Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

κοριτσάκια μου γλυκά!!!

Πονούσε τόσο πολύ το κεφάλι που πήγα πρώτες βοήθειες... μου έδωσε και 2 μέρες αναρρωτική.

Σήμερα πήγα και στο κέντρο υγείας της γειτονιάς μου κι έγραψα αιματολογικές εξετάσεις.

Ο θυροειδής μια χαρά!

Τζούλια, εγώ έχω 1 φάρμακο ειδικό για το φούρνο...

το mr mascle (αν το γράφω σωστά).

είναι αφρώδες... ψεκάζω το φούρνο, το αφήνω για 20 λεπτά και μετά μαζεύω τον αφρό, χωρίς καθόλου τρύψιμο... και είναι σαν καινούριος!!!

μετά ανάβω το φούρνο στο τέρμα με ανοιχτή την πόρτα, για να ύγει η μυρωδιά του φαρμάκου.

είδα τις φωό με τα κουκλάκια σας!

Ένα κι ένα όλα τα νινάκια!!!

φτου φτου φτου!!!

Καλέ... η Δημητράκι πολύ άλλαξε!!!

δε θα τη γνώριζα με τίποτα!!!

Μαράκι!!!

Χρόνια πολλά!!!

Να σε χαιρόμαστε όλοι!!!

χαχαχα!!!

Εμείς είχαμε εγερτήριο από τις 5...

Αυτή η αλλαγη της ώρας πάντα μας χαλούσε το πρόγραμμα...

Εγώ μαγείρεψα κινέζικο... μη φανταστείτε... την έτοιμη σάλτσα του θείου Μπενς έκανα...

ρυζάκι, έψησα τα κράκερ γαρίδας... φάγαμε με τον Πετρή μου, έφυγε για τη δουλειά και σε λίγο θα πάω να πάρω το νινί μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια μου....Σωσω μου να χαιρεσαιο την Μαρθουλα σου....χθες ειχαμε γεναθλια το καμαρι μου εγινε 1 χρονων...μου φαινεται απιστευτο...καναμε και παρτυ ηταν ολα παρα πολυ ωραια...ηταν ολα ετσι οπως τα ηθελα...ειμασταν εμεις οι γονεις μου,οι γονεις του αντρα μου...κατι φιλοι μας,αρκετα παιδακια ...ηταν σουπερ...ειμασταν κοντα 25 ατομα...θα βαλω και φωτο οταν μπορεσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούζαν, σου ευχηθήκαμε όλες για τα γενέθλια του μικρού σου χθες!!!

Στο λέω για να μην αρχίσεις πάλι την γκρίνια... χαχαχα!!!

Να τον χαίρεσαι μικρή μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ και Νανουκα σας ευχαριστω πολυ! Και σεις να ειστε παντα ευτυχισμενες! :P:P:P:P:P

Σουζανιτα Χρονια πολλα!!!!!! Να τον χαιρεστε! Να ειναι παντα χαρουμενο το πουλακι μου και καλοτυχο!

1 μερα διαφορα εχουμε με τον γιο σου!χαχαχαχχαχαχαχαχαχχααχχα! Καλο? Ε και 32 χρόνια! χαχαχαχα! Α ρε σκορπιός! Θα κάψει καρδιές! ετοιμάσου! χαχαχχαα! Θα σηκώνεις συνεχεια τηλέφωνα!

Τελιά δεν αυγόκοψα τις αγγινάρες. ετσι τις αφησα. Μια χαρα ειναι. Γινοτανε πανικος! Ουρλιαζε απο την νυστα! Πεταξε το φαι! μπου χαχα! Προσγειωθηκε στο ντουλαπι της κουζινας. ευτυχως δεν εχω χαλι εκει. θα τραβαγα τα βυ...α μου! χαχαχαα! Τελικα ηπιε μονο 150 μλ και κοιμηθηκε. Αλλαγη ωρας σου λεει μετα.... μας διελυσε. μα τοσο πολυ? και χθες τα ιδια.

Και ξερετε την αλλαγη ωρας πολυ λίγα χρόνια εφάρμόζεται. Μάλλον για να παιδευονται η μαμάδες! χαχαχα! ΚΑνένας μισογυνης θα το εφαρμοσε! χαχαχα!

Διαβαστε και αυτο πολυ ενδιαφέρον. Οτι και καλα η αλλαγη ωρας τελικα βλαπτει!http://news.pathfinder.gr/health/664707.html

Αααα ορίστε βρήκα πότε εφάρμόστηκε!

Η αλλαγή από θερινή ώρα σε χειμερινή ώρα εφαρμόστηκε πρώτη φορά κατά τον πρώτο παγκόσμιο πόλεμο για να εξοικονομηθουν πόροι από τα εμπόλεμα κράτη. Εφαρμόστηκε ξανά στον δεύτερο παγκόσμιο και καθιερώθηκε μετά την ενεργειακή κρίση του 1973.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα ναι και γω σου ευχηθηκα χθες σουζαν! Οχι για να μη λες! χαχαχαχαχα! Και σημερα! ματς μουτς!

Μας εχεις ομως ξεχασει λιγο! Μπιζνες Γουμαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω με ολη μου την καρδια...δεν εχω προλαβει να διαβασω σχεδον τιποτα...απο οσο καλαταβα Μαρακι μου εχεις γενεθλια...χρονια πολλα και ευτυχιμενα με τους αντρες σου...να εισαι παντα καλα...

κοριτσια μου θα παω για διπλωμα αυτοκινητου και την πεμπτη παιρνω αμαξι ειμαι τοοοοοοοοοοοοοοσο χαρουμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μένα!

Σουζάν να χαίρεσαι το αγοράκι σου!

να τα εκατοστήσει το μαναράκι σου!

Χρόνια Πολλά και σε σένα Μαράκι μου!!!

οτι ποθείς!

πολύ ωραίες οι φωτό απο τα γενέθλια της Μαρθούλας!

όλα τα νινάκια τέλεια!!!

Αλέκα όλο ξεχνάω να σχολιάσω τον κούκλο το γιο σου!!!

τα κοριτσάκια εντάξει είναι ομορφα με τα κοτσιδάκια τους, με τα ωραία τα φορεματάκια, τις τσαχπινιές τους, αλλά και τα αγοράκια ομως έχουν άλλη χάρη..

Φρόσω μου πραγματικά στενοχωρήθηκα τωρα, ελπίζω να μη με παρεξήγησες..

τι αγροίκοι βρε Φροσάκι..

καμία σχέση..

μη χαλάμε τις καρδιές μας χωρίς λόγο..

σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια... με νύχια και με δόντια κατάφερα να τον κρατήσω ξύπνιο ως αυτήν την ώρα...

Σόφη μη διαβάζεις εσύ...

κλείνανε τα ματάκια του, τρυβότανε πάνω μου... τον λυπήθηκα να τον κρατήσω περισσότερη ώρα...

σε λίγο θα του φτιάξω γαλατάκι και θα πάω να του το δώσω...

Βλέπω μάστερ σεφ.

Στην Κύπρο το δείχνει στις 6 το απόγευμα...

Ο σεφ με τα μούσια έφτιαξε μία πολύ σάλτσα για μακαρόνια αλλά δεν είδα το τελείωμα... αν το δει κάποια από εσάς, ας μου το πει...

Πω πω... πείνασα με αυτά που βλέπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε βρήκα κάτι που να μου αρέσει στο ίντερνετ...

ρε κορίτσια... εγώ λατρεύω το χειμώνα!!!

μ' αρέσει πολύ το χουχούλιασμα στο σπίτι...

υπάρχει περισσότερη ζεστασιά...

στείτε μου λίγο χειμώνα παρακαλώ!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι και γωωωωω!

Περιμενω τον ανδρεα να φερει σουβλακια πιτες κλπ! Χαμος! χαχαχαχχαχαχαχαχαχαα!

Ο μικρος σερνοτανε απο τις 7:30....

Δωρο δεν εχω δει ακομη! Λετε να ειναι τα σουβλακια το δωρο μου? χαχαχαχχαα!

Νανουκα με πτι μπερ σου κανει?

Μαρκατ ευχαριστω για τις ευχες σου! Και συ να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

Εγω δεν εχω δει φωτο.... ουτε τον δημητρακη ουτε τα γενεθλια! Ουααααααααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας μαρακι χρονια πολλα να σε χαιρονται τα αγορια σου και εμεις εδω μεσα.

δεν μπορει να μην το πηρες το μαιλ σε ολες το στειλα και αυτο της παρελασης και αυτο των γενεθλιων της μαρθας.

αν δεν εστειλα σε καποια απο τις πιο καινουργιες να μου στειλει το μαιλ της σε μηνυμα.

μαρκατ μου thanks πολυ για το αγορακι μου. καλος ειναι και αν ακουγε και λιγο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και Τελικα η Κυριακη ποια ειναι ? :mrgreen:

(με την μαρκερ συνγεννουσαμε την ξερω ουτως η αλλως)

Ωραιες φωτο αν κ δεν εισασταν πολυ συγκεντρωμενες στο Εργο ! Μονο το μαρακι εδωσε ποζα καλη!

Εκανε 30 ωρα να κοιμη8ει το νουμερακι μου , εκανε ''πριτσι'' κ τον επιανε νευρικο γελιο κ με κοιταζε και κα κα κα τα γελια κ εγω

κ μετα σφιγκοτανε κ όλο γελια ειχαμε βραδιατικα... :lol::lol::lol:

8ελω να κανω ντους και σερνομαιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν βλεπω κ πολυ μπλα μπλα σημερα!

να ρωτησω κατι...η Αγγελικη μου δεν πινει νερο.μα σαν την κοτα 2γουλιες ολοι μερα :shock: .ποτε δεν επινε,αλλα τωρα στεναχωριεμαι......μην παθει τιποτα,εσας πινουνε πολυ :?:

alexandrapapadaki@hotmail.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΡΑΚΙ!ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΜΗΝΥΜΑ, ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ :?

Ειδα το ποστ σου το Σαββατο που ελεγες Δευτερα εχεις γενεθλια!Βλεπεις δε μπηκα χτες προχτες...

ΣΟΥΖΑΝΙΤΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΚΟ ΣΟΥ!ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙ!

Ειπαμε ρε παιδι πολλή μπιζνα, αλλα οχι κι ετσι!

ΣΩΣΩ ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!Καλά εμεις τα ειπαμε...

Αλέκα ωραίες οι φωτο απο το πάρτυ Μαρθας!Λες δε μπορουσες ολα στον καναπέ...εμ δεν ειχε αλλο χωρο κι αυτος ο καναπές!

Τζούλια μας την έχουν πέσει οι Σαλονικιές εδώ, δεν το είχες πάρει πρέφα;

Αν και ποιός μιλάει;Εγώ που άργησα να καταλαβω οτι η Κύπρια δεν ηταν Κύπρια!Σαλονικιά κι αυτή!

Ισμηνη πολύ στεναχωρεθηκα με τα λεφτα!Μαρακι και με τη δικη σου ιστορια!

Μου θυμησες κάτι αντιστροφως αναλογο που μου ειχε συμβει.Πριν κάποια χρόνια ήμουν συμβασιουχος σε υπουργειο, και όπως ειχα πάει τουαλέτα, βλέπω στον νιπτηρα ενα δαχτυλιδι με μια κοτρωνα να!Το παίρνω γιατι δεν ειχα εμπιστοσυνη να το αφησω εκει στον επομενο που θα εμπαινε, πάω στη γραμματεα του υπουργου, της λέω οτι βρήκα ενα δαχτυλιδι στο μπανιο, αν το αναζητησει κανεις να ερθει στο γραφειο μου.Και ηρθε μια κυρια μετα απο κανα μισαωρο και την εβαλα πριν το δωσω να μου το περιγραψει! :lol: μην τυχον και ειναι καμια απατεωνισσα που εμαθε οτι χαθηκε δαχτυλιδι.Ενταξει αυτη ηταν τελικα η ιδιοκτιτρια.

Βρε Νανουκα μήπως ειναι απο το κοψιμο του θηλασμου αυτα τα συμπτωματα;πήγαινε πάντως σε ενα γιατρο ή εστω παρε τηλ. τον γυναικολογο σου.

ΤΖΟΥΛΙΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΑΝ ΡΩΤΑΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΥΡΙΑΚΗ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα πολυ πολυ λιγο πινει η μικρη και ο γιατρος ειπε οτι παιρνει υγρα απο τα φαγητα, τα φρουτα και το γαλα. με τις ζεστες ομως επινε πολυ, τωρα που χειμωνιασε το κοψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ντομ...πως τα πας :?: ευχομαι ολα καλα ...με το μυκοπλασμα κ τα λοιπα...γλυτοσες την αντιβιωση :?:

αντε κ με ενα κοριτσακι τωρα ;)

μαλλον αυτο θα ειναι...παντος ουτε με καυσονα δεν επινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδα φοτο....να σας ζησουνε οι αγαπουλες σας :D

θα ειχε πολυ γελιο ολα μαζι...μπραβο!!!!

πολυ ομορφη η παρεα σας κοριτσια ,δεν περιμενα οτι μεσα απο ενα φορουμ ,θα δω τετοια σχεση ,μπραβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!!!

ΞΗΜΕΡΩΣΕ!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

εχει μια ομιχλη!!! χαλια! αχ... που ειναι οι καλοκαιρινες λιακαδες!!! στειλε λιγο ηλιο Νανα!!!

σημερα ξυπνησαν λιιιγο αργοτερα. 7:15 ο Σπυρος, αφου τον ξαναξαπλωσα 2 φορες και τον ξαναπηρε λιγο, και η Μαριαννα 7:30. αντε να συνηθιζουμε!!!

Η Σωσω ειναι ακομη Καβαλα. με πηρε πρωι πρωι. δε μπορει να μπει. κανει ψωνια.

φαγητο εχω απο χθες... τι καλα!

αντε σηκωθειτε τεμπελιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..διδυμομαννουλα ;)

καλημερα σε ολες :)

σημερα εχω εξωτερικες δουλιες για εναν οικογενιακο μας φιλο απο την αγγλια δλδ αστυνομια κ λιμεναρχειο εαν βρω κανεναν εκει....εκανε αγορα σκαφους κ η γραφιοκρατια με τρελενει :x αυτος δεν ειναι αλλα κ να ηταν παλι εγψω θα τον βοηθουσα!

ΒΑΓκ αστυνομικος δεν εισαι :?: ελα εδω να αναλαβεις γιατι οποτε παω ειναι κλειστα :shock:

ετοιμαζω την μικρη...εχει ηλιο κ ειναι ωραια :D

θα κανω κ φασολακια απο τον κηπο του παππου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...