Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

Καλυψω τα ξενυχτια συνεχιζονται 12,1 δεν παλευεται λεμε!

Ρε παιδια πειτε γιατι θα τα παιξω και σας ολη μερα σβουρα ειναι?δεν προλαβαινω να κλασω με το παρδον δηλαδη ολη μερα γυρω γυρω σκυψε ,σηκω ,μη ,οχι αυτο ,ελα'δω ,φυγε απο'κει λυσσα λεμε!

Εμαθε τωρα ανεβαινει και στον καναπε και κανει την τσιτα!Ελεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τζουλια πες βρε πουλακι μου! Αντε!

Σωσω! Πυρετο? Πολυ? Αφου εχει ορεξη βεβαια καλο αυτο. Μηπως ομως να την εβλεπε γιατρος και να αναβαλλατε για λιγο τη Καβαλα? Εσυ ξερεις βεβαια. Αν ειναι ορεξατη!

Φροσω περαστικα. Τουλαχιστον θα παρει τη σωστη αντιωβιωση το παιδι τωρα..... Ευχομαι να μη ταλαιπωρηθει αλλο ο φιλαρακος μας!

Καλυψω! Επιτελους! Αντε μας ελειψες!

Εγω μπαινω πιο αραια γιατι ο μικρος μολις δει λαπτοπ κανει σαν ταλιμπαν να πω? Ινδιανος? χαχα! Οποτε γραφω σε ωρες που κοιμαται. Τωρα ξυπνησε βεβαια και φωναζει α μπα ντα τατατατατατατατατα μαμα! Και αλλα τετοια γιαπωνεζικα! Ντομ ριξε μεταφραση! χαχααχαχααα!

Μαρκατ περαστικα σας! Πωπω! Κουραγιο φιλεναδα! Ευτυχως ειναι 24ωρου η ιωση!

Μα δε βλεπετε κωλοκαιρο? Αυτος ο κωλονοτιας οτι πρεπει ειναι για ιωσεις! Κανε ενα κρυουλακι να ψοφησουνε ολα! Μα ρε κοριτσια με κοντομανικο ημουνα σημερα εξω! Τον κυνηγουσα κιολας στη πλατεια και ειχα σκασει!

Βαγκ ετσι ητανε και η γιαγια μου γμτ. Ξεχωριζε μονο τα εγγονια με το ονομα το δικο της και του παππου. Εγω ημουνα ευνοοουμενη. Ειχα το ονομα της.Επαιρνα μεγαλυτερο χαρτζιλικι κλπ. Ποσο τσατιζομουνα! Ειχα αδυναμια στα ξαδελφια μου και επειδη δε μπορουσα την αδικια της την ελεγα οταν μεγαλωσα λιγο και μαλιστα δε δεχομουνα τιποτα απο αυτη αν δεν ητανε ιδιο για ολους! Καλυτερα να ξεκαθαριστει τωρα το θεμα παντως.

Τζουλια αντε καμαρι μου πες μας! Επιτηδες το κανεις ξερω εγω!

Σοφη τωρα ειδα το μυνημα σου.

Σβουρα? Ποια τσιτα? Ινδιανακι! Βαζει και το χερι στο στομα και κανει ααααααααα! Ασε! ΚΑι στοπν καναπε ολο πανω ανεβαινει και σερνει καρεκλες χαμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν 8α πω τωρα . 8α σας στειλω με μεηλ κατι με πε8 που με απασχολει να μου πειτε γνωμη...

ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΓΑ ΟΤΙ ΣΙΡΟΠΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝΕ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΠΛΕΟΝ !!!

Δειτε ειδησεις αντ1 για να με ακουτε άλλη φορα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου....τι κανετε???εμεις μια χαρα σας γραφω απο την δουλεια μιας και βρηκα χρονο...τα νεα μου ειναι οτι πηρα αμαξι..το οδηγαω κανονικα και τωρα θα δωσω και διπλώμα...το μωρο κοντευει να περπατησει..κανει παρα πολλα καινουργια πραγματα..εγω τωρα περιμενω να ερθει δεκα η ωρα να σχολασω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρετεεεεεεεεεε...

Τι κάνετε βρε παιδιά?

Ο μικρός έχει γαστρεντερίτιδα..βασικά σαν τα δικά σας τα συμπτώματα Γιωργια..(Μαρκατ)..

Που λες τα μικρά ξετρελάθηκαν με τα κεκακια..

Έχω μια πανευκολη και πολύ καλή συνταγη για σοκολατένια αν θες..

Μέσα βαζω κομματακια λευκης σοκολάτας..

Αφού κρυώσουν πήρα απο το σουπερ μαρκετ έτοιμο γλάσο βανίλιας της μπέτυ κροκερ..

Είναι νοστιμο πολύ..Το ζεσταινεις λίγο να γίνει πιο λευκο και τα καλύπτεις απο πάνω..

Και όσο είναι ακόμα ζεστο έβαλα χρωματιστή τρούφα και smarties..

Εγιναν πολύ ομορφα..

Φροσακι περαστικα και πραγματικά αυτο να είναι το τελευταίο για το μωρο..

Ο γαμπρός μου καλα?

Πες του οτι η νυφη έχει γίνει πολύ νευρο και δεν στεκεται πουθενα!

Τι άλλο?

Κατι ξεχναω και θα επανέλθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω πηρα μέηλ! Τα γραφω αυτα κυρα τζουλια!

Ισμηνη περαστικα στον κουκλο μας! Χρονια σας Πολλα και για τη γιορτουλα του! Πωπω θα ξετρελαθηκανε τα μικρα με τα κεκακια! Θελω να φτιαξω και γω μια μερα. Κατι με φρουτα του δασους σκεφτομουν ισως για τα Χριστουγεννα.

Σουζαν με γεια το οχημα! Τι πήρες? Καλοριζικο! Καλοτάξιδο! Να μας μπαίνεις πιο συχνα!

Σωσω τι κανει η μικρη? Καλυτερα ελπιζω!

Επιτελους ρε κοριτσια καθησα! Τωρα πηρα λαπτοπακι στον καναπε και ενα κρασακι και χαλαρωνω. Φτιαχνω και μια ψευτοκαρμποναρα και περιμενω τον καλο μου να την τσακισουμε!

Ο μικρος οργιαζει! Μιλαμε ασύχαστος! Ντουρασελ! ΚΑλο αυτο βεβαια αλλα η μαμα(εγω δηλαδη) τα χει παιξει! Θελω επειγοντως διακοπες! Οχι τοπικα Ελλαδα! Να μια βολτιτσα σε καμια Ισπανια (που τη μελεταω και συχνα) δε θα με χαλαγε.

Θυμοσαστε ο ταξιδι που σας ελεγα στην Ιταλια. Τελικα ητανε για τελος Νοεμβρη αλλα δε θα παμε. Δε κλεισαμε. Δεν ενιωθα ετοιμη να αφησω το μωρο μου. Αλλα ειπα στον Αντρικο Απο Γεναρη να κλεισει οπου θελει να φυγουμε. Του το υποσχεθηκα. Πρεπει δηλαδη......

Και κανα Λονδινο καλα θα ητανε..... χεχεχεχε!

Γινανε τα μακαρονια! Παω να τελειωσω το φαγητο! Τα λεμε σε λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι ησυχία είναι αυτη??? :-w

Σωσω για πες για την Αθήνα..

Για πότε λες?

Εγω αν λετε για πρωι δουλεύω..εκτός από τις 17 Νοεμβρη που είναι αργία για εμας..

Βασικά όπως θα έρχεστε απο θεσσαλονίκη..πριν φτάσετε αθηνα περνατε εξω από το σπίτι μου σχεδον..

Κερναω καφε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Μαρακι..και όλες σας για τις ευχες..

Κι εγω θελω διακοπες...αλλα και εντος Ελλάδας δεν με χαλάει...

Λονδίνο πήγα 2 φορες..καλα είναι..

Αλλα ερωτα είχα πάθει όταν πήγα Οξφόρδη...

Άνετα έμενα 2-3 χρόνια..για σπουδες...αλλα βλέπεις αυτά γίνονται προ παιδιών..

Τελος παντων...

Ισπανια δεν έχω πάει..θα μας πει η Σωσωκα εντυπώσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε Μαράκι... δεν ντρέπεσαι;

Είπες όλη την Ευρώπη και την κύπρο ούτε να την κλάσεις...

Τζούλια στέίλε το μέηλ στη Σωσώ και θα μας το προωθήσει εκείνη...

Ισμήνη, όταν βρεις χρόνο πες τη συνταγη...

Ρε κορίτσια... εγώ και ο αδερφός μου είχαμε τα ονόματα των παππούδων... αλλά αδυναμία είχανε στα άλλα τα εγγόνια...

& μιλάμε για πολύ μεγάλη διαφορά...

οπότε δεν παίζει πάντα το όνομα...

Μαρκάτ, ευτυχώς που κρατάει μόνο μία μέρα...

Σούζαν, καλοτάξιδο το αυτοκινητάκι σου...

Αυτό με τις καρέκλες... κι επειδή δεν περπατάει ο δικός μου, τις έχει για στράτα... χαχαχα!!!

Αυτό που έχω παρατηρήσει με τον δικό μου... έχει πολύ ενέργεια, αλλά δε θα τον έλεγα ζωηρό... όμως, κάνει πολλές αγορίστικες πελλαρίτσες...

επίσης, παίζει με τα παιχνίδια του...

έμαθε και βάζει τους κρίκους μέσα στη ράβδο (αν καταλαβαίνετει πιο παιχνίδι λέω).

& πού να τον δείτε όταν διαβάζει τα βιβλία του...

γυρνάει τις σελίδες και μιμείται τη φωνή μου και τον τρόπο που του τα διαβάζω εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello κοπελιες

Ισμηνη εμεις τα ειπαμε. Χρονια πολλα και απο εδω στον κουκλο σου.

Επισης περαστικουλια στον Ορεστακο, στα μαρκατακια και στην Μαρθουλα.

Σουζαν καλοταξιδο.

Εμεις εδω τα ιδια. Εγω αρχισα βαλεριανα γιατι δεν την βγαζω καθαρη με την κατασταση λογω του αντρα μου.Ειναι και ο Δημητρης σκατοπαιδακι αυτες τις μερες και......η μικρη ξυπναει μπορει και 7 φορες τα βραδυα.... κατα τ'αλλα καλα.

Υπομονη που θα παει.

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια :D

Τζουλια ,ειναι τοσο σοβαρο ? αληθεια τωρα ,εαν μπορω,θελω να βοηθισω ...θα σου στειλω πμ!

Διαβαζω για τα κατορθοματα σας κ λεω...σαν την Αγγελικη!!!

μονο που εμεις εχουμε ενα θεμα..κανει επιθεση εαν δει φαγητο!!!δεν τη κρατας με τιποτα :lol: η Μαρια οταν τρωει ,παει η μικρη κ της το αρπαζει κ κανει περα!!!!!!κ η Μαρια κλαιει :lol:

πηγαμε σε γενεθλια κ την τσακοσα να εχει στο ενα χερακι πουρακια σοκολατενια κ στο αλλο τυροπιτακι μια το ενα μια το αλλο :o οταν της τα πηρα φυσικα κλαμα κ κακο :shock::shock: χτυπαγε το κεφαλι της στο πατομα απο τα νευρα

:o:shock::shock:

περαστικα στα παιδακια σας κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια...

τζουλια σου εστειλα το μέιλ με πμ.

χθες πηγα στον ΩΡΛ για το λαιμο μου... και τι με λεει... οτι αν και δε συναδει με την ηλικια μου, εχω φλεγμονη στα κρεατακια!! τα οποια επρεπε να εχουν εξαφανιστει εδω και πολλλα χρονια!!! ακους εκει κρεατακια! φανταστειτε να παω για εγχειρηση και να ειμαι στη σειρα με 10χρονα! αλλα παντως... το σιγουρεψα οτι οχι μονο το μυαλο αλλα και το σωμα μου ειναι μικροτερο απο τη χρονολογικη ηλικια μου!!! χιχιχι!!!

αρχισα αντιβιωση και αντιφλεγμονωδη...

Σωσω δεν πατε στην Καβαλα σε παιδιατρο να δωσει κατι στη μικρη...;;;

Σουζαν οδηγας χωρις να εχεις παρει διπλωμα;;;;; ολα στην Τροχαια!!!! προσεχε καλη μου γιατι αν γινει και το παραμικρο θα τρεχεις....

καλε ακουσατε οτι σε λιγα χρονια η σοκολατα θα ειναι τοσο ακριβη οσο το χαβιαρι;;; δεν πανε καλα οι φυτιες κακαο! την πατησαμε... και τι θα τρωω οταν περιμενω περιοδο και οχι μονο;;; ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα

Ενα μονο θα σας πω δεν μπορω να κουνηθω.Η μεση μου τα εχει φτυσει .Αναμενομενο ποσο να αντεξει και αυτη?

Μουντιλα προς το παρον αν και ειπε για βροχες.Αντε να δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουσουδένιες μου!!!

Τι μου κάνετε;

Τζούλια περιμένω κι εγώ...

Αν μπεις μέσα σε 1 μέηλ που θα σου έχει στείλει η Σωσώ... θα βρεις όλα μας τα μέηλ...

Ετοιμάζω κέικ με πάνες!!!

Θα πάω σήμερα τζάμπο να πάρω τα μπιχλιμπίδια...

Θα σας το βάλω φωτό μόλις το τελειώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε κορίτσια... το έχετε παραχέσει τον τελεύταιο καιρό... χαχαχα!!!

Τζούλια την επόμενη φορά να γράψεις μπουμπουδένιες μαμάδες του Οκτώβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι !!!

χαλια καιρο ...ας βρεξη ντε!!!δεν εχω πλυντιρια ,μονο σιδερο :( αλλα χλομο για σημερα μας εχουνε τραπεζι το βραδυ εναν ροφο 6κιλα :shock:

φαγαμε αρακα κ τωρα η μπουμπου μου κανει νανι :D

σημερα θα μας στειλει ο νονος μας απο βολο τα δωρακια μας για τα γεννεθλια κ την γιορτουλα που ειχαμε ;) το απογευμα θα παμε λιμανι κ θα πιουμε κ ενα καπουτσινο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...