Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

το συνταγες απο σπιτι ειναι απλα ..τελειο!!!!εχει πολυ σουπερ πραγματα..μπειτε και θα με θυμηθειτε..αλλα τα ραφαελο φιλεναδα...ακυρα..βγηκαν πολυ νερουλα..εβαλα αλευει για να τα πλασω και δε σφιγγαν με τιποτα...ενημερωνω το κοσμο που θελει να τα κανει...ντοντ...

και τελια εβαλα λιγο φαρινα και το εκανα κεικ..και εβαλα και φουντουκια..αντε να δουμε..

αλλιως πεταμα..δε πειραζει..

γεια σου μαρκατ..

ολα τα λεφτα εισαι...

και μενα ξεκινησε να σκαρφαλωνει..

ρεβυθι δε πολυ εφαγε...δε πειραζει..πρωτη φορα..

καμια κρεμα το απογ..

και ρυζογαλο ειναι καλη ιδεα για απογευματινο..

κατι ηθελα να σας ρωτησω αλλα το ξεχασα...

ααααααα...πλυντηριο βαζετε ακομα χωρια απο τα παιδια σας;;η ολα μαζι;;και ακομα λενεται με προδερμ;;

δεν ηταν αυτο που θελω να σας ρωτησω αλλα θα μου ρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χωρια τα πλενω του μωρου , με κανονικο απορρυπαντικο πλεον...

Ελα ρε μλκια γινανε ??? Εμ σου πα παρε τα ετοιμα ΜΠΑΡΜΠΑΡΙΓΟΥ εσυ ! ( 8ελει να εχει αποψη κ την επιβαλλει κιολας ! αλλα να δουμε πως 8α την δικαιολογησουν τα μμε)

Αυτο παλι που η φροσω μενει χαιδαρι , το χα ξεχασει... το ομολογω ... καιω λαδια μη σου πω (το πετρελαιο ακριβυνε)

Σκεφτομαι ποτε 8α ξεκινησω παλι με την κολλητη τα απιστευτα μελομακαρονα της Βεφας . Με επιασε παλι...

Πηρα κρεμα γιωτης βανιλια (το φακελακι , στιγμης) κ μου το φτυσε στη μουρη ο σκατουλης ! :mrgreen:

Σοφι ελααα μπραβο ρε !!! εισαι με το μεμε στο χερι ακομα ευγε ! Ειδες ο υπομονετικος αν8ρωπος ...

Αχ αυριο μου στειλανε για ενα μπαζααρ με επωνυμα μεχρι 90% 8α παω να δω τι μλκια ειναι...(κανε 8εε μου να μην βρω τπτ :mrgreen: )

Τωρα που ''εφυγε '' η γιαγιουλα η μανα μου μου παραχωρει να νοικιασω το σπιτι , 8α αγιασει αυτη καμια ωρα της το χω πει ... κ η άλλη εχει τα οικοπεδα γιατι φοβαται μη δεν την κοιταξουμε λεει... Αβυσσος η ψυχη του αν8ρωπου...

Πηγα το μωρο στην μανα , να ξεχαστει (ειναι λεει φαρμακο το μωρο) κ 8α παω για ποτο με την κομπαρα... τα λεμε αργα... πω πωωω πολ΄λα ειπα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε πάλι... την κληρονόμισες τη γιαγιάκα σου!

γι' αυτό είπα οτι θα προτιμήσω τα έτοιμα σοκολατάκια... χαχαχα!!!

το κεκάκι, πάντως, θα το τιμήσω!!!

πολύ χορευταράς μου έχει βγει ο γιος μου!!!

μην ακούσει μουσική... έχει πολύ γέλιο!!!

Συνεχίζω να τα πλενω ξεχωριστά και με παιδικό...

Μπράβο στο Λυδιάκι που θηλάζει ακόμη!!!

Ο δικός μου, ούτε να το φτύσει πια... χαχαχα!!!

έχει πολύ γέλιο όταν περπατάει!!!

Κορδώνεται και πάει... χαχαχα!!!

Χέρια ψηλά και τρέχει!!!

Ντομ, της Αλέκας234 η μικρή λέγεται Αγγελικούλα.

Η Χριστίνα είναι της Αλέκας σκέτο...

Ντομ και Μαράκι!!!

Καλά που δεν πλακώσατε τις πεθερές!!!

χαχαχα!!!

φρόσω, το ταξί εσείς το πληρώσατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελος και σημερα...Κοιμηθηκε το μωρακι μου.

Ετοιμαζει ο Δημητρης κατι να τσιμπησουμε και να χαλαρωσουμε.

Νανουκα μπραβο!!Περπατησε και ο Ανθιμουλης μας!Ποιος τον πιανει τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειχαμε τηλ και ιντερνετ απο τις 12:30 !!!! @#$% τη φορθνετ μου @#$%!

κοπηκε λεει μια οπτικη ινα στο Καλοχωρι... πιασ'τ'αυγο και κουρευτο!!!

εχει ΠΑΟΚ στον Αντ1... καλα χθες ο Αρης την ξεσκισε την Ατλετικο μεσα στη Μαδριτη!!!

τα κεκακια θα τα κανω και εγω. μετα τη νυστεια...

ινδοκαρυδο,δεν τρελαινομαι οποτε δε με νοιαζε για τα αλλα...

παω να δω ματσ αγγαλιτσα με τον αντρα...

καληνυχτα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιγα γράψατε.... Πως και ετσι? χαχχαχαα

Θα δοκιμασω και γω τα κεκακια. Αφου ολες θα τα κανετε! Εγω στην απ'εξω?

Γενικα δεν ειμαι του γλυκου ομως... Δωστε μου πιτες,σουβλακια,τζατζικια,πατάτες! Πανυγηρι!

Το Αλεκακι απο Σαλονικα χαθηκε... Ελπιζω να ξαναμπεις δυναμικα στο παρεακι ρε Αλεκακο! Μις γιου ε λοτ!

Περιμενω να αρχισει το μαστερ σεφ!

Χωρια πλενω ακομη Σωσω. Με προδερμ υγρο. Μ'αρεσει η μυρωδια βασικα πολυ. Αυτη η μωρουδιλα...... Ειναι εθιστικη. Εβαλα τωρα τελευταια απο το δικο μας μαλακτικο μυριζανε υπεροχα αλλα ψηφιζω δαγκωτο προδερμ!

Αχ το μωρο μου! Θα ειναι μεγαλος αντρας και η μανουλα θα του πλενει τα ρουχαλακια με προδερμ! Να μυριζει μωρουδιλα! χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχααχαχαχαχχαχααχααχα! Θα του καθαριζω και τα αυτακια! ΘΑ ειναι 1,90(κατα κει παμε....) και θα το νταντευω το μικρο μου!

Πλακα κανω....

Εμεις ειμαστε αντρες μη τα παρω! χαχαχχαχαχαχχα!

Παντως απο μαλακτικο στα δικα μας χρησιμοποιω το ελληνικα νησια. Σουπλιν ειναι? δε θυμαμαι. Απλα τελειο! Ολοι ρωτανε τον αντρα μου με τι του πλενω τα ρουχα! χαχαχχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα το κωλο πλυντηριο δεν παιρνει μαλακτικο..η μαλακια απορυππαντικο δε μυριζει..τζαμπα βαζω βγαζω ρουχα..αλλα το μονο που μπορω να κανω ειναι να μετακομισω..

ε δε το κανω..

η πιεση του νερου δε φτανει μεχρι πανει και ας εχει πιεστικο..

τελικα το εκανα κεικ..δε βγηκε πολυ καλο..αλλα το τσακισαμε..

ηρθε η ελενη σκ...τζουλια δε θελεις να δωσεις ρεβυθια και μελιτζανα αλλα κρεμα γιωτης στιγμης πηρες,ε;;;χαχαχαχα!!!! :lol::lol::lol: στειλε μου μην στο φεις..το πεθυμησα..

ψαχνουμε για θεσ νικη εισητηρια και ..ειναι φωτια οι τιμες..και ψαχνω για μετα τις γιορτες...τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aμεσως η φαρμακογλωσση να μου ΄΄την πει΄΄ ...πα πα πααα τσουχτρααα

στο νοσοκομειο εβλεπα τα κεσεδακια με τις κρεμες κ ειπα για αλλαγη να δωσω ...

αλλα ατυχησα...

μνμ 8ες ε > ? μαζεμενα 8α τα παρεις ... βαριεμαι που ζω , αλλα το σπιτι το μαζεψα κ 8ελω να ξερα8ω... ο αντρας βλεπει μεγκα (με εκνευριζει , αλλα εχει ωραιες ατακες) :roll:

τι πιπιλα φορατε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιλα κοψαμε απο 8 1/2 μηνων.

Μπου χου χου! Τζουλια σου την ειπε η Σωσω!

Απο φαγακια εγω δινω τα παντα πια. Απλα του κανω διαφορετικο. Απο καλοκαιρακι λεω να αρχισω να του δινω δικο μας. Δε με βιαζει κατι.Αλλωστε ενα μωρακι ειναι. Εννοω δεν εχω και αλλα παιδακια να μην εχω χρονο...

Μελιτζανα ειδικα του εβαζα πολυ το καλοκαιρι.

Και πιπεριες και οτι θες μπαινει μεσα. Και βγαινει και γαματο και τσακιζω και γω οτι μεινει. χαχαχαχαα!

Αυριο θα του κανω οσπρια. Φακες μαλλον. Με ρυζακι. Μπορει ομως να βαλω πατατα για να δεσει. Θα δω... Εξαρταται απο τα κεφια. Εχω και ψαρι αλλα βαριεμαι τη ψαριλα... Αλλη μερα.

Το Σαββατο θα σφαξει ο παππους μας κοτόπουλα! Θα εχουμε ανεφοδιασμο! Θα κανω και ενα αυγολεμονο!!!!!!!!!!!!! Μούρλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

γεια σου ρε Μαρακι με το 1,90 γιο!!! πες μου οτι οταν τον ταχταριζεις του λες: αχ, γιε μου ποια σκυλα θα σε παρει απο τη μανουλα... οπως ελεγε η ξαδερφη μου στον 1ο απο τους 3 γιους της, να πηδηχτω απο το παραθυρο, @#$% το οιδιποδειο μου!

στειλε κανενα κοτοπουλο και κατα δω...

Σωσω χαλια οι τιμες, ε;;; εμ, αφου με τα διοδια, Αθηνα-Θεσ/νικη συμφαιρει πια με αεροπλανο...

οσο για τα ρουχα...χωρια τα πλενω. καθε βδομαδα τιγκαρω ενα πλυντηριο παιδικα, μετα στεγνωτηριο και οκ. εμενα μ'αρεσει το παιδικο περσιλ. τωρα που θα τελειωσει το μαλακτικο το παιδικο, θα αρχισω το υποαλλεργικο το συμπικνωμενο που δε θυμαμαι πως το λενε... τετοιο παιρνουμε και για μας αλλα αλλες μυρωδιες... αααα! λενορ. μενει πολυ καιρο η μυρωδια στα ρουχα. απορρυπ. για μας χρησιμοποιω αριελ γιατι μας στελνεουν κουπονια. και λενορ μας στελνουν. και ατσε.

Σωσω τι πλυντηριο ειναι αυτο που δεν παιρνει μαλακτικο;;;; πρωτη φορα το ακουω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω μολις ειδα οτι μου εστειλε η ετζιαν νιουσλετερ και λεει πτησεις εσωτερικου απο Αθ. και Θεσ προς ολους τους προορισμους 49Ε για πτησεις απο 10-1-2011 ως Μαρτιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημερα και απο μας....το διαβσα βαγκ..αλλα ειναι απο αθηνα πηγαινε και ελα...

οποτε εμεις που θελουμε απευθειας...τον ηπιαμε..με το μπαρδον..ξερετε..

δε φταιει το κωλοπλυντηριο..η πιεση που δεν ερχεται πανω με αποτελ να μη παιρνει το μαλακτικο..θα πα στο νοσοκομ να δω 1 κοπελα γνωστη που γεννησε...

ευτηχως ειναι σοτ νοσοκομειο που δουλευω...εδω κοντα..

κατεβηκαν λεει οι χτυποι του μωρου πολυ και της το πηραν με καισαρικη...

τι να πω!!βαγκ ποτε πας 1 μερα δουλεια;;και γιατι 1 μερα;;;για ξανα πες..ξεχασα...παιδια εδω συνεχιζει το καλοκαιρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα σήμερα για δουλειά, είδα κι αποχώρισα :lol: .

Δεν έχουν λέει καθόλου κενά και δεν ξέρουν τί να με κάνουν.

Θα ξαναπάω τη Δευτέρα να δούμε.

Μάλλον για το γραφείο με κόβω κι εκεί όμως είναι φουλ.

Να πω την αλήθεια τη δουλειά μου τη λατρεύω και το σχολείο με γεμίζει απίστευτα σαν άνθρωπο και σαν ψυχή αλλά φέτος ένα γραφειάκι θα ήταν ότι πρέπει. Τρέλα στο σπίτι, τρέλα και στο σχολείο, πόσο να αντέξει κανείς [smilie=dontknow.gif] ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 xara μου ακουγεται φροσω..και στο γραφιο τι θα κανεις;;;

ωραριο;;και θα πηγαινεις καθε μερ;;ΚΑΝΟΝΙΚΑ απο δω και περα;;

και τα μωρα;;

εκανα ρυζογαλο για τη μικρη..να δω αν θα το φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω θα παω 1 μερα 15Δεκ για να παρω τις αδειες του 2010.

και εσυ Φροσω ξεκινας;;; στο γραφειο ομως θα εχεις κανονικο ωραριο ενω στο σχολειο θα πηγαινες για λιγες ωρες.

Τζουλια και εμεις απο τοτε που καναμε τη μεθοδο υπνου, πιπιλες μονο στο κρεβατι οταν πανε για υπνο. αφου εχουν τοσα παιχνιδια ν' ασχολιθουν. ο δικος σου τη θελει και οταν παιζει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι αμα παιζει , οταν Νυσταζει μονο !

ΑΛΛΑ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ !!! :mrgreen::lol::lol::lol:

ξΥΠΝαει 9 το πρωι νυσταζει κ κοιμαται 12.00-14.00 (αναλογα) τρωει 14.30 περιπου νυσταζει 16.00

ξυπναει 17.30 ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 20.30

ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ???

ΑΥΤΟΝ 8Α ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΚΟΠΕΛΕΣ Κ ΑΥΤΟΣ 8Α ΝΥΣΤΑΖΕΙ !!! :roll:

μπας του ειμαι βαρετη ??? :D:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλια ΘΕΑ!!!

δε νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που να σε θεωρει βαρετη....

θα εχει αυτος προβλημα...

και σιγα μη σε περιμενει να τον πεις να βγει με γκομενα... αχαχουχα!!!!

τα βρωμοσκυλα ξυπνησαν τη μικρη. την εχω αγκαλια... τον αλλο τον εβαλα πιπιλα και συνεχισε...

βρωμοσκυλα@#$%^%$#@#$%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα.

Το τί θα κάνω στο γραφείο άγνωστο μέχρι στιγμής.

Το ωράριο περίπου θα είναι το ίδιο από ότι ρώτησα.

Δηλ. 5 ώρες τη μέρα. Στο σχολείο θα είχα 4 αλλά με τα πήγαινε έλα αν ήταν πιο μακριά το ίδιο βγαίνει.

Το γραφείο είναι σχεδόν στη γειτονιά μου.

Μου είπε κι ο προϊστάμενος θα σε φτιάξουμε αφού έχεις και 3 μικρά :D .

Κι επειδή φαίνεται ότι υπηρετώ σε σχολείο θα έχω κανονικά τις άδειες των εκπαιδευτικών.

Πιπίλα εμένα μόνο ο Φίλιππος παίρνει. Ο Χριστόφορος την αηδιάζει.

Το πρωί σηκώθηκα με απίστευτο πόνο στη μέση και την πλάτη μου.

Πάω να σηκωθώ τίποτα. Κάνω μια έτσι, είχε έρθει ο δον και κοιμόταν ξαπλωμένος πάνω μου.

Μπρούμητα εγώ μπρούμητα κι αυτός από πάνω μου. Αχ αχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια την εκοψε μονος;;τι να πω...

εγω της την βαζω μονο σοτ υπνο αλλα αν δει καμια ξεμπαρκη κατω στ ΠΑΙΧΝΔΙΑ Η ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ τη βαζει κατευθειαν..

φροσω 1 χαρα μου ακουγονται..

βΑΓΚ ΜΟΝΟ 1 ΜΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑς ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΤΟΥ 10 την αδεια;;;γιατι και γω θα παω 1 βδομαδα για να την δικαιουμαι..

δημοσιο δεν ειστε και σεις;;

και θα την κατσεις ολη μετα την αδεια,ε;;νομιζω μαζι θα παμε δουλεια..

σημερα εχει μακαρονια...με σαλτσα!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι... νομιζω οτι ο 8ος-9ος μηνας ειναι ο καλυτερος για να εφαρμοσεις και να κοψεις διαφορα.

Πιπιλα επαιρνε και μαλιστα ξυπναγε και για αυτο το λογο. Εεε για αυτο την εκοψα τη ρημαδα! ΚΑθε λιγο εψαχνε τη πιπιλα. χαχααχαχχαχαχχχαχχα! Ομως δε ζοριστηκε. Οταν εκλαιγε δηλαδη παιζαμε και ξεχνιοτανε. Νομιζω οτι αν την κοβαμε στον χρονο ας πουμε θα ητανε πολυ δυσκολο.

Θυμαμαι ομως... ενα βραδυ! αχαχαχαχα τι γελιο!

Ητανε 2 μηνων? Καπου εκει. Ξυπναγε ανα 2ωρο. Φυσικα τον ταιζα βρεφακι ητανε... λογικο. Δεν εκανα ποτε τσαγια ,νερα στον υπνο. Αλλα... Ενα βραδυ ημουνα τοσο κομματια που ειχα βαλει το χερι μου στο στομα του και του κραταγα τη πιπιλα να μη του φυγει και ετσι κοιμηθηκαμε!χααχχαχαχαχααχ!Το χερι μου μαγκωμενο στα καγκελα της κουνιας! χαχαχχ! Ντροπη μου! αλλα νυσταζα τοσοοοοοο μα τοοοσοοοοοοο! Που λενε βαρυ το ξενο γαλα και κοιμουνται πιο πολυ..... Μυθος! Ανα 2ωρακι χαλαρα!

Μ'αρεσει που πολλες μαμαδες δινουνε ξενο για να μην ξυπνανε το βραδυ.... Μεγαλο λαθος.

Το εχουνε το γαλατακι αναγκη τελος!

Πιπιλα λοιπον καπουτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω τις φωσφορούχες πιπίλες και ο Φίλιππος τις βρίσκει μόνος του τη νύχτα.

Τον έχω δει να είναι κάπως έτσι :shock: και να ψάχνει μέσα στο σκοτάδι. Τη βάζει μόνος του και δεν μας ξυπνάει.

Αυτή η πιπίλα ζωάκι που πήρα από το ίντερνετ αυτό το σκοπό έχει.

Αγκαλιάζει το μωράκι το ζωάκι και πιπιλάει την πιπίλα. Έτσι δεν τη χάνει τη νύχτα.

Είναι πολύ έξυπνο, όποιος το ανακάλυψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει περίπου 12 ευρώ αλλά είναι 0-6 μηνών.

Δεν νομίζω πώς τώρα μπορείς να της την κόψεις.

Άστην να μεγαλώσει λίγο για να καταλαβαίνει.

Θα της πεις κάποιο παραμύθι, όπως εμείς στο δον, και θα την κόψετε τότε.

Δεν κάνει και κακό σε τόσο μικρή ηλικία.

Θα μπορούσε να βάζεις το δάχτυλο, ακόμα χειρότερα.

Αν σου αρέσει το ζωάκι πάντως θα μπουρούσες να ράψεις ή να κολλήσεις μια πιπίλα σε

κάποιο κουκλάκι που της αρέσει. Θα αγκαλιάζει τη νύχτα το κουκλάκι, θα βρίσκει την πιπίλα

κι εσύ θα κοιμάσαι ήσυχη ;) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...