Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

καλημερα!!!

Σωσω πες μου οτι σας πηραν τεπαν γιακι για δωρο γαμου να πεθανω!!!

καφε δεν πινω, οποτε, δε με νοιαζει η καφετιερα... δεν ειναι ακριβες οι καψουλες με τους καφεδες;;;

Τζουλια εγω τους εδωσα φασολια. κρατησα και απο χθες βρασμενα σκετα, τα εβαλα καταψυξη να τους τα βαλω το Σαββατο. γιατι σημερα και αυριο ψαροσουπα θα φανε. και εμεις. μονο σημερα. αυριο βλεπουμε...

μελιτζανα και ρεβυθια ουτε εγω εδωσα ακομα. καλα μελιτζανα το καλοκαιρι πια... ρεβυθια δεν εχω φαει ποτεμου. ο αντρας θελει οποτε 1-2 φορες το χρονο του κανω αλλα δεν τρωω. οταν τυχει να κανω θα τους δωσω.

κοριτσια δεν το πιστευω οτι σε 13 μερες παω δουλεια!!! για 1 μερα εστω, αλλα.... πως περναει ο καιρος... φακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καμηλέρα σε όλους !!!

Ναι ρε Βαγκ κ μενα δε μαρεσουν τα ρεβυ8ια ! (απο ολα μπορουν να φανε αλλα τρωω κολληματα)

Σωσωκα τα raffaello μην ξεχασεις , 8α ειναι παρκαρισμενα διπλα στα φερερο !!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο ξεκινανε Κοτσιρας-Μπασης καθε Π-Σ-Κ στη Θεσσαλονικη....

τρελαινομαι για Κοτσιρα!!! εδω και πολλλα χρονια...

παλια οποτε ερχοταν πηγαιναμε... περισυ και φετος ομως.... σνιφ....

θα βαζω παλι στη σειρα τα cd του στο αμαξι οταν θα αρχισω να πηγαινω δουλεια...

Να μ’ αγκαλιάζεις

για να σ’ αισθάνομαι

κι αν δεις να χάνομαι

να μ’ ανεβάζεις

Να με ησυχάσεις

και να με νοιάζεσαι

να με χρειάζεσαι

όπως κι εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημερα..

Μπαίνω λίγο από τη δουλειά πριν πλακωσει ο κόσμος..

Δεν προλαβα να σας διαβασω..

Σωσωκα πολύ ωραίες φωτο..αυτη με το τσιγάρο όμως..όλααα τα λεφτα!!!!

Να ζήσετε και πάλι και να χαίρεστε το μουτράκι σας!!

Σοφάκι..η τουτου της Λυδίας μας είναι έτοιμη...

Έπαθα κρίση ιλίγγου και ήμουν σπίτι 3 μέρες οπότε βρηκα χρόνο..

Περιμένω με πμ τη δ/νση σας..

Αυτά προς το παρον..

Φιλακια σε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera και παο μας...7.05 το κομματι..τι να πω!!!!ελεος..τωρα κοιμαται παλι...

εψαξα για τα φερερο και δεν τα βρηκα στο βασιλοπουλο..ο κωλος μου για φερερο ειναι αλλα δε πειραζει..

ναι ρε βαγκ..μου φεραν τεπαν γιακι..απο τα αγαπημενα μου...επρηζα το λευτ να μου παρει και ελεγε χωρο πιανει και τετοια..

τωρα στα παγκο εχω...φουρνο μικροκυματων,αρτοπαρασκ,καφετιερα,αποχυμωτη,...ευτηζως χω μεγαλο παγκο...

πολυ με αρεσουν αυτα τα γκατζετ..

οταν κανω δικο μου σπιτι θα παρω και μηχανη που φτιαχνει μακαρονια,πρτζεκτορα..

και οτι αλλο βγει...

σιδερωσα 2 πλυντηρια..εβαλα αλλα 2..

οι καωψουλες εχουν 32 λεπτα η μια..

για ολα τα ροφηματα...

ε τι να κανουμ..κατσε να βγει της προκοπης ο καφες..

γιατι μου ειπαν οτι η τασιμο που εχουμε εμεις σε σχεση με την ντολτσε γκουστο εχει λεει διαφορα στο καφε...θα δουμε..

θα παραγγιλουμε και απο ιντερνετ καψουλες..οχι οτι εχουν διαφορα στη τιμη απλα εχει και μιλκα σοκολατα..λατε καπουτσινο..και αλλα τετοια κουλα που δεν εχει το σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σωσώ τι μηχάνημα είναι αυτό;

Για καφέδες;

Τα έφτιαξες αυτά τα κέικ;

Πολύ εύκολα φαίνονται...

Δεν κατάλαβα, όμως... τι είναι τα χαρτάκια για κεράκια;

Βαγκ, έχω ακούσει οτι οι κρέμες της κλινίκ είναι από τις χειρότερες της αγοράς!!!

Ειδικά 1 σαπούνι καθαρισμού που έχει...

Εγώ τις παίρνω από την αισθητικό μου.

Καλή αρχή Βαγκ... έστω και για 1 μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαρεσει ο Μπασης ? καναμε διακοπες στον Πορο και ειχε ερ8ει κ εμενε στο ιδιο ξενοδοχειο , απλος σχεδον απαρατηρητος περνουσε ...

τωρα στο καφε πανω απο το σπιτι μου ερχεται συνεχεια ο 8αλασσινος , καποιες φορες περνει κ κι8αρα... Κολαση ... :P:D

λοιπον βρηκα συνταγη για σπιτικα ΡΑΦΑΕΛΟ

Συστατικά

150 γραμ. βούτυρο

100 γραμ. άχνη

400 γραμ. σοκολάτα κουβερτούρα λευκή

300 γραμ. ινδοκάρυδο

χυμό ενός πορτοκαλιού

2 βανίλιες

2 σταγόνες ρούμι

Για την Γέμιση

καθαρισμένα φουντούκια ή αμύγδαλα

Για την Επικάλυψη

ινδοκάρυδο

•Λιώνουμε σε μπέν μαρί τη λευκή κουβερτούρα.

•Χτυπάμε στο μίξερ το βούτυρο (σε θερμοκρασία δωματίου) με την άχνη για λίγο, μέχρι να ενωθούν.

•Προσθέτουμε στο μείγμα μας τη λευκή κουβερτούρα, το χυμό απο το πορτοκάλι, τις βανίλιες, το ρούμι και τέλος το ινδοκάρυδο. Τα ανακατέυουμε με το χέρι μας ή με μία κουτάλα, μέχρι το ινδοκάρυδο να πάει όλο στο μείγμα.

•Βάζουμε το μείγμα 30 λεπτά στο ψυγείο.

•Παίρνουμε το μείγμα μας απο το ψυγείο και αρχίζουμε να πλάθουμε μπαλίτσες στρογγυλές, τοποθετόντας μέσα τους ένα φουντούκι ή ένα αμύγδαλο.

•Πασπαλίζουμε τα Raffaello με ινδοκάρυδο και τα βάζουμε σε ένα ταψί ή πυρέξ ή τάπερ, ότι έχουμε.

•Αφήνουμε τα Raffaello μέσα στο ψυγείο τουλάχιστον για 7 ώρες.

•Τα Raffaello μπορούμε να τα συντηρήσουμε σε σακουλάκια μέσα σε ένα σκοτεινό ντουλάπι, σε θερμοκρασία δωματιού.

ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΜΟΥ Η 3:-O

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα

τι κανετε;

καλε σωσω ποσο μεγαλο παγκο εχεις; απαπαπαπαπα

εμεις ακομη χαλια, φυσικα ειμαστε λιγο καλυτερα, αλλα πολυ μυξα τι να πω....

εγω εχω πολυ βηχα τι πρεπει να παρω για να σταματησει δεν μπορω αλλο, και με το τσιγαρο γινεται χειροτερα.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

σημερα θα φαμε φακες απο χτες μια χαρα....

παω να σιδερωσω και να βαω και ενα πλυντηριο... :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια την ωρα εσας σας την διχνει σωστα; εμενα ειναι μια ωρα μετα..

τζουλια να ερθω εγω να στα μαγειρεψω που μου αρεσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε Μπεμπ , ελα , γιατι αμα δεν ειμαι καλα δεν εχω ορεξη για μαγειρια !!!

μα κ συ τοσο μακρυα μενεις ρε ?????

μια ωρα μέτα ??? την 8ερινη δειχνει ? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα...τελεια συζητηση με τα ρολογια...

τα εφτιαξα τα κεκακια...βγαινουν σουπερ..καντα νανα σε μαφιν θηκη η σε φορμα σιλικονης ατομικα καεκακια..

τα φερερο ειναι δοκιμασμενα;;αλλα θα τα ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑς ΠΩ..

γιατι με πρηζωσε η κολητη..

ακομα κοιμαται..κανενα 2ωρο το λες..απαπαπα!!!θα ξυπναει και θα τραγουδαει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε κοιτα μπας τα βρεις ετοιμα πρωτα !

γαμω τις υπογλυκαιμιες μου μεσα!!!

μπεμπακος απλα δεν εχω πολυ δια8εση (ο αντρας παλι Κοριν8ο) κ μου βγαινει σε αρνηση μαγειριου :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα γεια ειπα να πω!

Καλησπέραααααααααααααααααααα που λέει και η Λατρεία!

Καλό μήνα!

Ευχαριστώ για τις ευχές!Ε ρε γελιο ετσι και πεσει εξω ο γιατρός...

Σωσω εχεις τοσες συσκευες και μας κανεις μετα τη Βέφα;Με τον αρτοπαρασκευαστή την κανω κι εγώ!

Αλήθεια Τζούλια έμαθες τελικά τι πραγματικά συνεβ κι εφυγε ετσι αποτομα η Μπαρμπαριγου;Ασχετο...

Ερχεται η πεθερουλα μου σημερα το απογευμα.Πεθυμησε τον Χούσο!Ετσι λέει το Βασιλάκη.Σημαίνει δυνατός στο χωριό της.Χουσαρακο τον ελεγε απο την κοιλιά μου.Και τις πρωτες φορές δεν ακουγα καλα και νομιζα οτι τον ελεγε πουσταρακο :lol::lol::lol: και τα χα παρει κρανιο.Γιατι λεω μια δυο, παει κι ερχεται, ολη την ωρα ομως πουσταρακο το γιο μου, ε δεν το ανεχομαι :lol::lol::lol:

Ρε παιδια εδω εχετε συμπεθεριασει ολες κι εχω χασει το λογαριασμο.Τον δικο μου δεν τον ζητησε καμια!Κοτζαμ Χούσος!Λοιπόν κανω αιτηση να συμπεθερέψω με Αλέκα1 που γεννηθηκαν την ιδια μέρα.

Νομίζω οτι η Λυδία είναι πιασμένη που ειναι κι αυτη συνομιληκη. :roll:

Αν δεν ειναι και η Χριστινουλα πιασμενη δηλαδη ετσι που τα κανατε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααα

Τι χαμπαρια κοπελιες?Εγω ακομα βασανιζομαι με τον πονοκεφαλο..Δεν λεει να περασει με τιποτα.Σκυβω και με την μικρη ολη την ωρα γινομαι χειροτερα.

Λυσσαξατε λυσσαρες με τα γλυκα,μου τρεχουν τα σαλια και δεν εχω τιποτα γλυκο στο σπιτι να καταβροχθισω και ξεπεσα παλι στα παστελια.

Τζουλια και'γω βαριεμαι του θανατα παλι σημερα και ειχα και 'γω μαγειρεμα.Κοτοπουλο με πατατες και χυμο πορτοκαλι για μας και κοτοπουλο με λαχανικα για το Λυδιακι.

Ισμηνακι μου τι να πω εισαι αξια πραγματικα,αφιερωσες και χρονο για να φτιαξεις και φουστιτσα σε ευχαριστουμε παρα πολυ.Θα την τιμησουμε τωρα στις γιορτες που θα ειμαστε και Αθηνα!Μια που το'πα ο Δημητρης θα παει το απογευμα να βγαλει εισητηρια.

Ρε Ντομ τι να σε κανω δεν προλαβες για συμπεθεριο,η Λυδια καπαρωθηκε νωρις τι να κανουμε αγαπηθηκαν τα παιδια,τσαχπινης και ο Στεφανακος την εριξε :lol::lol:

Vag συνεχεια γινονται ασκησεις μου ειπε ο αντρας μου γενικα επειδη με ρωτησες.Τωρα συγκεκριμενα τι ασκηση γινεται σε σας δεν ξερει.Τρομαζει μωρε το Μαριαννακι μας?Που θα παει θα τελειωσουν και θα ηρεμησετε.

Συμπεθερααααααα σιδερωνεις????ελα και απο εδω μια βολτα η νυφη σου εχει ασιδερωτα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑχαχαχαα!! Πουσταρακο! χαχχαχαχα! νΑ ρε ντομ κλαιω απο τα γελια!

Εγω να δεις τι επαθα! Ελεγε ενα τραγουδακι εδω τοπικο μαλλον "εχω ενα παιδι κουλο!" Ντοινγκ! Λεω κουλο? Παει καλα? Αντε παλι! Συνεχεια!

Και τελικα τι ελεγε?

"Εχω ενα παιδι πουλώ! και ποιος θα το αγορασει?" χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαα! και γω ακουγα κουλο! χαχαχχαχαχαχχαχααχαχαχα! ΜΙλαμε μπιλιες θα γνομασταν!

Εγω χθες τραπεζωματα! Ολα σουπερ! Φαγαμε του σκασμου! Ηπιαμε επισης.

Εμβολιο σημερα. Κλαμματακια κλπ. Ολα καλα μας ειπε ο ντοκ. Οργωσε το ιατρειο! χεχεχεχεχεχεχε!

Τρεξιμο φουλ κοριτσια!

Θα μπω μετα. Παω να ξεκουραστω. Να σας διαβασω κα με ησυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω να καταγγείλω ότι όποια συνταγή δίνετε έχει μέσα αυγό.

Γιατί το κάνετε αυτό ε;

Σωσώ αυτά τα κεκάκια που έγραψες μου κατσαν ρε γαμώτο....

Προπαντώς γιατί είναι εύκολα.

Μαράκι άκου εκεί κουλό :lol: . Κοίτα πώς γίνονται οι παρεξηγήσεις...

Ντομ πολύ χάρηκα που το μωράκι σου είναι καλά. Τώρα για το φύλο μακάρι να είναι κοριτσάκι αφού το θέλεις τόσο πολύ. Στην αυχενική και τους 3, μα και τους 3, γιους μου κορίτσια μου τους είχαν πει.

Ειδικά το Χριστόφορο τον είχαν γράψει κιόλας: α διδυμάκι: Θήλυ :lol::shock: .

Και λέω ειδικά το Χριστόφορο διότι είναι ο πιο προικισμένος. Μάρθα ακούς; Μα πολύ όμως.... έχω θέμα και με τις πάνες, όλο κατουριέται. Και το χέρι όλη την ώρα εκεί. Την τραβάει και με το άλλο χέρι τη δείχνει και λέει τσουτσού. Εντάξει του λέω το εμπεδώσαμε :roll: .

Το Χριστινάκι είναι λογοδοσμένο με το δον....ο Θεός να την φυλάει.

Εχθές πήγαμε στο χωριό του Αι βασίλη. Πολύ μάπα... ένα πλαστικοποιημένο πράγμα...

Κι όπως βγήκαμε από το αμάξι πέφτει κάτω το κλειδί του Αντώνη και αποσυντονίζεται το immobilizer.

Να έρθει μου λέει ο πατέρας σου να μας φέρει το άλλο το κλειδί από το σπίτι.

Ο πατέρας μου που είναι 76 ετών, με ινσουλίνες και που είναι κι ο μόνος που με βοηθάει παρεπιπτώντως με τα παιδιά. Και μιλάμε για απόσταση τώρα. Εμείς Χαιδάρι το χωριό στην Εθνική Άμυνα.

Και γιατί του λέει να μην έρθει ο δικός σου πατέρας που δεν κάνει και τίποτα και παραπονιούνται ότι θέλουν να βοηθήσουν και δεν τους αφήνουμε;

Και ξέρετε τί απάντησαν; Ότι θα έχει κίνηση και δεν θα έρθουν. Δηλαδή σκασίλα τους που είμασταν με τα παιδιά χωρίς αυτοκίνητο. Τελικά τους ξέχεσε ο Αντώνης και πήγε η πεθερά με ταξί στο σπίτι μας. Πήρε τα κλειδιά του σπιτιού μας από τη μάνα μου και της λέει έλα να βρεις το κλειδί. Μα λέει η μάνα μου πώς θα ανέβω τις σκάλες με σπασμένο πόδι. Α λέει εγώ δεν ξέρω :shock: . Την ξαναξέχεσε ο Αντώνης και τελικά έφερε το κλειδί με ταξί. Τί να πω με το ταξί δηλαδή δεν είχε κίνηση.

Αει σιχτίρια και πάλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πρωτοσχολιασω;;τον προικισμενο χριστοφορο η την συμπεριφορα του;;;;τι να πω...

τοσο χαλια ο μπιλακος;;αι βασιλη εννοω...

καλα εκανα και το παιζα διπλο τμλπο για τα συμπεθεριλικια..

στην αρχη ειχαμε τον στεφανο αλλα μολις εκδηλωσα το ενδιαφερον μου στο χριστοφορο στραβωσε η πρωην συμπεθερα και τον εταξε αλλου!!! :?:?:?:? γεια σου ρε χαρα... :roll::roll::roll::roll:

μιλαμε τα κεκακια αολα τα λεφτα..αν κομιμηθει τωρα θα κανω κι τα ραφαελο..πηρα και χαρτινα μαφινακια να τα βαλω μεσα...τζουλια μαγερευω πολυ..

ρωτα και τα κοριτσια..

μπορει να μην ειμαι νοικοκυρα κια να ειμαι βρωμιαρα αλλα το γλυκακι το κανω..

η ελενη σκ θα ξεκινησει πισινα ...εγω μαλλον θα παω την αλλη βδομαδα..

αλλα θελω να ρωτησω και για το νερο..τζουλια μη με κοιτας..αν ειναι σκτο νερο δε πειραζει...

θα σου βρω γλυκα φροσω χωρις αυγα..

θα προσπαθησω..

καλε σοφη δεν απαντησες...θηλαζεις καομα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας

εδώ τρελή βροχή..

μια χαρά εμεις, μύξες τέλος

αλλά πολύ ζωηρά βρε παιδί μου, δεν τα προλαβαίνω τα άτιμα..

εσάς ανοίγουν το ψυγείο?

ε εμένα και αυτό το κάνουν.. έμαθαν και πατάνε το κουμπί για το πλυντήριο πιάτων, ανεβαίνουν στον καναπέ που είναι αρκετά ψηλός..

όλες οι πόρτες απο τα δωμάτια μόνιμα κλειστές..

σίφουνες σας λέω

α παπαπα

ευτυχώς κάθονται στο πάρκο κανα μισάωρο

Σωσώ έχω τρελό κόλλημα με το συνταγές απο σπίτι και με κόλλησες εσύ οταν είχες βάλει εκείνες τις γρανίτες το καλοκαίρι :D

αυτά τα κεκάκια με τη μερέντα σου βγήκαν τέλεια βλέπω και γω τα' βαλα στο μάτι

την Κυριακή 12 Δεκεμβρίου έχει γενέθλια η Κατερίνα και θα κόψουμε τούρτα εδώ στο σπίτι και σκέφτομαι τη Δευτέρα στο σχολείο της να της κάνω αυτά

καλή ιδέα λες? θ' αρέσουν στα παιδάκια?

στη γιορτή της της έκανα γλυκάκι πάλι απο αυτό το μπλόγκ, κεκάκια με γεύση παγωτού, απίθανα ομως

οπως το κλασικό κέικ αντί για γάλα ομως κρέμα γάλακτος, απλά θεϊκά

χαχα Φρόσω με το Χριστόφορο

και τα δικά μου έτσι ακριβώς, με το που θα βγάλω την πάνα κατευθείαν το χέρι εκεί..σφεντόνα την έχουν κάνει :oops:

όσο για τα πεθερικά μάλλον θέλουν την ησυχία τους, όχι πολλές ενοχλήσεις..

και γω σήμερα μια βαρεμάρα να το πω

φαγητό είχα απο χθες κοτόπουλο πιλαφάκι, καλά το λατρεύω αυτό το φαϊ

μέλι στα μωρά και γω δεν έχω δώσει ακόμη, θα δοκιμάσω καμιά μέρα σε φετούλα ψωμί

κατά τα άλλα τα τρώμε όλα

αυγό δίνω 3 φορές τη βδομάδα, εχω φρέσκα απο τη γιαγιά μου

οι δικές μου κοιμούνται ακόμη, να δούμε τι ώρα θα κοιμηθούν το βράδυ :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι παλι!

Φαγαμε ,επλυνα πιατα,ταισα,ξεχεσα ελεος ...ουφ!

Σωσω θηλαζω ακομα!

Και ξαναλεω λυσσαξατε με τα γλυκα!!!

Παω να φτιαξω ενα καφε δεν εχω πιει σημερα.

Φροσο τι να πω ...καλα εκανε και τους ξεχεσε.

Τι εγινε καλε με τα συμπεθεριλικια?δεν καταλαβα :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...