Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2010 (ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ) Νο 9!!!


Recommended Posts

Λοιπόν σας το έχω πει??

Αγαπούμε τον παιδίατρο μας!!! Του έχω πλήρη εμπιστοσύνη, μας εξηγεί τα πάντα, και ανακουφιστήκαμε!!!

Μας ζύγισε, μας βρήκε πολύ καλούς και γενικά και ύψος και τα πάντα! Ακροαστικά δεν είχαμε,αλλά η βραχνάδα οφείλεται σε λαρυγγίτιδα την οποία κόλλησε από τη μαμά μου :( Μου είπε να μην τον ντύνω βαριά, κάτι που δεν το κάνω και 2-3 ακόμα συμβουλές όπως, για τη λαρυγγίτιδα βοηθούν..κρατηθείτε..οι υδρατμοί και κυρίως οι παγωμένοι!!! Και αυτό σημαίνει ότι του κάνει καλό να ανοίγω τον καταψύκτη και να αναπνέει όλο αυτό που βγαίνει, αλλά και τις κατσαρόλες που μαγειρεύουμε.Επίσης μου είπε όταν βγαίνει έξω να μην του κλείνω μύτη με κασκολάκι αλλά του κάνει καλό να αναπνεει αυτή την κρύα υγρασία.. :shock::shock: Και όλα αυτά μας τα εξήγησε επιστημονικά!!!Μας έδωσε κάτι σταγονίτσες για τη λαρυγγίτιδα και μας είπε ότι θα περάσει σε 3 βράδια..μου είπε διάφορα για τη διατροφή που τον ρώταγα και για το otrisalin, τον ορό μου είπε ότι είναι εντάξει άμα γράφει επάνω ισότονο διάλυμα NaCl.Άσχετα με το πόσο τις εκατό είναι.Φτάνει να μην γράφει ΥΠΕΡΤΟΝΟ.Και για τη συσκευή που ρουφάω ότι είναι εντάξει να τη χρησιμοποιώ απλά όχι 4-5 φορές τη μέρα που τη χρησιμοποιούσα.. Και είδε και τα ματάκια του και μας είπε ότι είναι ψευδής στραβισμός, ότι θα περάσει και ότι την ώρα που τον εξέτασε, αυτός δεν παρατήρησε τίποτα.Αλλά άμα θέλουμε να μας φύγει το άγχος, να πάμε σε ένα οφθαλμίατρο να το δει και αυτός! Αλλά πάλι μας διαβεβαίωσε να μην αγχωνόμαστε και δεν είναι τίποτα!

Αχ..είμαι πολύ χαρούμενη!!!! :D:D

Άρα Στέλλα μου μια χαρά ο ορός μας!!!

Έλενα μου όντως σαν την Βλαχοπούλου!!!! :lol::lol::lol:

Καλέ, όντως, πού είναι τα κορίτσια??????

Αλέκα θα περιμένουμε φώτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 961
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α!! Και ξέχασα να σας πω ότι τα εμβόλια τα αναβάλαμε για την επόμενη εβδομάδα έτσι προληπτικά μέχρι να είμαστε εντελώς καλά και μου είπε και κάτι που με προβλημάτισε αλλά δεν τον ρώτησα γιατί ήμουν τόοοσο χαρούμενη που όλα ήταν καλά..(φοβόμουν για τα μάτια, και μην έχει ακροαστικά) που δεν ρώτησα περισσότερες λεπτομέρειες..ήδη είχα ρωτήσει και τόσα που ο άντρας μου μετά μου είπε "αμάν, τον μούρλανες τον άνθρωπο" και φυσικά απάντησα πως " γιαυτό τον πληρώνω και δεν τον ζαλίζω στα τηλέφωνα!!!"

Λοιπόν του είπα ότι θηλάζω και με ρώτησε μέχρι πότε λογαριάζω να θηλάσω και του είπα όσο πάει, εκτός αν προκύψεθι κάτι στην πορεία..και μου είπε ότι τίθεται ένα θέμα στη συνέχεια για το αν πρέπει να πάρει σίδηρο το παιδί.. ξέρετε τίποτα? θα τον ρωτήσω και την άλλη εβδομάδα αλλά θα ανοίξω και θέμα μήπως ξέρουν οι άλλες μανούλες, οι πιο έμπειρες να μου πουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki emena ο μεγαλοσ εχει μονιμο προβλημα με το λεμο του ,ολο λαρυγγιτιδεσ καθε 3 βδομαδεσ τα μεσανυχτα εβηχε με κοκορακι κ του εδινα soldesanil σταγονεσ (αυτεσ σου εδοσε?)ειναι κορτιζονι οσο μπορεισ να την αποφευγεισ εγω τορα που ξερω δεν δινω συνεχεια ,ο μικροσ εχει κ αυτοσ συνεχια βραχναδα αλλα του φευγει μονη τησ μετα απο μερεσ αν μπορεισ απεφυγετεσ τισ σταγονεσ τισ δινουν οι γιατροι σαν καραμελα :evil: αν δεισ οτι εχει κοκορακι να δοσεισ κ ναι θελει υγρασια εμασ εδω στα γιαννενα μασ στελνουν στην λιμνη βραδυ να πηγαινουμε τα παιδια ;) κ το καλοκαιρι καταψυξη μου ειχαν πει κ εμενα :lol: .αυτα ομωσ του εφυγαν φετοσ που κλεινει τα 5 ολα εξαφανιστικαν δια μαγειασ :shock: εκει που ηταν ολο αρρωστοσ ξαφνικα τελοσ :D καλα λενε στα 5 ολα τελειωνουν υπομονη μαμεσσσσσ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΦ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ! ΜΕ ΕΣΚΑΣΕ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!!! ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΑ!!!! ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΒΡΕ ΤΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΤΙ ΧΑΔΙΑ ΤΙ ΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑΤ!!!! ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ Κ ΝΑ ΤΙΝΑΖΕΤΕ!!!!!!

Α ΡΕ ΜΑΜΗΜΕΝΟ ΕΜΒΟΛΕΙΟ!!!!!!ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!!!

ΜΑΡΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΑ ΚΥΒΙΚΑ ΣΑΣ!!!!ΥΨΟΣ ΒΑΡΟΣ!!!!

ΕΙΔΕΣ ΕΓΩ ΣΤΑ ΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΟ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ!!!! ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΛΛΟ! ΑΠΛΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ Μ ΕΙΠΕ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ8 ΧΡΟΝΩΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙΕΙ ΛΙΓΟ!!! ΑΥΤΗΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ! ΜΕΧΡΙ Κ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θένα μου ναι αυτές τις σταγόνες μας έδωσε..μας είπε ότι είναι κορτιζόνη και διάβασα τις οδηγίες και σχετικά είναι πολύ μικρή ποσότητα..μας είπε 15 σταγόνες μια φορά κάθε 24 ώρες..το βράδυ πριν κοιμηθεί..και όχι κάθε βράδυ..απλά για απόψε και θα δούμε..τα πολύ κρίσιμα βράδια..μας είπε ότι όλων των ανθρώπων όταν κοιμόμαστε κανονικά, κατά το ξημέρωμα, πέφτει το επίπεδο της κορτιζόνης που έχουμε, και στη λαρυγγίτιδα, τότε φουσκώνει ο βλεννογόνος του λάρυγγα και φράσσει το λαιμό του παιδιού.Για αυτό μας είπε ότι και χωρίς συμπτώματα, αν του λέγαμε εξαρχής ότι κατά το ξημέρωμα ήταν ανήσυχος, θα μας έλεγε αμέσως λαρυγγίτιδα..αυτό είναι το χαρακτηριστικό της! Και οι σταγόνες κορτιζόνης αντικαθιστούν αυτήν του σώματος που πέφτει...

Γενικά ξέρω ότι κορτιζόνη στα παιδιά δεν κάνει να τη χρησιμοποιείς πάνω από 3 μέρες σε ό,ποιο σκεύασμα και να βρίσκεται και διάβασα και τις παρενέργειες και ψιλοφοβήθηκα για να είμαι ειλικρινής..αλλά εδώ και η απλή ασπιρίνη αν διαβάσεις τις παρενέργειες δε θα θες να την πάρεις!!

Πάντως στον άντρα μου δε λέω τις παρενέργειες γιατί είναι που είναι κατααγχωμένος με το μωρό, θα ξεφύγει τελείως!! Ξέρετε τί μου έκανε το απόγευμα? Το άκουσε που έβηξε και ήταν σαν να έχει φλέγμα..και μου λέει, να δεις που έχει φλέγματα το παιδί και θα μας στείλει στο νοσοκομείο ο γιατρός να το κρατήσουν μέσα το παιδί :shock: Του λέω, Χάρη,σύνελθε!! Άμα όποιο παιδάκι είχε φλέγματα το κράταγαν δε θα χε χώρο να περπατήσεις στο νοσοκομείο!!

Μετά φαγώθηκε να πάμε μια ώρα πρίν το ραντεβού μας στο γιατρό, γιατί.. "το παιδί είναι σοβαρά".Του λέω, παιδάκι μου ηρέμησε.Το παιδί καλά είναι, πυρετό δεν έχει κάνει, διάρροια δεν έχει, τρώει κανονικά, γελάει και είναι ευδιάθετο, τί σοβαρά είναι? επειδή βράχνιασε? Αλλά και πάλι γκρίνιαζε και τα κατάφερα, λίγο από δω, λίγο από κει, και πήγαμε στην ώρα μας!!! Αλλά πλάκα πλάκα με άγχωσε και μένα..λέω, και που να ναι κάτι (χτύπα ξύλο), και ποιός τον ακούει μετά...

Έλενα κοιμήθηκε τελικά τώρα εντάξει? Πάλι καλά να λες που ήταν ψιλοανησυχία και όχι κανένας πυρετός..Μας βρήκε 70 cm και 8,450 kg.Έβαλε 1,5 κιλό από την τελευταία φορά!!! Οι κρεμούλες έκαναν δουλειά!!! :lol::lol: (Επειδή είχα ακούσει και το "είναι αδύνατο το παιδί..ε και η μάνα του αδύνατη είναι..αδύνατο και το γάλα της..πού να το πιάσει το καημένο.. :twisted: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ΠΟΥ ΤΑ ΑΛΟΥΣ ΑΥΤΑ ΡΕ?????? ΤΙ ΜΑΜΑΚΙΕΣ Σ ΛΕΝΕ???? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????ΔΕΝ ΓΕΛΑΣ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ!!!!

Α ΣΑΣ ΠΕΡΝΑΜΕ Κ ΣΤΑ ΔΥΟ!!!!! ΔΥΝΑΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΝΑΒΑΛΑΚ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΚΟΙΜΗΙΚΕ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ!!!!!ΤΩΡΑ ΠΑΩ Κ ΕΓΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΠΤΩΜΑ!!!!!! ΦΙΛΙΑ Κ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ (-|(-|i-)i-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες! Καθομαι και τρωω το πρωινο μου (κορνφλεικς με σοκολατα) και κυνηγαω απο πισω τη μικρη που σκαρφαλωνει στη συρταριερα.

Μαρια πολυ καλα τα νεα σας αλλα αυτο με το σιδερο που ειπες με προβληματισε. Θα ρωτησω και εγω το παιδιατρο μου σε λιγο που θα παω. Αυτο με τη καταψυξη το ξερω γιατι μου το εκανε η μαμα μου οταν ημουν μικρη.

Ελενα δεν της περνω αλλα παιχνιδια γιατι η κυρια τα παιζει καμια ωρα και μετα βαριεται και αρχιζει τις εξερευνησεις στο σπιτι.

Στελλακι υπομονη με το με το κρυωματακι που θα παει να περασει.

Απο Δευτερα εχει απεργια το ΙΚΑ μην κανονησετε για εμβολια ή εξετασεις να το ξερετε (γιαυτο παμε και εμεις σημερα). Λοιπον εβγαλα φωτο το μαλλι (προσπαθησα τουλαχιστον)

post-12053-13873935745232_thumb.jpg

post-12053-1387393574564_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!! ΠΟΠΟ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ????? :lol: ΜΕΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

ΟΥΦ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ!!!!!ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΧΤΕΣΙΝΑ!!!!

ΑΛΕΚΑ ΕΜΕΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ Κ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΣΤΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ! ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΜΕ ΠΟΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΥ??? ΕΜΕΝΑ ΤΡΕΛΕΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΡΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΠΟΥ ΚΡΕΜΙΕΤΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ! ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ Κ ΤΗΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!! ΑΝ Κ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΚΑΝΑ 3ΜΗΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙ ΒΑΡΕΘΕΙ!!!!! ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΛΥ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΑΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥ Κ ΜΕ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΤΗΣ ΦΙΣΕΡ! ΓΕΝΙΚΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΙΑ Κ ΒΓΑΖΕΙ Κ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΝ ΤΡΕΛΕΝΕΙ!!! ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΙΣΕΡ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!! ΑΚΟΥΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικούλια στα κουκλάκια όλα!!!! Ψυχραιμία κορίτσια και θα περάσουν όλα...

Συμπεθέρα, τί ΤΕΛΕΙΟ μαλλί είναι αυτό? Πάρα πολύ ωραίο πολύ μου άρεσε!!!! Με γεια!!! Σήμερα ήρθε και μου έβαψε η μαμά μου τα δικά μου (κλασσικό μαύρο :) ) Εγώ είμαι του μαύρου μια ζωή.... :)

Καλέ Μαρία μου τι έχεις ακούσει κι εσύ......Παναγίτσα μου.... Σύνδεσε τους με ...Κάιρο... και άσ'τους να κουρεύονται... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ όλοι οι τρελοί...

Έλενα εγώ λέω να του πάρω το γραφείο της fisher price! Μιλάει Ελληνικά και Αγγλικά... Χθες το είδα σε μια φίλη μου και μου άρεσε πάρα πολύ!!!Εγώ αυτό θα του πάρω.... Βέβαια και ο δικός μου όλα τα βαριέται! Το μόνο που δεν βαριέται είναι μια χαζοκουδουνίστρα που του είχα πάρει από τα Easy Learning Center!

Εγώ χθες πέρασα ένα βράδυ... μαρτύριο! Με έπιασε πάλι εκείνος ο πόνος στο στομάχι.... Δεν κοιμήθηκα όλο τό βράδυ και πιο πολύ την έβγαλα αγκαλιά με τη λεκάνη της τουαλέτας.... Μάλλον από το άγχος.... Φαίνεται σαν νεύρωση στομάχου.... Μετά τη βάπτιση πρέπει να κάνω κι εγώ ένα γενικό ρεκτιφιέ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aleka το μαλλι μουρλια :D:D αχ να ειχα κ εγω ισιο μαλλι τα παντα θα εκανα γιατι με το σγουρο που εχω οτι κ να τα βαψω αλλιοσ φαινεται :shock: ,στο ισιο γιαλιζει η τριχα κ ειναι τελειο το χρωμα τεσπα για παιχνιδια εχω να προτεινω little people fisher price εχω αυτη το σετ απο τον μεγαλο μου κ ακομα τα παιζουν ακομα κ ο ιασονασ ξετρελαινετε με τουσ ηχουσ ,δεν παθαινουν κ τπτ

αν κ ειναι για λιγο πιο μεγαλα προσ το παρον τρωει τα παιδακια :lol::lol::lol:

http://www.fisher-price.com/gr/littlepe ... ction=PARK

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΜ ΓΕΩΡΓΙΑ Κ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Κ ΤΟ ΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΛΑΦΡΩΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΟΠΟΤΕ .....ΑΣΕ ΠΟΥ ΓΙΑ 70 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΚΙΛΟΑΣ!!!ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΗΠΩΣ Κ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΑΙΞΕ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟ ΧΟΥΝ ΜΑΖΕΜΕΝΟ!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ Κ ΑΜΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥ!! ΔΗΛ ΔΕΝ ΠΟΛΥΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑΚΙΑ ΤΟΥ!!!

ΤΗΕΝΑ ΜΟΥ ΟΚ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΦΑΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΜΕ ΟΛΑ ΚΑΤΩ! ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ!!! ΑΣΕ ΠΟΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ το φοβαμαι προσ το παρον!!κλοτσαει το πληκτολογειο τωρα δενμ αφηνει να γραψω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας!!

Τί κάνετε??

Αλέκα με γεια το μαλλί!!!Πολύ όμορφα χρώματα!!!Η βάση που έχεις βάλει και έτσι σκούρα όπως είναι μου αρέσει πάρα πολύ!!

Γεωργία μου είσαι καλύτερα? Με για και το δικό σου το μαλλί!!!

Από παιχνίδια εμένα κάθεται στο relax που του πήραμε που παίζει και μουσική και χαζεύει με τις ώρες!!Επείδή δεν κάθεται ακόμα καλά, με τα πιο πολλά που παίζει είναι κάτι παιχνίδια του χεριού,κουδουνίστρες, κάτι άλλα για τα δόντια...Βασικά δίνουμε ένα σωρό λεφτά και αγοράζουμε παιχνίδια και παίζει με τα πιο απλά..π.χ προχθές έπαιζε με το κουτάλι του και μετά έβαλε και ένα παλιό μπιμπερό του στο παιχνίδι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ. ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΕΝΑΚΙ ΤΗΣ FISHER PRICE ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΑΡΙΕΤΑΙ.

ΕΛΕΚΑ ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΟ ΜΑΛΛΙ...ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΧΡΩΜΑ. ΚΑΙΣΕ ΣΕΝΑ ΓΕΩΡΓΙΑ. ΒΑΛΕ ΜΑΣ ΚΙ ΕΣΥ ΦΩΤΟ.

ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ. ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΤΙ ? ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΧΙΟΝΙΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ. ΚΑΛΕ ΤΙ ΚΡΥΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ? ΒΓΗΚΑ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΑΓΩΣΑ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ. ΘΑ ΞΥΛΙΑΣΩ ΑΥΡΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μας. ως συνηθως πηγα το καθημερινο μου καφεδακι αλλα μονη μου σημερα, η μικρη με το μπαμπα της.

Ελενα εμεις εχουμε κανει πλουσια τη φισερ πραις αλλα δεν παιζει μονο τα δαγκωνει η φαφουτα. Το μονο μας παιχνιδι ειναι τα σκαρφαλωματα. Τη φαρμα της την εχω στη κουνια και την παιζει αλλα μετα το κανει πατητρα για να σκαρφαλωνει πιο ψηλα.

Συμπεθερα με γεια το μαλλι. Εγω ειμαι το αντιθετο απο σενα, θελω χρωμα πολυ χρωμα. Φυσικα το αγαπημενο μου ειναι το ροζ αλλα γενικα ειμαι πολυχρωμο ατομο!

Κοριτσια κοριτσια sos η Σαντυ δεν πηρε βαρος! Ο γιατρος της μου ειπε να μην ανυσηχω γιατι ειναι πολυ δραστηριο παιδι. Το θεμα ειναι οτι τρωει η σκατουλα μου και γιαυτο και μου ειπε να μην την φοβαμαι (θελουμε να ειμαστε κοκετες). εμενα ομως με εχει φαει το αγχος. Σας εχει ξανατυχει???

Μαρια το ρωτησα το παιδιατρο για το σιδερο και θηλασμο και μου ειπε οτι υπαρχει τετοιο ενδεχομενο να συμβει, και ηδη θα το παρατηρησουμε και με τα κιλα της. Παντως το μονο που ειναι σιγουρο οτι αν χρειαστει να της δωσω ξενο μονο σκονη οχι εβαπορε γιατι ειναι πιο ευκολο στη αφομοιωση η σκονη (μοιαζει πιο πολυ με το μητρικο γαλα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΗΜΕΡΑ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΤΕ. ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ.

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΛΕΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΦ ΟΣΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΡΩΕΙ. ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΦΟΡΕΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΥΠΝΟΣΑΚΟ. ΠΗΡΑ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΑ MOTHERCARE ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΟΡΜΑΚΙ ΜΕ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΖΕΣΑΤΘΕΙ ΟΜΩΣ. ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΠΙΟ ΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ. ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΙΝΑΙ 2,5 TOG. ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΕΙ 21 ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΚΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΘΑ ΠΕΣΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 21 ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΑΕΙ. ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΑΛΕΚΑ ΠΗΡΕΣ ? ΕΙΔΑ ΚΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΕΙΧΝΕΣ ΤΑ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ. ΓΕΝΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥΡΤΟΥΚΟ!!!! ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ 7-9 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΒΑΡΟΣ!!!! Ε ΑΜΑ ΠΕΡΝΑΝ Κ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΝΑΝ!!!

ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΜΗ 2 ΒΑΘΜΟΥΣ!!! Ε ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΙΟΝ!!!! ΑΛΛΑ ΦΥΣΑΕΙ Κ ΕΝΑΣ ΑΕΡΑΣ ΠΑΓΩΜΕΝΟΣ :o:o

ΚΑΛΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΝΤΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΟΙΟ ΚΟΥΛΑ ΠΡΑΜΤΑ!!! ΜΕ ΟΤΙ ΕΤΙΚΕΤΑ ΑΠΟ ΡΟΥΧΟ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΚΤΛ ΒΡΕΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΣΗ ΩΡΑ!! ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ Κ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΑΣ!!!!!

ΑΦΟΥ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ.... ΤΖΑΜΠΑ ΞΟΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑ ΜΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΘΑ ΚΟΨΟΥΜΕ Κ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΙΚΕΤΕΣ ΑΠ ΤΑ ΡΟΥΧΑ....Κ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΔΩΡΟ!!!!! :lol::lol::lol:

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΠΗΓΕΝΟΥΜΕ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ ΟΚ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ!

ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΕ!!!!

ΡΕΝΑΤΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτακια καλησπερα!!!!!

Σημερα ειναι λιγο καλυτερα ο Δημητρης αλλα δεν την ξεχασε την γκρινια την ειχε ολη την μερα παρεα....αντε να βγουν καλα τα δοντακια μας και να φυγει και το παλιοσυναχι γιατι κουραστικα πολυ :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Αφηστε που ολη μερα θελει να ειναι στην αγκαλια μου και μονο στην δικια μου οταν τον δινω στον μπαμπα του κλαιει η Μαρθα Βουρτση του τυπου (που με παρατας βρε ασπλαχνη μανα!!!!) ουτε να κατουρισω δεν μπορω!!!!!!!!!

Αλεκα και Γεωργια μεγια τα μαλλια σας....που να με δειτε εμενα πως ειμαι αυτες της μερες που ειναι ετσι ο Δημητρης σαν καμια τρελη μαγισα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ελενα εμενα ο μικρος παιζει με τα παιχνιδια του δεν εχω θεμα....και γω δεν ξερω τι να του παρω για τα Χριστουγεννα...θα παω απο βδομαδα στα τζαμπο για να διαλεξουμε κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΚΑΛΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.ΑΝ ΔΕΝ ΦΥΣΟΥΣΕ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΣΤΡΩΣΕΙ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ. ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΛΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΚΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΧΙΟΝΙΖΕ ΧΘΕΣ ? ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΧΙΟΝΑΚΙ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΑ ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΙΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΠΗΓΑ. ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΧΙΟΝΙ ΚΑΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ. ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ ΠΑΣΤΑ ΦΛΩΡΑ. ΕΧΩ ΦΑΓΗΤΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΛΕΙΠΑ, ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ?

ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

χαθηκα το ξερω αλλα τρεχουμε οικογενειακως αυτες τις μερες με πολλα και διαφορα

σας διαβασα μετα απο πολλες μερες ηταν σαν να διαβασα βιβλιο!

υπεροχα φορεματα! συνταγες! μαλλια! εμβολια!

χαμος εγινε!

εδω χιονιζει απο το πρωι, ειμαστε καλα και σας στελνουμε χαιρετισματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες. Χιονια χιονια ακουω, φυσικα εμεις εδω στο νησι δεν εχει! Αλλα εχει ενα ψωφοκρυο αστα να πανε (δεν εχουμε αναψει θερμανση ή το τζακι απλως ντυθηκαμε λιγο πιο βαρια)

Ρενατα μου οχι δεν της πηραμε υπνοσακο γιατι μου ειχε πει η κουνιαδα μου οτι μου πηρε αυτη (τελικα ηταν φορμακι χοντρο) αλλα θα πρεπει να της παρουμε τωρα που θα παμε Αγρινιο (ευτυχως εκει εχει ΛΗΤΩ)

Σημερα εχω γενεθλια και ο αντρουλης μου μου πηρε τουρτα τιραμισου, την ξεσκισα εφαγα τη μιση τουρτα η λιχουδα. Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...