γινεται χαμος αλλα συμμαζευε τα βασικα.Ας ειναι κ λιγο ανω κατω,δεν θα τρελλαθουμε κιολας ;);)

Κανε οσα λιγοτερα μπορεις κ ξαπλωνε οσο το δυνατον περισσοτερο!

Σκεψου οτι εμενα δεν μου επιτρεπει να κανω τιποτα απολυτως...ολη μερα καθομαι κ ξαπλωνω.Ουτε το κρεβατι δεν στρωνω.....

Φροντιζουμε να ειμαστε πιο προσεκτικοι κ οτι βγαζουμε να το τακτοποιουμε κ καθαριοτητα κανει ο αντρας μου καθε κυριακη!!!!Δεν γινεται αλλιως!

Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου κ ξεκουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Φλώρα!

Πράγματι, μπορεί να κάνεις όλα αυτά που λες και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Αλλά γιατί να το ρισκάρεις και να κουράζεσαι τόσο?

Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μου αλλά αποφεύγω να κάνω όλα αυτά που λες...Τους πρώτους 4 μήνες ούτε ποτήρι δεν είχα πιάσει να πλύνω...Τα φαγητά μου τα φέρνουν εναλάξ η πεθερά και η μαμά μου...

Σκέφτηκα ακριβώς αυτό που σου λέω: Μπορεί να τα κάνω όλα αυτά και να πάνε όλα καλά αλλά γιατί να το ρισκάρω??

Καλή συνέχεια!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...