Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποτε ακουμε καρδιακο χτυπο στο εμβρυο???


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια, γνωριζει καποιος να μου πει ποτε ακουμε την καρδια του εμβρυου πρωτη φορα σε ποια εβδομαδαα κυησης???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ! κατ αρχας καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη αλλα απ ο,τι ξερω, προς το τελος της εκτης εβδομαδας και ακομα πιο σιγουρα στην 7η. Οι εβδομαδες μετρωνται απο την πρωτη ημερα της τελευταιας περιοδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα ! εχει δίκιο η αφρο, καθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική. Συνήθως :

αν εχεις 28 - 30 ημερών κύκλο, οντως κατα την 6η - 7η ειναι το πιο συνηθισμένο,

αν εχεις μεγαλύτερο κύκλο και λιγο πιο αργά (ειναι πιο δύσκολο να γνωρίζεις την πιθανή ημ. σύλληψης).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια φιλεναδα....κανονικα 6η εβδομαδα ακους...

αλλα αν η συλληψη γινει ποιο αργα θα παει κ ποιο μετα...κ μιλαμε τωρα για το πολυ μια εβδομαδα αν εχεις σταθερο κυκλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως 7η με 8η, μπορεί κ στην 6η εξαρτάται από ...τον γιατρό... το υπέρηχο... τι πότε έγινε η σύλληψη κ.τ.λ. Εγώ επειδή είχε χαλάσει ο υπέρηχος στο ιατρείο του γυναικολόγου μου τελικά την άκουσα σχεδόν στην 9η (κ είχε πάει η καρδιά μου στην κουλουρη..) κ μάλιστα πήγα σε άλλο υπέρηχο κ την άκουσα γιατί στο δικό του μηχάνημα δεν ακουγόταν..το τι αγωνία περάσαμε χωρίς κανένα λόγο δεν λέγεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ έκανα την πρώτη επίσκεψη στον γιατρό στις 5 εβδομάδες και 4 ημέρες και δεν ακούστηκε κάτι ενώ μετά ξανα-πήγα στις 7 εβδομάδες και 2 μέρες και άκουσα την καρδούλα του. Πραγματικά είχα πολύ αγωνιά!

Και ακόμα έχω..πιστεύω ότι όταν θα αρχίσω να νοιώθω το μωρό κανονικά, θα μου περάσει η αγωνια.

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...