Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υστεροσκόπηση


Recommended Posts

Κορίτσια τα φώτα σας....

Μου ζήτησε ο γιατρός μου να κάνω μια υστεροσκόπηση από ότι κατάλαβα τα χρήματα πρέπει να είναι πολλά , γύρω στα 2000-2500 Ευρώ. Μήπως καμιά σας ξέρει αν την κάνουν και σε δημόσια νοσοκομεία και κάποιο που να είναι καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gluko gaidouraki,kalimera!!!!!dustixos den xero na sou apantiso ,ti ginetai me ta dimosio nosokomeia,kai mena mou zitise o giatros mou na kanoume isteroskopisi kai eutixos me kalipti i asfaleia!!!!!to kalo einai ,opos me enimerosan ta koritsia edo sto mammy einai pos den ponaei san diadikasia polli !!!sou euxomai oti kalutero ,kai suntoma polu suntoma na katafaireis na pragmatopoiisis to oneiro tis mitrotitas!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα φώτα σας....

Μου ζήτησε ο γιατρός μου να κάνω μια υστεροσκόπηση από ότι κατάλαβα τα χρήματα πρέπει να είναι πολλά , γύρω στα 2000-2500 Ευρώ. Μήπως καμιά σας ξέρει αν την κάνουν και σε δημόσια νοσοκομεία και κάποιο που να είναι καλό;

Ευακι μου εχω κάνει 2 φορές στη Πάτρα για αφαίρεση πολύποδα κ τις 2 .Μου στοίχισε 700 ευρω δεν είναι της υστεροσκόπησης πολλά , της λαπαροσκόπησης είναι ....Στην Αθήνα κανα 1000Ε θα είναι το πολύ 1500.............Για δημόσιο δεν γνωρίζω είμαι σίγουρη θα σε κατατοπίσουν, φιλιά πολλά γλυκιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ και τις δυό κορίτσια,να είστε καλά και ότι μα ότι επιθυμεί η ψυχούλα σας μαζί θα τα καταφέρουμε όλες, μα όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι μου καταρχην να σου επιβεβαιωσω και εγω οτι η υστεροσκοπηση ειναι ανωδυνη και ε θα καταλαβεις τιποτα! Θα κανεις πολυ καλα που την κανεις γιατι εγω στην ουσια εκανα 2 εξωσωματικες τσαμπα. Το προβλημα που βρεθηκε επειτα στην υστεροσκοπηση ηταν σιγουρα εμποδιο στις προσπαθειες μου.

Παντως εγω στην Αθηνα ξερω τιε τιμες απο δυο κεντρα. Σες αυτο που ημουν στην αρχη μου ειχαν πει οτι θα κοστιζε 750 και αν ηταν επεμβατικη 1200. Τελικα την εκανα στο καινουριο κεντρο οπου και παλι η τιμη ηταν 750 αλα επειδη ο γιατρος ηξερε οτι ημουν ταλαιπωρημενη και ψυχολογικα και οικονομικα μου πηρε μονο 500 παρόλο που ηταν επεμβατικη!!!! Βεβαια εχω ακουσει οτι στα πολυ διασημα κεντρα κοστιζει 1000 αν ειναι απλη και κοντα 2000 αν ειναι επεμβατικη.

Αχ μακαρι ολες μαζι να τα καταφερουμε ολες!!!! Αυτο ελπιζω και ευχομαι και εγω για ολες μας. Ισως καποιες ευκολοτερα και καποιες δυσκολοτερα, όμως θα τα καταφερουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYORAKI MOY TI KANEIS KOPELARA MOY??? TI AKRIVWS EINAI AYTO POY 8A KANEIS??? EXW MHNES NA SOY MILISW (DEN EIMOYN STA KALITERA MOY) EYXOMAI OLA NA PANE KALA!!! AMA XREIASTEIS KATI MPORW NA PARW ENA TILEFWNO AYRIO ME8AYRIO KAI NA MA8W....GIA A8HNA DEN 8ELEIS???? MAKARI OLA NA PANE KALA KORITSAKI MOY

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου όλα καλά να σου έρθουν, σε ευχαριστώ, θα δώ τι θα κάνω,οικονομικά έχω λαλήσει και έχω αγχωθεί.Ειλικρινά εύχομαι να βρούν κάτι, μήπως και βρούν και τη λύση.

Τυχερούλα μου, νομίζα πως σε έχασα,χαίρομαι που είσαι εδώ, μην παιδευτείς σε ευχαριστώ θα την βρώ την άκρη μου. Είμαι λίγο λυπημένη μα θα συνέλθω, είμαι αποφασισμένη να μην το βάλω κάτω.

Δαφνούλα το ακούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera gaidouraki,kalimera se olous!oxi oute kai go to vazo kato,sigoura exoume oles mas kai duskoles meres alla ,genika tin palevo!llefta den exoume ,opos oi perissoteres fantazomai giati exoume kseparadiastei me autin tin istoria,alla pou tha paei.ithela na tin kano tin usteroskopisi auton ton mina alla tha pao me ton epomeno kuklo den peirazei!oso anafora ton pono{pou oles mas eipan pos den ponaei}kai na ponaei den me noiazei,toso pono psixeis exoume perasei,ligo kai somatikos tha to anteksoume,auto tha mas ferei pio konta ston thauma tis mitrotitas ,ston stoxo mas!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι μου............

Πολύ καιρό έχω "να σε δω".....

Καταρχήν ολόψυχα σου εύχομαι να είναι η τελευταία εξέταση αυτή........

Να μην προλάβεις να κάνεις άλλη...... γιατί θα φουσκώνεις..... σα φαρίνα.......

Εγώ την έκανα στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ....... δε θα σου πω για την εμπειρία μου...... άστο καλύτερα........

Με θετική διάθεση να πας (όσο γίνεται βέβαια......) κι όλα θα πάνε καλά μικρή μου!!!!!!!!!!!!!!

Περιμένουμε τα νεάκια σου.........................

Να προσέχεις!!!!!!!!!!!!!!!

Σε φιλώ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Δαφνούλα μου, χαίρομαι που είσαι καλύτερα γιατί σε είχε πονέσει η ψυχή μου.

PIPITSAZOUZOUNA σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου, λέω να το αφήσω το δημόσιο τότε να λείπει και με όλα όσα ακούγονται τελευταία δεν μου χρειάζεται να έχω άλλα....Να είσαι καλά και ότι μα ότι επιθυμεί η καρδούλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Δαφνούλα μου, χαίρομαι που είσαι καλύτερα γιατί σε είχε πονέσει η ψυχή μου.

PIPITSAZOUZOUNA σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου, λέω να το αφήσω το δημόσιο τότε να λείπει και με όλα όσα ακούγονται τελευταία δεν μου χρειάζεται να έχω άλλα....Να είσαι καλά και ότι μα ότι επιθυμεί η καρδούλα σου.

Ωχ.........

Ελπίζω να μην σου άλλαξα εγώ γνώμη για το δημόσιο...... Ευάκι μου......

Εγώ απλώς..... έπεσα σε ηλίθια γιατρό.......

Να μπορούσα μόνο να την πετύχω μπροστά μου.......

Θα της τσουρουμαδούσα το μαλλί..... τρίχα-τρίχα..........

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συναγωνίστριες καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλες!Γρήγορα εύχομαι να έχουμε όλες ένα ή και περισσότερα μωράκια στην αγκαλίτσα μας :shock: Eyeore & dafni σας καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εγώ είμαι μόλις 27 και έχω στο ιστορικό μου 2 αποτυχημένες προσπάθειες icsi και είμαι απελπισμένη και με άδειο πορτοφόλι στην κυριολεξία. Ενώ το πρόβλημα μας ήταν αρχικά το σπέρμα τώρα οι γιατροί υποστηρίζουν ότι πρέπει να ψαχτώ εγώ.Ένας κορυφαίος γιατρός στην Αθήνα που επισκέφθηκα πρόσφατα μου έγραψε τις παρακάτω εξετάσεις : πλήρη έλεγχο φρομβοφιλίας,καρυότυπο ζεύγους,μεγάλη καμπύλη σακχάρου,CA-125 αίματος και υστεροσκόπηση και ερωτώ που θα τα βρώ τόσα χρήματα???????? Εγώ την υστεροσκόπηση θα την κάνω θεσσαλονίκη γιατι μένω εκεί αλλά νομίζω οτι πάνω οι τιμές είναι πολύ πιο οικονομικές κορίτσια.Τόσο μεγάλη απόκληση για την ίδια εξέταση τι να πω !!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντάζομαι θα έδωσε τα ρέστα της, πάνω σου!!!Έχω λίγο χαθεί εσύ σε τι φάση είσαι τώρα.

Ναι...... το λοιπόν άκου Ευάκι μου......

Κάναμε 1 σκασμό εξετάσεις....

ΚΟΛΠΙΚΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ-ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ-ΥΣΤΕΡΟΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ-ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ-ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ κι ο αντρούλης μου τα δικά του ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ-ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ......

Βγήκανε όλες πολύ καλές.....

Μοναδικό θέμα η ανεβασμένη Προλακτίνη...... που η ίδια αγνόησε επιδεικτικώς.......

Και η (υψηλή) FSH (Ωοθυλακιοτρόπος.... με ανώτατο το 13 εγώ είχα 9,5)..................

Κι επειδή το ωάριο μου αρχίζει να γερνάει (κατά τα λεγόμενά της....) οπωσδήποτε Εξωσωματική τον Σεπτέμβρη..... εκεί τα πήρα μαζί της..... με κατα-άγχωσε άνευ λόγου.........

Ενδοκρινολόγος που επισκέφθηκα με ιδία πρωτοβουλία, κατόπιν αιμοληψίας & Μαγνητικής, με χαπάκωσε για την Προλακτίνη...... που έφτασε στο θεϊκό 50άρι....... με όριο το 31..... όσες Εξωσωματικές κι αν έκανα θα πέφτανε στο κενό..... κι η άλλη ορμόνη είνα μία χαρά.....

Αρχές Γενάρη & μέσα Μάρτη ξανακάνω εξετάσεις για Ενδοκρινολόγο και βλέπουμε.....

Φταίω εγώ τώρα........ πες μου φιλενάδα.......... φταίω εγώ να πάω να της τα διαλύσω όλα????? Της βλαμμένης της Γυναικολόγου????? Εεεεεεε???????

[smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Φραουλίτσα μου............

Καλή σου επιτυχία κοριτσάκι μου........

Τί να πούμε για τους γιατρούς πια.............

Μας κάνουνε ότι θέλουνε........

Άντε...... τα πήρα τώρα....... θυμήθηκα και τα δικά μου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA, η FSH σου μια χαρά ήταν μην ακούς αηδίες. Εγώ κάποια στιγμή είχα μια ανωμαλία στον κύκλο και έφτασα 30 και όλοι οι μπιπ μου μιλούσαν για εμμηνόπαυση και το τελευταίο 5μηνο παίζει στο 6,7,8 και τουμπαλιν, όποτε μην δίνεις σημασία.

Φραουλίτσα όλα καλά να σου πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ευάκι μου..... το ξέρω......

Γι΄αυτό κι έγραψα τη Γυναικολόγο......

Κι εννοείται θα βρω άλλο γιατρό.......

Δε μπορώ να την εμπιστευώ πλέον.....

Κι αισθάνομαι κι άσχημα γιατί μου τη σύστησε 1 κορίτσι από το Parents......

Τι να κάνουμε.......

Δεν είναι όλοι οι γιατροί καλοί.....

Ούτε ψάχνουνε όλες οι γυναίκες το ίδιο πράγμα από το γιατρό τους.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εύη μου εγώ έκανα επεμβατική υστεροσκόπηση σε δημόσιο νοσοκομείο κ πλήρωσα μόνο το γιατρό κ αυτό γιατί το ήθελα όχι γιατί μου το ζήτησε.Μου έκλεισαν το ραντεβού άμεσα κ η επέμβαση κράτησε 30 λεπτα κ 2 ώρες μέτα που ξύπνησα απο την αναισθησία γύρισα σπίτι μου.Ο πόνος μοιάζει με της περιόδου άντε κ λίγο πιο έντονος κ για 20 μέρες κόβεται το σεξ!Αυτά!Τέλος να σου πώ το σημαντικότερο..έμεινα έγκυος με τη πρώτη προσπάθεια! Εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA, η FSH σου μια χαρά ήταν μην ακούς αηδίες. Εγώ κάποια στιγμή είχα μια ανωμαλία στον κύκλο και έφτασα 30 και όλοι οι μπιπ μου μιλούσαν για εμμηνόπαυση και το τελευταίο 5μηνο παίζει στο 6,7,8 και τουμπαλιν, όποτε μην δίνεις σημασία.

Φραουλίτσα όλα καλά να σου πάνε...

Κοριτσια μου η FSH είναι ο εχθρός μου!Δεν έλεγε να πέσει η άτιμη κάτω απο 23 κ είμαι κ 23 χρονών!Κ ήρθε η ενδοκρινολόγος να μη τη βρίσω κ μου έλεγε οτι είμαι σε πρόωρη εμμηνόπαυση κ καλύτερα να σκεφτώ τη δωρεά ωαρίων γιατί ήταν αδύνατο να μείνω έγκυος με δικά μου ωάρια..ούτε κάν με εξωσωματική δεν θα τα κατάφερνα μου έλεγε..κόντεψα να τρελαθώ απο τή στεναχώρια μου.Όμως μέσα μου πίστευα οτι κάποια στιγμή θα τα καταφέρω κ είχα πολύ πολύ πίστη στη Παναγία..Μη χάνετε τη πίστη σας κ το μωράκι σας θα σας το στείλει η Παναγίτσα! Κ όπως έχετε καταλάβει η γιατροί πολλές φορές κάνουν λάθη κ τα πληρώνουμε εμείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos σε ευχαριστώ για τις ευχες και για το πολύ ενθαρρυντικό μήνυμα. Πόσο σε νιώθω και μένα η FSH ο εχθρός μου είναι αφού μόλις μου πούνε να την κάνω σκέφτομαι Παναγία μου που θα είναι πάλι!

Την έκανα την υστεροσκόπηση στο γιατρό που με παρακολουθεί σε σχέση με αυτά που γενικώς παίρνει και είναι πολλά νομίζω πως μου πήρε λιγότερα. Μου πήγε 500 Ευρώ.

Την έκανα Πέμπτη χωρίς κανένα εύρημα.Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω ακόμη αίμα γιατί μου πήραν ένα κομμάτι για βιοψία επειδή το χρώμα της μήτρας ήταν γενικά ερυθρό. Δεν ξέρω είναι λογικό άραγε να έχω ακόμη αιματάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα :-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h

Eyeore71, τελος καλο - ολα καλα (χωρις ευρηματα) !!!!!!!!

Για το αιμα δεν ξερω,μιας και δεν εχω εμπειρια υστεροσκοπησης....Γιατι δεν κανεις ενα τηλ στον γιατρο για να ηρεμισεις;

Καλη αναρρωση :x:x:x:x:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα και εγώ μαζί τους και έτσι μου είπαν. Δεν αγχώθηκα όμως και πολύ, μάλλον από τα πολλά έχω αναισθητοποιήθει....Ευχαριστώ κοριτσάκια για το ενδιαφέρον πάρα μα πάρα πολύ.... [smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k05181.gif περασε και αυτοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!! παειιιιιι!!!!! ευχομαι η επιμενη επισκεψη στο νοσοκομειο με ενα νινι στην κοιλιτσα σου t8316.gif
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...