Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

Helloooooooooooooo!

Vag τι ωραια που ειναι! Με το καλο! ΚΑι γω θα στειλω το Δεκεμβρη σε μια κουμπαρα μας στην αθηνα. Γενναει κοντα στα Χριστουγεννα! ΠΟλυ καλη ιδεα! Βαζεις ενα σωρο δωρακια μεσα!

Σκροφακι! αχχαχαα! με εκανες και γελασα ρε μαρακι!

Σκροφακι η νυφουλα μου! Θα τη στρωσω εγω ομως! Η καλη πεθερουλα!Δε πιστευω να της την πεφτει ο θανουλης?

Θα εχει γινει κοτζαμ κοπελα τωρα! Στειλτε καμια φωτο βρε κοριτσια απο τις συναντησεις!

Εμεις εδω σπιτι. Χαλαρα. Ολο το απογευμα εξω! Μαντεψτε τι φαγαμε! Σουβλακια,πιτες κλπ!

Απο Δευτερα κομμενα αυτα... Πηρα 2 κιλα αμεσως.

Απο δοντια εμεις βγαζουμε συνεχεια. Σταμνατημο δεν εχει. Εχω χασει λογαριασμο. Αφηστε που ειναι φουσκωμενα πολλα σημεια στα ουλακια του. Χαμος!

ΠΑω τωρα.... Καλα να τα περασετε αυριο! Κυριακη χουζουρι...λεμε τωρα! χαχαχα!

Καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΛΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΙΣ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΣΟΥ!ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙΣ!

ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΡΙΑ ΣΗΜΕΡΑ Η ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟ;

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΚΑΛΑ ΕΣΕΙΣ ΚΟΙΜΟΣΑΣΤΕ ΗΔΗ ΔΗΛΑΔΗ...ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΣΤΟ ΒΡΟΝΤΟ! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μπουμπουδίτσες!!!

Τι κάνετε;

Ο γιόκας μου κοιμήθηκε στις 7:30 και ξύπνησε στις 8!!!

Για να καταλάβετε... ξύπνησα πριν από αυτόν... είχα χορτάσει ύπνο!!!

φτου φτου φτου!!!

έφαγε 1/2 μπωλ κέλοκς με γάλα, πήγαμε εκκλησία, έφαγε 1/2 τοστ και τώρα πήγε με τον μπαμπά του στα ξαδερφάκια του.

Εγώ θα μαγειρέψω για όλη τη φαμίλια...

θα φτιάξω κοκκινιστό με ρυζάκι και μακαρονάκια...

αν προλάβω θα φτιάξω και βραστό σούπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι κοριτσια...

τα μωρα νανι, και εγω περιμενω τον αντρα να ανεβει να φαμε. κανει δουλειες κατω. ΠΑΛΙ συμαζευει την αποθηκη....

εφτιαξα χταποδι κοκκινιστο με κοφτο μακαρονακι... θα πιουμε και απο το κρασι που ανοιξα και εβαλα στο φαγητο.....

αλλα αντι για νανι μετα θα εχουμε παιχνιδι με τα μωρα...

το πρωι πηγαμε και εμεις εκκλησια. την οργωσαν... ολο πανω κατω τρεχανε και ολες οι γιαγιαδες γελουσαν. η μικρη παλι ψιλογκρινιαξε στην Κοινωνια. ο Σπυρος ελεγε μαμ... και ηθελε κι αλλο! και οταν βγηκαν τα αντιδωρα και ο παπας μιλουσε και δεν τα μοιραζε η Μαριαννα φωναζε μαμ... μαμ... και ο Σπυρος ουρλιαζε και ηθελε να τρεξει να παρει μονος του!!! ρεζιλι!

το απογευμα θα παμε τα πραγματα που ξαναμαζεψα στη μαμα της φιλης μου, να τα ετοιμασει για οταν κατεβουν Αθηνα. να μην τα παει ολα στο τελος. και να ξερει τι τους λειπει. μονο το μπανιερακι δε θα δωσω ακομα... ολο λεμε να αρχισουμε να τα βαζουμε στη μπανιερα και ολο δεν το κανουμε...

εσεις που τα μπανιαριζετε;;;

καλη Κυριακη κοριτσια! να περασετε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααααα

Τι κανετε κοπελιες?Βολταρετε βολταρετε?????καλα κανετε!!!!!

Και 'μεις απο βολτα γυρισαμε καφεδακι παραλιακο,φαγαμε και τωρα η μικρη κοιμαται.

Σε λιγο στολιζω δεντρο :mrgreen: Θα σας βαλω φωτο μολις τελειωσω ολο το ντεκορ.

Φιλιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ρε Σοφακι ! Το οτι στολιζεις Νοεμβριο περιμενα να το ακουσω μονο απο το Μαρακι99 ! :D

Με το καλο και του χρονου να εισαστε καλα !

Βαγκ μου οταν παμε στης μητερας μου κανει στην μπανιερα , αλλα δεν με βολευει το κεφαλι του να λουσω ...

Ενω εγω του εχω την διχτενια ξαπλωστρα απο Mothercare και αραζει με ενα μπουκαλακι στο χερι κ πλενω λουζω ενω κα8εται κ φευγουν τα νερα προς τα πισω ;)

Καλα χτες πηγα βολτα στα φακτορυ (αεροδρομιο) κ τσιμπησα παντελονακια φορμας motherc απο 16Ε μονο 5Ε !!! :lol:

Σημερα πηγαμε στην βαφτιση αλλα νυσταζε !!! Μετα πηγαμε για καφεδακι κ ξανανυσταζε!

Ρε παιδια κοιμαται 21.00- 9 το πρωι , τρωει φρουτα κοιμαται στις 12 για καμια ωρα , ξυπναει τρωει 2.30 με 15.00 κοιμαται 1 ωρα και μετα απο τις 20.00 νυσταζει !!! :shock::shock::shock: (αλλα τον κοιμιζω 9)

Πολυ υπνος ρε παιδι μου , αμα με κανει κ το καλοκαιρι τσι παει καηκα ...που8ενα δεν με βλεπω... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια... εμένα δε μου πάει να στολίσω...

ακόμη κοντομάνηκα φοράμε...

Εγώ πήγα για καφέ με την κουμπάρα μου και τα παιδιά μας.

ωραία περάσαμε αλλά... ψωφίσαμε!!!

Νιώθω τόσο κουρασμένη τώρα... χαχαχα!!!

Είπαμε οτι την επόμενη φορά θα πάμε για καφέ με τους άνδρες μας... χαχαχα!!!

Ήταν και 1 παιδάκι γύρω στα 3... πολύ ζωηρό και κακομαθημένο!!!

Δεν άφηνε κανένα άλλο παιδάκι να παίζει στα παιχνίδια...

Οι γονείς... χαλαροί, πίνανε το καφεδάκι τους.

Ήταν και 1 άλλο κοριτσάκι που ήταν κολτσίδα και ήθελε ό,τι κρατούσανε τα δικά μας...

οι γονείς της δεν είχαν εμανιστεί καθόλου...

Έφτιαξα σούπα βραστό.

Τέλεια έγινε!

κοπιάστε να φάμε!

& το μεσημέρι είχα πολύ καλές κριτικές για το κοκκινιστό μου.

αύριο πάλι δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααααααααααααααααα

συμπεθερααααααααα πες στην νυφη μου να μαζευτει λιγακι, και μην τα ριχνει στον ανθιμουλη.... :D:D:D:D:D:D

σημερα εμεις μια χαρα πηγαμε στο αττικο παρκο μαζι με τη φροσω λοιπον αρχιζω... η φροσω ειναι πολυ συμπαθητικη, και γλυκια κοπελα, τα μικρα μια χαρα τα ειχε στο καροτσι, γιατι εγω η αχρηστη ξεχασα να το παρω και ο στεφανος κοιμηθηκε στην αγκαλια μου, η μεση μου εγινε κομματια, τεσπα ο δον ζωηρος ετρεχε μπροστα και τον κινηγουσε ο μπαμπας του αλλα ειναι ιδιος η φροσω, το πιο ωραιο ηταν που η φροσω τα εβαλε και τα τρια μαζι στο καροτσι πολυ καλο αυτο...φροσω πολυ χαρηκα που σε γνωρισα...πιστευω να ξανασυναντηθουμε...κοριτσια στο αττικο παρκο να πατε ειναι υπεροχα...

αυτα σημερα ο πετρος δουλευει βραδυ, αυριο πρωι παιδιατρο εμβολιακη κλαψ κλαψ.

καλα τζουλια πηγες αεροδρομιο και δεν με πηρες τηλ. να συναντηθουμε; ειμαι τοσο κοντα.....

νανουκα τωρα ειδα οτι μαγειρεψες αλλιως θα ερχομουν να μου δωσεις ενα πιατακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello κοριτσακια μου!

Εμεις ξεπορτισαμε για τα καλα σημερα. Πηγαμε σε ενα πανυγηρι στα βουνα. Ο μικρος δε κοιμηθηκε το μεσημερι ξεσηκωθηκε κλπ και τον κρατησα μεχρι τις 9 με νυχια και με δοντια. Τωρα κοιμαται αλλα εχει λιγο ανυσηχια μαλλον απο την υπερενταση.

Χαρουλα! Τι ωραια! Θα περασατε τελεια! Και μεις θελαμε να παμε αττικο την προηγουμενη φορα που ηρθαμε αλλα τι να πρωτοπρολαβουμε?

Τωρα σκεφτομουνα μηπως ερθουμε μεσα στον Δεκεμβρη και παμε στο παγοδρομιο στο φαληρο! Ειναι και στη γειτονια μας! Εχει Ντισνευ κλπ. Σουπερ?

Σοφακι στολισες? Μπες να μας πεις!

Εγω το αλλο σ/κ!

Αυτο το μαρακι 99 μου αρεσε Τζουλια! Δηλαδη ειμαι 20 αρα! Ε ρε γλέντια!

Νανουκα τι καλα που τρωει ο μικρουλης τοστακια κλπ. Ο δικος μου δε τρωει ρε γμτ. Ενω του φτιαχνωδιαφορα δε πολυθελει. Μονο κουταλι. Προσπαθω συνεχεια οποτε δεν ειναι επειδη δεν τον εμαθα ετσι. Ειναι στο παιδι μαλλον.... Αυριο θα του φτιαξω κουακερ με γαλα και μπανανιτσα. ΓΙα απογευματινο...

Εγω δε γιορταζα σημερα. 15αυγουστο.

Φιλακια σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το μαρακι 99 μου αρεσε Τζουλια! Δηλαδη ειμαι 20 αρα! Ε ρε γλέντια!

Χαχαχαχα! Με τα μαθηματικα δε τα παω καλα! Αααα οχι δε μ'αρεσει! Το 89 το προτιμω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ φιλεεεεεεεεεεεε ΚΟΥΑΚΕΡ ???????????

ρε μαρακι 89 ΤΑ ΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ! ΑΝΤΕ ΡΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ Κ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΟΛΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ + 1 ΜΗΛΟ Η ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ !

Στερεψα η δολια !!! :D:D:D

Καλα ρε Μπεμπινο , εισαι κοντα στο Φακτορυ ??? (Αυτο ηταν μα8ηματικη σκεψη , που να παει το μυαλο μου ??????) η Βαγκ που μενει καλε ?

Ρε κοριτσια Πειτε μου εσεις τι κανετε στην παρακατω φαση ...

'' Με καλει η κολλητη μου μια στο τοσο που μαγειρευει να παμε καμια Κυριακη κατα τις 8 μεχρι 11 το διαλυουμε (παρεακι 5-6 ατομα) ο δικος μου νυσταζει απο νωρις αλλα μεχρι τις 10 κρατιεται μετα με ταραζει στην γκρινια (δε κοιμαται σε αλλο σπιτι ενω εξω που βγαινω για καφε κοιμαται στο καροτσι :shock: )

Τον λυπαμαι κ αισ8ανομαι τυψεις γιατι λεω ' κριμα , εγω αμα νυσταζω παω κ κοιμαμαι , αυτος ο κακομοιρης αφου δεν μπορει αλλου γιατι τον παιδευω κ δεν κα8ομαι σπιτι ???'

2 φορες το εκανα (η μια σημερα) κ το σκυλομετανιωσα ...

Εσεις τι κανετε σε αναλογες περιπτωσεις ????????????? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΚΟΥΝΤΜΟΡΝΙΝΓΚ ΕΒΡΙΜΠΟΝΤΥ!!!

Σοφη τελειωσες με το στολισμο;;;

εμεις ακομα εχουμε καιρο.....

χθες πηγα στη μαμα της φιλης μου τα πραγματα και την ντάιπερ κέικ.. ξετρελαθηκε η γυναικα! ολο με ευχαριστουσε που τους τα εχω δωσει ολα κλπ κλπ και μου εδειξε το τετραδιακι που κανει καταγραφη οτι τους δινα για να μου το επιστρεψουν. λες και θα τα ξαναχρειαστω... αλλο 3χιλιαρο με την κριση αυτη δεν παιζει για εξωσωματικη. αν βεβαια ο Θεουλης εχει αλλη αποψη.... δεν ξερω...

τι καλα... για σημερα εχω περισευμα χταποδι απο χθες και θα βρασω λιγο ρυζι και θα την περασουμε... τα μωρα τα κλασσικα...

οταν λετε κουακερ... ξερω τι ειναι... αλλα πως το κανετε και τι υφη εχει;;; με γαλα φρεσκο και γινεται σαν κρεμα;;; λιωνεται και καμια μπανανα πχ για γευση;;; εμενα με εδωσε η πεθερα γαλατενιο τραχανα που εφτιαξε για τα μωρα. ακομα δεν το δοκιμασα...

διαβασα σε ενα αρθρο χθες, οτι σε ενα παιδιατρικο συνεδριο που κανει το ΑΠΘ, ειπανε οτι τα μωρα-παιδια μπορει να τα παρουν κρανιο αν οι μανες τα δινουν με το ζορι παραπανω ή πιο συχνα γαλα-φαγητο απο οσο θελουν, και απο αντιδραση κοβουν το φαϊ. επισης, οτι αν βιαστουν οι μανες να δωσουν στερεα τροφη, ή ανάλεστη, σε φαση που το παιδι δεν ειναι ετοιμο, παλι το ιδιο γινεται. πρεπει λεει το παιδι να αποφασιζει και να μας δειχνει ποτε βαρεθηκε τα προηγουμενα και ειναι ετοιμο για κατι νεο... αρα δεν το βλεπω να σταματαω το αλεσμα μεχρι να μου το φτυσουν στα μουτρα!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααα!

Συμφωνω Βαγκ μαζι σου! Το καθε παιδακι εχει τους ρυθμους του. Αυτές οι συμπεριφορές ειναι η μοναδική τους άμυνα άλλωστε. Δε μπορουν να καθισουνε να μας μιλησουνε με επιχειρηματα! χαχαα!

εγω πχ βιαστηκα μαλλον να δωσω τραχανα που δεν ητανε αλεσμενος. Αποτελεσμα? Ενα σπυρακι τραχανα ρε κοριτσια μπηκε στο στομα του και ξερασε. Ενω τρωει τραχανα παντου ,σκετο ,μεσα σε φαι κλπ,απλα του κανω ενα άλεσμα μια γυρα δηλαδη στο μουλτι δεν ητανε θεμα γευσης αλλα υφης...... Μιλαμε απο τοτε θα τσεκαρει 2 και 3 φορες τι θα του δωσω. Μαλλον δε με εμπιστευεται... Σου λεει κατσε γιατι αυτη ειναι υπουλη! Ουτε ψωμι στο χερακι δε παιρνει πια...

Οποτε καθε πραγμα στο καιρο του...

Χαζη μερα σημερα.... Συννεφια... Ουτε δουλειες θα κανω ουτε τιπότα. Βαριεμαι. Μονο μαγειρεμα και ισως και ενα φυλλο ντουλαπας στην ντουλαπα-αποθηκη που εχουμε. ΝΑ το συγυρίσω.

Νοτια εχουμε λεει ο Λιαγκας στο μεγκα. Το καταλαβα Λιαγκα μου απο τα κοκκαλακια μου. Τριζουνε σαν πορτα αλαδωτη. Εχω σκεβρώσει!

ΚΑι αυριο λεει βροχες. Φακ.

Η σωσω θα πινει πορτο και θα πηγαινει σε μουσεια τωρα! χαχαχαχα! Σουπερ?

ΜΑρακι (καλυψω) καλα κανετε και παιζετε στο δωματιακι της. Και μεις εκει τη βγαζουμε αρκετες ωρες. Το λατρευει το δωματιο του. Παει μονος του και παιζει τωρα πια. Συμφωνω με αυτο που διαβασε ο αντρας σου. Αλλωστε γιατι τους κανουμε δωματια? Για να κρεμαμε τα παλτο μας στις κούνιες τους ?

Στο 2ο με το καλο σκεφτομαι να κοιμαμαι εγω στο δωματιο του και να φυγω σιγα σιγα οταν θα ερθει η ωρα. Τον Διονυση τον πηγα μεσα 4 1/2 μηνών. Αλλα και 6 να τον πηγαινα δεν θα ειχαμε προβλημα. Δεν καταλαβαινουνε τιποτα. Τουλαχιστον ο δικος μου. Στο δωματιο του Διονυση εχω καναπε και οτι χρειαστει μπορω να κοιμηθω στο δωματιο του. Δεν θελω να τον ξεσηκωνω. Ετσι θα κανω και στο αλλο. Καναπεδακι....

Τωρα που το σκεφτομαι....Λετε να μου πει οτι με μισει και εχει ψυχολογικα που τον εβαλα στη κουνια του να κοιμηθει? Οτι φταιω εγω για ολα? Οτι δε μπορει να δεσει τα κορδονια του επειδη εκοψα δεσμους απο πολυ μικρη ηλικια? ΘΑ βλεπει κοαλα να κοιμουνται αγκαλια και θα ζηλευει.... Ακαρδη μανα!

Προς το παρον με βριζει που τον "παρκαρα" για λιγο στο παρκο! χαχαχχα! Ωρα να σας αφησω! Τα λεμε σε λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κουακερ τα κανω με φρεσκο γαλατακι. Σε μπρικακι μεχρι να γινει νιανια. Προσοχη μη κολλησει απο κατω. Μη γινει πηχτο. Μετα αφουκρυωσει λιγο εγω το βαζω στο μπλεντερ με μπανα να γινει κρεμα. Γαιτι οπως ειπα πιο πανω τα θελει ακομα ντεμι. Αν τρωνε κοματακι τοτε λιωστη με ενα πιρονι η ψιλα κομματακια και μεσα στα κουακερ! Εγω το τρωω με 1 γεναια(χαχα) κουταλια ζαχαρη και κανελα απο πανω. Το κουακερ το τρωνε πολυ στην σκωτια. Ειναι το γνωστο ποριτζ! Γιαμ γιαμ!

Αλλη συνταγη ειναι να το βρασετε παλι με γαλα αλλα να βαλετε μεσα και κυβακια μικρα μηλου να βρασουνε μαζι. Ειναι γιαμ γιαμ παλι. Παλι εγω το τρωω με ζαχαρη!χαχα! Στα μωαρακια σκετο φυσικα.

Παλι εδω τσεκαρετε μη κολλησει και να μη γινει πολυ στοκος. Σα κρεμουλα να γινει. Εσεις θα κρινετε παλι αν θα το περαστε μπλεντερ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ! ΚΟΛΛΛΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!ΣΥΧΝΟ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ.

ΜΠορειτε εσεις οι μεγαλοι να βαλετε σταφιδες,δαμασκνα αποξηραμενα...κλπ Φαντασια να υπαρχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχχαχαχαχαχαχαα! Απο τη βιασυνη μου σα τη Σωσω εγραψα! χαχαχαχχαχαχχαχαχαχαχαχαχχα!

Την κανω κοριτσιααααααααααααααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες πολυ ηρεμια σημερα!

Βρε κοριτσια εχει καμια σας νεα της Αλεκας? Εσυ Βαγκ που εχετε βρεθει κιολας? Εχω τηλ της αλλα ντρεπομαι να παρω.... Να της στειλω μηνυμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαμαδουλινια !!!!

Μαρακι85 παραλυρεις βλεπω πρωι πρωι :lol::lol::lol:

Ωστοσο καμια δεν μου απαντησε στο προηγουμενο μνμ ... Συνδεση Καιρο ...

Αντε καλε μην βιαζεστε να φανε ντε κ καλα ολακερα ! Ακουτε την Σωσω ??? :o:shock:

Ετσι εκανε κ η Καλυψ που ηρ8ε εδω κ το αστερακι τπτ δεν εφαγε ! Και στη τελικη εχετε δει κανενα παιδι που παει σχολειο να τρωει αλεσμενα ? ;) Μονα τους ξερουν ποτε 8α αποφασισουν !

Βασικα το κουακερ παλια που ετρωγα το εβραζα κ εβαζα καννελα , αλλα το νινι σκετο με γαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνίτσες μου!!!

Τι κάνετε;

Μαράκι ωραίες οι συνταγούλες.

Όντως, είναι πολύ καλό που τρώει τα πάντα!

Η νονά του μας κοροϊδεύει...

Λέει οτι όταν θα βγάλει δόντια, θα μου ζητάει κοψίδια!!!

χαχαχα!!!

Τζούλια μου ούτε ο δικός μου κοιμάται αν είμαστε κάπου έξω αλλά δεν ιδιοτροπιάζει...

Με μία στο τόσο, νομίζω οτι δεν πειράζει...

Άνθρωπος είσαι κι εσύ...

Το πολύ πολύ λέγε στη μαμά συο να έρχεται να τον προσέχει...

Εμείς μόνο στον ύπνο μας χρησιμοποιούμε το δωματιάκι μας...

Δε βολεύει γιατί τα υπνοδωμάτι είναι στον πάνω όροφο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααααα

Τι κανετε κοπελιες μου?

Εμεις καλα στολισαμε εχθες ,εβαλα το δεντρο οσο πιο ψηλα μπορουσα :mrgreen: και τωρα δεν το φτανει.Σημερα μενει να τελειωσει και ο εξωτερικος στολισμος τον οποιο θα φτιαξει ο Δημητρης.

Μια σκουπα μονο θα βαλω σημερα γιατι ολο το σαλονι γεμισε χρυσοσκονη.Παιδια αναψαμε τα φωτακια το βραδυ με σβηστα φωτα και η Λυδια τρελαθηκε!Εκανε κατι ααα!!!κουνουσε τα χερια της και ελεγε κατι ακαταλαβιστικα!χειμαρος το κοριτσι μου εδειξε την χαρα της στο επακρον!!!

Αλλα και'γω δεν πηγα πισω..αχ η μαγεια των Χριστουγεννων!

Θα σας στειλω φωτο στα μειλ σας.

Μπριζολιτσες στο φουρνο με πιλαφακι για σημερα.

Τζουλια ειμαι η πιο ακαταλληλη να σε συμβουλεψω σε αυτο που ρωτας.Το Λυδιακι ειναι βαγια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατουρισαμε! κατουρισαμε!!! στο σακουλακι!!!! ναι!!!

της το κολησα και αμεσως τους κατεβασα στο καροτσι για καροτσαδα και ψωνια. ψωμι, ψαρια και καινουριους ουροσυλλεκτες γιατι ειχα ακομη 1. αλλα δε χρειαστηκαν! επιδη καθοταν και δεν πολυκουνιοταν μπηκανε στο στοχο! αχ! επιτελους! πηρα και τις εξετασεις αιματος. η μικροβιολογος ειπε οτι μια χαρα ειναι τα παιδακια μου! αντε να τα παμε αυτες τις μερες και στη γιατρο να μας κανει και το μαντου...

Τζουλια εγω με τον υπνο, αφοτου αρχισαν να κοιμουνται κανονικα, δεν κανω πειραματα...

στις 20:00-20:15 στο κρεβατι τους. και αν ειναι να παμε καπου, λεμε τωρα... ερχεται η μαμα μου να τα προσεχει.

οσο για το παιχνιδι στο δωματιο... δυστυχως ειναι στον πανω οροφο οπως της Νανας και μετατρεψαμε το σαλονι σε παιδοτοπο!

παλι δραπετευσε ο Παλαιοκωστας μου! ο Σπυρακος μου δηλ. σας εχω πει οτι τους εχω περιορισμενους αναμεσα σε καναπεδες κλπ για να μην πανε στις σκαλες, που ακομα δεν εβαλε ο αντρας μου πορτα, και να μην ανοιγουν ντουλαπια στην κουζινα οταν μαγειρευω, γιατι τσατιζομαι να ανοιγωκλεινω τις ασφαλειες. ασε που συνεχεια βιαζομαι και θα παρω κανενα παραμαζωμα... ενα απο τα εμποδια που τους εχω λοιπον ειναι καρεκλα με το κουτι των παιχνιδιων απο κατω για να μη δραπετευουν... και αλλη καρεκλα κοντρα απο πισω, ως τη σκαλα γιατι πριν 2-3 βδομαδες δραπετευσε σκουντωντας την καρεκλα. πριν λιγο, τραβηξε μπροστα το κουτι με τα παιχνιδια, και περασε κατω απο τις καρεκλες!!! ο δραπετης! και παλι το καταλαβα απο τις φωνες της ΜΑριαννας που κωλωνε να τον ακολουθησει!

η νιοπαντρη ποτε γυρναει;;;

ΜΑρακι τηλ εχω μονο σταθερο της Αλεκας και κωλωνω να παρω. θα μου στειλεις πμ το κιν της;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα Ασε κ εγω ετσι τον εχω εγκλωβισει κ μεχρι στο πασο σκαρφαλωσε κ τον ειχα βρει!!! τον δε καναπε τον εχει για πλακα Μεχρι και η Καλυψ εντυπωσιαστηκε με την ταχυτητα ! :lol::lol::lol: ΠΑΚΕΤΟ !!!!!!!!!!

Ρε βαγκ σε ποια περιοχη εισαι ?

Η μαμα μου δυσκολο να ρ8ει 1 ωρα πηγαινε ελα για να παω εγω μεχρι απεναντι ... :roll:

οποτε δεν παιζει ...

Και γω το σαλονι παρκο το χω κανει κ εχω την επιβλεψη κιολας , αργοτερα βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορες...

εμεις καλα ειματσε,η αγγελικη εχει βαλει προφανως καινουργια μπαταρια ντουρασελ κ τα δινει ολα...το βραδυ δεν κοιμομαστε πριν τις 11 κ αυτο με τα χιλια ζορια....

δεν ξερω τι να κανω...τον μεσημεριανο υπνο δεν μπορουμε να τον κοψουμε γτ τον εχει πολλη αναγκη κ τον ζηταει απο μονη της...αν την σηκωσω νωριτερα ειτε εχει γκρινια μετα ειτε απλα δεν θα κοιμηθει νωρις!!!!!

τουλαχιστον παιζει αρκετη ωρα πια στο δωματιο της οποτε ειμαι γενικα πιο ξεκουραστη γτ κανω τις δουλιτσες μου κ οταν ειναι ξυπνια....κ ειναι καλη μωρε..πολυ γλυκια γενικα!!!

αλλα το βραδυ σελινιαζεται!!!!

τζουλ θα τα πουμε σιγουρα συντομα απο κοντα...τωρα που σας βρηκαμε κ ειστε τοσο κοντα δεν σας χανουμε!!!!ελπιζω μονο αυτη τη φορα να μην κλαιμε παλι!!!!!!

μαρακι μου χαιρομαι που βλεπεις ενα δευτερο παιδι τοσο ζεστα...εγω αν δεν παει η μικρη τουλαχιστον τριων η τεσσαρων δεν θα το σκεφτω καν!!!!!τουλαχιστον να μιλαει ρε παιδι μου κ να μην φοραει πανα!!!!!

νανουκα μου τι κανει ο ανθιμουλης???

μου λειψατε πολυ κ εχω χασει πολλα επεισοδια..

βαγκ γτ κανεις εξετασεις??ειναι ολα καλα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω είμαι και γω!

τι κάνετε κοριτσάκια μου?

εμεις είχαμε την πεθερά μου στο νοσοκομείο αυτές τις μέρες..

έχει αρρυθμίες και ανευρυσμα στην καρδιά και είχε ενα επεισόδιο τις προάλλες, λιποθύμησε..

θα βάλει βηματοδότη τώρα πότε ακριβώς δεν ξέρω, θα το κανονίσει η μικρή αδερφή του άντρα μου που είναι γιατρός και δουλεύει στο νοσοκομείο στα Γιάννενα

κατα τα άλλα τα παιδιά μια χαρά είναι..

βγάζουν και 2ο δοντάκι τώρα, κοιμούνται μια χαρά το βράδυ σερί!

φρουτόκρεμα τρώνε μόνο μπανάνα-αχλάδι, το μήλο και το πορτοκάλι δεν το γουστάρουν καθόλου

τωρα παίζουν τα θηριάκια μου

Βαγκ μπράβο που κατάφερες και μάζεψες τα ούρα!!

στα κοριτσάκια πραγματικά είναι απελπισία..

υπάρχουν βέβαια και κάτι σακουλάκια στο φαρμακείο που είναι ακριβότερα βέβαια απο τα κλασικά και τα οποία είναι διπλά δλδ εχουν κι άλλο σακουλάκι μέσα που όσο και αν το γυρίσεις δεν πέφτουν τα ούρα

καλο?

εγώ Σοφάκι σκέφτομαι φέτος να πάρω ένα μικρό δέντρο έτοιμο και να το βάλω κάπου ψηλά γιατί αυτό που έχω είναι τεράστιο και δεν τα προλαβαίνω τα σκατούλια μου γμτ..

μέχρι να μαζέψω το ένα κάνει ζημιά το άλλο..

και τις άλλες χρονιές μη φανταστείτε απο τη μέση και πάνω ήταν στολισμένο,πέρισυ δε κάτω χαμηλά είχε βάλει η Μαρία 500 στολίδια σ' ενα κλαδί..

τι είχα τραβήξει να τα ξεμπερδέψω..

γυρίζω να διαβάσω και τις προηγούμενες σελίδες να δω τι κάνετε και αν προλάβω επανέρχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...