Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

τρελομανες ολες της συναντησης...

καλε Χαρα... το τσελο-βιολα-βιολοντσελο που πηρε το ματι μου... το παιζει κανεις;;;

Σωσω τι να πω... γατοψαρο, εχω ακουσει. σκυλοψαρο επισης... αλλα κοτοψαρο.... νιέτ!

Μαρακι να χαιρεσαι τους αντρες σου! και αυτοι να σε προσεχουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ποσο γελαω μαζι σου βαγκ!!!

νανα πλακα εκανε η τζουλια...ελος!!!για τοσο ντεκαπαρισμρνη την εχεις;;; :lol::lol::lol:

καλε δε μου ειπατε...

τι ωρες κοιμουνται τα δικασας;;

ακομα τους δινετε καθε μερα κρεας;;

απαντησε μου..καργιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρα κρα.... θα απαντησω.... κρα κρα...

ετσι δεν κανουν οι καργες;;;;

λοιπον...

τωρα που αρχισαμε και ψαρι, τρωνε 2 μερες ψαρι, γιατι ως γνωστο μαγειρευω για 2 μερες, και τις υπολοιπες κυριως μοσχαρι ή και κοτα 2 φορες. καπου στο ενδιαμεσο, αν δε θυμηθω να ξεπαγωσω κρεασ η κοτα ή δεν μπορω να παω να αγορασω, τρωνε χωρις. βασικα εχω μερες να τους δωσω αυγο... σιγουρα μια βδομαδα γιατι δεν παει ο αντρας στο τμημα και ... να δωσω του σουπερ μαρκετ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααα

το κε@@@μου μεσα μας χαλασε η τηλεοραση φτου και ξανα φτου τωρα βρηκε να χαλασει;τεσπα

βαγκ ειναι κοντραμπασσο και ειναι δικο μου εγω πηγαινα σε ωδειο ηθελα 1 χρονο για να τελειωσω, αλλα δεν τα καταφερα και μου εμεινε το μπασσο....

ντομ εκανες την αυχενικη; αντε πες μας...

μαρακι χρονια πολλα και ευτυχισμενα να τους χαιρεσαι και τους δυο...

σωσω ο στεφανος την μερα δεν εχει συγκεκριμενη ωρα οποτε του ερθει, το βραδυ 9 με και μιση εχει κοιμηθη αυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εξω επεσα.... :roll:

πως μου διεφυγε το κοντραμπασο....

εισαι της μουσικης δηλαδη...

δεν πειραζει καλε... θα μαθει ο γιος σου και θα πας μαζι του την τελευταια ταξη!!!

ο θειος μου, καθηγητης στη Λαρισα, εκανε μαζι με τα παιδια του αγγλικα και γαλλικα και πηρε ολα τα πτυχια μαζι τους! τα ανωτατα! και εσυ μπορεις!

οσο για την τβ... φακ! τωρα τις γιορτες θα βγαλουν ολοι προσφορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλάκαααα!8 με 7 ύπνος ;;;;;!!! Μην τα λες ετσι αποτομα ρε Βαγκ!

Για να μαι ειλικρινης, στο χρωσταγε ο Θεος όμως! :lol::lol:

Εγω οταν ξυπναω τη νυχτα για κατουρημα, 3-4 φορές ξερετε, παω για να δω αν εχει ξεσκεπαστει, που έχει!, και να του αλλαξα θεση αν δω οτι εχει γυρισει προς την κατω μερια που δεν εχει παντα και χτυπησει κανα κεφαλι και ξυπνησει.Ε τι το θελα να το κανω χτες που εβλεπα οτι ποναγε και δεν κοιμοταν βαρια και μυξοκλαιγε στον υπνο του;Ξύπνησε!5 το πρωί!Μουτζωνόμουν εγω, ο αντρας μου καλα μου ελεγε τοσο καιρο να τον αφηνω και να μην τον αλλαζω θεση, τα λουστηκα!Γαλα...εριξα και λιγο ντεπον γιατι υποφερει ο κακομοιρης-μη με κραξετε δεν το συνηθιζω το ντεπον, μονο τωρα σε αυτο το κωλοδοντο-και μιαμιση ωρα καθομουν στον καναπεδακο διπλα στην κουνια του-εκει κοιμομουν τους πρωτους 2-3 μηνες-και κοιτιομασταν!Μιλαγαμε, τα λεγαμε με το Βασιλακη :lol: , τον χαϊδευα και καποια στιγμη, κατα τις 7, τον πηρε ο υπνος.

Αυχενικη εχω στις 8.15 μμ, βαλε και 2 ωρες αναμονη, βαλε και Βασ.Σοφιας, τη νυχτα θα σας πω, αν δει τιποτα. :roll:

Ενταξει περα απο την πλακα ελπιζω να ειναι ολα καλα.

Μαρακι να τους χαιρεσαι τους αντρες σου κι ακομα να μου απαντησεις για το μισο ονομα του Μακαροτσινη!

Σωσω εγω δε δινω καθε μερα κρεας.Ποτε δεν εδινα.Αφηνα 2 μερες με λαχανικα.

Τωρα δινω και τραχανα ξινο με γαλα βρασμενο, τυρακι, λιγο βουτυρακι, τρελαινεται!Δινω και οσπρια.

Αληθεια ρε Λατρεια, καλα λεει η Βαγκ, τι ειναι αυτο το Τσελο;Διακοσμητικο για φιγουρα και καλα κουλτουριαρηδες ή ξερει κανείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες εδω βλεπω...κοιμουντε τα νινακια σας?????

εμας η Αγγελικη ειναι στρατιωτακι !!!!!!!! πρωι 8 κ κατι...γαλα, κατα τις 11 φρουτα κ το μεσημερι φαγιτο 1΄30 κ μετα 2ηωρα νανι μεχρι τις 4 παρα.... το απογευμα κρεμα η ρυζογαλο η ανθος κρεμουλα κ μπανιο 8¨30 μετα γαλα κ νανι 9 η ωρα στην κουνια της κ κοιματε αμεσως χωρις να ακουστει ντιπ!

κρεας οχι καθε μερα ...2μερες κρεας κ μετα κατι λαδερο κ μετα οσπριο κ μετα ψαρι κ ξανα τα ιδια καπος ετσι το παμε...

τωρα την νυχτα κλαιει μεσα στον υπνο της ...βγαζει τα πισω δοντια ,εχει κατι καρουμπαλα στα ουλα πισω αλλο πραγμα! αλλο δεν ξυπναει ....

αυγο δεν!!!!!!!θα κανω κ αλλη προσπαθεια

το μαλλι το εχω συνεχεια μαζεμενα ενα κοτσο κ ειναι αθλια...θελω κ βαφη...σαν κατσιβελα ειμαι...(γυφτακι χαχαχα!)

πρεπει να παω στον πολιτισμο ...

Α!!!!!!ΜΑΡΑΚΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!! Τι θα κερνας σημερα???????

εμεις εχουμε 2γιαγιαδες...3προγιαγιαδες...2παππουδες κ 1προπαππου!!!!!!!!

μια γυρα στις γιορτες θα χ....στο ευρο!!!!!! :lol::lol::lol:

ειναι ντουρασελ ολοι!!!!!!!

αυτα...

συνεφια αλλα η βολτα ,βολτα...εφυγε κ η μυξα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου....τι μου κανετε???? εγω ολα τα απογευματα τρεχω απο τα μαθηματα οδηγησης,στο κεθευο για σηματα και μετα δουλεια και ετσι δεν εχω προλαβει να διαβασω τιποτα....εμεις κατα τα αλλα μια χαρα...δεν περπατησαμε ακομα κοντευουμε...Σωσω τελειες οι φωτο και ολα...το κοκκινο μαλλι σου παει περισσοτερο πιστευω...να ειστε παντα καλα και ευτυχισμενοι...θα προσπαθησω να σας διαβασω οσο μπορω...φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ζουζανιτα!!!!!!!σαν τα χιονια!!!!!

οχι 100 δεν ειναι κανεις ...οι γιαγιαδες μας ειναο 50ρες..κ οι προγιαγιαδες 7ό-80

κανανε νεοι παιδια ...

φακες σημερα ...καθε μερα φαγητο...βαρεθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οι φοτο σουπερ!!!!!!!!

τα νινακια κουκλια!!!!!!!!!!!!!

να ρωτησω κατι ...εκτος απο την Σωσω... με μαυρο μπλουζακι???? με το ασπρο??????? σορρυ αλλα δεν σας ξερω....μωρε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφηκετε την Νανα να με σουρνει , την βρισκω ! :lol:

Ρε Σωσω ειπαμε μετα τον χρονο απο ολα ! ημαρτον...

αυγο δεν μας αρεσει...

ψαρι-κοτοπουλο-μοσχαρακι-φακες με ρυζι - φασολακια λαδερα

Τα νευρα μου , γυρισα αργα χτες απο το σπιτι της γιαγιας γκολ , κοιμηζω τον μωρο 22.00 :o

πεφτω για υπνο 02.00 Καταλα8ος με περνει η μανα μου 3.00 :twisted: , Ξυπναει απο εφιαλτη το μωρο 04.00 μεχρι 05.00

ΚΑΙ 8.00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΥΠΑΝΙΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ !!! ΕΛΕΟΣ , 8Α ΚΑΝΩ ΦΟΝΟ !!!

ΜΕΧΡΙ Κ ΤΩΡΑ ΤΡΥΠΑΝΕ ! ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΚΟΙΝΗΣ ΗΣΥΧΙΑΣ ???????? :shock:

:? ΑΛΕΚΑ 22 τι μλπουζακι??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα

Με εχει πιασει η βαρεμαρα του αιωναααααα.Τιποτα δεν εχω κανει σημερα.

Συμπεθερα πηγες εσυ στον οαεδ για το ταμειο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩΩΩΩ γιουβαρλακια κλπ κλπ κλπ

Καλα οποια παει ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ και της αρεσει η Ινδικη καρυδα , ας παρει τα Raffaello της ferrero

μιλαμε Δ Ε Ν Π Α Ι Ζ Ο Ν Τ Α Ι !!! [smilie=ky.gif]

ola apergoyn ? τιποτα δεν εχει η τιβι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλια το απογευμα θα παω σουπερ :mrgreen: ε να μην τα δοκιμασω?αφου δεν παιζονται :mrgreen:

τιποτα η τιβι εχω ξενερωσει σημερα βαριεμαι....

παω να αλλαξω την μικρη παλι τα'κανε το μουσμουλακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι ευχαριστω!

8α παρεις οπως κ δηποτε , 8α περιμενω νεα !!! :P

(σα φακλανα 8α γινω , ολο μλκιες τρωω)

ε , που να τις ξερεις καλε Αλεκα9, οι αδερφες της ειναι , απλα εγω περυσι μιλαγα με την αδερφη της την μια κ φετος εσκασε η Σωσω μυτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφι ....μαζι τα κανανε???? :lol: τωρα την αλλαξα...μολις ξυπνησε...

εσυ δεν ξερεις τα κοριτσια στις φοτο??/απο την συναντηση με την Σωσω....

τζουλια....οχι βρε απο τον γαμο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωλος γιναμε παλι..εννοω μυλος..αλλα απανταμε,αλλα ρωταμε..γουσταρω..

τζουλια δε σε ξαναπροσταευω..να σε ξεμπροστιασουν ολες... :lol::lol::lol:

ανορεξικη..που θα βαλεις και κιλο..τρομαρα σου...

η ινδικη καρυδα ειναι αλλη απο τη γνωστη καρυδα;;γιατι για καρυδα..τρελαινομαι...

εμεις λεμε να χτυπησουμε και μια σαντορινη..τελικα θα επιστρψω δουλεια 1 βδομαδα και μετα αδεια του χρονου..μαλλον..αυριο θα παω επιθεωρηση εργασιας να ρωτησω..

το απογ δε ξερω τι θα κανουμε..

ρε αλεκα 234 ποσες γιαγιαδες;;κανενα δυνοσαυρο εχετε συγγενη;;

ρε παιδια ξανα ρωταω..η χρυσουλα που ειναι;;νανα επεσε δουλεια;;; :cry::cry::cry::cry:

αλεκα γραψε κατι καλε..

χθες κοιμηθηκαμε καλα..δε σηκωθηκε με τρελο κλαμα...

αλλα 8 παρα τεταρτο...αυτη ειναι η ωρα μας..

τζουλια ξερω οτι τα δινουμε ολα..απλα μου ειπαν να μη δινω καθε μερα κρεας.εγω ας πουμε κρεας δε τρωω εδω στο σπιτι...να μη φαει καθολου κρεας το παιδι;;; :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε τι σου λενε , εδω τι λεμε...

κρεας ειναι κ το κοτοπουλο... εναλλαγες 8α κανεις ...

ναι ρε την καρυδα την λευκη , τραβα παρε ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο τι γινεται εδω καλε σεις

θα παω σημερα να αλλαξω κατι δωρα απο την γιορτη του Στελιου

η πεθερα του πήρε παπούτσι λουστρινι κοριτσια μου ηματρον ημαρτον

πιο πολυ απο το αζαχ γυαλιζουν χα χα

ευτυχως δεν εχουν στρασάκια χα χα χα

δεν λεω ωραια σαν σχέδιο - αλλα - λουτσρίνι

ενι γουει και θα παω και για μια ακτινογραφια θωρακως γιατι το στηθο μου ποναει αρκετα απο την παλιοβροχίτιδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...