Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

γεια σας

Σόφη εδω βρέχει καρεκλοπόδαρα σήμερα

και μ' αρέσει πολύ!

Βαγκ το baby tv είναι συνδρομητικό κανάλι

είναι για μωρά, όμως το βάζω στα κορίτσια γιατί είναι στ' αγγλικά

να εξοικιώνονται λίγο

έχουν μάθει και τραγουδάκια

το αγαπημένο τους: ιτσ μάι μπέρθντεϊ, άιμ σο χάπι τουντέι.. χαχαχα

στο σχολείο είχαν γιορτούλα σήμερα

τις πήρα νωρίτερα

η Μαρία απο το σχολείο έφερε και μια χειροτεχνία που έκαναν χθες

ένα περιστέρι με ένα συννεφάκι στο στόμα που έγραφε ψωμί παιδεία ελευθερία και που τα έγραψε αυτή!

μου είπε οτι τα είχε γράψει η κυρία σε μια καρτούλα και τα έβλεπαν απο κει και έκαναν τα ίδια γραμματάκια

πολύ συγκινήθηκα..

το όνομά της βέβαια, που είναι και εύκολο, ξέρει και τογράφει εδώ και πάρα πολύ καιρό

τ' αγόρια κοιμούνται τώρα

εγώ Χαρά τα κοιμίζω μια φορά τη μέρα

κατά τις 12μισή με 1 και κοιμούνται κανα δυοράκι

και το βράδυ κατα τις 9 πέφτουν ξερά

κόψε καλύτερα τον απογευματινό ύπνο

Νανούκα άνετα μπορείς να του δώσεις φακές

του έχεις ξαναδώσει?

εμένα τις τσακίζουν

εγώ τις βαριέμαι, ξενερώνω χαχαχ

όντως η ομάδα είναι πεσμένη αυτές τις μέρες..

γιατί?

επίσης το Αλεκάκι χάθηκε..

που είσαι βρε Αλέκα μου?

όλα καλά?

σήμερα εχω κοτόπουλο με πατάτες απο χθες και θα κάνω και πλευρώτους στο φούρνο με λεμονάκι και ρίγανη

σας φιλώ κόρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα είχα πάει και κοίταζα στεγνωτήρια. Μου άρεσε πολύ και το μόρις πλυντήριο-στεγνωτήριο μαζί.

Βαγκ και Μαράκι εσείς ποια έχετε;

Αυτά πήρα στα μωρά. Στη σελίδα εμφανίζονται λίγα μόνο σχέδια. Υπάρχουν πάρα πολλά.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0399268029

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλα Φροχω τελειααα! Πωπω! μ'αρεσουν πολυ! Θα παρω και γω! ΠΟσες μερες κανουνε να ερθουνε? Μεταφορικα ποσο? ΘΑ το κοιταξω και γω τωρα!

Μαρκατ!Περηφανη μανουλα! Μπραβο στη μικρουλα σου!

Εδω εριχνε καρεκλες ολη νυχτα μπουμπουνητα χαλαγε ο κοσμος! Πανικος! Και το πρωι χαλια! ΚΑι βγαζει εναν ηλιο κατα τις 11! ΜΟλις τελειωσα και γω τα διαφορα βουρ εξω!

Παω σε ενα καφε που εχει γουάι φάι και μπαινω απο κει και σας διαβαζω. χεχεχεε!

Συντροφισσα Χρυσουλα σε τρεχει ο μικρος? χαχαχαχα!

Σοφη ευχαριστω για το μαλλι! :D:D:D:D:D

Νανουκα ελπιζω να μην ειναι τιποτα το συναχακι του μικρουλη μας!

Φροσω εγω εχω LG . Ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Τα βγαζει πουπουλενια και αφρατα. Μαζευει και νερο σε ενα τεποζιτο και μετα το χρησιμοποιω για το σιδερο. Ειναι μονο στεγνωτηριο το δικο μου. Θα σε σωσει. Δε θα πιστευεις ποσο τελειο ειναι. Εχω απορω πως ζουσα χωρις αυτο.... Εδω εχει και τρελη υγρασια και ειναι σουπερ. Πετσετες δε σιδερωνω ποτε. Τις βγαζει αφρατες και μυρωδατες. Κατευθειαν διπλωμα και ραφι. Ειναι υψηλες οι θερμοκρασιες και δεν ανυσηχω για μικροβια. ΜΟνο του παιδιου σιδερωνω τα παντα οπως και να χει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο στο κοριτσακι σου Μαρκατ !

Νανουκα τι συνεδριες λες ? το χεις ξανα αναφερει...

Lg εχω και εγω το κοκκινο με τα σχεδια ! τελειο ! εχει προγραμμα φροντιδας μωρου !

Παρασκευη μπορει να πιω καφε με Καλυψ , Αυριο 8α ρ8ει η γιατρινα το απογευμα να κανουμε εμβολιο ανεμουλογιας~

Ε, ρε λυσσα η αλλη να βαλει τηλεοραση στο παιδικο ... ειπαμε να βλεπει (κακως βεβαια ,αλλα)

αλλα να χει και δικη του μια σταλια μωρο 2 ετων ?????? :shock:

ΚΑΙ ΑΠΟΡΕΙ ΚΙΟΛΑΣ !!!

εισαστε το φαρμακο μου ! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τηλεόραση στο δωμάτειο ενός δίχρονου;

Ελεος!

Εγώ αποφεύγω πολύ την τηλεόραση για να μη βλέπει ούτε ο Άνθιμος...

Μαρκάτ μου, του έχω ξαναδώσει φακές μέσα στις σουπίτσες που του βράζω...

Αύριο θα του τις δώσω.

Μπράβο στο Μαράκι!!!

Μαράκι (μεγάλο) μεγεια τις νέες αφέλειες!!!

χαχαχα!!!

Κι εγώ έχω στεγνωτήριο αλλά δε θυμάμαι πιο...

Το χρησιμοποιώ μόνο το χειμώνα γιατί έχω και περιβαλλοντική συνείδηση... χαχαχα!!!

Φρόσω τι τέλεια παντελονάκια και τι φθηνά!!!

Αλλά ρε κορίτσια... δεν έχω παραγγείλει ποτέ από το ίντερνετ και φοβάμαι λίγο...

Για δώστε καμιά πληροφορία...

Είμαι στα σχέδια χορηγιών και γίνονται συνεδρίες για να βαθμολογούντε οι αιτητές.

Εγώ κρατάω τα πρακτικά.

Πολύ θα ήθελα να δω το Λυδιάκι στην βόλτα της με το ποδήλατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Περαστικά Μάρκερ και περαστικά και στα αρρωστούλικα!

Εγώ καλά απότι λέει ο γιατρός, έκανα και το ΠαπΑ, σε 2 βδομάδες αυχενική διαφάνεια και όλα μαζί θα τα δει...ξερετε...τα γνωστά! :lol:

Τζουλια να υποθέσω βλέπεις τον Κεναν τωρα... ;)

Σοφη ηλιόλουστη η Κως;Γαμωτο!Εδω εριξε μια βρόχα!Εβριζα γιατι καναμε μερεμετια στη σκεπη απο χτες, επειδη μπαινουν νερα στο σπιτι και δεν επρεπε να βραχει σημερα, για να προλαβει να στεγνωσει το μονωτικο.Τωρα...σκατά!

Καλα εκανες Χρυσουλακι κι εδωσες σημεια ζωης!

Αντε να μας πει και η Αλέκα τι κανει;

Μαρακι μεγεια ρε!!!Στειλε καμια φωτο στο σκαιπ.

Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορες!

Πεθαινω γι'αυτο το τραγουδι!

Μολις το χορευαμε με το Λυδιακι και ειπα να σας το αφιερωσω!

Ντομ καλα αποτελεσματα να εχεις με τις εξετασεις σου.

Νανουκα φωτο θα σας στειλω στα μειλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχ ναι ναιιι Κεναν ! ααααχχχ :oops::oops::roll: τρελλο αγορι !

Σοφι ευχαριστουμε ρε ~ και το loca ειναι ωραιο ...

Dom αναμενω τα καυτα αποτελεσματα σου , μαζι 8α γεννησουμε στο λεω ! :lol:

Αμαν ρε Καλυψω , μαρεσει που εφτιαξες το ιντερνετ κ δεν μπαινεις!

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και γω!

ΚΑλα λετε... Η αλεκα που ειναι?

Εμεις εδω... Ρε κοριτσια! Εχει φαει κατι πτωσεις το μαναρακι μου! Σημερα ματωσαν τα ουλακια του! Δεν επεφτε αλλα απο χθες τις εχει κανει μαζεμενες! ΜΟυ εχει ραγισει τη καρδια! Στο ισιαδι παρτον κατω!

Εχει και αγωνα και ξενερωσα. Ηθελα να δω τη ζωη της αλλης.

Σαλάτα τρωω Νανουκαααα! Επεσα στη βοσκη!

Ντομ! Καλα αποτελεσματα! Αχ θα δεις και φυλο στην αυχενικη!Βεβαια γερο να ναι οτι να ναι! Τι καλα!

Μαρια(μαρκερ) πηρες τα αποτελεσματα? Ελπιζω ολα καλα!ΜΠες να μας πεις!

ΠΟλυ κουρασμενη νιωθω σημερα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...

οπως καταλαβατε.... παλι μονη....

@#$%^ τις επιφυλακες μου @#$%^!!!

και τη βροχαρα που εριξε το μεσημερακι δε μπορουσε να τη ριξει απογευμα προς βραδυ να μη γινουν επεισοδια;;

λοιπον...

Μαριες με γεια τα μαλλια!!!! θελουμε φωτο επιγοντως!!!

Φροσω εγω εχω πλυντηριο LG και στεγνωτηριο BOSCH. θα προτεινα να μην παρεις 2 σε1 γιατι αν παθει κατι το ενα δε θα δουλευει και το αλλο. ευτο που εχω, το πηραμε περισυ τον Αυγουστο απο το σάιτ του Κωτσοβολου 505Ε σε 12 ατοκες. ειναι ελαφρυ και μπαινει και πανω απο το πλυντηριο. εχει πολλα προγραμματα και δειχνει και ποσο χρονο κανει. τα μωρουδιακα δεν τα εχω σιδερωσει ΠΟΤΕ. εκτος απο καλα ρουχα για εξω. και δικες μας φορμες φουτερ κλπ ενα διπλωμα και στη ντουλαπα.

τελικα την ψαροσουπα την εκανα οπωσ με ειπε η μαμα μου. με πατατα, καροτο, κρεμμυδι, σελινο και ρυζι. χωρισα για τα μωρα και για μας εβαλα αλατι-πιπερι και αυγολεμονο! εγινε ΤΕΛΕΙΑ!!! αφου και ο αντρας μου που πριν ελεγε οτι δεν του αρεσει η ψαροσουπα, αλλαξε γνωμη! 2 πιατα εφαγε!!!

βλεπετε big brother; αυτη τη βδομαδα εχει τρελο γελιο!!!! τωρα εχει αγροτη... πολυ sex βουκολικο!!! αλα της οι αγροτες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρωω καστανα!!! τελεια!!

εφεραν τε πεθερικα που ηρθαν το απογευμα. ειχαν παει για γαμο στην Καστορια και γυρισαν με καλουδια! καστανα, φασολια, ριγανη και καρυδια! καλο πραγμα να πηγαινεις καπου καπου σε συγγενεις και να σου δινουν πραγματακια!!!

αυριο πρωι θα παμε τα μωρα για εξετασεις αιματος!!! της κακομοιρας θα γινει!!! ειναι και η μικρη πολυ γκρινιαρα, μαλλον λογω δοντιων, τις τελευταιες μερες.... για ουρα πηραμε απο το φαρμακειο κατι αυτοκολητα σακουλακια. αλλα θα τους τα βαλουμε οταν γυρισουμε. δε θα ειναι δηλ "πρωινα" ουρα... αλλα αφου τα μωρα κατουρανε ολο το βραδυ... υπαρχουν πρωινα;;;; :?::?::?:

δεν ηερω αν ειναι "Μενεγακηκη" ερωτηση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια

εγω μαλλον καλα - τι να σας πω - την γενικη και τις εξετασεις τις ειχα στα χερια μου απο πριν - αλλα η εικονα που εδειναν ειναι κοινη για πολλα πραγματα - σημερα εβαλα μια γενικη μονη μου - για περισσοτερη συγουρια και βγηκε καθαρη - για την καλιεργεια θα παρω αυριο - ελπιζω δλδ

ντομ - ντομ -ντομ

αντε καλε πες μας περισσοτερα για το μπεμπακι μας

αντε μωρε επειδη ειναι 2ο το κακομοιρο δεν του δινουμε σημασια

εγω θελω να τα ξερω ΟΛΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

ο Νικολας ανεβασε 39,2 το απογευμα - τα σιροπια δεν τα πεινει καθολου τα φτυνει στα μουτρα μας και κλαιει - αλλα

ο επιμένον νικα

αχ τι να κανω

δεν ξερω τι ειναι χειροτερο

να τον παω παιδικο και να κρατησει καμια μερα παραπνω η ιωση ή να τον αφησω στη πεθερα

δεν σας εχω περιγραψει τι εγινε 4 μερες που ηταν ο Στελιος αρρωστον και τον ειχε

ενα θα σας πω

απο την ωρα που ξυπναει κλαιει και θελει αγκαλια - μελανιαζει

ανυποφορη κατασταση

τρεχει πισω μου ή θελει να καθομαι κατω μαζι του και να καθατε καβαλα πανω μου :o:o:o

ο ορκιζεγαι οτι αγκαλια δεν τον παιρνει πολυ λεει - αλλα εβαλα τους κοριους μου εγω - εβαλα την αδερφη μου παει σπιτι στα ξεκουδουνα και μου τα ειπε ολα...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!

στεγνοτηριο ακουω κ ζηλευω :cry: απλωσα κ τα μαζευα μετα απο μια ωρα σαν την τρελη...αστραπες κ βροντες κ πολυ νερο μα πολυ νερο λεμε!!!!!!!!!!!μεσα σε 2 λεπτα εγινε χαμος ποταμι ο δρομος εξω απο το σπιτι...κ μετα στοπ κ παει η βροχη...πηγε ο καιρος αλλου :?

εμεις σημερα φασολακια...αυριο τι??????αυτο το καθημερινο ,ωρες ωρες δεν ξερω τι να κανω!

εγω στη φακη βαζω κ πατατουλα κ καροτο για να τα αλεθω στην μικρη ,να γινετε πιο χυλος η φακη ..

αυριο θα αρχησω να δινω αυγο ,πρωτα τι δινουμε???φοβαμε λιγο με το αυγο..παντος η Μαρια δεν τρωει αυγο ,ποτε της!! το εκανε εμετο...δεν την πιεσα ποτε ας φαει οποτε της ερθει...ο μπαμπας της εφαγε αυγο πρωτη φορα 10χρονων..τωρα ειναι τα αγαπημενα του!

Η Αγγελικη οταν της δινω το γαλα της μετα μου κανει ,να αα αα αα,δλδ να κανει νανι!!!θελει την κουνια της κ υπνο!!!!!!

κ την Μαρια την φωναζΕι ΜΑ!

Κ τα παπακια στο μπιμπερο παπα!

παει ξετρελαθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

περαστικα στον Νικολα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσουδια σας καληνυχτω παω να την πεσω οσο κοιμουνται ακομα τα αρρωστουλικα τερατακια μου

ο Νικος σας το εχω πει εε

διαμαντη ειναι το μωρο μου

δεν τρωει καθολου - αλλα ειναι πολυ ηρεμος

αχ αντε μου καληνυχτα

αχ ελατε στις γιορτουλες μας - σας περιμενω αληθεια - οσες μπορεσετε βεβαια

θα το υπενθυμισω οταν ερθει παλι η ωρα - Σαββατο 27 Νοεμ θα κανω του Στελιου και Σαββατο 4 Δεκ του Νικου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα σας μαρκερ !!!!!!!

Ρε Μαρακι , πηγαινε το στην πε8ερα ... που να τρεχει παιδικο το παιδακι ... (εδω εμεις αμα εχουμε πυρετο ουτε να κατουρησουμε δεν μπορουμε...)

ασε που 8α κολλησει τα αλλα και μετα φαυλος κυκλος , ξανα εσεις κ παει λεγοντας ...

λΕω μια αποψη βρε αδερφε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε Μαρκερ... με τη σειρα παντα οι αρρωστιες....

με πηρε χθες ο ξαδερφος μου απο την Αθηνα με τα 3δυμα+1=4 και λεει οτι φετος που τα πηγε πρωτη φορα τα 2 αγορια κολυμβυτηριο, το κοριτσι μπαλετο, ο μικρος τιποτα, ειναι η πρωτη χρονια που ακομα δεν αρρωστησαν!! γιατι απο 2χρονων πανε παιδικο τα 3δυμα, 1 χρ ο 4ος και φανταστειτε τι γινεται 2 χρονια τωρα....

Αλεκα και εδω εριξε πολυ νερο νωρις το μεσημερι...

και ο Σπυρος λεει οτι τα παπακια κανουν παπα, τα προβατακια και τα κατσικακια μπε και τα σκυλακια γκαβ. τωρα μαθαινουμε το μου της αγελαδας.... η Μαριαννα δεν τα λεεει τοσο καθαρα ακομα, αλλα ειναι και στις γκρινιες της...

ηρθε ο αντρας!!!!

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα εσας εχουν πιασει κ κανουν ζωακια ??? :o

εμενα (απο καινουρια πραματα) κανει μονο το αλογακι , φωναζει παπατα (πατατα) ,μπαμπανα (μπανανα) , σκαρφαλωνει στην τηλεοραση , κατεβαινει απο το κρεββατι μου

και κανει οτι κοιμιζει ενα ποντικακι πανινο απο το ικεα :lol::lol::lol:

Παω για σιδερο ... :twisted: την μανταμα μου μεσα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρκερ περαστικά.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας για το στεγνωτήριο.

Μου φαίνεται θα το χτυπήσω...

Τα leggings μαράκι που σας έδειξα τα πήρα από το ebay. Έκαναν 7-10 μέρες να έρθουν, δεν θυμάμαι πολύ καλά. Από κει που τα είχα πάρει τα έξοδα αποστολής ήταν 0.

Παράγγειλα κι άλλα 4. Είναι πολύ βολικά για τα μωρά. Κινούνται εύκολα.

Καλά κορίτσια έχω ξετρελαθεί με τα δίδυμα.

Όλη μέρα παίζουν και μιλάνε μεταξύ τους.

Αν τα ακούσεις νομίζεις πώς είναι καμιά φυλή ζουλού :lol: .

Κάποια στιγμή ήμουν στο σαλόνι και τα άκουγα να γελάνε και να σέρνουν κάτι.

Είχαν βγάλει μια μικρή συρταριέρα από το γραφείο στο δωμάτιο του δον και την έσυραν μαζί μέχρι το σαλόνι.

Κρύφτηκε ο ένας από τη μια μεριά κι ο άλλος από την άλλη και έβγαζαν τα κεφαλάκια τους μια αριστερά μια δεξιά και έλεγαν τααααα και ξεκαρδίζονταν στα γέλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο κουραγιο..εχω κ εγω αλλα δεν το νομιζω ,για τωρα ,με τιποτα!!!

εισαι πολυ προκομενο κοριτσι βρε!

φροσο πολυ ομορφη εικονα μας εδωσες τωρα!!!!!! να σου ζησουνε τα αγορακια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χχαααααα εμείς είμαστε πιο προχωρημένοι.

Ο Φίλιππος λέει παπάκια!κι ο Χριστόφορος λέει παπαπα. Ο Χριστόφορος εντωμεταξύ όλη τη μέρα δείχνει και λέει αυτό, αυτό, αυτό, αυτό μας έχει τρελάνει. Ιδιαίτερα την ώρα του φαγητού. Όλο το σπίτι του κατεβάζουμε να φάει.

Τον δον μόλις τον βλέπουν να μπαίνει χειροκροτάνε και οι 2 με χαρά και τον φωνάζουν αλα.

Σήμερα λέω στον Φίλιππο που είναι ο Χριστ. και πήγε και τον βρήκε :shock: και λέει ααααα και πέφτει πάνω του με χαρά, γιατί του είπα μπράβο και ο Χριστ. άρχισε να χειροκροτάει και να χοροπηδάει :shock: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααα

6 και τεταρτο η κυρια σημερα,ακουσε το ξυπνητηρι του μπαμπα της και τσουπ!Αλλα δεν παιζει, τωρα τριβεται παμε να την ξαναπεσουμε.

Markat πρεπει να εχετε πολυ βροχη σημερα ε?

Αλεκα1 με μπριζωσανε για στεγνωτηριο μηπως να το σκεφτουμε?

Σας αφηνω για την ωρα...τα λεμε αργοτερα φιλουρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...