Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

suzanita ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ

φωτος θα στειλω το μεσημερι στα μαιλ σας.περασαμε οντως πολυ ομορφα. ειχαν πολυ πλακα τα ζουζουνια.

μαρκατ η μπαλαρινουλα τι λεει? της αρεσε? δεν θυμαμαι αν διαβασα κατι.η ηλικια βλεπεις.

μαρακι για τις μποτες δες και στο site τους γιατι εβλεπα με μια φιλη πριν λιγο καιρο οτι εχουν αλλες τιμες εκει.

φιλακια πολλα και φυσικα.....

post-2060-13873935369136_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Souzanitaaaaaaaaaaa!!!!!Χρόνια Πολλά τρελό κορίτσι! Να χαίρεσε το αντρακι σου! να ειστε παντα καλα! Που εχεις χαθει? Μπες για ενα γεια!

Φροσω πλακα εκανα στη τζουλια. Δεν ειπα κατι για σενα. Οκ. Μην τα παιρνεις προσωπικά όλα. Και φυσικά το δουλαρα το ειπα για πλακα για μενα ομως. Φυσικα και δε νιωθω δουλα. Εχω εναν αντρα που μου συμπαραστεκεται, οποτε θελω μπορω να εχω γυναικα να με βοηθαει και ενα παιδακι πολυ ησυχο. Δε νιωθω καθολου δουλα και οι δουλειες του σπιτιου δρουν αγχολυτικα για μενα. Αλλα δε θέλω να νομίζουν οι υπόλοιποι στο σπίτι οτι η μαμα μωρε τα κάνει όλα.Η μαμα θα συμμαζέψει εμεις ας τα κανουμε ολα μπ..λο. Ένα παιδάκι θα κάνουμε? δέκα? Θα σέβονται τον κόπο μου. Έτσι θα έχουμε χρόνο για παιχνίδι για βόλτες κλπ. Αλλιώς θα κάθομαι να συμμαζεύω τα ασυμμάζευτα.

Επίσης πήρα ερέθισμα απο αυτα που μας έλεγες και περιέγραψα τη δική μας καθημερινότητα στο φαγητο. Κουβέντα να γίνεται δηλαδή.Έχουμε και μεις φωτο που ειναι μεσα στα φαγητα και στα γιούρτια. Μέχρι να μαθει να φαει ήτανε μέσα στα φαγιά.

Τεσπα.....

Μην αρπάζεσαι. Πείραζα την Τζούλια επειδή κάνει κυρήγματα συνέχεια και την παρεξηγούν.

υγ. Όπως θα έχεις δει εχω κόψει τις διαιτολογικές συμβουλές και σε μικρούς και σε μεγάλους. Για καλό το έκανα και όχι για να αποδείξω κάτι. Εχω αποδείξει εκεί που πρέπει τι είμαι και δεν περιμένω να το κάνω σε ένα φόρουμ με άγνωστα πρόσωπα. Δεν θέλω να επιδεικνύω τις γνώσεις μου άνευ λόγου και αιτίας.Τέλος μάλλον εγώ θα έπρεπε να παρηξηγηθώ γιατι έχω "κατηγορηθεί" και ευθέως και πλαγίως οτι πηγαίνω πολύ by the book αλλά δεν τρέχει τίποτα γιατί δεν σας ξέρω προσωπικά και είναι εντελώς ανόητο να κάθομαι να στεναχωριέμαι και να σκέφτομαι απαντήσεις. Μεγάλο το υστερόγραφο το ξέρω αλλά είναι και το τελευταίο. Ολα είναι οκ.

Αλέκα βρηκα στο ρικάρντο που ειναι σαν το e-bay. Μάλλον θα τις τσιμπήσω απο κει!

Η αλλαγή ώρας μας γ...σε. Δεν εχει κοιμηθει ακόμη για μεσημέρι. Κουλουβάχατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Χρονια πολλά στη Μαρθούλα!!!!

Χρόνια πολλά και στο γιοκα σου σουζανίτα..κι εγω δεν θυμάμαι όνομα...σορυ..

Κορίτσια παω να σκάσω..

Ο άντρας μου έχασε 1000 ευρω από το πορτοφολι του..του πέσανε σήμερα :(:(:(:(:(:(:(

Τωρα μη ρωτατε γιατι ειχε τόσα λεφτα στο πορτοφόλι...από αμελεια..δεν πήγε τραπεζα και του το ειχα πει..τα εχασε στο μνημοσυνο της θειας του..

Αχ θα σκασω σας λεω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ρε βρε Ισμήνη..........

ΚΑι κανένα γαιδούρι δεν ανακοίνωσε οτι βρέθηκαν χρηματα.... Θα μου πεις που ζεις βρεεεε! Αχ τι να πω.... φανταζομαι στεναχωρια. Την υγεια σας να εχετε βρε κοριτσι μου.Το ξερω τα χρηματα ειναι χρήματα και εχετε εχετε τοσα εξοδα αλλα πειτε οτι δεν τα ειχατε ποτε.

Θυμηθηκα τωρα.... Ειχα παει 5 μηνων εγκυος σε μια βαπτιση σε κουμπαρους μας στην αθηνα. Κανανε σε σχτικα κλειστο κυκλο το παρτυ και μαλιστα σπιτι τους. Πηγαινα τουαλετα συνεχεια λογω συχνοουριας και επλενα τα χερια μου μετα. Φοραγα το δαχτυλιδι απο το σετ του γαμου. Μονο αυτο εκανε 3000. Το ξεχασα στη τουαλετα. Φευγοντας στο αυτοκινητο το θυμαμαι. Ημασταν στην εθνικη. Πηραμε τηλ. Παει το δαχτυλιδι..... εκανε φτερα. Κανένας κερατας δεν ειπε αα το βρηκα εγω.. Ηταν συναισθηματικης αξιας.. :cry: Το ανακοινωσαν τα παιδια αλλα ματαια. Απο την στεναχωρια μου αρχισα να ποναω χαμηλα. Φτανοντας πατρα κανουμε σταση και ποναγα πολυ ειχα και πετρωματα. Παμε σε εναν γιατρο φιλο του δικου μου γιατρου. Μου λεει ταχυκαρδια ο μικρος απο το αγχος σου και συσπασεις. Λεω να γαμηθει και το δαχτυλιδι και ολα. Μεχρι να παμε σπιτι μας ειχα συνελθει. Ευτυχως που δεν γκρινιαζε ο αντρας μου. Τα κλασικα ξερετε. ... Το μυαλο σου, που πηγες και το εχασες και κλπ. Ημουνα εγκυος και δε μιλαγε! χαχαχαχα! Φοβοτανε.

Θελω να πω.... υγεια πανω απ'ολα. Παντως καταλαβαινω.... Τα χρηματα ειναι χρηματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω Μαράκι αυτό κι αν είναι γαιδουριά!!

Τα χρήματα δεν μπορεις να ξερεις πόυ ανήκουν..αλλά το δαχτυλίδι ρε γαμωτο??

Ντροπή της όποια το πήρε...

Τελος πάντων..υγεία όπως λες κι εσυ..

Σημερα καναμε καποιον πολύ χαρούμενο..ελπίζω να τα είχε περισσοτερο αναγκη από εμας.. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα ξεχασα να πω οτι στεναχωρεθηκαν πολυ τα παιδια. Απαρηγορητοι.... γιατι ητανε ολοι εκει συγγενεις και φιλοι. Εκτος απο το κετερινγκ. Ολοι πολυ κοντινοι και λίγοι σχετικά. Χασανε πασα ιδεα...

Την αλλαγη της ωρας πως την πηρανε τα μωρα σας?

Εμενα ξυπνησε 7. του δινω γαλα και δεν ξανακοιμοτανε... Μα γιατι? χαχαχα! Μου λεει ο ανδρεας μα ειναι 8 για το παιδι.. χαχαχα!

Τελικά αρχισε να νυσταζει στη 1 αντι για 2 που ητανε κανονικα. Ελα ομως που επρεπε να παμε σε τραπεζι! Παμε και κοιμηθηκε 5 λεπτα στη διαδρομη. Ε πηρε ενεργεια απο αυτο το 5 λεπτακι και ειχαμε "μαχη " μεχρι να κοιμηθει. Τελικά κοιμηθηκε γιατι νυσταζε ητανε κομματια και νομιζω οτι θα ρθουμε στα ισα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μας!

Τι κανετε κορες?Εμεις καλα η Λυδια κοιμαται και μπηκα να σας διαβασω.

Απο το πρωι και τι δεν εχω κανει σημερα!Κυριακη σου λεει μετα!

Λοιπον ξυπνησα 8,εκανα μπανιο,ισιωσα μαλλι ,ντυθηκα ξυπνησα την Λυδια την ετοιμασα και ηρθε η νονα μας και πηγαμε εκκλησια για την τελευταια κοινωνια επιτελους.

Γυρναμε σπιτι αλλαζουμε ,φτιαχνω μπιφτεκια με πατατες στο φουρνο,κουλουρακια για την Λυδια,ετοιμαζω και το φαγητο της,απλωσα 2 πλυντηρια,μαζεψα αλλα 2 ,φαγαμε ,ταισα,ξεχεσα,μαζεψα,την εβγαλα βολτουλα με το ποδηλατακι...δεν θυμαμαι αλλα....τωρα εφτιαξα ενα καφε και εκατσα.

Το καλο ειναι οτι απο αυριο ο αντρας μου εχει αδειουλα!!!Επιτελους να ξεκουραστω λιγακι!

Σουζανιτα να χαιρεσαι τον Κωσταντινο σου!!!Χρονια πολλα ,καλα και ευτυχισμενα για το παλικαρακι σου!!!

Επανερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τι μποτες θελεις να παρεις?

Αχ αφηστε...εγω θελω να παρω μποτες,γοβες.μπουφαν μαυρο και μπλουζες..αυτα μου λειπουν για την ωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Suz ?????????? ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ , ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Κ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΜΕΝΟ ΔΡΟΜΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ! ;)

Μαρακι78 τι εγω το χω δηλωσει οτι ειμαι λιγο χυμα :mrgreen: αλλα κ εγω δεν κανω κατι για επιδειξη...

Σωσω στην Καβαλα δεν εχουν ιντερνετ γμτο???????

Σοφι σιγουρα δεν 8ες μονο αυτα , λιγο να σε αφησουμε την γεμισες τη σελιδα :lol:

Καλα κ εμεις πουρνο πουρνο με την καινουρια ωρα αλλα ξανακοιμη8ηκε μετα κανα 2 ωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσούπρες!!!

Τι κάνετε;

Εμείς γυρίσαμε από Λεμεσό.

Περάσαμε πολύ όμορφα!

Ο μικρούλης μας ήταν τέλειος!!!

Ρε κορίτσια... γιατί μου τη λέτε έτσι;

Άνθρωπος είμαι κι εγώ... ξεχνάω καμιά φορά...

Μπορεί να είμαι τόσο μεγάλη όσο εσείς... αλλά ξεχνάω πού και πού...

χαχαχα!!!

Αλέκα μου, συνεχίζω να είμαι χάλια!!!

Έχω τρομερούς πονοκεφάλους και ταχυκαρδίες...

Αύριο θα πάρω τα αποτελέσματα από τον θυροειδή...

Αλέκα, αν έστειλες φωτό το μεσημέρι... εγώ δεν πήρα καμία.

Τζούλια, νομίζω οτι η Σωσώ θα σου την έλεγε για τα πισία...

Καλέ... τα πιροσκί είναι... εσείς πώς τα λέτε στην Αθήνα;

Ρε Ισμήνη, μήπως τα πήρε κανένα χεράκι και δεν τα έχασε;

Πώς γίνεται να πέσανε μόνο τα λεφτά και όχι το πορτοφόλι;

Μακάρι να σας έρθουν διπλά... με κάποιον τρόπο...

Μαράκι μου, στενοχωρήθηκα πολύ για το δαχτυλίδι!!!

Μα καλά βρε παιδί μου... κι εσύ δεν μπορούσες να πλένεις τα χέρια σου φορώντας το;

Το Σκ δεν έφαγε καθόλου καλά ο μικρούλης μου...

λέτε να είναι δόντια;

χαχαχα!!!

Ααα!!!

Σήμερα το απόγευμα έκανε 5 βηματάκια!!

Ελπίζω να συνεχίσει έτσι!!!

Σωσώ θα σου βάλω τη δική μου τούρτα που κι εγώ είχα το μωβ...

&όχι το πεθαμενατζίδικο ρε σε Τζούλια...

Σούζαν χρόνια σας πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μόνη μακακία που είχε γίνει ήταν οτι την είχα παραγγείλει 4οροφη και μου τη φτιάξανε 2οροφη γιατί δεν είχαν συνενοηθεί σωστά μεταξύ τους...

κόστιζε 180 ευρώ και δεν μου τη χρεώσανε λόγω του λάθους...

post-6565-13873935369646_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Ανθιμούλης κοιμάται από τις 6:30 (νέα ώρα)!!!

Ελπίζω να μη μας ταράξει τη νύχτα...

Αλλά και να ξυπνήσει θα τον αναλάβει ο μπαμπάς του...

Ο πονοκέφαλος μου δεν περνάει με τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιροσκι τα λεμε ρε Νανουκα κ μονη σου το ειπες ///

ασε πριν παλι Ρικ εβλεπα κ εσενα σκεφτομουνα (πλακα εχει το'' εσυ κ εγω'')

παρε κανα depon μασωμενο καλο μουυυ :roll:

Δεν φαινεται καλα , αλλα οσο βλεπω μου αρεσει , ρε παιδια το απλο πραμα ειναι η μεγαλη χλιδα ... α εσυ εκανες κ ντεκορ σε αυτο το χρωμα ...

Αγχω8ηκα τωρα , πρεπει να δωσω 1.000Ε να παρω τα δειγματα των φωτο του γαμου μου ...

εμενα η 3 οροφη 130 ε περιπου ειχε ...

ρε χτες ανεβασανε ενα σαιτ στο φορουμ με τιτλο ''ιντερνετ'' κ εχει παιχνιδια κλπ κλπ απο γερμανια κ εχει πολλες εταιριες κ βρηκα ενα αλογακι που του χα παρει απο 130Ε το ειχε ..55ε :shock::shock:

Τελειο ?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ήταν το χρώμα μου...

Το λουλούδι μου ήταν το άλιουμ με τριαντάφυλλο.

Πήρα παναντόλ αλλά δεν έχει κάνει τίποτα... μπορώ να πω τοι χειροτερεύει ο πόνος...

Μου 'ρχεται να βάλω τα κλάματα από τον πόνο...

Όταν βλέπεις τα κυπριακά, τα καταλαβαίνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ νανουκα πανε να σε δει γιατρος. τοσες μερες παει.

δεν εστειλα ακομα φωτος, σε λιγακι

μαρκατ τωρα ειδα που ειχες γραψε οτι τρελαθηκε η μικρη με το μπαλετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαινω ρε ... κατι λιγα δεν...

1. 8ελω με μνμ τα μεηλ σας

2. ειναι καποιες απο δω στο ''ελληνιδες μαμαδες'' του face?

3. Με τι κα8αριζεται ευκολα το τζαμι του φουρνου μου ?

(μην πειτε με κα8αρηστρια , το ηξερα κ γω :lol: )

Τα υπολοιπα μετα ... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα !!!

Χρονια Πολλα ΜΑΡΘΑ :D:D Σωσω να σου ζησει το κοριτσι σου,παντα χαρες :lol:

Χρονια Πολλα στο αντρακι σου Ζουζανιτα :D

λογο τεχνικων προβληματων σας εχασα,αλλα τωρα οκ.

εμεις ολα καλα!!!!

λιγο η ρουτινα του χειμωναμε επιασε...αλλα θα το παλεψω,ακομαχουμε πολυ δρομο....κατι σαν καταθληψη :|

τωρα εχουμε κ εκλογες...εχει λιγο θεμα!εδω στο νησι...

θα αρχισω αερομπικ για χορο κ εκτονοση,την Μαρια την πηγα γυμναστιριο ,εχει πλακα ολο παιχνιδια ...η ωρα του παιδιου!!!!! ειμαι υπερ της γυμναστικης καθος κ ολα μου τα χρονια κανω κ εκανα κωπηλασια σε ολα μου τα εφηβικα μου χρονια ,πρωταθλητισμο!!!!ωραια χρονια ....

ωρα για βολτα κ ψωνια...τι να φαμε παλι :roll:

καλη σας μερα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=love1.gif] [smilie=occasion14.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif]

ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΜΑΡΑΚΙ78 Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΛΕΦΤΑ ΠΟΛΛΑ ,

ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Η ΦΑΜΙΛΙΑ

ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ Κ ΕΜΕΙΣ Κ ΟΤΙ ΠΟ8ΗΣΕΙΣ

ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ !!! :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε! Καλημεραααα! Ευχαριστω Τζουλια μου! Και συ να χαιρεσαι τους αντρες σου! Παντα ευτυχισμένοι να ειστε!

Εγω εδω μαγειρευω αγγιναρες αλα πολιτα μπαρμπα σταθη. Θα τις αυγοκοψω στο τελος. Εφτιαξα και μια πιτουλα με κολοκυθι που ειχα τριψει απο το καλοκαιρι και το ειχα καταψυξη. Αυτα εχει το μενου. Ο μικρος χυλοπίτες με τυράκι. Το απόγευμα θα πάω για κρέατα. Ο πεθερός δεν έσφαξε κοτόπουλα οπότε δεν έχουμε ο χασαπης που πάμε δεν ειχε μοσχάρι ποντίκι τρυφερό θα εχει το απογευμα.... Εχω ψαρι μεσα το ψαρεψε ο κουνιαδος την Τεταρτη ροφο αλλα δεν θελω 2 φορες /εβδομαδα ψάρι. Θα του το κανω τεταρτη.

Εμεις ησυχα πολύ. Μονο ξυπναει πολυ πρωι λογω της αλλαγης της ωρας. Παρολο που κοιμηθηκε στις 10 σχεδον επιτηδες για να ρυθμιστει αλλα μπαααααα. Το εγερτηριο εγερτηριο. Αλλα οκ εκανα τις δουλιτσες με τον διονυσακη και τωρα παιζουμε. Με ακολουθει παντου περπατοντας πολυ γελιο! Οταν κουραζεται πιανεται απο την φορμα μου και ειναι σαν την ουρα μου.

Το πρωι με φωναζε μαμαααααα μαμαααααααααααα απο την κουνια! Το ωραιοτερο δωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα Μαρακι78!!!!!!!!!!!!!

χαρουμενα γεννεθλια να εχεις :D:D

0-5φτε25α 0ε -ατατες στ6 φ6υρν6 γιατι γραφω ετσι......στις γλωσσες το αλλαζω,,,,τωρα παταω κατι αλλο για να γραφω ...τι κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπιφτεκια με πατατες στο φουρνο αλεκα ε ? πωωωω τελειο !!!!!!!!

Σκατα , φακες ψιλες 3Α τις εβραζα 1 ωρα , προσ8εσα 4 φορες βραστο νερο ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΙΑΣΑΝΕ !!!

κ οχι μονο αυτο μετα απο 1 ωρα βρασμου ΠΑΛΙ ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΝΑΙ !!! [smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=sad2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χυτρα τζουλια χυτρα! Σε 15 ' εχεις και γαμω τις φακες! Τις αφηνεις μετα κανα 10λεπτο να χυλωσουνε και καλη ορεξη! Τι παιδευεσαι?εεεεεεεεεεεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι και καλο μηνα!

Χρονια πολλα Μαρακι με υγεια! και μονο χαμογελα!!!

σας εχω πει οτι μου τη σπαει ο χειμωνας; μου τη σπαει και η χειμερινη ωρα. απο τις 5:30 σκοτινιασε. ασε που τα μωρα 7 η ωρα στο ποδι! ενω εκανα ολα τα γευματα κλπ στη νεα ωρα μπας και ρυθμιστουν. μπα.... λετε σε καμια βδομαδα να ρυθμιστουν ή θα θελουν σεταρισμα!!! :lol: ε, δεν ειναι και τζετ λαγκ!

εγω μουσακα σημερα. στο τσακα τσακα και ελαφρυ. απο το καλοκαιρι εψηνα ροδελες μελιτζανες στο γκριλ, απο αυτες που μας εφερναν οι συναδελφοι και γειτονες απο τους κηπους τους. τα εχω στην καταψηξη. στο γκριλ για λιγο ροδελες πατατας, απο πανω ο κιμας εμπλουτισμενος με καριτο και πιπερια αλεσμενα, οι ετοιμες μελιτζανες απο πανω, μπεσαμελ με γαλα και κορν φλαουερ και ετοιμο!

καλα που το εκανα πρωι πρωι, γιατι μετα η μικρη με ζαλισε στη γκρινια! πονοκεφαλος μ'επιασε! μονο αγκαλια και ορθια παρακαλω ηρεμουσε, ή αν βρισκαμε διαφημησεις στην τβ! το οτι θα ψαχνω διαφημησεις.... δεν το περιμενα... ευτυχως ο Σπυρος κυριος! αλλα μετα απο καμια ωρα τα πηρε κρανιο και γκρινιαζε και αυτος. εμ, ολο αγκαλια την αλλη εβλεπε και αυτον οσο μπορουσα τον χάιδευα.

το απογευμα θα παμε lidl & aldi. να παρουμε γαριδουλες και χταποδι που εχουν προσφορα για να εχουμε για τη νηστεια. λεμε να μη φαμε κρεας ως τα Χριστουγεννα και γαλακτοκομικα προς το τελος. το καναμε πριν τα μωρα καθε χρονο.

ο Γαλαξιας, σουπερ μαρκετ εχει προσφορα στα παμπερσ. δεν ξερω αν εχει σε ολη την Ελλαδα...

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...