Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρακι χρονια σου πολλά!!

Με διδυμακια εύχομαι του χρόνου! ;)

Καλα πολύ ωραια η φωτο με τις φιλεναδίτσες στο πάρτυ!!!

Αλλά κι ο μικρός σου Βαγκ είναι γλύκας!!

Άσχετο αλλα βρηκα μια συνταγη της αργυρως με οσομπούκο και το έχω βαλει να σιγοβραζει..

για να δουμε τι θα βγει..

Νανουκα εισαι καλύτερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ισμήνη μου, είμαι καλύτερα.

Συνεχίζω να νιώθω πίεση στο στήθος και κάποιες φορές πονάει το κεφάλι... αλλά καμία σχέση με τις πρώτες μέρες...

Τώρα προσπαθώ να μάθω στον Ανθιμούλη μου να πίνει το γάλα του...

μόνο στον ύπνο του το πίνει, αλλά κάθε μέρα και περισσότερο.

ελπίζω κάποια στιγμή να το ζητάει από μόνος του.

Ναι ρε Χρυσούλα... πού είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι έκανε κι η δικιά μου με το γαλα στην αρχη..

Αλλά θα δεις που θα το συνηθίσει και θα κατεβαζει μπουκάλια!

Ο αδερφός μου έχει παει σε γυρισμα στο super deal...για να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι βρε Ισμήνη μου!!!

Έχω αγχωθεί πάρα πολύ!!!

μόλις του πλησιάζεις το μπουκάλι με το γάλα, παθαίνει υστερία!!!

είναι και κάποιοι καλοθελητές που μου τη λένε που θήλαζα τόσο καιρό...

και έχουν 1 ύφος... γεμάτο φθόνο...

με κάνουν και νιώθω τύψεις που θήλαζα τόσο καιρό...

Θα περιμένουμε νέα από τον αδερφό σου.

όταν το δείξει να μας το πεις.

σας αφήνω τώρα για να πάω να δώσω το γαλατάκι στο μπουμπουκάκι μου και να ξαπλώσω για νάνι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σας διαβασω σε λιγο..10 σελ τουλαχιστον ειναι..

και παω να δοκιμασω το ξυφικο γιατι τοσο καιρο δεν το ειχα δοκιμασει ραμμενο.....

και ανακαλυπτω οτι το βυζι αλλου..η ραφη στη τιραντα και παει λεγωντας..

ασε που πρεπει να εβαλα κανενα κιλο και μου ειναι τσιτα το πανω μερος...

λαθος μου εμενα που δε το φορεσα...

τεσπα..αυριο θα παω εδω σε 1 μοδιστρα να το διοερθωσει ελπιζω..δε μπορει να το ανοιξει απο πλαγια γιατι δεν αφησαν μεσα κενο..

αντε να δουμε..και σερ 10 λεπτα ερπη..

και δε με νοιαζει για τη ραφη του βυζιου..οσο του οτι μπορει να εβαλα κανενα κιλο!! :shock::shock::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε κανενα ειναι βρε σωσω.......

θα σου δωσω ξυλαρακι οχι τιποτα αλλο γιατι παντρευεσαι, αλλιως και εγω ετσι οπως ειμαι δεν εχω το δικαιωμα να μιλαω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω αρχισει και πληττω με τον Λαζοπουλο σας το χω πει? Αφου εκανε τις διακοπες του στα κοτερα τωρα ειναι παρεα με την εργατια... Δεν πειθεις φίλε........

Σωσω! Ψυχραιμη σε βρισκω, καλο αυτο! φαε ομς κανενα φρουτακι παραπανω και λίγο νερακι να αποτοξινωθεις..... Μην κανεις τιποτα στερητικο φυσικα. Απλα να ξεπρηστεις γιατι φανταζομαι τι συμφορα θα εκανες εκει πανω με το φαι! χαχαχαχα!

Μας λείπεις το ξέρεις?

Χρυσουλα γιατι μας κλ...εις? Ελπιζω ολα καλα!

ΚΑι η Μαρκερ εχει εξαφανιστει και η Καλυψω... Τα γραφω αυτα..

Νανουκα ! Και μεις γαλατακι χθες και σημερα πολύ μετρια σε συγκριση με αυτα που επινε. Αλλα βλεπω πρησμενα ουλα και ασπρισμενα. Δοντιαααααααα! Θα δεις φαση περναει το πουλακι μου. Απο δοντια φανηκε τιποτα?

Φτιαχνω τορτελινια. Εΐχαμε ψαρι σημερα. Το ειχε φερει η πεθερα δηλαδη. αλλα δεν εφαγα δεν ειχα ορεξη για ψαρι. Εφτιαξα ενα τοστ και με εκοψε η λορδα τωρα. Τορτελινια με κρεμα γαλακτος και παρμεζανα θα κανω. Κοπιαστε που λεει και η Νανουκα μας.

Εκλογές την κυριακή ε? Α ναι μωρε παντρευεται και η Σωσω! χαχαχχαα! Σωσωκα μου εσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κερναω φαγητο αυριο

χοιρινο κοτσι με πατατουλες, πρασα και σαλτσουλα στην γαστρα για πολλες βουτες

καλοπιανω τον αντρουλι μου χεχεχχεχεχεχε

ασχετο αλλα εγω δεν το τρωω αυτο το φαγητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΜΜΜΜΜΜΜ! Αλεκα νοστιμοτατο ακουγεται!

Γιατι δε το τρως καλε?

Τωρα παντως που το λες συνειδητοποιώ οτι δεν φτιαχνω ποτε κατι που δε μ'αρεσει. Βεβαια ειμαι ευκολη τα τρωω ολα αλλα ας πουμε κοτοπουλο με πατατες στον φουρνο που το σιχαινομαι δε το φτιαχνω . Εν τω μεταξυ οι μαμαδες νομιζουνε οτι ειναι το αγαπημενο των παιδιων και η δικη μαζι. Οποτε μου το φτιαχνει καμια φορα οταν ερχεται και της λεω βρε μαμα δε μ'αρεσει δεν το εκανες αλλιως... Και μου λεει μα εσυ παντα το ετρωγες! Ντοοοοινγκ! Εγω της λεω? χαχχαχαχαχαα!

Πλακα εχουνε οι μαμαδες και πλακα θα εχουμε και μεις! χαχαχαχαα!

Ο δικος μου ολο το πρωι περπαταγε το απογευμα ητανε πιο κουλ. Το πρωι τουρμπο μιλαμε.

Τελικα το ειδα το οικογενειακες ιστοριες στον Αλφα το απογευμα. Που σας ελεγα οτι επαιζε μια φιλη. ...Καλη ητανε. Για ερασιτεχνης πολυ καλη μαλιστα. Αλλα ρε παιδι μου ειναι εκπομπη αυτη για απογευμα? Και ανουσια μου φανηκε.... Τιποτα χαλια. Δεν υπαρχει καν λόγος υπαρξης αυτου του πράγματος. Τι να πω?

Τι άλλα βρε κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιχαινομαι το πρασο. μπλιαχ

αν και μεταξυ μας το κανα και για τον μπαμπακα μου που τρελενεται και η μαμα μου δεν του το κανει.

και αυτη εχει θεμα με το πρασο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα! Καταλαβα. Να σου πω και γω το πρασο δε το ετρωγα αλλα το εκτιμησα σε μια μακαροναδα που ειχα φαει καποτε. αλλα δε μπορω να το φαω σε χορτοπιτα μεσα με τιποτα! Μα με τιποτα. Γλυκιζει και δε μάρεσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωωω αμα εχεις την Αλεκα γειτονισσα οχι νυφικα δεν 8α σου κανουν ... ουτε τα υπερδιπλα σεντονια να σκεπαστεις ... :lol:

Μαρακι στο face ανεβασα τα συμβολα που χρησιμοποιουν οι παιδοφιλοι...

Τ ο μωρο αργησα να το κοιμησω , ηρ8ε η κουνιαδα μου να μας χαιρετησει γιατι φευγει μονιμα με την δουλεια της εξωτερικο.

Νανουκα ολα καλα 8α πανε , μην αγχεσαι κ το καταλαβαινει κ σου κανει πεισματα...

Ισμηνη 8ελουμε καυτες λεπτομερειες απο αδερφο...

Σωσω δεν 8α σχολιασω ... :roll:

Αυτα , προς το παρον ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oyf~ρουφιανες...γλωσσα δε βαλατε μεσααντε και ειναι και αργα

ετοιμες οι λιστες με τους καλεσμενουςε..βαγηκ και αλεκα μαζι..και μαλιστα βαγκ σε τραπςζι με απλα για το καροτσι..μερτα απο αυτο,αν θελεις μην ερχεσαι..

τα πυτζαμακια σας τα φοραμε ηση..αλεκα θα το σκεφτω για το φουστανι δωρο να το βαλουμε πριν τη βαφτιση..

αυριο θα παω ραφτρα...μπουσουλωντας να δω τι θα το κανουμε..και οι τιραντες...μεγαλε

σ΄..

τα βυζια μου κατω.χαχαχ..

αυριο θα παω μακιγιαζ σε 1 φιλη που βαλει δσουπερ..θα σας βαλω φωτο..να ειστε σε αναμετσδοσδη γιατι αν δε μαρεσει πρεπει να βρω μακιγιεζ...

εζω 1 κατα νου..

ισμηνη καλα;;κριμα για τα λευτα..μαλακια..

τι υγεια να εχεις αν χανεις 1000 ευρω;;

μαρακι χορνια πολλα καλο μου..που πας εσυ καλε με το δαχτυλιδι των 3000;11

νανα..καλα;;γιατι καλε πονας τοσο εσυ;;

ρε συ αληθεια δεν εχετε βγαλει δοντι;;

τι να πω..

βαγκ τα ειπαμε..

χρυσουλα που ειναι;;

σουζαν ολα καλα;;και σοφερινα;;

ε ρε γλεντια

νιου μαμα δε προλαβαμε ουτε να κλασουμε καβαλα..

εφαγα μπανανα για βρασδυ//

ασχετο..

για το ονομα το συζητητ με πεθερακουλ..ουτε το ξανα ειπε.της γιαγιας λογια ηταν ολα..

μαλλον την γιαγια του λρυτ την πρηζωσαν οι φιλες της..

ο καινουργιοσ ξαδερφος ..δουπερ..

αλλα πολυ κουνημα ρε συ..

δεν το ναφηνουν να κλαψει δευτερολ

θα παω πεμπτη να παρω καπελακι στη μικρη για τη βαφτιση γιατι λεει ο παπαπς δεν αφηνει στεφανακι..το εχετε ξανα ακουσει;;;α

παιδακια καληνυχτα..ελπιζω να μπω αυριο!!

σας εχω στο νου μου σδυνεχεια..

τζουλια για σερνα...ουτε λογος :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

άντε Σωσώ, παντρέψουν και ξαναγύρνα στο μάμμυ γιατί μας λείπεις!!!

Μαράκι, δεν είχες όρεξη για ψάρι ή πειδή το έφερε η πεθερά δεν το ήθελες;

χαχαχα!!!

Από δόντια τίποτα.

Πριν από λίγες μέρες είχαν ασπρίσει... είχαν πρηστεί... αλλά τώρα μια χαρά!!!

χαχαχα!!!

Αλεκάκο τι τέλειο που ακούγεται το φαγητάκι σου!!!

Μπορώ να έχω μία μερίδα με μπόλικο ζουμάκι παρακαλώ;

Σήμερα σχολάω στις 6...

Θα παραγγείλω καμιά σαλάτα για μεσημέρι...

Σήμερα έχει γενέθλια ο αδερφούλης μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε που ειστε?

Εμεις εδω χαλαρα. Τα ιδια δηλαδη.

Τεταρτη σημερα καθεται ο μπαμπας μας το απογευμα. Οποτε θα παμε μαζι τη κλασικη βολτιτσα μας.

Ο καιρος ομως χαλια. Νοτιας μουντος... Μπλιαχ. Βγαζει ηλιο που και που αλλα εχει υγρασια.

Ο μικρος δεν εφαγε. Κανει διαιτα παλι. :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Που ειστε βρε κοριτσια? κλαψ κλαψ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφαγα τη σίζαρ μου...

Ωραία ήτανε.

Τι να έκανα, αφού δε μου έστειλε φαγητό η Αλέκα...

Μαράκι πού θα πάτε βολτίτσα με τον μπαμπάκα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA ΓΕΙΑ ΣΑς..τι κανετε;;;ξεπουπουλιαστηκα,εκανα καθαρισμο εβγαλα φρυδι...

βαφτηκα...σας εστειλα φωτο πειτε μου τη γνωμη σας σιγουρα σημερα..πλιζ...

εκανα γιαχνι...

νανα να χαιρεσαι τον αδερφο...χρονια του πολλα...

σου εστειλα σημερα το θερμιδομετρητη./...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!

Εμεις γυρναμε ολη μερα ,εχει ο μπαμπας μας αδεια και ετσι δεν προλαβαινω να μπω!

Νανα να χαιρεσαι τον αδερφουλη σου!

Μαρακι 78 χρονια πολλα για την Δευτερα οτι επιθυμεις!

Σωσω φουλ οι ετοιμασιες ε?Εγω το εχω πει απειρες φορες οτι εκεινη την ημερα του γαμου μου θα ηθελα παρα πολυ να την ξαναζησω χωρις ομως τις προετοιμασιες!

Αυτα τα λιγα διαβασα σορυ.Θα επανελθω ομως ..Α Σωσω εγω δεν πηρα μειλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώκα δε μου άρεσε το μακιγιάζ.

Και επιμένω το κραγιόν να είναι κάτι απαλό...

Εμένα μου αρέσει το μακιγιάζ της νύφης να είναι απαλό.

Θεωρώ οτι αυτό το μακιγιάζ σου αλλάζει το σχήμα των ματιών σου...

Σε ευχαριστώ πολύ για το θερμιδομετρητή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω ... πας γυρευοντας ... :lol::lol:

Το βαψιμο του ματιου ωραιο αν και ...ΑΠΛΟ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ (στο λεω γιατι μου χες δωσει να καταλαβω οτι τα 8ες ολα απλα ... και ερχομαι αντιμετωπη με την τουρτα κ το μπορντωροδοκοκκινο κραγιον)

Για βαψιμο νυφης 8εωρειται ΕΝΤΟΝΟ , ωστοσο 8α βελτιω8ει με ενα απαλο κραγιον ...

ΚΑΙ ΜΑΤΙΑ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙ ΧΕΙΛΗ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ! :-??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΠΑΤΟΥΔΟΠΙΤΑ ?

ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΛΑΝΕ ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΕΣ , ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΠΙΤΕΣ.

ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ , ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΚΟΥΛΟΥΡΙ , ΠΙΤΑ ,ΚΕΙΚ ???

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΕΙΣ ?

ΒΟΗ8ΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ στο ξαναλέω.... προτιμάω το πρώτο μακιγιάζ με 1 απαλό λιπ γκλος.

Το δεύτερο δεν ταιριάζει και με το χρώμα των μαλλιών που έκανες.

Τι πίτα είναι αυτή βρε Τζούλια;

Ώσπου να πάω να πάρω τον μικρό είχε πάει 6:30.

Ο καημενούλης μου νύσταζε πάρα πολύ!

Αφού τον έφερα σπίτι και κατευθείαν τον έβαλα για μπάνιο...

να φανταστείτε οτι την ώρα που τον ξέντυνα... κοιμήθηκε...

δεν τον είδα καθόλου σήμερα :(

ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...