Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

εχω τις εξης αποριες (πως κ ετσι;):

1. το κεντρο δραστηριοτητων δεν ειναι λιγο ακριβο καρμεν;;;;βλεπω θα κανω γαμπρο με προικα!!!

2.κανει απο τοσο μικρα να καθονται σε τετοιου ειδους παιχνιδια οπως περπατουρες κλπ;

κ μενα η παιδιατρος δεν συμφωνει...αλλα κ τι με νοιαζει εμενα;; :lol::lol::lol::lol:

πλακα κανω.απλα μ αρεσουν κ μενα αυτα τα παιχνιδια αλλα αλλος λεει ναι κ αλλος οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://www.fisher-price.com/gr/infanttoys/product.asp?s=bulnl&id=43966&index=2&pos=2

ψαχνω για εκπαιδευτικα παιχνιδια για την ηλικια των μωρων.πως σας φαινεται κατι τετοιο.δεν ειναι λιγο μικρα τα δικα μου για τετοια παιχνιδια;θελω να πω θα ασχοληθουν;ή ειναι για ποιο μεγαλα μπεμπακια;

αποριες θα συνεχιστουν..καλα να παθετε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φριντομ ενα σου λεω

εμεις το εχουμε το παιχνιδι και οχι μονο το τρωμε ολη μερα αλλα τωρα μαθαμε και ν απαταμε το πανω κουμπι που παραγει το λαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα!!!!

Τι μου κάνετε?Σε λίγο θα τα ταισω,τελευταίο γευμα και είπα να σας πω τα νέα μας...

Το βραδυ χθες, τα ίδια σκ@τ@ με συγχωρείτε αλλα επικρατεί το χάος με τα μωρά να γκρινιάζουν ή να κλαίνε....ΑΧ....και ξανα αχ.... :shock:

Εσάς πότε κοιμήθηκαν συνεχόμενα βράδυ?

Κάρμεν πρώτα από όλα περαστικά Ομμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!

αλλα βλέπω οτι έχετε απίστευτο πρόγραμμα και τάξη και θα ήθελα πολύ να μου δώσεις τα φώτα σου κάποια στιγμή.Με τρία παιδάκια απαιτείται αυστηρό πρόγραμμα :roll:

Καραμελένια,είσαι από τη Θεσσαλονίκη?Πως είναι το όνομά σου?

Εγώ μένω Θεσσαλονίκη,στην Καλαμαριά

Να χαίρεσαι το γιόκα σου και τις κουκλίτσες σου!

Αliky Ευχαριστώ για τις ευχές αλλά και τις συμβουλές σου.Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Ελευθερία,χρόνια πολλα για αυριο.

Ο,τι επιθυμείς στη ζωή σου να έρχεται αλλα πάντα να έχετε υγεία , χαρές και ηρεμία, εσείς και τα όμορφα κοριτσάκια σου!!!

Σήμερα εφτιαξα ένα cheese cake και ξεκίνησα ένα σπιτάκι από μπισκότα, Χριστουγεννιάτικο.Θα ολοκληρώσω τη διακόσμησή του αυριο!!

Φιλάκια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη γειά σου!!Σ' ευχαριστώ για τις ευχές!!

Με λένε Ελσα και μένω και εγώ Καλαμαριά...μπορεί να είμαστε και γειτόνισες!

Τρία πράγματα θα σου πώ...υπομονή, υπομονη, υπομονή.

Η αλήθεια είναι οτι εφ' όσον θηλάζεις η μόνη αρμόδια για συμβουλές είναι η Κάρμεν, η οποία τα καταφέρνει περίφημα! Και μάλιστα απορώ πώς και δεν ξυπνάνε τα μωρά της το βράδυ για φαί :?:

Φτου φτου να μην τα ματιάξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια

ξεκινάω με ενισχυμένο ΟΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ

Καρμενσίτα τι να σου πω, σιδερένια και γρήγορα.

Ελευθερία απ ολα κάνεις, μπράβο, θα τρώει το αγόρι μου από την πεθερούλα τη χρυσοχέρα.

Ελσα ολα καλά;;

Εύη πολλές ευχές σου δίνω.

είμαι αλλού γι' αλλού.

τουτα τα παιδιά με έχουν ξεκάνει. μπήκα το πρωί αλλά κλασσικά με πέταξε καιδεν πρόλαβα μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. ψιτ συμπεθερα στειλε λιγη καρυδοπιτα στην αρρωστη κ μαζι πακεταρισε κ την κοπελα για τις δουλειες χαχα2

2.ειναι τσουχτερουλη παει λιγο στο κατοσταρικο το κεντρο δραστηριοτητων απλα ειχα καρτα στα μαδερκερ κ ειχα πολλους ποντους απο ψωνια κ ετσι δεν μου ηρθε τοσο πολυ αλλα μπορει να χει κ τζαμπο. Παντως λιγο τους εβαλα κ τους αρεσε. Το συγκεκριμενο ειναι απο 3 μηνων μεχρι 13 κιλα η μεχρι να περπατησουν δεν εχει ροδες ειναι σταθερο κ τα ποδαρακια δεν φτανουν καν κατω κ αν ψηλωσουν εχει κ αλλο επιπεδο κ ψηλωνει κ αλλο. Περιστρεφεται το καθισμα ολογυρα κ παιζουν μ ολα τα παιχνιδια πιο μετα που θα φτανουν να γυρισουν. Τους αρεσει παντως

3. για το χελωνακι ειναι μικρα ακομα οταν θα αρχισουν να σηκωνονται η να στεκονται μονες τους καθιστες θ ασχοληθουν με κατι τετοιο

4. Ευη μου σου το ξαναλεω οποτε θελεις κ οτι θελεις δεν εχω κανενα προβλημα σημερα με βρηκατε λιγο ταβλα αλλα η παρλα καλα κρατει οπως βλεπετε απλα δεν μπορω να σταθω πολυ ορθια γιατι μου πονανε τα κοκκαλακια μου απλα μπορω να σου πω οτι ναι εχω γινει ενας μικρος χιτλερακος

5. Βιβη μου Ελσα μου κοπελιες μου ολες σας ευχαριστω για την θετικη ενεργειααααααα σας αγαπω τρελααααααα

6. Συμπεθερα μου θα τα πουμε κ αυριο αλλα να σε χαιρομαστεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη μου ακομα σε τρεχουν τα μπεμπιδια ε;;;υπομονη μωρε...που θα παει θα μεγαλωσουν.

θυμαμαι μια γνωστη μου που εχει ενα κοριτσακι 3 χρονων (δεν εχει κοιμηθει ακομα ενα βραδυ σερι :( ) μου ελεγε:μου ελεγαν οταν σαραντισει θα ηρεμησει.δεν ηρεμησε.θα παει τριων μηνων θα ηρεμησει.δεν ηρεμησε.θα το βαφτισετε θα ηρεμησει δεν ηρεμησε.ε τωρα λεει περιμενω να την παντρεψω μπας κ ηρεμησει!!!

αυτο βεβαια δεν θα ισχυσει για τα δικα μας παιδια!!!!

ευη μου ολα καλα θα πανε.οργανωση θελει κ ολα θα πανε.

τα παιδια μου κοιμουνται κ εμεις πινουμε χαλαρα σαγκρια!!η μεγαλη ειχε πιασει ψιλη κουβεντα με τα παιχνιδια της αλλα στο τελος βαρεθηκε κ κοιμηθηκε!!

καρμεν ευχαριστω!!ομμμμμμ!!!

υ.γ.:το φορμακι δεν ξερω αν θα σου αρεσει ποιωτικως.εγω δεν τρελαθηκα αλλα αφου το κερδισα για το παιδι ειπα να το στειλω.αν δεν το φορεσεις δεν θα παρεξηγηθω οκ;;;;αληθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα τις φαω αύτες τις τσουπρεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

δεν με νοιαζει θα το βαλω του γαμπρου σου κ θα τον βγαλω φωτογραφια να το δεις. Ευχομαι αυριο να μαι καλυτερα κ να παω να το παρω.( μηπως ειμαι πολυ αισιοδοξη με τετοιους πυρετους?)

Το επομενο σχεδιο μου ειναι να περιποιηθω καταληλως την δεν ξερω τι μου πεφτει γυναικα του αδερφου του αντρα μου που εφερε εδω το αρρωστο.

Κ του ξεκαθαρισα κιολας οτι εγω δεν κανω χριστουγεννα με την οικογενεια του κ γιατι να κανω να παω να κανω με τα αδερφια κ τους γονεις της αυτης που δεν ξερω πως την λενε την συγγενεια η με την πεθερουλα μου που ειναι κολλημενη μαζι τους επειδη εινα πανω κατα πανω κ μας βοηθαει κ εχει να δει τα εγγονια της ενα μηνα η σκυλαααα. Σορυ μ εχει πιασει λυσσα ιδιως με την πεθερα. Χαισε με εμενα τα εγγονια της ομως? τοσο πολυ? εχω απογοητευτει γιατι σε κατι τετοια βλεπεις τον ανθρωπο. Εκτος απο εσας που μου στειλατε την θετικη σας ενεργεια κ την κολλητη μου κανενας αλλος δεν ηταν κοντα μου. Κανενας δεν πηρε να ρωτησει μηπως θελω τιποτα μπα ολοι τον χαβα τους. Σορυ ξεσπαω παλι κ το ξερω ριξτε το στον πυρετο αλλα δεν μπορω εχω μπουχτισει να ειμαι μονη μου σε ολα. Πριν που ειχα το 39 μου λεει ο αντρας μου μα κ 37 να ειχα θα ημουν ταβλα α ωραια λεω κ τι μου το λες δηλαδη για να σε συνχαρω κιολας που ειμαι μονη μου ολη μερα με 3 παιδια κ αρρωστη????

Ουφ παλι κακια εβγαλα ε? τι ναπω απλα εχω μπουχτισει. Δεν υπαρχει κανεις για μενα κ φορτωνω οταν σκεφτομαι οτι αλλες τις εχουν στα οπα οπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε καρμεν μου σε καταλαβαινω κοπελα μου αλλα χεστους τους αλλους μωρε παιδακι μου.κ τι εγινε αν την εχει στα οπα οπα τετοια που ειναι.συνυφαδα παντως την εχεις!!!ετσι για να ξερεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχες θα δώσω αύριο κοριτσάκια μου.

του μπεμπη του κόβουμε ποσότητα στο γάλα λόγω αναγωγών και ο καημένος δεν γουστάρει.

η μπέμπα παιδιά δεν κοιμάται καθόλου, ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καρμενσίτα θα δώσεις καμία συμβουλή;; μκρέ χίτλερ;; αν θυμηθώ θα σας βάλω μία φωτογραφία πουέχω με τον χιτλερ παρεπιμπτόντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλσα,κοντά στο στρατόπεδο Νταλίπη μένω,στον Αγιο Παντελεήμωνα.

Albiz, σε ευχαριστώ και εσένα για τις ευχές σου!

Καρμεν καλό ξημέρωμα να έχεις και αυριο χωρίς πυρετό!

Τα ταισα και κοιμήθηκαν αμέσως και είπα τι έγινε θαυμα που σαράντησαν?

ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,σε ένα εικοσάλεπτο άρχισαν τα όργανα!κλάμα όχι αστεία.....

Πάω να τα ηρεμήσω,αλλα δεν βλέπω να κοιμόμαστε...Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Ελευθερία χρόνια πολλά και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.

Κάρμεν ελπίζω να έπεσε ο πυρετός και να είσαι καλύτερα. Όσο για την παθερά και τη συνυφάδα, να σκέφτεσαι ότι τέτοιες που είναι καλύτερα πιο μακριά. Απο τη στιγμή που έχεις τον άντρα σου και τα παιδάκια σου και είστε καλά δεν τους έχεισ καμία ανάγκη και αυτό είναι καλύτερο!!!!

Έυη και Βιβή, υπομονη και όλα θα φτιάξουν προς το καλύτερο.

Το λέω σε εσάς για να το ακούω κι εγώ. Εχθές το βράδυ ο μπεμπούλης είχε πάλι ολονυχτία. Από τις 2.30 μέχρι τις 6.00 σηκωνόμουνα κάθε μισή ώρα για να του βάλω πιπίλα. Τι φταίει ρε κορίτσια;;; Δεν φάνηκε να τον πονάει τίποτα. Το μπούκωμα έχει υποχωρήσει εντελώς οπότε αναπνέει κανονικά. Τι να τον κάνω; Δεν τον σήκωσα καθόλου στα χέρια για να τον κοιμήσω, για να μην κακομάθει, αλλά φοβάμαι να τον αφήσω να κλαίει, για να μην μου ξυπνήσει και τη μπέμπα. Σηκωνόμουνα του έβαζα την πιπίλα και τη μουσική απο ένα παιχνιδάκι που έχει πάνω απο την κούνια του με αστεράκια, και μετά απο μισή ώρα πάλι τα ίδια. Πείτε καμια ιδέα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 μου καλημερα

δεν ξερω τι φταει...ελπιζω ομως οτι και να φταει να περασει γρηγορα...

καρμεν εισαι καλα?

ευη βιβη κι εγω ευχομαι να φτιαξουν γρηγορα τα πραγματα

εγω περιμενω ανεπιθυμητους επισκεπτες ...την θεια με τις ελιες...

ας την λεμε θεια η λιοτριβω...

φριντομ ερχεται ενα ποστ ολο δικο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ!!!

ταιζα τα διδυμομπεμπιδια κ τωρα ειδα τις ευχες σας!!!

αχ πολυ χαιρομαι που σημερα γιορταζω!!παντα μ αρεσει να γιορταζω αλλα ειδικα φετος ειμαι πολυ ευτυχισμενη!!!!

γιωργια κ μενα η μικρη ξυπναει κανα δυο φορες το βραδυ.μαλλον δεν ξυπναει.απλα την ακουω μεσα στον υπνο της να νιαουριζει.ευτυχως δεν κλαει.αλλα εγω την ακουω κ σηκωνομαι.της βαζω την πιπιλα κ ξανακοιμαται.θυμασαι τι ειχε κανει η καρμεν στις αρχες;ειχε βαλει ενα λεπτο λαστιχακι για να την κραταει στο στομα.εγω το ψιλοφοβαμαι βεβαια αλλα για σκεψου το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μουυυυυυυυυ Ελευθερια μου χρονια πολλα να σε χαιρομαστε κ να σε χαιρεται κ η οικογενεια σου. Εγω τα ιδια ολη νυχτα πυρετο κ τουρτουριζα κ με το ντεπον κοιμηθηκα καμια ωριτσα.

Ο ενας μπεμπης κ εμενα εχει γκρινια κ ας φαινεται καλυτερα απο το κρυωμα αλλα επειδη που κ που κανει κανενα βηχαλακι φοβηθηκα μην γυρισει καμια βροχιολιτιδα κ τον ξεκινησα συροπι αερολιν 1 μλ που μου ειχε πει η παιδιατρος για να μην εχουμε χειροτερα τωρα νυσταζουν οποτε αν μπορεσω θα τους κρατησω μεχρι τις δυο αλλιως θα τους βαλω.

Αυτο με την πιπιλα τι να σας πω εμενα λειτουργει κ οποτε δεν την θελουν την σπρωχνουν με την γλωσσα. Μα δεν το εχω βαλει σφιχτο ωστε να τους σημαδευει η να μην μπορουν να την βγαλουν αν θελουν αλλιως θα μας ακουσει η γειτονια το εχω ισα να κρατιεται γυρω απο το κεφαλι χωρις να τους φευγει συνεχεια.

Την γκρινουλα μας την εχουμε βεβαια σημερα κ σκεφτομαι μηπως λογω του πυρετου εχει μειωθει λιγο το γαλα κ δεν χορταινουν δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυδυμομανούλα δεν ειμαι αλλα ευχομαι στην Καραμελενια φιλεναδα μου να χαιρεται τους επιγειους αγγελους της!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob9.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=love4.gif][smilie=blob7.gif][smilie=wav.gif]

ΝΑ ειναι παντα ευτυχισμενα τα κουκλακια μας, ομορφα και να χουν την καλυτερη τυχη!!!!

Τα λατρεουμε και τους στελνουμε τις καλυτερες ευχες μας,ολη η οκογένεια!!!

ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ

ΠΑΝΤΑ , ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ!!!!

επισης πολλες ευχες στην Ελευθερια ...καπου σε πηρε το ματι μου!!! ;)

φιλεναδα...... θα σου τηλ!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελσα μου να σου ζησουν κοπελα μου!!!

οι μπουμπουκες σου οι κουκλιτσες σου!να ειναι παντα γερες κ ευτυχισμενες!!!

αντε κ στο τεταρτο μωρακι τωρα! :lol::lol::lol::lol:

να χαιρεσαι κ το γιοκα σου κ ολη σου την οικογενεια!!!!

post-10130-13873935772343_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ!!!

αρχίζω από τις μικρές μπουμπούκες, να τις χαίρεσαι έλσα μου, να είναι πάντα γερες κι ευτυχισμένες!να χαίρεσαι την οικογενειά σου και να είστε πάντα αγαπημένοι!

Ελευθερία να σε χαιρονται τα μωρούλια και ο αντρούλης σου, εεε κι εμεις!

να περάσετε τέλεια σήμερα και φάτε και κανένα γλυκό και για μας!

εύη αν δεν κλείσουν 3μηνο χλωμό το βλέπω να μπαίνουν σε πρόγραμμα!εγω είμαι πολύ αυστηρή με το πρόγραμμα, φανταράκια τα έχω όλη μέρα, αλλά μετά τους 4 μήνες άρχισε να λειτουργεί σωστά. πάντως απ΄ότι έχω καταλάβει τα μωράκια χρειάζονται το πρόγραμμα πολύ περισσότερο από εμας, μια μέρα να παρεκλείνουμε λίγο και χαλιούνται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επανερχομαι πολυ γρηγορα μιας κ μας πανε ολιγον τι στραβα τα πραγματα. Λοιπον καταρχην Ελσα μου να τα εκατοστησουν τα ζουζουνακια σου να ναι καλα να ειναι ευτυχισμενες κ να ειστε ετσι μια αγαπημενη οικογενεια κ οπως λεει κ η συμπεθερα μου αντε κ στο τεταρτο μπεμπε.

Ειμασταν τωρα στο νοσοκομειο με τον μπαμπα μου ευτυχως φωναξα μια θεια του αντρα μου κ καθισε λιγο με τα παιδια κ αν κ κοιμοντουσαν μαλλον καταλαβαν οτι εφυγα κ μετα απο ενα τεταρτο ξυπνησαν. Ακομα δεν εχω δει τα μυνηματα να απαντησω αλλα ελπιζω να ηρεμισω κ να τα δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...