Μετάβαση σε περιεχόμενο

εμπρος εξωσωματικη και πισω απελπισια..


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

κοριτσια ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη σας, ειχα μερες να μπω για να "ξεκολλησω" λιγο και νομιζω ειμα καλυτερα! γελασα πολυ με τις ιστοριες σας περι ερωτησεων απο τους ασχετους!! εκτος σας θαυμασα για τη σταση σας, μου θυμισατε οτι στις δυσκολες στιγμες.. σημασια εχει να οπλιζομαστε με δυναμη αλλα και με humor.Μονο ετσι η ζωη παιρνει μια πιο αναλαφρη γευση, μονο ετσι χαλαρωνουμε και ευχαριστιομαστε..

Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες και πολυ τυχη! Καμια δεν ειναι μονη σιγουρα, ελπιζω να εχω συντομα ευχαριστα νεα! σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβαίνω τον τίτλο σου γιατί κάποτε κι εγω έτσι ένιωθα. μάλιστα όσο καιρό προσπαθούσαμε φυσιολογικά έμπαινα στο mammy και διάβαζα τα πάντα εκτός από τα θέματα της εξωσωματικής γιατί ήταν κάτι πολύ ¨τρομακτικό¨για μένα. κι όμως όταν ξεκίνησα κατάλαβα ότι δεν είναι τόσο τραγικό όσο ακούγεται. όταν μάλιστα έμεινα έγκυος στα μωράκια μου με την πρώτη προσπάθεια το τελευταίο που με απασχολούσε ήταν ο τρόπος που έγινε. γιατί η μαγεία είναι η μητρότητα και όχι η σύλληψη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw to idio me sena aliky m!

oso kairo prospathousame fusiologika empaina k evlepa ola ta themata ektos ap auta twn spermategxysewn k tis exwswmatikis!Elega oti itan kati p den mporousa na to dektw!

otan eidame oti den erxotan me fusiologiko tropo, eginan oi aparaitites exetaseis k itan DOXA TO THEO kathares!meta arxisa deila deila na diavazw gia tis spermategxuseis!kaname tin prospatheia mas kai me spermategxusi k apetixe!

twra mpainw se diadikasia exwswmatikis den lew oti den me fovizei i diadikasia!oxi to ti tha pei o enas kai o allos p einai akrws anideoi me to ti simvainei sto kathe zeugari!

O THEOS EXEI GIA OLES KAI OLOUS!H PANAGIA MAZI SAS!

KALI SINEXEIA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγεια ειναι η μητροτητα και οχι η συλληψη!!!! τι ωραιο και ποσο σωστο αυτο που εγραψες ΑΛΙΚΗ!!!!!

Η διαδικασια δεν ειναι τιποτα το φοβερο κοριτσια...η αναμονη για μενα ειναι το χειροτερο και το αγχος αν θα πετυχει!!! Σε αυτα πρεπει να εχουμε συμπαρασταση και να κανουμε ομορφες σκεψεις ή να απασχολουμε το μυαλο μας με διαφορα αλλα για να μην μας παρει απο κατω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα κι απο μενα !!

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω αν και νομιζω οτι σας γνωριζω γιατι διαβαζω απο καιρο τις ιστοριες σας..

Προσπαθουμε κι εμεις με εξωσωματικη κι ελπιζω συντομα να τα καταφερουμε..

Πριν λιγο καιρο επεσε στα χερια μου ενα αρθρο που ελεγε οτι υπαρχουν τα παιδια του ερωτα , αυτα που πιαστηκαν με φυσιολογικη συληψη, υπαρχουν και τα παιδια της αγαπης, αυτα τηςεξωσωματικης, που οι γονεις τους δοκιμαστηκαν πολυ για να τα φερουν στον κοσμο! Γιαυτο twiggy μου μην αισθανεσαι ασχημα, προχωρα με αισιοδοξια , ηρεμια και δυναμη!!

Καλη επιτυχια σε ολες οσες προσπαθουμε και πολλα συγχαρητηρια σε αυτες που βγηκαν νικητριες απο αυτη τη δοκιμασια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν εμαθα για το προβλημα και οτι επρεπε να κανω εξωσωματικη τρελαθηκα απο στεναχωρια.βασικα επειδη δεν μπορω ενεσεις και γιατρους ελεγα πως θα τα καταφερω;

και ομως τρεις φορες μπηκα στην διαδικασια.καθε φορα με χαρα και ελπιδα.με τεραστια επιθυμια να γινω μανα.και τωρα δοξα τω θεω ειμαι εγκυος στα διδυμα αγορακια μου που τα περιμενω με λαχταρα και παρακαλω καθε μερα να γεννηθουν γερα.

η εξωσωματικη εχει δυσκολιες αλλα ειναι ενα δωρο του θεου μεσω της επιστημης για ολους οσοι δεν θα τα καταφερναν αλλιως.ειμαστε τυχεροι που ζουμε σε αυτη την εποχη.και γονεις θα γινουν ολοι οσοι το επιθυμουν πολυ.και τωρα που ειμαι εγκυος εχω ηδη ξεχασει τις ενεσεις.μπορω να σου πω οτι με εκαναν καλυτερο ανθρωπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν εμαθα για το προβλημα και οτι επρεπε να κανω εξωσωματικη τρελαθηκα απο στεναχωρια.βασικα επειδη δεν μπορω ενεσεις και γιατρους ελεγα πως θα τα καταφερω;

και ομως τρεις φορες μπηκα στην διαδικασια.καθε φορα με χαρα και ελπιδα.με τεραστια επιθυμια να γινω μανα.και τωρα δοξα τω θεω ειμαι εγκυος στα διδυμα αγορακια μου που τα περιμενω με λαχταρα και παρακαλω καθε μερα να γεννηθουν γερα.

η εξωσωματικη εχει δυσκολιες αλλα ειναι ενα δωρο του θεου μεσω της επιστημης για ολους οσοι δεν θα τα καταφερναν αλλιως.ειμαστε τυχεροι που ζουμε σε αυτη την εποχη.και γονεις θα γινουν ολοι οσοι το επιθυμουν πολυ.και τωρα που ειμαι εγκυος εχω ηδη ξεχασει τις ενεσεις.μπορω να σου πω οτι με εκαναν καλυτερο ανθρωπο...

dolfin sugxaritiria, euxomai ola pia na pane kala kai na pareis stin agkalia sou ta agorakia sou!! mou dineis tharros me ta logia sou, s euxaristw, kuriws xairomai pou diabazw na les pws otan ginei to thauma ola ta asxima mporoun na ksexastoun! einai polu aisiodokso auto!

egw se auti ti fasi (ligo prin tis ekswswmatiki) fobamai polu, oxi toso ti diadikasia gia na eimai eilikrinis, alla

1.to oti tha zisw tin megaluteri ws twra agwnia, afou kaneis den mporei na mas pei telika giati den petuxainoun oles oi ekswswmtikes kai prepei na marturoume ksana kai ksana kai

2. den kserw pws tha akoustei auto alla, niwthw pws olo auti i mauri periodos, oli auti i anapodia psuxologika tha me akolouthei ki oti akoma kai an ta kataferw na kanw paidi tha exw panta auto to moudiasma pou tha me duskoleuei na xarw ti zwi mou oloklirwtika kai ksegnoiasta...isws eimai uperboliki, opws lei kai o antras mou, alla egw etsi aisthanomai!

ta logia sas, oi istories sas, me kanoun pantws na pairnw anases! isws telika i monaksia pou niwthei kathemia apo emas na einai to xeiroteto, giati sigoura o,ti kai na lene... kaneis den mporei na katalabei para mono mia gunaika pou to zei...

sas filw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...