Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

γεια σας μανουλες!

τα σκ βλεπω εχουμε απουσιες...παμε πιο πολλες βολτουλες.. :D:D

εδω παντως εχει καταπληκτικες μερες κ το εκμεταλλευομαι στο επακρο.ολο εξω.

το εμφιαλωμενο δεν κανει λεει η παιδιατρος.αποστειρωση ακομα.τωρα γιατι να αποστειρωνω οταν βαζουν τα παντα στο στομα σεντονια,κουβερτες,παιχνιδια,χερια,θα εβαζαν κ τα ποδια αν μπορουσαν δεν ξερω.αλλα δεν πειραζει.

παιδια αυτο με τον ευκαλυπτο ειναι θαυματουργο σας λεω.το εκανα χτες δυο φορες πριν κοιμηθουν μεσημερι κ βραδυ κ τωρα παλι το μεσημερι.αυτες οι μυξουλες που ειχαν εξαφανιστηκαν!!!αφηστε που τα ηρεμει απιστευτα.για δοκιμαστε το οι μανουλες με τα αρρωστουλια μωρακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ ναι κ επιτελους κοιμουνται κ τα 3 σαν πουλακια κ εκανε κ η μαμα μπανιο κ χαλαρωνει μεχρι να ρθει ομπαμπας. Ακουω κ τραγουδακια στο you tube κ ακουω του ροκου το σμαραγδια κ ρουμπινια κ το τραγουδουσα στην κορη μχρωστανε ενα καλο ποσο με μηδενικα αρκετα εδω κ δυο χρονια κ δεν βλεπω να ρχεται. Αλλα αυτοι τα ψωνια τους τα κανουν κ τα ταξιδια τους. Σορυ για την κακια αλλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπης μου άρρωστος. στοπ

γκρίνια φουλ! στοπ

βαράω μπιέλα εκτός από το ότι ανησυχώ. στοπ.

φιλιά. στοπ

Κάρμεν, σιγά την κακία, αν ήταν έτσι οι κακίες.. στοπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι επαθες βρε Βιβη μου? τι εγινε? τι εχει ο μπεμπουληνος σου?

Προσοχη στις ιωσειςςςςςς. Εμενα η μεγαλη χθες τα ξερασε ολα κ γι αυτο δεν μπηκα καθολου. ειχα ξεκ....στει στο μαγαζι κ ηρθαμε κ το απογευμα ξερασε ολα τα χαλια του σπιτιου κ επρεπε να τα βγαλω εξω να τα πλυνω αμεσως κ να στρωσω αλλα βεβαια αλλα κ σημερα παλι εκανε στην μαμα μου που τηνπηρε λιγο το μεσημερι.

Τι παθατε Βιβη¨??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσάκια, μου φαίνεται πολλές αρρώστιες έχουμε να περάσουμε όλο το χειμώνα :( βιβή τί έπαθε ο μικρούλης? καρμεν περαστικά στη μικρούλα. τί θα κάνεις να μην κολλήσουν οι μπέμπηδες, έχετε ξεχωριστά δωμάτια?

βιβή εμεις μετά τις 40 μέρες σταματήσαμε να τα ξυπνάμε το βράδυ και μέσα σε 10 μέρες άρχισαν να ξυπνάνε μετά τις 7 με κάτι διαλειμματάκια για πιπίλα.

σήμερα πήγα με τα μωρουλίνια αγορά και για καφεδάκι(ντεκαφεϊνέ τους έδωσα για να μην έχουμε πρόβλημα με τον ύπνο) και περάσαμε πολύ ωραία. επίσης ο μπεμπάκος κοιμήθηκς μόνος του μέσα σε 2 λεπτά και είμαι κατενθουσιασμένη!αύριο πάμε να κανονίσουμε τη βάφτισή μας μάλλον 26 Ιουνίου σε ένα τέλειο μοναστήρι που βαφτίστηκα κι εγω. βέβαια νονά για την μπουμπούκα δεν έχουμε βρει ακόμη αλλά ελπίζω μέχρι τότε να το λύσουμε. εσεις θα κάνετε 2 νονές ή θα βαφτίσει η ίδια και τα δύο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μπεμπάκος έκανε δέκατα και έφτασε 38 και 1.

είναι το πρώτο μας κρυωματάκι και έχουμε ψιλοπανικοβληθεί. βήχει κιόλας έχει και φταρνισματάκι.

μιλήσαμε με παιδίατρο και είπε οτι θα είμαστε σε επικοινωνία και το βράδυ (το πιο βράδυ από τώρα) που θα ξυπνήσει για το γάλα του αν έχει περισσότερο πυρετό να τον πάρουμε τηλέφωνο.

Η μπεμπούλα έχει γκρίνια - κλασσική περίπτωση.

Το πρωί πήγαμε και κάναμε 2 - 3 δουλίτσες, τα μωρά στο αυτοκίνητο με τον άντρα, εγώ έβγαινα κι έμπαινα, άλλαξα κάτι κορμάκια στο Marks & Spencer, κάτι σούπερ μάρκετ.. πιο πολύ για να βγω εγώ λίγο έξω από το σπίτι.

Αυτή τη στιγμή νιώθω πολύ κουρασμένη, έριξα κι ένα τσακωματάκι με το χάσμπαντ, αν με ρωτήσετε γιατί, έλα μου ντε! γιατί;;

Τέλος πάντων, πρέπει να κλείσω και ραντεβού με το γυναικολόγο μου γιατί θα με πάρει τηλέφωνο και θα με χέσει. Έχει πολύ πλάκα ο γιατρός μου κορίτσια. Δεν θυμάμαι αν σας έχω ξαναπεί. Του λέω: Κωνσταντίνε, τι θα μου κάνεις όταν σαραντίσω; Απάντηση: Τα πάντα μωρό μου (μπροστά ο άντρας, αλλά τον ξέρει πια). Ερχότανε στο σπίτι να δει την τομή, να δει τα μωρά.. Στο Ληξιαρχείο είπανε, "μπα; εδώ γεννήσατε; οι περισσότεροι ειδικά με δίδυμα πάνε στα Γιάννενα".. Δε συζητώ αν με είχανε φάει όλοι, φίλοι και γνωστοί, "μη μένεις εδώ, πήγαινε στα Γιάννενα να γεννήσεις". Έ, δεν ήξερα την ΑλίκηΌλγα τότε, και έτσι έμεινα εδώ.

Νυστάζω...... (το μπεμπουλίνι μου σκέφτομαι που ταλαιπωρείται..)

Φιλιά διδυμομανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια περαστικα σας.τι να πω;γρηγορα να περασουν οι παλιοαρρωστειες.

καρμεν δεν θελω να σε απογοητεσω για τα τζαμπο.το διδυμοκαροτσο δεν χωραει να περασει απο τους διαδρομους με τιποτα.στο λεω εγγυημενα.ουτε στο ενα ουτε στο αλλο.εγω στη βεσο παω γιατι ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μου.αλλα τι τις εχεις τις φιλεναδες μου λες;;;κοιτα εννοειται οτι θα σε βοηθησω.αν εχει καλη μερα θα παμε παρεα στη βεσο θα κατσω εγω με τα μωρα σε καποια καφετερια να κανεις τις δουλειες σου κ μετα πινουμε καφεδακι.αν βρεχει κ δεν μπορουμε να βγουμε εξω θα μου τα φερεις στο σπιτι θα κατσουμε ολοι μαζι εδω κ μετα επανερχεσαι.μην ανησυχεις.θα το βρουμε πως θα γινει.χτες πηγα κ ρωτησα σε ενα με ειδη συσκευασιας κ δωρων για το γουινι κ μου ειπε οτι δυσκολα θα βρεις σε καποιο μαγαζι μονο σε εταιρειες με διαφημιζομενα ειδη που θα ειναι κ πανανακριβα.τωρα τζαμπο δεν ξερω τι θα βρεις.

αλικη εμεις εχουμε διαφορετικους νονους για το καθε παιδι.τη μεγαλη θα τη βαφτισει το αφεντικο του αντρα μου κ τη μικρη δυο κολλητες μου.γενικα απο την αρχη ειχαμε πολλες προτασεις για νονους.εμεις εχουμε κανονισει σε ενα πολυ ωραιο μοναστηρι που ειχα ταξει τα παιδια πριν γεννησω.

α γραφω τετοια ωρα γιατι ηρθαμε αργα!διπλα απο το σπιτι μου εχει μια ταβερνα με ζωντανη μουσικη.μαζευτηκαμε με τους φιλους μας κ πηγαμε.κ τα μωρα παρεα.κ ανεβηκα κατα τις 11 και κατι και τα ταισα κ τα εβαλα για υπνο.ηταν πολυ ωραια!δεν καπνιζαν κιολας κ ετσι δεν ειχα το αγχος.κ τα μωρα με τη μουσικη ξετρελαθηκαν!

σας καληνυχτιζω!ηπια κ κατι μπυρες.......

βιβη κουραγιο για αποψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Βιβή περαστικά στο αντράκι σου!!Ελπίζω να περάσατε ήρεμη νύχτα!!

Κάρμεν τα δανεικά τα βλέπω αγύριστα!!! Μια βόλτα στα μαγαζιά με την Τζώρτζια είναι ότι ακριβώς χρειάζεσε!!!

Αλίκη με το καλό η βάφτηση σας!!

Ελυθερία απο τώρα στα νυχτοπερπατήματα οι τσούπρες!!!!

Αχ μακάρι να πάμε καμια βόλτα σήμερα γιατί εχθές φάγαμε όλο το πρωινό ψάχνωντας το πλυντήριο-στεγνωτήριο που θέλω και έμ δεν το βρήκαμε πουθενά εμ δεν ευχαριστηθήκαμε βόλτα!! όλη την ώρα μπες βγές στο αμάξι ήμασταν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυ τι μου κανετε? τι κανουν τα αρρωστουλια μας? εμεις καλυτερα σημερα. Εφαγε η μεγαλη ενα τεραστιο μπολ κρεμα κ τωρα το μεσημερι ειχα καλαμαρια γεμιστά κ εφαγε κ δεν εγινε τιποτα φτου φτου.

Ελευθερια μου κ εγω στη βεσο παω κ την αλλη φορα μου βγηκε λιγο ο π...ος με το μακ λαρες. περνουσα απο αρξαναπλυνω πιατα. Κλαψ αμαν οι ρημαδοδουλειες δεν τελειωνουνννννν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!!!

τελεια μερα κ σημερα!

πηγαμε κ εμεις οικογενειακως για καφεδακι κ τωρα οι μπουμπουδες κοιμουνται!

λοιπον :

ΘΑ ΤΙΣ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ!!!

οπως σας ειπα χτες γυρισαμε κατα τις εντεκα κ κατι.μεχρι να τις ταισω πηγε 12 παρα.αφου επεσα για υπνο ξυπνησα κανα δυο φορες τη νυχτα απο συνηθειο.δεν ακουγα τιποτα.ουτε την ωρα δεν κοιταγα.ε καποια στιγμη ξυπναω κ ηταν 8 το πρωι!!!!!!!κ ακομα αυτες κοιμοντουσαν.

σηκωνομαι,τις ταιζω κοιμησμενες για να μην χασω κ τελειως το προγραμμα και συνεχισαν κ αυτες κ εμεις τον υπνο μας μεχρι τις 11!!!!!!!!!!!!!λιωσαμε!!!!

καρμεν εγω σοβαρα το λεω να κρατησω τα μωρα να πας με την ησυχια σου.αλλα ρε συ στη βεσο εχει καφετεριες.οποτε σε βολευει παμε κανεις τις δουλειες σου κ μενω εγω με τα μωρα εξω.οτι θες.

σημερα θα στολισουμε.ανεβασαμε απο χτες τα χριστουγεννιατικα αλλα τελικα ασχοληθηκαμε με αλλα πραγματα (!!!!!!!!!!!!) ;););) και δεν προλαβαμε τελικα..

τα αρρωστουλικα τι κανουν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά πήγμε για καφεδάκι!!!!

Και ήταν τόσο ωραία!!!!!!!

Πάντως θυμάμαι κάθε φορά που βγαίναμε έξω βράδυ με τον Δημήτρη και κοιμόταν πιο αργά την άλλη μέρα μου ξυπνούσε πιο νωρίς απ' ότι συνήθως :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

να μην σας περιγραψω τι Σαββατο περασα, δεν θελω ουτε να το θυμαμαι...

ας πω ομως τι εγινε σημερα...

συμπεθερα μου μπαινω να διαβασω το πρωι τι γραφετε και βλεπω οτι με ρωτας για το πεθερονι μου...τι το ηθελες????ηρθε, τσακωθηκα με τον αντρα μου και τωρα δεν μιλαμε. τελεια.

κατα τα αλλα φοβερη η πανσεληνος με διελυσε.

και για να μην λεμε μονο τα ασχημα ας σου πω και για την πιτσα που θες

εχω προζυμι απο την γιαγια μου και καθε φορα που ζυμωνω ψωνι κοβω λιγο ζυμαρι το ανοιγω φυλο και το κανω πιτσα

εκανα και μονη μου το φυλο παλιοτερα αλλα απο τοτε που πηρα προζυμι απο τη γιαγια μου ειναι αλλο πραγμα

η συνταγη για το προζυμι λεγεται μονο κατ'ιδιαν

για το απλο φυλο η συνταγη ειναι

3 κουπες αλευρι

αλατι

ξυδι μια κουταλια σουπας

λαδακι κατα το ζυμωμα

νερο ζεστο οσο παρει για να γινει ζυμαρακι

και ανοιγεις το φυλο...

αυτα...

θα σας διαβασω τωρα γιατι δεν διαβασα ακομα τιποτα τι γραψατε εμεινα στα πρωινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν δεν ξερω τι να πω καμμενη ειμαι κι εγω κανε κουραγιο με την πεθερα που σου χαρισε ο Θεος

ελευθερια στην ταβερνα θα τις πηγαινεις φανταζομαι για να κανουν Live προγραμμα ε??? τυφλα να εχει η βανδη!

συμπεθερα τι τον εχω το γιο σου??? να μου τον φιλησεις και περαστικα ελπιζω να εισαστε καλυτερα

αλικη κατι ρωταγες αλλα το ξεχασα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ναι...εμεις δυο νονους θα κανουμε αν τελικα μας φωτισει ο Θεος να τα βαφτισουμε

γιατι ετσι που διαφωνουμε στα ονοματα το βλεπω να τα βαφτιζουμε στα 18.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

μωρε νιου μαμμυ πες τα να ξεθυμανεις ρε κοπελα μου! :cry::cry:

μην στεναχωριεσαι τα μωρακια σου να ειναι καλα.και τωρα που ειπα μωρακια τι κανουν τα μπεμπακια σου;με το βραδυνο που ειχες προβλημα πως παει;τι κρεμες τους δινεις;εχεις αρχισει κ φαγητο;πως τα πανε μ αυτο;συνηθισαν ευκολα;;;;σε μουρλανα αλλα πλησιαζει ο καιρος κ για μας κ το σκεφτομαι.

εμεις τωρα τελειωσαμε με μπανια κ ταισματα κ κοιμουνται.πολυ ζεστη ρε κοριτσια.καλοκαιρι κανονικο.εμεις ουτε καλοριφερ δεν εχουμε αναψει ακομα.

βιβη δεν σε ειδα μεσα σημερα καθολου.ελπιζω να ειναι ολα καλα με το μπεμπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άσχημα νέα κορίτσια

νοσοκομείο το αγοράκι μου.

πήγε με τον άντρα μου το πρωί, γύρω στις 7 που είπε ο γιατρός για να κάνει εξετάσεις γιατί ανέβασε πυρετό.

τους κράτησαν. πήγα αργότερα και είδα το μωρουλίνι μου με ορό στο χεράκι του. ακόμα κλαίω

κι επειδή ξανακλαίω σας αφήνω. έτσι κι αλλιώς είδα κι έπαθα να κοιμήσω τη μπέμπα, 2 ώρες περίπου, και πάω να κοιμηθώ γιατί θα τραβήξει το νοσοκομείο από 2 - 3 μέρες ως βδομάδα.

κάτι για βρογχολύτιδα είπαν. ακτινογραφία καθαρή, λίγη αναιμία - φυσιολογική για την ηλικία.

τα υπόλοιπα αύριο. σας ευαριστώ για τη σκέψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα να ειναι κοπελα μου και θα κανουμε και καμια προσευχουλα να γινει γρηγορα καλα το παιδακι σου το καλο

ελευθερια οπως βλεπεις ακομα νευρα εχω και ειμαι ξυπνια, και οχι επειδη ειναι και τα μωρα,κοιμουνται. εγω ομως οχι...ετσι για να λεμε οτι κοιμαμαι καλα τα βραδια

φαγητο τρωνε και μοσχαρακι τις τελυταιες μερες και εχει πολυ πλακα

καθε αρχη και δυσκολη ομως

η κορη μου ειναι vegeterian ενω ο γιος μου αντρας καθως ειναι το τρωει και κανει ηχητικα.

κρεμες οπως και γαλα παιρνω τις βιολογικες της φρεζιλακ

τρωνε την ριζαλευρο με γαλα προς το παρον και σε καποια φαση ετρωγαν και τη βανιλια αλλα την εκοψα γιατι ηταν πολυ γλυκια και δεν ετρωγαν τιποτα αλλο μετα

παιρνω και την ολικης αλεσης και πηζω λιγο περισσοτερο την ριζαλευρο και ολα καλα

με το βραδινο εχουμε ακομα ξυππνηματα και δεν εκανα σχεδον τιποτα για να το αντιμετωπισω αφου ολο και καποιος θα ερθει

θα μου αναστατσει τα παιδια δεν θα φανε καλα και το βραδυ θα εχουμε αλλα

αλλα κι εμενα ποιος μ ακουει????

κανεις!!!!!μπατε σκυλοι αλεστε

ειμαι χαλια απογοητευμενη και σκασμενη

καλημερα σας και καλη σας εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

βιβη περαστικα.πωπω πρεπει να εχεις φρικαρει ρε γμτ.κουραγιο γιατι εχεις κι αλλο μωρακι να φροντισεις.οτι θες εδω ειμαστε.σου στελνω θετικη ενεργεια!!!

νιου μαμμυ κ σε σενα στελνω θετικη ενεργεια κοπελιτσα!!! :-*:-* δεν θα σου πω να μην στεναχωριεσαι γιατι να στεναχωριεσαι κατι θα ξερεις εσυ.ελπιζω να περασει γρηγορα αυτη η φαση.

κ για να σας ανεβασω λιγο τη διαθεση κερναω .....τουρτα κονκορντ (παρλιαρου!!!) [smilie=occasion15.gif] .ηρθε η πεθερα μου 8 παρα δεκα σημερα το πρωι με μια τουρταρα ναααα με το συμπαθειο!!!την ειχε φτιαξει χτες κ την εφερε!της λεω αμα με χωρισει ο γιος σου που θα γινω οχτακοσια κιλα σε σενα θα φορτωθω!!!!

τα μωρακια τελεια!ξυπνησαν 8 παρα κ παλι κοιμουνται!

φιλια κ καλη βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΑΝΕΒΗΚΕ!!!!! ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!!!

ΒΙΒΗ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΝΙΟΥ ΜΑΜΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΕΣΤΑ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙΣ.

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΕΧΘΕΣ, ΑΛΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΕΥΚΑΛΥΠΤΟΥ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ, ΑΛΛ Α ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΒΗΧΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΥΤΟ.

ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΝΝΟΟΥΝΤΑΙ ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΘΑ Ε ΚΡΑΤΑΕΙ ΞΥΠΝΙΑ. ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΥΠΝΗΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 1/2 ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 12.30 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8 ΣΕΡΙ!!!!! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ, ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!! ΤΥΧΑΙΟ;;;;; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!! ΑΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ;;;; ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΣΕΙ ΣΑΤΑΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΞΥΠΝΙΑ!!!!!!!!!!!!

ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕ ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΩΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!!! ΕΛΠΙΧΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!

ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργια μου τον ευκαλυπτο τον πηρα απο μαγαζι που εχει βοτανα.εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενη!το εχω καθιερωσει!τα βαζω κοντα στην κατσαρολα που βραζει κ με το χερι μου φερνω τους ατμους προς το μερος μας.τα εχει βοηθησει πολυ στο αναπνευστικο τους αλλα εχω καταλαβει οτι τα χαλαρωνει κιολας!

οσο για το σχεδιο δρασης τους...ετσι κανουν τα σκατακια κ μενα...μια η μια μια η αλλη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιιλες μου

βιβη εισαστε καλυτερα??

λοιπον που λετε σε γενικες γραμμες να πω οτι χθες πηγε χαλια η μερα

παιρνει τηλεφωνο ο σπερματοδοτης του αντρα μου και λεει να ερθει

και λεω στον αντρα μου λεφτα θελει η εχει να μας κανει καμια μεγαλη ανακοινωση??? του τυπου παντρευομαι ξανα κτλ...

μετασ βαζει τα κλαμματα η μπεμπα και του ολεω αν θες ασχολησου λιγο μαζι της και λεει εχω υφακι και να τον χεσω παρακαλω...

βεβαια αυτο πηγαινε στα σχολια που εκανα για τον πατερουλη του

τι να πεις...ηταν λοιπον να παμε βολτα και λεει στον γερο να ερθει στις 5

τελικα αφου μαλωσαμε βολτα δεν πηγαμε και οταν ηρθε ο γερος εκανε σχολιακια με βλεμμα ολο ειρωνια προς εμενα του τυπου γιατι δεν ειπα οτι δεν πηγαμε βολτα και γιατι δεν του ειπαμε να ερθει νωριτερα και θα ερχοταν κτλ πολυ ειρωνικη αγαπη στα λογια και στο βλεμμα με υφος ολο ειρωνικη αγαπη ...

και να μην εφτανε αυτο λογω της πρηγουμενης εβδομαδας που ειχαμε βαφτιση ο γερος θυμασται που ειπα οτι εθεαθη με δωρο, ε λοιπον εφερε και σε εμας χθες ετσι για να φανω εγω η κακια στα ματια του αντρα μου και αυτος ο τελειος κωλογερος.

εφερε στην μπεμπα ενα φορμακι για νεογεννητο(!!!!ειμαστε 6,5 μηνων!!!!!)

και στον μπεμπη χειμωνιατικα για ενος ετους (οταν θα ειμαστε ενος θα ειναι καλοκαιρι!)

και σε εμενα μια τεραααααααααστια επιγραφη που μπαινω στον πειρασμο να σας την φωτογραφισω για να γελασετε για το αυτοκινητο που λεει baby on board ειναι καπου ενα μετρο επιγραφη

γιατι εκτος απο χοντρη χαζη βλαχα λαικια ειμαι και ανικανη να οδηγησω

πρεπει να σας αφησω θα επανελθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε νιου μαμμυ σορυ αλλα γελαω με τον πονο σου ετσι που τα γραφεις.....

δεν ξερω τι γινεται κ οι αντρες μας μεταλλασσονται μετα τον ερχομο των παιδιων.εμενα μετα το πατατρακ που επαθα τις προαλλες που σηκωθηκε κ εφυγε τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα ευτυχως.αλλα παντα στο πισω μερος του μυαλου μου υπαρχει οτι υπευθυνη για τα παιδια μου ειμαι εγω κ ο μπαμπας ισως στα δυσκολα αποδειχθει διακοσμητικος.δεν ξερω.

εγω παντως πια δεν του ζηταω βοηθεια.καταρχην γιατι δεν την χρειαζομαι και κατα δευτερον γιατι αν εγω τα βρω μια φορα δυσκολα αυτος θα τα βρει χιλιες.πχ:χτες μαγειρευα κ αρχισε η μικρη να κλαιει στην αγκαλια του.δεν ξερω γιατι.που να ξερω.ε να καθεται να κοιταει το παιδι στην αγκαλια το λεω ξανα το ειχε κ να με ρωταει γιατι κλαιει!!!τι να πω;που να ξερω να του λεω.εγω να καθαριζω πατατες.το παιδι να συνεχιζει να κλαιει.συνεχιζε να το κοιταει κ να του λεει γιατι κλαις.ε τι να κανω;πηγα το πηρα αγκαλια το εκανα μια βολτα μεσα στο σπιτι κ ηρεμησε στο δευτερολεπτο.κ με στραβοκοιταγε οτι δεν το θελει το παιδι κ μονο εμενα θελουν.αντε βγαλε ακρη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου τι μου κανετε? Βιβη μου σε σκεφτομαι απιστευτα κ ευχομαι να ναι περαστικά κ γρηγορα.

Ξερω πως ειναι να ναι το αστερακι σου στο νοσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ημασταν οπως το καλο του Θεου απο την ωρα που γυρισαμε σπιτι μας ηρεμια κ υπνους κ τα 3 τα παιδια. Αφου εκανα δουλειες σκουπισα πλυντηρια εφτιαξα παστιτσιο και πολλα αλλα αφου λεω μωρε τι εγινε σημερα κ ειμαστε ετσι καλοι ολοι? ε τωρα που ειπα να τους βαλω για υπνο λιγο λιγο για να ηρεμισω να δω το νησι παιρνω κ ταιζω τον Διονυση μου κ ακουω ενα σκουσμακι μεσα απο το παρκο γοερο. Τρεχω κ πρωτη φορα που βλεπω τη κορη πανω απο το παρκο κ το μπεμπη να χτυπιεται. Παιρνω τον μπεμπη να τον ταισω να τον ηρεμισω. Βαζω τιμωρια τη μεγαλη κ την ρωταω τωρα. ΤΙ εκανες παλιοκοριτσο του μπεμπη κ εκλαιγε? τραβηξα γλωσσα του μεγαλη.... τα σχολια δικα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα,

σας ευχαριστώ για τη σκέψη και τη θετική ενέργεια που μου στέλνετε. στείλτε κι άλλο.

ο μπέμπης είναι ακόμα μέσα, σήμερα του πήραν πάλι αίμα, τα αποτελέσματα θα βγουν σήμερα μαζί με την καλλιέργεια ούρων από προχθές.

μακάρι να τον βγάλουν σήμερα, να' ρθουν σπίτι γιατί είμαστε λειψεί έτσι..

η μπέμπα έχει μάλλον κολικούς, έντονους.

νομίζω η καραμελένια είχε αναφέρει κάποια φορά για κάτι σταγόνες biogaia, τις οποίες τις ψάχνω και δεν τις έχουμε εδώ στο κουρδιστάν. τέλος πάντων. όποια έχει κάποια άλλη πρόταση γιατί το κοριτσάκι μου έχει τρελαθεί, ας την πει. Και το άλλο, χθες βράδυ ξεκίνησα να την ταίζω γύρω στις 4, 4:20 το αργότερο θα είχαμε τελειώσει. την είχα αγκαλιά μέχρι τις 5 αφού δεν ρεύτηκε. την έβαλα στην κούνια της τότε και στις 8 που ξύπνησε γιατί πεινούσε, το κορμάκι της ήτανε μούσκεμα, στο μανικάκι, γιατί είχε βγάλει γάλα. Εκείνη την ώρα, δηλαδή έλεος. πόση ώρα πρέπει να την κρατήσω για να μην έχει τέτοια πράγματα;;

χθες το βράδυ, μου είπε ο άντρας μου, "ο μπέμπης είναι ησυχος, δεν κοιμάται, αλλά του πέφτει η πιπίλα συνέχεια και του την ξαναβάζω". το ίδιο κι εμείς λέω. είχανε στενή επαφή τρίτου τύπου τα μπεμπέ μου.

Αυτά. μπήκα και χθες το βράδυ κάποια στιγμή αλλά δεν το πήρε το μήνυμα κια εννοείται οτι δεν υπήρχε ούτε χρόνος, ούτε διάθεση για να το ξαναγράψω, έτσι κι αλλιώς όλο έκλαιγα.

αυτά κορίτσια, ψιλοδιάβασα αυτά που γράφετε αλλά συγχωρείστε, το μυαλό μου είναι φρικαρισμένο. να' στε καλά κι εσείς και τα μωρά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...