Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χριστουγεννων 2009!!!Νο 6!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κουκλες!!

Σημερα ξυπνησαμε απο τις 630!!

Ο Μιχαλης δηλαδη και ξυπνησα κι εγω!

Μαλλον εχει αγχος για το σχολειο :lol::lol:

Ευακι να ζησετε!!!!!!

Παντα γεροι και αγαπημενοι!!

Να χαιρεστε την Αναστασια σας και ας ειναι η τελευταια φορα που εκλαψε!!

Περιμενουμε φωτο!

Γιωτα μου γλυκια ευχομαι οτι και να γινει σημερα να σαι εσυ καλα και να μην στεναχωριεσαι.

Σοφακι με γεια το δοντι!

Αντε και καλα ξενυχτια παλι!!1

εμενα εχει τοσααα σαλια εδω και καιρο αλλα δοντι ακομα τιποτα!

Εντωμεταξυ βλεπω κι αυτος να μην βγαζει τα κατω τα παλινα και να βγαινουν κυνοδοντες κατευθιαν!

Μα δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολλα παιδακια το εχουν αυτο...

Κι ο Μιχαλης απο την μια πλευρα δεν εβγαλε ποτε το πλαινο ουτε ο ανηψιος μου...

Μαγδα καλως μας ηρθες παλι!

Ωραιο τραγουδακι εβγαλες :lol::lol:

Για τα παπουτσια κοριτσια λενε οτι δεν κανει να περπαταν ξυπολητα σε ισιο μερος για να σχηματιστει καλα η καμαρα γιατι κι ο Μιχαλης εχει θεμα και περναμε ορθοπεδικα παπουτσια απο τον ορθοπεδικο αλλα ειναι βαρια και δεν τα πολυθελει και μου λεγε να τα φοραει συνεχεια μεσα στο σπιτι αλλα οοπως σας ειπα κι εμεις ξυπολητοι κυκλοφορουμε :lol:

Αυτ ακουκλες δεν θυμαμαι αλλα!

Καλημερα και καλη βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσαρες

Πασχαλια μου εμενα το λαχανο μου φαινεται λιγο βαρυ,καλυτερα να δοκιμασεις πρωτα αρακα,φασολακια και μετα τα πιο βαρια,αφου εκανε αερια με τα οσπρια νομιζω οτι με το λαχανο θα ειναι χειροτερα,δεν ξερω παλι τη γνωμη μου λεω,μακαρι να ειναι καλυτερα το νυχακι του και να τελειωσει η ταλαιπωρια το μαναρακι μου

Δημητρουλα διπλα διπλα καθισατε με την πεθερουλα σου,καλα κανεις και δεν της δινεις σημασια γραψτην μωρε

Χρυσα καλη μας αρχη με τα σχολεια,οσο για τα παπουτσια οι γνωμες διιστανται τελικα,αλλα ειναι δυσκολο το μωρο να κρατησει παπουτσια μεσα στο σπιτι,αυτο για τους κυνοδοντες πρωτη φορα το ακουω δηλαδη βγαζουν δυο δοντια λιγοτερα;δεν ξερω ισως τα βγαζουν μετα στην αλλαγη μια και μια

τα λεμε παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες μου.....

κατερινακι και λεμονακι καλη αρχη στα σχολεια...τι ωραια που θα εχετε ησυχια :oops::D

πασχαλια και μενα βαρυ μου φαινεται το λαχανο..βεβαια ποτε δεν ξερεις....μπορεις ομως να του δινεις τα παντα πλεον....απο λαχανικα..φασολακια...αρακα...γεμιστα....μπριαμ....

ευχομαι ολα να πανε καλα στο γιατρο...και να μην υπαρχει αλλο θεμα με το νυχακι...ρωτησε τον και για τα παπουτσια...αυτος θα ξερει...

δημητρουλα ξενερα με την πεθερα ε;;;;τι να κανεις;;;;αν ειναι ηλιθια δεν φταις εσυ....κανε τα τυπικα και πολυ ειναι... ;)

σε λιγο θα παω για χοριακη....τα λεμε το απογευμα με τα νεα μου ;)

τα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλες μου!!γραφω βιαστικα γιατι πρεπει να ετοιμαστω για δουλεια..αχ κ βαριεμαι ποσο πολυ..

ευακι μου να ζησετε κοπελα μου,στα ειπα κ στο φεις κ να ειστε παντα ευτυχισμενοι!!!

βρε τσουπρες εγω τοσες φωτο σας εβαλα,μια ωρα φορτωνε κ δεν εδωσε καμια σημασια;; :(:(

αντε θα τα πουμε οταν θα προλαβαινω..φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε τσουπρες εγω τοσες φωτο σας εβαλα,μια ωρα φορτωνε κ δεν εδωσε καμια σημασια;; :(:(

Kalhmera!!! Eimai panepisthmio...

Mphka mono na pw sthn paraponiara filh moy oti oi foto den exoyn anebei! To album exei 0 photo! Poios kserei ti ekanes pali :-p:lol:

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι φωτογραφιες της Βασως κοριτσια μπηκαν στο προφιλ της και οχι στη ομαδα,Βικακι μου χωρις παρεξηγηση θα σου εκφρασω και εγω ενα παραπονο :( εγω σχολιασα σχεδον σε ολες τις φωτογραφιες που ειχες βαλει πριν αλλα εσυ σε καμια δικια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια τι παραπονα ειναι αυτα;;;;;;;;;

ηρεμηστε λιγο.......

κατερινιω εγω δεν θυμαμαι καν αν εχω γραψει σε καποια.....να πω την αληθεια ολο παω να τις δω και εκεινη την ωρα κατι θα γινει...μετα το ξεχναω.....

αλλα αυτοι δεν ειναι λογοι να παρεξηγηθουμε...ετσι δεν ειναι;;;; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΕΣ..ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ,ΗΛΙΟ..ΠΟΛΥ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ,ΟΥΤΕ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΟΥΤΕ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΓΙΩΤΑΣ ΜΑΣ..ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ..ΠΟΛΥ ΞΕΝΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ..ΠΛΕΟΝ ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ,ΚΑΘΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ..ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΚΑΘΗΣΑ ΕΓΩ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΜΗΝ ΚΑΘΗΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΟΥ ΜΠΟΥΡΟΥ,ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΟΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΛΕΕΙ,ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΑΛΩΝΑΤΕ,ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ..ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑ,ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛ.ΤΣΙΡΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΩ!!ΤΕΣΠΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ..Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΚΑΚΙΑ,ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ..ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ,ΠΗΓΑΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟ?ΧΑΡΗΚΑΝ Η ΠΗΓΑΝ ΜΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ?ΒΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΕΓΩ ΦΩΤΟ,ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ..ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΑΜΕ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΑΣ ΕΠΗΡΕΑΣΤΗΚΑΜΕ ΛΙΓΟ..ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΘΑΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ..ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι μου ειμαι λιγο παραπονιαρα......!!!!!!ελπιζω να εχεις καλα αποτελεσματα

Δημητρα μου ευτυχως πηγαν με χαρα και οι δυο,οσο για την πεθερα σου τι να πω πρωτα τα κανει σ#@#$%% και μετα προσπαθει να σε καλοπιασει ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάαααα!!!!!!!!!

Τι κάνετε ομορφιές ???

Εμεις καλά είμαστε !!

Πήγαμε διήμερο το Σαββατοκύριακο και ξεκουραστήκαμε αλλα το κυριότερο ήταν ότι πήγαμε στο γάμο της Ευάς και του Μιχάλη και στην βάφτιση της μικρής τους !!

Δεν έχω ειλικρεινά λόγια να περιγράψω την νυφούλα μας !!! Ήταν πανέμορφη και η Αναστασία το ίδιο!!!! ο μπαμπάς με το που φτάσανε στην εκκλησία μαμά και κόρη άρχισε τα κούπε πε ... φάνηκε ότι του έχουν πάρει τα μυαλά !!!! Ήταν όλα υπέροχα!!! Θα σας πει , σίγουρα, περισσότερα το Ευάκι!!!! Να ζήσετε Ευα μου και πάντα ευτυχισμένοι να καμαρώνετε την οικογένεια σας!!!!!!!!!

Σήμερα έχουμε γιατρό και μάλλον θα μάθουμε το φύλο.. αγωνιώ να είναι όλα καλά πρωτίστως γιατί είχα κάτι περίεργους πόνους... θα σας πω σίγουρα αύριο τα νέα μας!!!

Φώτο δεν έχω δει καμιά , μόλις μπορέσω θα μπω να δω και είμαι σίγουρη ότι όλα τα μουτράκια θα είναι υπέροχα!!!!!!!!

Σας φιλώ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κουρτσούδια μου...

πωπω σήμερα τί ταλαιπωρία για το Μαρουλάκι μου...κάτι ήξερα που της ζητούσα προκαταβολικά συγνώμη που θα πονέσει και θα κλάψει το πουλάκι μου! Πήγαμε το πρωί να δώσουμε αίμα για τις αιματολογικές που κάνουν όλα τα μωρά στον πρώτο χρόνο, είχα και αγωνία να δώ τί έγινε με τον αιματοκρίτη της που ήταν πεσμένος... Την "έκοψα" την μικροβιολόγο ότι ψιλοβαριόταν αλλά είπα να μην μιλήσω και με κράξει πάλι ο άντρας μου ότι είμαι υπερβολική. Κορίτσια δεν έβρισκε φλέβα και το τρύπησε τρείς φορές το χεράκι της, έχωνε τη βελόνα η μ@#$κω και σκάλιζε...καλά η μικρή τσιροκοπούσε και γω έκλαιγα στο διπλανό δωμάτιο. Τελικά δεν μπορούσε να της πάρει ποσότητα και πήρε δύο σταγόνες (στην κυριολεξία.) Τώρα τί αποτελέσματα θα βγάλει δεν έχω ιδέα. Και μας πήρε και 130 ευρώ...50 ευρώ πληρώσαμε για την εξέταση που έκανε ο άντρας μου για το στίγμα και 80 (αν είναι δυνατόν) για μια απλή γενική αίματος. Νευριάσαμε με τον άντρα μου και πήγαμε Μουδανιά στην μικροβιολόγο που γνωρίζω εγώ (στην άλλη πήγαμε επειδή ήταν πιο κοντά αλλά τελικά.......), της ξαναπήρε αίμα και μας έδωσε και τα αποτελέσματα και πληρώσαμε μόνο 30 ευρώ. Η άλλη θα μας πεί αύριο αν κατάφερε να βγάλει αποτελέσματα από τις δύο σταγόνες που πήρε.

Ευτυχώς ο αιματοκρίτης ανέβηκε στο 37 (από 32 που είχε το καλοκαίρι), τα λευκά ήταν λίγο τσιμπημένα (12000) αλλά η μικροβιολόγος μας είπε ότι είναι φυσιολογικό στα μωρά να έχουν τέτοιες τιμές...θα μας πεί και η παιδίατρος αύριο. Για σίδηρο και φεριτίνη θα μάθουμε το απόγευμα.

Κοριτσάκια ευχαριστώ για τα όμορφα πράγματα που σχολιάσατε στις καινούριες φωτος της Μαμίας μου...εγώ επειδή είμαι και γνωστή κεβεζού έχω σχολιάσει σχεδόν σε όλες τις φωτογραφίες που έχετε βάλει στην ομάδα, σε όλα τα άλμπουμ...Βικάκι μου το καινούριο άλμπουμ είναι άδειο, εγώ τις είδα τις φωτος του Αντωνάκη από την κοινότητα αλλά δεν προλάβαινα να σχολιάσω, θα ξαναμπώ κάποια άλλη στιγμή να γράψω πάντως είναι πολύ ωραίες φωτογραφίες. Να τον χαίρεσαι το κούκλο σου!

Γιωτάκι περιμένουμε νέα...

Κατερινούλα άντε καλή αρχή πάλι με τα σχολεία, θα ησυχάζει λίγο το κεφάλι σου τα πρωινά που θα λείπουν οι μεγάλοι! Αν και πιστεύω ότι ο Δημητράκης θα αναπληρώνει σε ταρζανιές (είδα στο άλμπουμ πως σου κάνει την κουζίνα σου) :lol::lol::lol:

Δημητρούλα τί να σχολιάσω για την πεθερά...την έχω γνωρίσει...μόνο από τα μούτρα της στη βάφτιση του Θανούλη κατάλαβα...

Χρυσουλίνι περιμένουμε νέα για το νινάκι!

Η Πάτσυ που χάθηκε πάλι?

Κορίτσια σας αφήνω προς το παρόν

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια επεσε η χοριακη....ειναι 62,5........

το καλο ειναι οτι το αποβαλλει ο οργανισμος μου και δεν θα χρειαστει κατι......

αυτα.....σας ευχαριστω ολες σας πολυ για τα καλα σας λογια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Γιωτάκι :cry: λυπάμαι πολύ καλή μου... Είναι πολύ στενάχωρο να χάνεις μωράκι ακόμα κι αν έχεις άλλα 10. Σου στέλνω πολλά πολλά φιλιά :-*:-*:-* Κι όταν στενοχωριέσαι να μπαίνεις εδώ να μας τα λες.

Νάσια, τσάμπα ταλαιπωρία η Μαμία. Κρίμα μωρέ...

Εμείς ρε κορίτσια δεν έχουμε κάνει αιματολογικές. Δεν κάνουν εδώ :shock: Μόνο αν φαίνεται το παιδί να έχει κάποιο πρόβλημα... Κι έχω κι ένα άγχος που δεν τρώει, μην εχει χαμηλό σίδηρο. Πρέπει να ζητήσω από μόνη μου να της κάνουν. Θα τους πω ότι και καλά μου φαίνεται συνέχεια κουρασμένη...

Χρυσουλινάκι μας μη χάνεσαι ρεεεεεεε :-p Πώς είσαι? Μεγάλωσε η κοιλίτσα? Έχεις αρχίσει να προετοιμάζεις τη Βασιλική?

Καλά για τις φωτό που λέτε εγώ πρέπει να έχω σχολιάσει ελάχιστες... Μην παρεξηγείστε παλιπαραπονιάρες....δε σημαίνει τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες!

Εύα μου να σου ευχηθώ να ζήσετε μια ζωή χαρούμενοι και ευτυχισμένοι, να χαίρεστε την Αναστασία σας και να έχετε πάντα χαρές σα τη προχθεσινή μέρα. Η Αναστασία καλοφώτιστη, γερή και καλότυχη στη ζωή της. Περιμένουμε φωτογραφίες...

Γιώτα μου λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη αυτή, εύχομαι σύντομα να έρθει και πάλι ένα μωράκι και να μείνει εξάλλου είναι κατι που το θέλετε πολύ οπότε ο θεούλης δεν θα σας αφήσει έτσι.

Νάσια τι ταλαιπωρία η Μαρία σου, άντε να έχετε καλά αποτελέσματα.

Χρυσουλίνη περιμένουμε νέα σου για το σποράκι σου, πολλά φιλια στη Βασιλικούλα σου.

Πασχαλιά πως είναι ο Μακούλης , όλα καλά με το νυχάκι.

Κατερίνα και Χρύσα καλή αρχή και πάλι στα σχολεία σας.

Μάγδα μην αγχώνεσαι, ούτε η δικιά μου παιδίατρος μας έχει πεί τίποτα για αιματολογικές εξετάσεις

Φιλάκια κορίτσια, δε θυμάμαι να σχολιάσω τίποτε άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Τί κάνετε; Εμείς δεν είμαστε και τόσο καλά......

Η πριγκιπισσούλα μου μόλις είπαμε ότι συνήλθε από την ίωση, άντε πάλι είναι μέσα στο συνάχι και μέσα στα κλάματα και τις γκρίνιες!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κρύωσε, κόλλησε καμιά καινούργια ίωση, δεν ξέρω........

Εμένα πάλι με πείραξε η αντιβίωση που έπινα για το παλιό-δόντι που κάνω απονεύρωση (ήταν πρησμένα τα ούλα και έπρεπε να πιω) και γέμισα μύκητες που αλλού στα γεννητικά όργανα.................. τί άλλο πια θα πάθω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Τώρα βέβαια ηρέμησα αλλά η ταλαιπωρία είναι μεγάλη και πολύ ενοχλητική...... Και είμαι μέσα στα νεύρα :twisted: .

Αυτά.... σας έφτιαξα το κέφι, ε;

Φιλιά σε όλες.....α, καλωσορίζω και εγώ το νεότερο μέλος. Έχω και εγώ ένα κοριτσάκι που χρόνισε 22 Δεκεμβρίου. Ελπίζω να τα λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες!

Γιωτα μου να σου πω και απο δω να μην στεναχωριεσαι..ολα θα φτιαξουν θα δεις..θα ερθει και το 3ο μωρακι την καταλληλη στιγμη!

Εγω κοριτσια πηρα σημερα στη δουλεια...επιστρεφω 28/2...πωπω σεν θελω καθολου...μονο που το σκεφτομαι ξενερωνω στην ιδεα πως θα πρεπει να αφησω τον μπουμπουκο μου...ευτυχως ειμαι ησυχη με την μαμα μου που θα τον κραταει...(μπορει και λιγο η πεθερα)..

τελικα θα παμε αυριο για να δουμε τον μικρο επειδη σημερα ι παιδοχειρουργος δεν ηταν εκει...αχ εχω τρομερο αγχος γιατι οπως σας ειπα υπαρχει το πρηξιματακι και κατω απο το νυχακι του στην ακρουλα φαινεται ενα απρο υγρο...δεν μπορω να ξεχωρισω ανα ειναι απο την αλοιφη ή αν ειναι πυον ρε γμτ..τεσπα θα δουμε αυριο.

Μιλησα με το Χρυσουλινι αλλα τελικα ακυρωθηκε το ραντεβου της με το γιατρο...θυμαμαι απο τον Μακη περιμενα πως και πως για καθε υπερηχο!και δεν θα ξεχασω την ημερα που μας ειπε το φυλο!αχ τι θυμηθηκα παλι!

τελικα κοριτσια το λαχανοριζο δεν του αρεσε καθολου...εφαγε 7 κουταλιες και αναγουλιασε οποτε του εδωσα λιγη κρεμα μετα...δεν του ξαναφτιαχνω, θα δοκιμασω αλλες γευσεις σε λαδερο...την Παρασκευη λεω να του δωσω και ψαρακι.

αυτα κοριτσια μου δεν θυμαμαι κατι αλλο!φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ..ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΥΤΗ..ΜΗΝ ΠΤΟΕΙΣΑΙ ΟΜΩΣ,ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ..ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ..ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΓΛΥΚΑ..ΠΑΣΧΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΚΟΥΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΕΤΣΙ..PRINCIPISSA MOΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΣΑΣ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ..ΜΑΓΔΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 6 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ..ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΡΙΑ ΜΑΣ?ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΠΟΛΥ Η ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ..ΜΑ ΠΩΣ ΤΑ ΤΑΛΑΙΠΟΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΤΣΙ?ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΕ ΦΛΕΒΑ,ΠΩΣ ΤΗΝ ΤΡΥΠΟΥΣΕ?ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΛΑΜΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΞΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ..ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙ..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΚΑΤΑ ΤΡΥΠΙΣΕ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΜΑΥΡΟ..ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΩΡΑ Σ'ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ..ΧΡΥΣΟΥΛΙΝΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΡΙΟ..ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ..ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΚΡΥΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ..ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΝ ΜΕ ΧΑΡΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΟΠΟΤΕ ΗΣΥΧΑΣΕΣ ΛΙΓΟ..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ?ΜΠΑΜΙΕΣ ΚΑΝΕΙ?Η ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΣΠΟΡΟΥΣ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΥ ΦΑΓΗΤΟ?ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου ξεχασα να σχολιασω για την μ...κω που πηρε αιμα στη Μαμια σου...η Δημητρα μου το θυμησε τωρα...ελεος δηλαδη...το μωρακι μου το γλυκο πως το ταλαιπωρησαν ετσι;;;απορω πως συγκρατηθηκες...εγω θα την ειχα σκυλοβρισει.αμαν πια τη δουλεια τους δε ξερουν;;και μεις κοριτσια παντως θα κανουμε αιματολογικες περιμενουμε να κανονισουμε με την παιδιατρο να μας πει...πολυ το φοβαμαι και γω μηπως ταλαιπωρησουν το αγαπακι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια και πάλι!

Μια ερώτηση έχω να σας κάνω, επειδή η μικρή τον τελευταίο καιρό δε μου τρώει τα φρούτα (κλαίει, μου σπρώχνει το κουτάλι και τέτοια) λέω μήπως έχει βαρεθεί συνέχεια μήλο, αχλάδι, μπανάνα, πορτοκάλι. Μπορώ να της προσθέσω κάνα άλλο φρούτο όπως ακτινίδιο και ανανά ή δε κάνει ακόμα. Εσείς τι άλλα φρούτα τους βάζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουροκατερινακι μηπως δεν θελει φρουτοκρεμα και θελει κομματακια απο φρουτα....θυμαμαι αυτο μου εκανε ο ταλιμπαν....απο οσο ξερω μπορεις να δωσεις αυτα τα φρουτα...........

νασια απαραδεκτη η τυπισσα...αν ειναι δυνατον...ετσι ειχαν κανει μια φορα στον ταλιμπαν μου....σφαδαζε το μαναρακι μου...

πασχαλια ευχομαι ολα να πανε καλα αυριο με το μακουκο σου....εγω πηγαινω για δουλεια στις 21 του μηνα....αχ!!!!!!δεν θελω...κλαψ...κλαψ...

Principessa πως σε λενε;;;;περαστικα σας

μαγδουλα φιλιαααα...παλι μονη μου μιλαω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα...

Γιώτα μου ειλικρινά λυπάμαι τόσο πολύ...εύχομαι να πάρεις δύναμη από τα αγοράκια σου...

Πασχαλάκι μου τί πέρασε σήμερα η νυφούλα σου...η κακομοίρα έχει πολύ λεπτές φλέβες και είναι και βαθιά και της έκαναν κανονικά ανασκαφές, και πάλι το γλυκάκι μου το ξεπέρασε γρήγορα, απλά για λίγη ώρα δεν μας άφηνε να πιάνουμε τα χεράκια της! Τί κλάμα έριξα!!!!!!! Ήθελα πάρα πολύ να την σκυλοβρίσω αυτή τη μικροβιολόγο, ούτε ξέρω πως συγκρατήθηκα! Ο άντρας μου ήθελε να γυρίσει πίσω να της τα ψάλλει... Πήραμε και τα αποτελέσματα το απόγευμα, ο σίδηρος είναι λίγο πεσμένος αλλά η φεριτίνη που μας ενδιαφέρει περισσότερο (είναι οι αποθήκες σιδήρου στον οργανισμό) ήταν φυσιολογικές οπότε ελπίζω ότι δεν θα χρειαστεί να πάρει άλλο συμπλήρωμα σιδήρου που την πειράζει κιόλας.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά αύριο και να μην ταλαιπωρηθεί ο Μακούλης και κυρίως να μην πονέσει το καλό μου. Όσο για τις αιματολογικές εύχομαι να είναι ελαφροχέρα αυτή που θα του πάρει αίμα...μερικές είναι πολύ άγαρμπες!

Δημητρούλα θα σε πάρω τηλ. αύριο να τα πούμε.

Μάγδα μην αγχώνεσαι για τις αιματολογικές...ούτε εγώ είχα σκοπό να τις κάνω και να ταλαιπωρήσω έτσι το μωρό...ας όψεται ο αιματοκρίτης της που ήταν χαμηλός. Αφού η παιδίατρος που παρακολουθεί τη Μαρκελίτσα δεν σου είπε να τις κάνεις σημαίνει ότι δεν χρειάζεται. Άστο για όταν μεγαλώσει λίγο...

Κανγκουράκι κι εγώ αυτά τα φρούτα της δίνω τώρα, το καλοκαίρι είχαμε περισσότερη ποικιλία. Καμιά φορά της βάζω και ακτινίδιο, ανανά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα. Η αλήθεια είναι ότι κι η δικιά μου έχει αρχίσει να τα βαριέται τα φρούτα, τρώει το μισό ή και λιγότερο αλλά δεν θέλω να την πιέζω, ας φάει όσο θέλει. Η παιδίατρος πάντως μου έχει πεί ότι μπορεί να τρώει πλέον τα πάντα.

Μανουλίτσες πάω για νάνι

Φιλάκια πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας!

γραφω παλι βιαστικα γιατι αργησε παλι να κοιμηθει ο αντωνακης κ μπηκα να δω λιγα νεα σας.σχετικα με τις φωτο μου,δηλ κατερινακι ετσι παει;οποιος μας σχολιαζει τις φωτο μας κανουμε ανταλαγη τις φιλοφρονησεις κ τα καλα σχολια;κ εκτος αυτου εχω ψαξει να βρω φωτο καποιων κοριτσιων,οπως εσενα κ της νασιας κ για καποιο λογο δεν τις βρισκω.δεν επιτιθομαι,ισως να φαινεται ετσι απο το μηνυμα απλα στεναχωρηθηκα λιγο με αυτη τη φιλοσοφια..τελοσπαντων δε το συνεχιζω γιατι θεωρω πολυ ασημαντο το θεμα.απλα μαλλον κακως που το ανεφερα..κ παρεπιμτοντως οι φωτο υπαρχουν στο αλμπουμ οικογενεια βικακι,δε ξερω μηπως μπαινετε στο γιορτη βασως μπιλακου,οπου εκει οντως δεν υπαρχουν φωτο γιατι ηταν ο αρχικος τιτλος του αλμουμ.

αυτα κοριτσια μου παω για υπνο..φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.

Λοιπόν, η ταλαιπωρία μου δεν έχει όρια..... Τώρα με τσούζει και η ουρήθρα :cry: ..... περιμένω να πάει 9.00 να πάω στο μικροβιολογικό για εξετάσεις ούρων μήπως έπαθα και καμιά ουρολοίμωξη...... έτσι μου' ρχεται να κλαίω..... αμαν πια με μια κωλοαντιβίωση που ήπια!!!!!!!!!!

Γιώτα το πραγματικό μου όνομα είναι Νατάσα......

Κατερίνα εγώ πολλές φορές της δίνω τα φρούτα στην αρχική τους μορφή και όχι λιωμένα. Η κορούλα μου έχει ήδη βγάλει 7 δόντια και μασάει, όσο μπορεί δηλαδή. Της δίνω μπανάνα, μανταρίνι και αχλάδι και μετά πίνει και μια γουλιά χυμό πορτοκαλιού. Είναι μια αλλαγή και αυτή και φαίνεται πώς της αρέσει. Από φρούτα της έχω δώσει σχεδόν τα πάντα και ακτινίδιο (δεν πολυτρελαίνεται όμως) και ανανά.

Μια πολύ καλή ιδέα για μεσημεριανό για όσες κοπέλες δεν το ξέρουν (μου έδωσε την συνταγή η κουμπάρα μου) είναι κατσικάκι φρικασέ. Τί εννοώ; Βράζουμε το κατσικάκι, μόλις βράσει προσθέτουμε μαρούλι-κρεμμυδάκι-άνιθο και το σερβίρουμε με λαδάκι ωμό και λεμονάκι. Η κορούλα μου τρελαίνεται.....

Νάσια αυτό με τη μικροβιολόγο που σκάλιζε στην κυριολεξία το χεράκι της μικρούλας μου το έζησα και εγώ όταν ήταν 7 μηνών. Κόντεψα να την πλακώσω στο ξύλο :twisted: ....... αμαν πια δεν καταλαβαίνουν ότι είναι μωράκια :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...