Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

να σου πω Αλεκα234.. αν δεν ειχαμε τα μωρα θα ερχομασταν.

βγκε και ενα σημα οποις θελει να παει Εβρο με τη frontex για τους λαθρομεταναστες και θα πηγαιναμε σιγουρα αν δεν ηταν τα παιδια... καλη εμπειρια και λεφτα!

και στο κατω κατω 1 μηνα ειναι...

καλη τυχη με τη γραφιοκρατεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω λεω να ερθετε με τα νινακια...ωραια θα ειναι...δεν σε φοβαμαι εσενα εισαι δυναμικο κοριτσι!!!!

αντε λοιπον ελατε.......

εφυγα..... κ ευχομαι να μην με στελνει ο ενας στον αλλον!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalημερουδια !!!!!!

Αλεκα μου Kalo koyragio shmera , τωρα ειδα το μνμ , αλλα μου χει ερ8ει μεηλ απο την dom . :P

Ισμηνη κριμα για τα λεφτα , άλλα οπως λενε την υγεια μας να χουμε ...

Νερακι το καλοκαιρι κατεβαζε 1 ποτηρακι κ κατι

Τωρα βεβαια μισο ποτηρακι , αλλα εχε κ το νου σου στα ουρα , αν κιτρινισουν η αν αρχιζουν κ μυριζουν ... τα τροφιμα εχουν νερο αλλα ... φυλαγε τα ρουχα σου ... δινε κ κανα χυμο κλπ

η αλεκα που μενει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

έλιωσα στον ύπνο!!!

Ο μικρούλης κοιμήθηκε μέχρι τις 7!

μια χαρά!!!

τον πήγα στη θεία Ανθούλα και λιώνω στον καναπέ... χαχαχα!!!

Η Κυριακή είναι η Ντομ.

Εγώ είμαι από τη Δράμα!!!

Θα φτιάξω 1 κέικ με υγρή σοκολάτα και τηγανιά με πληγούρι...

Κοπιάστε να σας κεράσω!!!

Βάγκ πάρε όσο ήλιο θέλεις!!!

Εγώ θέλω βροχή!!!

Αλέκα μου, ο δικός μου έπινε πάρα πολύ νερό!!!

Τώρα που φύγανε οι ζέστες το μείωσε αρκετά...

Χθες το βράδυ ήπιε 180 μλ γάλα... στον ύπνο του βέβαια...

Ρε κορίτσια, έχω αρχίσει να νιώθω τύψεις που τον θήλαζα τόσο καιρό και τώρα δεν πίνει γάλα...

Μαράκι, θέλω μπισκότα μαλακά...

αυτά που είναι πολύ αφράτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πέτυχα λίγο στη μενεγάκη και αηδείασα και το το άλλαξα...

κι εκεί που έλεγα οτι θα έχω 1 ήρεμο και χαλαρό πρωινό, ήρθε 1 συνάδελφος του άνδρα μου... ακάλεστος...

Απέναντι μας έχουμε μία πολυκατοικία... εκεί μένει μία Κύπρια ηθοποιός...

Με το που φθάνει στο σπίτι αυτός ο συνάδελφος... την είδε και άρχισε να τη φωνάζει οτι είναι θαυμαστής της :shock:

Ρεζίλι!!!

χαχαχα!!!

Το κέικ φαίνεται πολύ καλό!!!

Κοπιάστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Νανουκα! χαχαχαχα! φανταζομαι γελια! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχα!

Εφτιαξες καηκ ε? μμμμμμμ γιαμ γιαμ!

Περιμενω να αδιαθετησω και θαλω και γω ολο γλυκα. Εφτιαξα τωρα μια φετα με βιταμ και μαρμελαδα με χωριατικο ψωμι...... Που μετραει για 3 φέτες! Φεταρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ψηνομαι για την τηγανια με μπλιγουρι! χωρια τα φτιαχνεις ή ολα μαζι;;; πως;;; ε;;;

Τζουλια ολο απορειες εχεις! η Αλεκα σκετο μενει Θεσσαλονικη, η Αλεκα 1 μενει στην Αλονησο!

αλλο ενα ωραιο μερος για διακοπες!!!! που εισαι καλοκαιρακι!!!

Κρητη, Ζακυνθος, Αλονησος, Κυπρος (λιγο μακρια)... αντε να μεγαλωσουν λιγο να μπορουμε να πηγαινουμε! αν εχουμε λεφτα φυσικα... γιατι οπως παει το πραγμα... :cry:

η μικρη οση ωρα κοιμοταν το πρωι ο Σπυρος, αυτη επαιζε με τις πιπιλες και δεν εβγαζε αχνα. δεν κοιμηθηκε και ως τωρα με επριζε! τωρα την πεσανε νωριτερα και τα 2...

Νανα καλα που μας εστειλες λιγο ηλιο! τελεια!

φιλαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Μαράκι... μπορείς να μου πεις πού βάζεις τα σουβλάκια και τις φετάρες;

Έλα να φας και το κεκάκι με την υγρή σοκολάτα!!!

σε κάνω 2ωρο όμως, γιατί πρέπει να μείνει στη φόρμα 3 ώρες...

Τι γέλιο ρε Μαράκι... ρεζίλι πες καλύτερα...

να βλέπεις 1 μαντράχαλο 30άρι να φωνάζει στην ηθοποιο... είναι και πατέρας πανάθεμα του!!!

Ξεχωριστά τα έφτιαξα Βαγκ.

Το πουρκούρι (έτσι το λένε στην Κύπρο) είναι σπεσιαλιτέ της κύπρου.

Αν θέλετε σας λέω τη συνταγή.

Δε μου άρεσε καθόλου το σχόλιο για την Κύπρο!!!

1,5 ώρα με το αεροπλάνο!!!

Πόση διαφορά μπορεί να έχει με την Κρήτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Νανουκα μου!!!

καλα να ειμαστε... λεφτα να εχουμε και... τσουπ... φτασαμε!

προσ το παρον δε λες τη συνταγη γιατι με αρεσει πολυ το πουρκου.... ή οπως το λενε εκει τελος παντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Τζουλ στις οικογενειακες ιστοριες παιζει μια συμμαθητρια μου απο το λυκειο η μελαχρινη. Η νανσυ. Για να δουμε τι θα δουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ πολυ στημμενο ρε...καλα δεν ντρεπονται να ξεφτιλιζονται ετσι ?

vag nai ολο αποριες ειμαι ! Ετσι ειναι τα μικρα παιδια ! :lol:

Νανουκα τι ρεζιλικιιιι ,παναγια μουυυυ !!! (στειλε κεικ εδω κ μην κανεις την ''παπια'' :mrgreen: ) ποτε δεν το εχω κανει αυτο στην ζωη μου (και εχω συναναστραφει με αρκετους) ουτε αυτογραφο ποτε !

και αυτα τα ακαλεστα δεν τα γουσταρω κα8ολου! καμια φορα (σπανια) αν μου χτυπησει η πε8ερα κουδουνι κ δεν μου χει τηλεφωνισει μου πεταγονται τα ματια εξω απο τα νευρα ... :shock:

και δεν κρυβομαι , οπως εχετε καταλαβει... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με τις απροειδοποίητες επισκέψεις... απλά σήμερα ήθελα να χαλαρώσω με τον Πετρούι μου.

Πουρκούρι:

Τσιγαρίζεις 1 κρεμμυδάκι σε λίγο λάδι.

Προσθέτεις μία χούφτα φιδέ και ανακατεύεις για λίγο...

Βάζεις 2,5 φλυτζάνια νερό και την ντοματούλα (ή φρέσκια ή πολτό)...

αλατάκι, πιπεράκι...

περιμένεις να βράσει το νερό.

προσθέτεις το πληγούρι, ανακατεύεις για πολύ λίγο...

κατευάζεις από τη φωτιά... πετσετούλα και καπάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Παρασκευή, η πεθερά μου θα κάνει εγχείρηση στα μητρικά της.

Ο Πετρής μου έφυγε για τη δουλειά και μου άφησε εντολή να πάω τον μικρό να τον δει η μαμά του πριν την εγχείρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειδα νησι Νανουκα γιατι στους Φακελους του Παπαχελα ειχε τα χαλια της Ζακυνθου! αλλο νησι απο κει......... Ειχε τον πρωην δημαρχο που πηγε να ανατιναξει το Δημαρχειο με τους συνεργους στου μπλα μλπα. Σας ειχα πει κατι πιο παλια. Ηρθε ο Τελογλου λοιπον εδω και εκανε ρεπορταζ... Καιρος ητανε μιας και το σκηνικο ειχε γινει τον Σεπτεμβρη του 07.

Ο παδαριλας μου περπαταει κανονικα! Το καμαρρριιιιιιιιι μου! Ολη την ωρα θελει να περπαταει! Τωρα επεσε κομματια! Εεεε μα τοσο περπατημα! χαχαχαχα!

Το παρκο θα το μαζεψω. Δεν καθεται καθολου. Καλα και γω δεν θελω να τον βαζω. απλα αν θελω να παω τουαλετα αλλα μπααααα ερχεται απο κοντα δε παιζει το σεναριο. Και να σημερα ηθελα να σιδερωσω εκατσε λιγο και μετα μαμαααα μαμααααααααααααα μαμααααααααααααααααααααααααα! Ευτυχως ητανε τα δικα του που κανω πιο γρηγορα και ειχα ψιλοτελειωσει. Αν τον αφησω κατω γμτ τραβαει καλωδια απο το σιδερο και φοβαμαι ειναι παρα μα παρα πολυ επικίνδυνο. Εν τω μεταξυ δε μπορω να σιδερωσω οταν κοιμαται γιατι ακουγεται ο ατμος και ξυπναει.

Ασε νανουκα εχω μια πεινα αυτες τις μερες! Περιμενω οπως σας ειπα περιοδο και λυσσαω για μαλακιες.

Τζουλ ειδα το τρεηλερ.... μαλακια φαινεται! χαχαχαχα!

Ρε κοριτσια ξερετε με ποιο σηριαλ κολλησα? Με τις κουκλες! Ρε σεις αυτο ειναι καλο.............

Η Μαρκερ που ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως οποιο σηριαλ θελετε να δειτε του μεγκα τα εχει ολα τα επεισοδια κανονικα στο σαιτ του. Και το νησι φυσικα. Οποτε Νανουκα μπορεις να το δεις εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου ηρθανε οι φωτο! Ειναι ολες τελειες! Τι καλα! Τις εδειχνα και στον αντρα μου χθες και του εξηγουσα!

Χαρά και Ντομ ευχαριστω που με θυμηθηκατε. Κυριακη ειδα το μην. Σε ευχαριστω πολυ πολυ πολυ! Και σενα Χαρά!

Ολες σας ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου ηρθανε οι φωτο! Ειναι ολες τελειες! Τι καλα! Τις εδειχνα και στον αντρα μου χθες και του εξηγουσα!

Χαρά και Ντομ ευχαριστω που με θυμηθηκατε. Κυριακη ειδα το μην. Σε ευχαριστω πολυ πολυ πολυ! Και σενα Χαρά!

Ολες σας ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είδα το νησί... απλά δεν κατάλαβα ποιοι ήταν αυτοί που εισβάλανε στο τέλος...

Αυτό το μαμαααα και μένα με τρελαίνει!!!

από τώρα ρε κορίτσια, στα δύσκολα φωνάζουνε μαμά!

τα μαναράκια μας!!!

Σε λίγο θα πάω να τον πάρω.

μου λείπει πάρα πολύ όταν είναι μακρυά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαρυποινιτες ητανε που τους πηγανε για να φυλανε το νησι :shock:

Παντως κοριτσια αρχιζει κ μου την δινει , ειναι πολυ αργο ... ενα βλεμμα κραταει 3 λεπτα , ημαρτον...

Τεσπα ουτε τις κουκλες εχω δει ...

Νανουκ ποσο ειναι η πε8ερα ? εμενα 77

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

59 είναι η πεθερά.

οι βαρυποινήτες ήταν οι 3 που τους πήγε ο κυρ γιώργης.

Το άλλο το καράβι που είχε και λεπρούς, τι ήταν;

Αύριο δουλειά... τι καλά που καθόμουνα 2 μερούλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...