Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χριστουγεννων 2009!!!Νο 6!!!!!!!!


Recommended Posts

γειαααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δημητρουλα,κατι θα τον ενοχλουσε μαλλον τον θανουλη μας..... :( εγω σε τετοιες περιπτωσεις πεταω το βυζι και ησυχαζουμε.... :lol::lol::lol::lol::lol: αγιο βυζι!!!!! :P:P:P:P:P:P

ολια,μαγειρευεις ξεχωριστα στον μικρο????εγω πια της δινω απ το ιδιο χωρις αλατια και πιπερια....

γιωτου,δεν ηταν τυχερα τα μωρακια αυτης της περιοδου....σημερα εμαθα για αλλη μια γνωστη μου που ειχε παλλινδρομη κυηση.... :( ευτυχως,ηταν πολυ νωρις..... :roll: καλη αρχη για αυριο!!!!!!!

ματινακι,περαστικα!!!!!!!!!!!!!!!!

κανγκουρακι μου,τωρα εχει μονο δεκατακια η μικρη....εσενα μονο πυρετο εχει????περαστικα στα κουκλια μας!!!!

κατερινακι,που πας????διακοπουλες????????

πασχαλακι,τελεια φωτο!!!!!!!!για το συγκαμα βαλε βαλσαμο....αν δεν περασει τοτε βαλε μελανι.στο φαρμακειο στο φτιαχνουν....εγω για επιμονα συγκαματα βαζω μελανι και περνανε αμεσως....

εμενα η μικρη εχει δεκατακια και σημερα ειχε και διαρροια....τι να πω...αντε,να περασουν οι κωλο-ιωσεις......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μανουλίτσες...

Γιωτάκι μου καλή αρχή στην δουλειά αύριο...θα περπατήσει πολύ γρήγορα ο Ιασονάκος και θα το κάνει όταν θα είσαι στο σπίτι να τον δείς μην ανησυχείς!

Κανγκουράκι μου ακόμα παιδεύεται με πυρετό η Αγγελικούλα ε? Ανέβασε πολύ? Περαστικά σας...

Πασχαλάκι μου πάρα πολύ ωραία η φωτο που έβαλες, εσύ κούκλα αλλά κι ο γαμπρούλης μου ΘΕΟΣ! Εγώ στα συγκάματα βάζω Novaquasol με βιταμίνη Α, αλλά να σου πώ την αλήθεια δεν έχουμε αντιμετωπίσει ποτέ κάποιο σοβαρό σύγκαμα...έχω ακούσει για το φαρμακευτικό μελάνι, εγώ όταν αλλάζω πάνα στην Μαμία είτε από τσισάκια είτε από κακάκια την πλένω και μετά βάζω μόνο λαδάκι Fissan. Νομίζω αυτό μας έσωσε από πολλά συγκάματα! Αλλά στα αγοράκια δεν ξέρω τί πρέπει να βάζετε. Η παιδίατρος μου έχει πεί ότι στην ουρολοίμωξη το παιδί είναι άκεφο και σταματάει να τρώει (ούτε γάλα ούτε τίποτα.)

Κατερινάκι μου να περάσετε τέλεια με τον αντρούλη σου!

Ευάκο μου και η Αναστασία με ίωση ε? Περαστικά σας κουκλίτσα μου...τί να πώ πια μ'αυτές τις ιώσεις! Όλα τα παιδάκια αρρωστούλια είναι!

Δημητρούλα πως είναι ο Θάνος σήμερα?

Πού χάθηκε πάλι το Βικάκι μας?

Εμείς είμαστε καλύτερα σήμερα, η Μαμία δεν ανέβασε ούτε πυρετό ούτε καν δέκατα, τουλάχιστον μέχρι τώρα...ελπίζω να έκανε τον κύκλο του και να πέρασε. Εγώ παρόλο που δεν είχα σκοπό να πάω στον γιατρό τελικά με τρόμαξαν ότι μπορεί να μην μπορώ να αναπνεύσω κιόλας απ' την λαρυγγίτιδα οπότε πήγα στο ΕΣΥ και μου έδωσαν κορτιζόνη. Κορίτσια με το πρώτο χαπάκι η φωνή μου (που είχε κλείσει πια τελείως εχθές το βράδυ) άρχισε να ανοίγει ξανά σιγά σιγά.

Σας αφήνω κοριτσάκια μου πάω για νάνι

Καληνύχτα και φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες...

Μολις πριν κανενα μισαωρο,γυρισαμε απο το κεντρο υγειας,παθαμε μια λαχταρα με τον Θανο...Τα'παιξα στην κυριολεξια..Εκοβα λαχανο,και σε καποια φαση βλεπω τον Θανο σαν να μασαει κατι,πεταγομαι,βαζω το χερι μου μεσα,τιποτα..Αρχισε και αναγουλιαζε καπως και ξαφνικα πνιγοταν,δεν μπορουσε να παρει ανασα κοριτσια στην κυριολεξια!!Τον εκαμνα λιγο στο μετωπο,εκανα την πλατουλα του,τον εβγαλα εξω,μετα οκ τρομαξε να παρει ανασα..Κοπηκαν τα ποδια μου..Ευτηχως ηταν και ο αντρας μου σπιτι..Μετα ομως,καθως ανεπνεε,ηταν σαν να κοβοταν η αναπνοη του,δεν ανασαινε κανονικα και τον εβλεπα κοκκινιζε..Φυγαμε κατευθειαν στο νοσοκομειο,ο Θανος εν τω μεταξυ,σπαραζε στο κλαμα,δεν ηρεμουσε με τιποτα..Φτανουμε εκει,δεν υπηρχε παιδιατρος,αλλα τεσπα,10 ωρες μεχρι να τον μετρησουν,να τον ακουσουν,να μας πιασουν στην παρλα και ο Θανος να συνεχιζει το πουλακι μου να κλαιει..Με τα πολλα και με τα λιγα μας εκαναν μασκα για κανενα μισαωρο..Φυσικα εκει ηταν το κατι αλλο..Εγω αρχιζα να κλαιω αλλα να προσπαθω να κρατηθω να μην καταρρευσω εντελως,και να νανουριζω τον Θανο,να του λεω τα τραγουδακια μας,ηρεμουσε λιγο και αντε παλι..

Αχ κοριτσια δεν ξερω,αλλα τα'παιξα!!Ποση δυναμη πρεπει να εχουμε και να μην χανουμε την ψυχραιμια μας..αλλα μολις τον ειδα να μην μπορει να παρει ανασα,τι να σας πω..

Πασχαλακι μου πολυ τελεια η φωτο..Πολυ κουκλα εισαι και ο Μακουλη..δεν εχω λογια..

Γιωτακι μου καλη αρχη αυριο κοπελα μου,ελπιζω να ξεχαστεις λιγο απο ολα και να περασεις καλα οσο γινεται..

Περαστικα στα αρρωστουλια μας..

Κοριτσια δεν μπορω να σχολιασω αλλο,ειμαι ακομα πολυ σοκαρισμενη και στεναχωρημενη..

Θα τα πουμε αυριο οκ?φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρέ Δημητρούλα μου έχω πάθει σοκ.....τί ήταν αυτό που περάσατε απόψε!!!!!! Πώς είναι τώρα ο Θανούλης? Ευτυχώς που το πήρες χαμπάρι εγκαίρως και τον τρέξατε κατευθείαν στο νοσοκομείο...πωπω πρέπει να είμαστε από πάνω τους 48 ώρες το 24ωρο! Να έχουμε μάτια και στην πλάτη! Περαστικά σας πουλάκι μου! Να δώσεις πολλά φιλάκια στον Θανούλη από μας! :YMHUG::YMHUG::-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ντίμι δεν κατάλαβα τι έπαθε τελικά ο Θάνος??? Κάτι έβαλε στο στόμα του...και δε μπορούσε να καταπιέι γιαυτό και η αναγούλα, αλλά μετά γιατί δε μπορούσε να ανασάνει? Του είχε σταθεί στο λαιμό? Τι μάσκα γιατί σας την κάνανε???? :shock: Αν είχε σταθεί κάτι στο λαιμό τι σχέση ε'ιχε η μάσκα? :? Πω, πω πολύ τρομακτικό πάντως....

Κι εγώ φοβάμαι πάρα πολύ γιατί βάζει τα πάντα στο στόμα της! Πάρα πολλές φορές της έχω βγάλει απόπ το στόμα πράγματα που θα μπορούσαν να την πνίξουν .... Και προσέχω τόσο πολύ! Που πάει και τα βρίσκει?

Γιωτάκι μου, σήμερα ξεκινάς δουλειά?

Πάω να δω το Μακούλη :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...

Δημητρούλα πώς ξημερώσατε? Πώς είναι ο Θανούλης?

Εμείς ξανακυλήσαμε δυστυχώς...ενώ εχθές δεν έκανε καθόλου πυρετό η Μαρία ούτε καν δέκατα, σήμερα ξύπνησε με 38.3...δεν την γλυτώσαμε την αντιβίωση τελικά... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Νάσια.....είμαι τελείως γαϊδούρα.... :oops::oops::oops: Όλο να σου ευχηθώ για τη γιορτή σου και το ξεχνούσα :oops: Χρόνια πολλά :-*

Και μη στενοχωριέσαι καλέ για τον πυρετό. Δεν είναι τόσο υψηλός. Περαστικά σας!

Έχει καλή διάθεση γενικώς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Νάσια.....είμαι τελείως γαϊδούρα.... Όλο να σου ευχηθώ για τη γιορτή σου και το ξεχνούσα

Δεν πειράζει καλό μου, μην σ'απασχολεί!

Και μη στενοχωριέσαι καλέ για τον πυρετό. Δεν είναι τόσο υψηλός. Περαστικά σας!

Έχει καλή διάθεση γενικώς?

Είναι η πρώτη φορά που αρρωσταίνει τόσο γι'αυτό στεναχωρέθηκα...κι εκεί που πιστέψαμε ότι φτηνά τη γλίτωσε μόνο με αντιπυρετικά άντε πάλι από την αρχή!

Η Μαρκελίτσα τί κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μη στενοχωριέσαι καλέ για τον πυρετό. Δεν είναι τόσο υψηλός. Περαστικά σας!

Έχει καλή διάθεση γενικώς?

Είναι η πρώτη φορά που αρρωσταίνει τόσο γι'αυτό στεναχωρέθηκα...κι εκεί που πιστέψαμε ότι φτηνά τη γλίτωσε μόνο με αντιπυρετικά άντε πάλι από την αρχή!

Η Μαρκελίτσα τί κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω μωρέ....κι εγώ την πρώτη φορά που έκανε πυρετό είχα πανικοβληθεί. Μετά συνηθίζεις... Έχουν να κάνουν πυρετούς...όσο μεγαλώνουν και έρχονται σε επαφή με περισσότερο κόσμο και ειδικά άλλα παιδάκια, όλο και κάτι θα κολλάνε. Έτσι χτίζεται και το ανοσοποιητικό τους όμως

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ, ότι έτσι φτιάχνουν αντισώματα...έχουμε να περάσουμε ακόμαααααααα....περαστικά μόνο να είναι. Την βλέπω ακεφούλα και ησυχούλα που δεν είναι ΠΟΤΕ έτσι και στεναχωριέμαι περισσότερο. Ελπίζω η αντιβίωση να κάνει δουλειά.

Η Μαρκελλίτσα βγάζει δυο καινούρια δοντάκια και με ξενυχτάει πολύ.

Εμείς έχουμε κολλήσει στα τέσσερα δόντια και ούτε βλέπω να ετοιμάζεται να βγεί άλλο προς το παρόν...αχ το κοριτσάκι μου θα πάει σχολείο κι ακόμα δόντια θα βγάζει...και μέχρι να βγούν αυτά θα πρέπει να αλλάξουν...

Άγιο βυζί που λέει και η Εύα Το μόνο που την ηρεμεί!

Φαίνεται έτσι ανακουφίζεται το γλυκουλάκι μου...πονάνε πολύ μωρέ τα καημένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες....

νυσταζω κοριτσια.......ο μικρος ξυπνησε στις 5 παρα τεταρτο και μετα επρεπε να σηκωθω ουτως η αλλως....οποτε απο κεινη την ωρα ειμαι ορθια......

το τμημα χαλια ειναι.....καλο κλιμα ετσι τουλαχιστον φαινεται...αλλα χαλια απο περιστατικα....ολο χημειοθεραπειες...ειχε και μια με την γριπη H1NI...χαλια σας λεω....αλλα ξεφυγα και λιγο να πω την αληθεια μου......μου ελειψαν τα παιδια.....ο μικρος με το που ηρθα και ξυπνησε ηταν στο βυζι πανω απο 40 λεπτα.. :lol::lol::lol:

πασχαλακι αν ειμαι απογευμα στη δουλεια θα πρεπει να αντλω σιγουρα με θηλαστρο....και φυσικα τις ωρες που θα ειμαι σπιτι θα ειναι στο βυζι στανταρ.....να σου πω ρην αληθεια δεν αγχωνομαι γιατι πλεον ειναι μεγαλος δεν ειναι μωρακι....πιο πολυ με αγχωνει που θα ξυπναει τα βραδια παρα ο θηλασμος...

τεσπα......σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.........

τα φιλια μου σε ολες.......θα επανελθω αργοτερα για να σχολιασω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

Δημητρα τι παθατε;;;;πωπω απιστευτο...τελικα ειχε μασησει λαχανο που του δημιουργησε αλλεργια και δεν μπορουσε να αναπνευσει καλα;;;μασκα καναμε κι εμεις στομητερα και ειναι πολυ ζορι....βασικα η νοσηλευτρια εγινε καπνος...εγω του εκανα τη μασκα...και παλι σπαραζε..τωρα πως ειστε;περαστικα!

νασια μου τι αντιβιωση περνετε;;;να εχεις το νου σου εκτος απο αλλεργια (μακρια απο μας) στα κακακια της...μπορει να κανει διαροια.εμενα με τη ceclor δεν ειχε θεμα αλλα τωρα που παιρνει augmentin ειχαμε θεματακι με τα κακακια και συγκαμα.περαστικα και σε σας!

γιωτα μου και γω αυτα σκεφτομαι οταν θα παω στη δουλεια...μωρε το μωρο μου του ελειψε η μανουλα του και ηθελε να τη χορτασει και δε ξεκολλαγε απο το στηθος ε;;;

καλε που χαθηκατε ολες;;;;;

ρε κοριτσια ο δικος μου τις τελευταιες μερες εχει πολλα νευρα...πολλα ομως...χτυπαει δυνατα το κεφαλι του οπου βρει...ενταξει παντα το εκανε αλλα τωρα εχει παραγινει παιρνει φορα και...ντουπ...ποτε θα χτυπησει με φορα σε καμια γωνια ή σε καλοριφερ και θα τρεχουμε για ραμματα...ετσι την παει τη δουλεια...

κατι αλλο κουφο που μου εκανε εχθες και σημερα...στο μεσημεριανο του ενω δειχνει να πειναει και να του αρεσει στη 2η-3η κουταλια αρχιζει να τσιριζει να νευριαζει και να χτυπιεται...μετα τρωει λιγο ακομα και παλι τα ιδια...τι ειναι αυτο παλι;;;;σαν να τιναζεται απο ρευμα κανει....φυσικα δεν του δινω πολυ ζεστο φαγητο...ειδα το στοματακι του μην εχει καμια αφθα απο την αντιβιωση(οσο με αφησε)και δεν ειδα κατι...τουλαχιστον εξω εξω...τι ειναι παλι αυτο ρε παιδια;;;θα με τρελανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλακι......αυτο που κανει ο μικρος σου η ειναι καουρες......δηλαδη παλινδρομη το φαι και τον καιει...η απλα δεν θελει αλεσμενα........μιας και που εχετε θεμα με την αντιβιωση μηπως ειναι αλλεργικος σε αυτη;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε γιωτα μου αυτο μου το κανει μονο στο μεσημεριανο του....βεβαια η αληθεια ειναι οτι και φρουτα δεν τα θελει καθολου τωρα τελευταια απλα δεν κανει ετσι...μεχρι πριν λιγο αν δεν ηταν καλα αλεσμενο το φαγητο αηδιαζε και του ερχοταν εμετος...επισης οποτε του χω δωσει στο χερι κατι δεν κανει προσπαθεια να το μασησει το γλυφει λιγο"ανατριχιαζει"(εχει πολυ γελιο)και το πεταει...πως να του μαθω σιγα σιγα να τρωει μασοντας;;;δεν κανει καμια προσπαθεια απο μονος του...επισης αν ηταν αλλεργικος στην αντιβιωση δε θα εμφανιζε καποιο σημαδι στο σωμα ή δυσκολια στην αναπνοη;;γιατι η διαροια εχω ακουσει οτι ειναι συχνο παρελκομενο των αντιβιωσεων... δε ξερω ...

η παιδιατρος μου πε αυριο την ωρα του μεσημεριανου να του δωσω κατι που του αρεσει πολυ(πχ κρεμα)και μια ωρα μετα αποτι τον ταιζω συνηθως...για να δουμε λεει αν θα το ξανακανει...πως το ακουτε;;;;εγω φοβαμαι μην του τα κανω κουλουβαχατα και μετα περιμενει κρεμα για μεσημεριανο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες...

Πασχαλάκι μου τη ceclor παίρνουμε κι εμείς, το πρωί την ξεκινήσαμε και τώρα στις εννιά ξαναπήρε την δεύτερη, έκανε κακάκια τρείς φορές σήμερα και ήταν σχεδόν νερό αλλά δεν νομίζω να είναι από την αντιβίωση γιατί έκανε και πριν την ξεκινήσουμε. Λέω μήπως την πείραξαν τα αντιπυρετικά, δίνω εναλλάξ dolal και gantil, εκτός και αν είναι από την ίωση. Τί άλλο μπορεί να παρατηρήσω στα κακάκια της δηλαδή? Για να έχω τον νού μου...Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι ενώ δεν έκανε καθόλου πυρετό για 24 ώρες σχεδόν, ξανακύλησε σήμερα και μάλιστα με υψηλό πυρετό - έφτασε 39.1 την ώρα που κοιμόταν το μεσημέρι. Βέβαια η παιδίατρος μας είπε ότι αυτό έγινε γιατί ο οργανισμός της προσπαθεί να καταπολεμήσει την ίωση αλλά επειδή δεν μπορεί καλύτερα να πάρει την αντιβίωση. Από νεύρα και η Μαρία δεν πάει πίσω...ακριβώς τα ίδια κάνει, αφού να φανταστείς συνήθως έχει μια μελανιά στο κούτελο σαν Ινδή με την κόκκινη βούλα είναι από τις κουτουλιές. Μα γιατί έχουν τόσα νεύρα? Όσο για το φαγητό...επειδή κάτι τέτοια χούγια τα έχει και η Μαρία πιστεύω ότι σου κάνει νάζια το ζουζουνάκι. Δεν θέλουν να τρώνε το φαγητό και κάνουν οτιδήποτε, το κάνει κι όταν του δίνεις κάτι που να του αρέσει πάρα πολύ? Γιατί η Μαμία όταν είναι να φάει γιαούρτι ή φαρίν λακτέ ούτε που κουνιέται! Μόνο στο φαγητό τα κάνει όλα λίμπα!

Γιωτάκι στα δύσκολα περιστατικά ε? Εύχομαι να έχεις γερό στομάχι...δύσκολο επάγγελμα! Καλό κουράγιο κοριτσάκι μου. Τα ταλιμπανάκια έχασαν την μαμάκα ε? Τα γλυκούλια μου μωρέ θα συνηθίσουν που θα πάει!!! Το στήθος λίγο θα κάνει υπερωρίες.... :lol: Ξεφεύγεις όμως και λίγο αυτό είναι αλήθεια...

Είμαι πάρα πολύ κουρασμένη σήμερα, περιμένω και να αδιαθετήσω και με πονάνε όλα, κοιλιά, μέση, στήθος τούμπανο...όλα! Βλέπω και το σπίτι μου, ένας χαμός γίνεται εδώ μέσα, όλη μέρα καθαρίζω κι όλο χάλια μαύρα είμαστε εδώ μέσα, τα νεύρα μου πια, γύρω γύρω σαν το ρομπότ έχω καταντήσει συνεχώς τα ίδια πράγματα κάνω κι όλο ασυμμάζευτα είναι...Έχω και τρία πλυντήρια να σιδερώσω...μου'ρχεται να βάλω τα κλάματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλες μου!!!

Γιωτακο αντε καλη αρχη ρε μαναρι...θα συνηθησεις που θα παει?? η αληθεια ειναι οτι θα ξεφευγεις κ λιγο κ ισως στην πορεια σου αρεσει αυτο! ;)

Πασχαλια μου τελεια η φωτο κ αν προλαβω θα παω να δω κ τις αλλες...λοιπον κοιταξε επειδη το εχω προσφατο το θεμα κ ετυχε να ειμαι κ στο νοσοκομειο κ να μιλαω με 10 παιδιατρους την ημερα η οκμεντιν εχει παρενεργεια την διαροια στα πιο πολλα παιδακια..εμεις λογω αφυδατωσης επρεπε να προσεχουμε πολυ μην εχει διαροιες γιατι δεν θα μας αφηναν να βγουμε κ οταν ξεκινησε την ογκμεντιν ποσιμη εκανε διαροιες κατευθειαν κ μας την αλλαξαν σε ζιναντολ που δεν κανει τετοια..ρωτα την γιατρο σου αν ειναι να την αλλαξεις κ εσυ..επισης για συγκαματα πολυ καλη ειναι κ η κενακομπ η κρεμα..μας την εβαζε η μαμα μου απο τοτε που ειμασταν βρεφακια κ αν την χρειαστω μεχρι σημερα αυτην βαζω...εμενα επειδη ειχε συγκαει στο νοσοκομειο με τις διαροιες εγω εχω σωθει με τα σπιτικα μωρομαντιλα που βαζω ελαιολαδο κ δικο του αφρολουτρο στα χαρτακια κ σε καθε σκουπισμα ειναι σνα να κανει μπανακι στον ποπο αλλα αφηνει κ το λαδακι μετα κ ειναι σουπερ κ μετα αν ηταν πολυ εντονο το θεμα εβαζα σουντοκιμ...αυτα απο εμενα...

Ντιμακο τι ηταν αυτο ρε κοριτσι??πω πω να βλεπεις το μωρο σου να μην μπορει να παρει ανασα....Παναγιτσα μου... η αληθεια ειναι παντως οτι κ εγω δεν καταλαβα τελικα γιατι πνιγοταν μετα κ του εκαναν την μασκα??

Κατερινακι ευχομαι να περασετε τελεια με τον αντρουλη σου κ να σας περασουν κ τα συναχακια κ ολα!

Πατσυ λεγαμε για την Ντιμι αλλα εισαι κ εσυ...ετσι μαρη μου εγιναν τα ματια να διαβασω το κατεβατο σου :shock: τρελαρα! γραφεις κ με κεφαλαια..φωνακλου! ασε μωρη παλαβιαρα κανα κενο..παρε καμια ανασα..πονοκεφαλο επαθα!!! :lol:

ειδα κ τα μαναρια σου στο βιντεακι στο φεις...ειναι υπεροχα!!!!!!!!!!! πανεμορφα τα μαναρια μου!!!!! κ ο μικρος σφαιρα παει!!! δωστους απο ενα ρουφηχτο φιλακι!!!!!

Βικακυ μου εχεις μπλεξει στο μολ ε?? κουραγιο φιλη μου...

Μαγδακο κ εμενα η μαση μου ετσι ειναι..χαλια...πιανεται αφου κοιμαμαι συνεχεια με αυτον τον τροπο..

εγω με το φαγητο του γενικα εχω θεμα..δεν του αρεσει τιποτα...εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα..αφου πηγα πηρα μεχρι κ μπισκοτοκρεμα που δεν εχω δωσει καθολου τετοια ετοιμα πραγματα αλλα ουτε να την φτυσει κ αυτη...λιγο τραχανα τρωει κ αν κεφι καμια φορα τον τρωει μαζι με λαχανικα κ το βραδυ του δινω προβειο γιαουρτακι...ειναι ξυνο αλλα ειναι ισως το μονο πραγμα που τρωει χωρις να χτυπιεται κ να γινεται χαμος...

εγω ετοιμαζομαι για το παρτακι μας την Κυριακη! αυριο θα φτιαξω καποια φαγητα που θα ειναι κρυα κ την Κυριακη 2-3 ακομα κ την τουρτα....

κοριτσια μου απο την Κυριακη ηταν εδω ο κολλητος μου με την κοπελα του κ εφυγαν εχτες...καθε φορα που ερχεται ενας φιλος/φιλη μου απο Αθηνα τοτε συνηδητοποιω πραγματικα ποσο πολυ μου λειπουν...οκ εχω το παιδι μου εδω που ειμαι κ αυτο ειναι πλουτος αλλα κ οι φιλοι μας ειναι σημαντικοι.... :( τεσπα...

περαστικα στις αρρωστες μανουλες μας κ στα λουλουδακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια ακομα δεν μπορω να ξεπερασω αυτο που εγινε εχθες..Καλα δεν μου εφτανε η λαχταρα που επαθα χθες,μου'ρθε και περιοδος αλλα ανεβασα και πυρετο σημερα!!Εγω που ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν κανω πυρετο!!Τεσπα,μονο μην κολλησω το μωρο τωρα και δεν με νοιαζει για μενα..

ΠΑΣΧΑΛΑΚΙ ΜΟΥ και μενα αυτη εξαφανιστηκε,εγω του κρατουσα την μασκα το πουλακι μου,ο Χρηστος τα χερια,γιατι χτυπιοταν και εκλαιγε συνεχεια..Δεν σταματουσε να κλαιει,παραλιρρημα τον επιαασε..Φοβηθηκε πολυ..Και μενα μου το κανει αυτο με το φαγητο,και μετα σηκωνομαι ορθια να φαει..Φαση ειναι και θα περασει πιστευω..

Κοριτσια να σας πω την αληθεια,δεν καταλαβα και εγω αν καταπιε λαχανο η οχι..Μολις αναγουλιαζε,εκανε εμετο..Τον παω στην βρυση,ξανα κανει λιγο εμετο,και μετα αρχισε να πνιγεται που δεν μπορουσε να παρει ανασα!!Εκει παλευε μονο του το πουλακι μου να παρει ανασα,και μολις καταφερε να παρει ανασα,αρχισε να βγαζει σαλια και μυξες και δεν ανεπνεε καλα..Μου ειπε μια φιλη μου οτι απο την τρομαρα τους παθαινουν αναρροφηση..Μαλλον γι'αυτο τον κανανε μασκα.. Τον μετρησαν τους σφιγμους πρωτα,και κατι αλλο και ηταν χαμηλοι..Ισως γι'αυτο αλλα ειπε και αυτη οτι ηταν χαμηλοι και απο το κλαμα..Τι να πω..Παντως ηταν πολυ καλυτερα μετα,ανεπνεε κανονικα..

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ πως ειναι η Μαρια?Ο πυρετος πως ειναι?Παντως εγω μετα το χθεσινο,λεω οτι ειναι περαστικο και ξεπερνιεται δεν το φοβαμαι..Μετα το χθεσινο,τ'αλλα μου φαινονται πτεσματα..Περαστικα στην Μαρια μας,σιγουρα θα ειναι ζορι να την βλεπεις ετσι,αλλα θα συνελθει το πουλακι μου,που θα παει?

GROUSAKI MOY νομιζω οτι εσυ με ειχες ρωτησει αν δουλευω..Δεν δουλευω αν και σκεφτομουν αυτην την περιοδο να ψαξω για δουλεια,αλλα μετα το χθεσινο,δεν νομιζω..Τι κανετε εσεις?Πως εισαστε?

ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΟΥ αισθητη η απουσια σου,ε?Αχ το πουλακι μου,αυτα μας κανουν και μας λιωνουν..Παντως ξεφυγες λιγο με την δουλεια,ε?

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ πως ειναι ο Βασιλακης?

ΚΑ1 καλα να περαστε στην Αραχωβα με τον αντρουλη σου..Θα σας κανει πολυ καλο να ξεφυγετε λιγακι..Τα παιδια αναρρωσανε?Ειναι καλυτερα?Εσεις?

Αυτα κοριτσια..Αρχιζω και κρυωνω τωρα παλι..Φιλακια και περαστικα σε ολους που ειναι αρρωστοι..Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι Ντιμακο που ειναι καλυτερα ο Θανος σου...να του δωσεις ενα φιλι...ταλαιπωρηθηκε το μαναρι μου...

καλε η Κατερινα δεν πηγε Αραχοβα πως σου ηρθε αυτο?? χαχαχα καμια σχεση...σε κατι λουτρα πηγε μου ειπε αλλα δεν θυμαμαι το ονομα... :oops: ηταν κ η πρωτη φορα που το ακουσα...

ο Βασιλης μου ειναι πολυ καλα σημερα...σέυχαριστω για το ενδιαφερον!!! φιλακια...κ περαστκα κ αγυριστα ευχομαι στον μικρο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ σ'ευχαριστω πολυ κοπελα μου,να'σαι καλα..Αχ μακαρι και ο Βασιλακης μας να γινει καλα το πουλακι μου και να τελειωσει η ταλαιπωρια του επιτελους!!Ειχα την εντυπωση οτι ειπε για Αραχωβα αλλα μαλλον εκανα λαθος..Μηπως στο Ποζαρ ειπε?Μας το ειπε το μερος και τωρα θα σκασω γιατι θελαμε και εμεις να παμε εκει..Τελειωσες με τις ετοιμασιες του παρτυ?Τι κρυα θα ετοιμασεις?Σαλατες θα κανεις?Αχ πολυ γελασα που "μαλωσες"την Πατσυ για τα γραμματα,ειχε πολυ πλακα γιατι πριν λιγες μερες μου ειπες εμενα..Σαν να ειμαστε στο σχολειο και εισαι η δασκαλα μας και μας μαλωνεις να κανουμε καλα γραμματα..χα χα χα :lol::lol::lol:

ΟΛΙΑ ΜΟΥ τι κανει ο Νικολακης?

PRINCIPESSA MOY τι εγινε με το δοντι?Ηρεμησε ο πονος?Πως ειναι η μικρη?

ΒΙΚΑΚΙ ΜΟΥ μαλλον δεν προλαβαινεις και εσυ με την δουλεια και χαθηκες..

ΜΑΓΔΑ ΜΟΥ η Μαρκελλα τι κανει?Δωσ'την πολλα φιλακια..

ΚΑΝGOORAKI MOY τι εγινε με τα αποτελεσματα απο τις αλλεργιες?Αυτο δειχνει καθαρα σε τι ειναι αλλεργικη?Γιατι και εγω μου φαινεται θα πρεπει να κανω τον Θανο..Πως γινεται αυτη η εξεταση?Αιμα τους παιρνουν?

ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΟΥ πως ηταν το ζουζουνι σου σημερα το πρωι?Σε ξυπνησε παλι πιο μπροστα?

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ πως ειναι η Μαρια σημερα?Επεσε ο πυρετος?

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ τι κανετε εσεις?Θα του δωσεις κρεμουλα τελικα?Και μενα πολλες φορες που θα ειναι κουρασμενος το μεσημερι και δεν θα εχει κουραγιο να φαει,του δινω γαλα,και τον δινω πιο μετα το μεσημεριανο..

Τεσπα αυτα κοριτσια..Θα τα πουμε πιο μετα οκ?Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μας

Εμείς ευτυχώς απο χθες δεν έχουμε πυρετό, μόνο η μυτούλα μας τρέχει. Τη γλιτώσαμε και δεν μπλέξαμε με αντιβιώσεις μόνο Depon όποτε ξεπερνούσε το 38,5.

Νάσια πως είναι το Μαράκι σήμερα, του έπεσε ο πυρετούλης.

Πασχαλιά ΄και μένα πριν λίγο καιρό δεν έτρωγε με τίποτα φρούτα έκλαιγε μου έσπρωχνε τα χέρια και δοκίμασα να της τα δώσω κομματάκια όπως μου είπαν εδώ τα κορίτσια. Ε απο τότε τα τρώμε κομματάκια. Εχουν και αυτά τον τρόπο τους να μας πουν ότι μεγαλώνουν και αλλάζουν :)

Δημητρούλα τρομάρα που θα πήρες και εγώ τα φοβάμαι κάτι τέτοια γιατι δεν ξέρω αν και πως θα αντιδράσω,πάντως ευτυχώς όλα καλά με το Θάνο.

Σοφάκι πως πάνε οι ετοιμασίες για το πάρτυ?

Δε θυμάμαι τίποτε άλλο γιατι διάβασα τα νέα σας χτες αλλά δεν προλάβαινα να γράψω.

Φιλια και περαστικά σε άρρωστες μανούλες και μωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες........

κατερινακι χαιρομαι που ειναι καλυτερα η αγγελικουλα σου.......

δημητρουλα τι περασατε και εσεις :(:(

νασια φιλια στη μαμια......

πασχαλια μου τι κανετε;;;

εμεις εδω.......βαριεμαι........θελω να βγω εξω...να παμε για ποτακι αλλα χλωμο εως αδυνατον :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μας κουκλιτσες ..Περαστικα στα μωρακια τα αρρωστουλικα..Και μεις ειμαστε αρρωστουληδες.Ο Νικολακης εχθες και σημερα ειχε μυξουλες..Ειδικα χθες το βραδυ δεν μπορουσε να αναπνευσει.Τον ξυπνησα του εβαλα ορο και σε ενα μπρικι εβαλα νερο μελιγο ευκαλυπτελαιο και το εβαλα στο καλοριφερ.Πιστευω οτι τον βοηθησε λιγο στην αναπνοη..Ελπιζω να ειναι καλυτερα αυριο..

Dimi τι ηταν αυτο που παθατε ?Ελπιζω ο Θανουλης να ναι καλυτερα τωρα..

Σοφακι ευχομαι ολα να πανε καλα αυριο..Οσον αφορα το θεμα της κρεμας και ο δικος μου ουτε τη φαρι λακτε ηθελε ουτε τη μπισκοτοκρεμα ωσπου του πηρα της nutricia τις κρεμες με επτα δημητριακα και μηλο και μια ακομη που εχει βγει με δυο δημητριακα και αχλαδι..Δεν ειναι τοσο γλυκες και ειναι πιο ελαφριες ..Εμεις εδω και κανα διμηνο τρωμε μονο αυτες εναλαξ.Του αρεσουν ..

Πασχαλακι ο Μακης πως παει με την αντιβιωση ?

Νασια η Μαρια???

Γιωτα καλη αρχη στη δουλεια ....Τα ταλιμπανακια που τα αφηνεις???

Ευακι και σε σενα ...

Αυτα κοριτσακια μου..Σημερα απο τις 800 μεχρι τις 130 εκανα δουλειες και μετα το μεσημερι κοιμηθηκαμε οικογενειακως απο τις 300 μεχρι τις 600 ..Τωρα εχω σιδερο ..Ευτυχως ξεκουραστηκα..

Φιλια πολλα σε ολες !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ζουζουνες!!!!

Σας ευχαριστω που ρωταταε για τον Μακουλη μου...ειμαστε πολυ καλα ευτυχως συνεχιζουμε αντιβιωση μεχρι την τριτη το μεσημερι..ευχομαι περαστικα σε ολα τα αρρωστα μωρακια...κατερινα μου χαιρομαι που γλιτωσατε την αντιβιωση!

ολια μου κι ο Νικολακης μυξουλες ε;;;σιγουρα τον βοηθησε αυτο που εκανες εμενα η μαμα μου μου ειπε οτι μας εβαζε κατσαρολα με βραστο νερο(σε γκαζακι) για να βγαινουν συνεχεια ατμοι και παραφυλουσε μην αρπαξουμε καμια φωτια!ευχομαι να στε καλυτερα!

Νασια μου τι κανει η μαμια;;;επεσε ο πυρετουλης;;;

Σοφακι ο βασιλακης σου ειναι ενταξει;

εμεις σχετικα με το συγκαμα ενω το πρωι ηταν σχεδον καλα τωρα το βραδυ ειοχε κατακοκκινησει παλι...αν αυριο συνεχισει ετσι θα παρω την παιδιατρο να μου πει τι να βαλω μην του κανει φουσκαλες...

νασια μου οταν σου λεω να προσεξεις τα κακα εννοω το χρωμα(ειναι κατακιτρινα τα δικα μας) και την υφη..εμας δεν ειναι τελειως νερο αλλα φαινονται οτι δεν ειναι κανονικα...επισης ενω μου εκανε πολλα κακα μια φορα την ημερα με την αμτιβιωση κανει πολλες φορες και απο λιγα (γι αυτο εχει γινει χαλια)..

γιωτα μου να μου φιλησεις τα ταλιμπανακια σου...αντε να γινουμε καλα να κανονισουμε καφεδακι!και γω σημερα ηθελα να βγω το πρωι αλλα δεν τον βγαζω ακομα εξω...

θα δοκιμασω αυτο που λετε με τα φρουτα...ας μην ειμαι απολυτη..μπορει να προσπαθει να μου πει κατι το παιδι μου!για να δουμε!μακαρι να κανει την αρχη!

σημερα παλι εκανε τις τσιριδες του στην 3η κουταλια αλλα μετα εφαγε κανονικα(του εδωσα κανονικα μοσχαρακι)...

αυτα προς το παρον !σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...