Μετάβαση σε περιεχόμενο

φοβαμαι.....


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.....

στις 31 αυγουστου ειχα μια αποβολη βιοχημικη και ο γιατρος μου ειχε πει να περιμενω 2 περιοδους να περασουν ...βεβαια εγω περιμενα μονο μια ;) μετα την αποβολη ο κυκλος μου δεν ειχε προβλημα ακριβως 28 μερες μετα μου ειρθε η περιοδοσ.

λοιπον εχω 2 μερεσ καθυστερηση ειμαι 75% σιγουρη οτι ειμαι εγγυος δεν εχω κανει τεστ κ δεν ημουν καθολου αγχωμενη αν θα εμενα εγγυος κ εχω πολυ σταθερο κυκλο...

το αχγος ξεκινησε σημερα που αρχιζω να πλεον να πιστευω πιο εντονα οτι ειμαι..

δεν θελω να παρω τεστ αν δεν περασουν 5 μερεσ καθυστερησησ για 100%

το θεμα μου ειναι ομως μεσα στο μυαλλο μου... μου εχει κατσει καπως η αποβολη που ειχα και

ετσι σκεφτομαι οτι παλι θα ειναι βιοχημικη δεν μπορω να πιστεψω οτι θα καταφερω κ εγω να εχω μια κανονικη εγκυμοσυνη μου εχει κολλιση οτι κατι δεν θα παει καλα ... φοβαμαι..

θελω κ εγω να εχω μια εγγυμοσυνη φυσιολογικη εχω συνδυαση

εγγυος=βιοχημικη για εμενα,,,,

εσασ σας εχει τυχει κατι κακο κ να σκεφτεστε οτι θα γινει παλι το ιδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου 1 στις 3 γυναικες εχει κανει απο μια βιοχημικη κυηση....μην τρελενεσαι...πηγαινε στο γιατρο σου να σε δει..να σε συμβουλεψει......και πανω απο ολα να σιγουρεψεις οτι εισαι εγκυος...

ευχομαι τα καλυτερα...

περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα tzenaki.Κι εμενα μου ετυχε μια βιοχημικη εγκυμοσυνη και δεν σου κρυβω πως κι εγω εχω στο μυαλο πως η επομενη θα ειναι το ιδιο....δεν ειναι ομως ετσι...καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη απο την προηγουμενη.Γνωμη μου, αν υποψιαζεσαι πως εισαι κανε χωριακη να δεις , γιατι αν ειναι παλι βιοχημικη πρεπει να το γνωριζει ο γιατρος σου για να μπορει να εντοπισει το προβλημα που υπαρχει.Συνηθως λενε ειναι τυχαιο γεγονος, αλλα φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα!!!

Σου ευχομαι λοιπον απο καρδιας να εισαι εγκυουλα και ολα να πανε τελεια αυτη τη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ.ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ 1 ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω ειχα πριν πολλα χρονια μια παλινδρομη κ τωρα που ειμαι ξανα εγκυος περασα μια κρισουλα πονουσε η κοιλια μου κ νομιζα πως παει το μωρο το χανω η τρελη!!!!κ ομως για δες το τικερακι μου....

ολα στο μυαλο ειναι,να εισαι αισιοδοξη οτι ειχες μια ατυχια δεν σημενει πως ετσι θα σου παει παντα κ τωρα πολλα ειπαμε τρεχα γρηγορα για χοριακι!!!!!!!!αντε ακομη εδω εισαι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ μετά από μια παλλίνδρομη το χειμώνα είμαι και πάλι έγκυος και ναι έχω άγχος αλλά όλα πάνε τέλεια! κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, είχες μια ατυχία, δε σημαίνει πως θα επαναληφθεί! κάνε μια χοριακή! σου εύχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thanks...δεν θα το σκεφτομαι... θα παρω τεστ γιατι δεν μπορω να παω για χοριακη μενω σε χωριο κ οι γιατροι ειναι στην πολη. θα παω παρασκευη απλα ευχομαι να πανε ολα καλα θελω πολυ ενα μωρακι :D κ ειμαι χαρουμενη που εμεινα εγγυος ξανα...

απλα ξερετε οταν προσπαθεις...

οταν γεννας....

οταν εχεις μωρο...

πιστευω παντα εχεις το αγχος και τον φοβο αν ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΟΒΑΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!

Βρε κοριτσια εχω εναν φοβο μεσα μου αλλο πραγμα!!! θελω να περασει ο καιρος και δεν περναει με τιποτα,θελω να περασουν οι πρωτες 3 μηνες εγκυμοσυνης που ειναι και οι πιο επικυνδινες!!!!!καθε μερα μετραω τις μερες και ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!!!!την παρασκευη θα πω στον γιατρο για υπερυχο να δουμε αν οντως ειναι ολα μια χαρα!!!!!!!!!μακαρι θεε μου να ειναι ολα ενταξει,και να εχει μεγαλωσει κατα πολυ το σπορακι μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΟΒΑΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!

Βρε κοριτσια εχω εναν φοβο μεσα μου αλλο πραγμα!!! θελω να περασει ο καιρος και δεν περναει με τιποτα,θελω να περασουν οι πρωτες 3 μηνες εγκυμοσυνης που ειναι και οι πιο επικυνδινες!!!!!καθε μερα μετραω τις μερες και ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!!!!την παρασκευη θα πω στον γιατρο για υπερυχο να δουμε αν οντως ειναι ολα μια χαρα!!!!!!!!!μακαρι θεε μου να ειναι ολα ενταξει,και να εχει μεγαλωσει κατα πολυ το σπορακι μου!!!!!!!!

θα περασει ο καιρος κ χαμπαρι δεν θα παρεις,το ανχος κ φοβος ειναι κατι που ολες η μανουλες το εχουμε κ φρεσκες κ παλιες ειναι λογικο απλα πρεπει να εχουμε κ λιγο αισιοδοξια μεσα μας,το μωρακι σου εχει γινει ολοκληρο παιδακι τωρα 1εκατοστο κ κατι θα ειναι :lol: στανταρ εχει χερακια κ ποδαρακια ειναι τελεια η εγκυμοσυνη υπεροχο συναισθημα!!!!μεγαλωνουν τοσο γρηγορα!!!!!!

φανταζομε θα ακουσεις κ καρδουλα...αχ αντε με το καλο!!!!να μας πεις τα νεα σου την παρασκευη [smilie=toothy4.gif][smilie=toothy2.gif][smilie=angel13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις γιατι φοβαμαι γιατι ειχα μια μικρη αποκοληση πριν απο 15 μερες και θελω οταν ξανα παω να ειναι ολα ενταξει ,περνω κατι καψουλες utrogestan ,ειναι προγεστερονη,και πρεπι να ειμαι συναιχεια ξαπλωμενη και να μην σηκωνω βαρη!!!!!γι αυτο αγχονομαι λιγο,γιατι κακα τα ψεματα 9 μηνες προσπαθουσα για μωρακι!!!!!!!!και δεν θελω να γινει τιποτα κακο!!!!!!!!ναιι την παρασκευη θα σας πω τα νεα μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενακι, θέλω να πω κι έγω ότι κάθε φορά είναι διαφορετική! Η φίλη μου είχε μια βιοχημική.Ο γιατρός της είπε να περιμένει 3 μήνες και μετά να ξαναπροσπαθήσει. Ήθελα όμως πολύ ένα μωρό, της έκατσε μετά απο ένα μήνα ξανά και το είδε σαν κάτι καινούργιο! Φοβότανε λίγο αλλά είπε ότι αύτη θα είναι μια νέα αρχη!Τώρα έχει έναν κούκλο και είχε και μια τέλεια εγκυμοσύνη!!Ευχομαι να είσαι εγκυούλα και όλα θα πάνε καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...