Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χριστουγεννων 2009!!!Νο 6!!!!!!!!


Recommended Posts

αχ!!!!!!εγω τα καμαρωνω πολυ οταν παιζουνε αγαπημενα....αλλα οταν πηραζει ο ταλιμπαν τον μικρο τρελενομαι....ειναι κριμα μωρε γιατι ειναι πολυ ησυχουλι...βεβαια τωρα αρχιζει και επιτηθεται :lol: αν τον πειραζει αρχιζει και τσιριζει και αν δεν τον αφησει τον δαγκωνει :o:lol::lol::lol: πολυ γελιο εχουνε...

κατερινιω σιγουρα ειμαι εγκυος απλα θελουμε να δουμε αν ολα πανε καλα....αχ!αντε να περασει η ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια μου γεια σας!

σοφακι μου μου θυμισες τα δικα μου..πω πω τι στεναχωρια θεε μου,δε θελω να τα σκεφτομαι..ετσι κ εμενα απο τον ικτερο τον ειχα γυμνουλη μονο με την πανα κατω απο μια λαμπα κ μασκα στα ματακια..7 ημερων ηταν το μαναρι μου,παραμονη χριστουγεννων κ οπως λετε κοριτσια να βλεπεις ολους να πηγαινουν σε γιορτες κ εσυ να λιωνεις μεσα σε ενα νοσοκομειο..κ μετα απο δυο μερες που πηγα το πρωι του ειχαν το σωληνακι στη μυτη γιατι κ εμενα ειχε αφυδατωθει κ φυσικα ορο αν θυμαμαι καλα στο ποδαρακι του.κ εγω ποση χαρα επαιρνα οταν μου ελεγαν πηρε 30 γραμμαρια την επομενη μερα 60 κ παει λεγοντας.θυμαμαι ειχαμε βγει σαν περσυ του αι γιαννιου.ποσο χαρα αλλα μου ειχε μεινει κ φοβια μη ξαναμπουμε.εγω ειχα αν θυμαστε κ συνεχεια με το αιματακι στα κακα κ ημουν συνεχως στο αγχος καθε που τον αλλαζα.κ εμεις πρωτοχρονια αλλαξαμε στο νοσοκομειο μαζι του κ την επομενη μερα γιορταζαμε κ παλι εκει μεσα να χτυπανε τα τηλ για ευχες κ φυσικα να μη θελω να μη μιλησω σε κανεναν.αχ περασμενα ξεχασμενα που λενε αλλα τωρα τα θυμηθηκα πολυ εντονα με τη περιπτωση σου σοφακι κ εγω ειχα περασει κ τα προπερσυνα χριστουγεννα χαλια κ τη γιορτη μας λογω του οτι ειχαμε χασει το πρωτο μας μωρακι.τελοσπαντων ας μη τα σκαλιζω τωρα..τι μ'επιασε ηθελα να ξερα..

γιωτακι περιμενουμε νεα απο τη χοριακη,αν κ εγω το εχω σιγουρο οτι εχεις σπορακι!

εγω παντως θελω ενα μωρο ακομα αλλα σκεφτομαι πολυ τη περιοδο της εγκυμοσυνης κ το αγχος που θα τραβηξω παλι.αλλα θα ειμαι πιο συνειδητοποιημενη σε πολλα θεματα οποτε θα το ευχαριστηθω καλυτερα πιστευω.απλα δε ξερω πως θα ειναι σπιτι δουλεια κ δυο παιδια.θα μου πειτε οπως ειναι για τις περισσοτερες..τελοσπαντων εχει ο θεος ας ειμαστε καλα κ ακομα δεν τον ειδαμε γιαννη τον βαφτισαμε! :D

αυριο γιορταζει κ ο νονος του αντωνακη κ τη παρασκευη ο μπαμπας μου.εσεις εχετε κανεναν;

εγω απο γαλα του δινω σκονη ακομα καλα εμεις εχουμε κ την αλεργεια μας οποτε ουτε καν λογος ακομα για φρεσκο η εβαπορε.παντως τωρα εχει ανεβει βαθμιδα κ ειναι πιο κοντα στο πληρες οπως κ η κρεμα του.

περιμενουμε κ απαντησεις κ απο κατι αλλα τεστ που του καναμε για να δουμε αν μπορουμε να παμε σε ψαρι κ αυγο.δυστυχως εμεις λιγο αργουμε σε αυτα τα θεματα.

α κ εμενα εχει κανει κανα δυο βηματα μονος του αλλα χωρις να το καταλαβει,οταν το καταλαβαινει φοβαται ενω πιστευω ειναι ετοιμος να φυγει.

αυτα κ απο μενα κοριτσια μου..

οσο για τη πατσυ καλα ειναι,μιλησαμε λιγο το μεσημερι κ θα πηγαινε στη θεια της το απογευμα.

πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και ευχαριστώ άλλη μια φορά για το καλωσόρισμα.

Σοφία περαστικά στο μωράκι σου και από εμένα. Εύχομαι να περάσει σύντομα η ταλαιπωρία και να είστε και πάλι οκ. Είμαστε και εμείς με ίωση αλλά καμία σχέση με το τί περνάτε εσείς. Ξεκίνησε η κορούλα μου με μύξες 3 μέρες μετά τα γενέθλιά της, συνέχισε με βήχα και μπόλικα κλάματα και μετά κόλλησα και εγώ...... Και συν όλα αυτά σήμερα επισκέφθηκα τον οδοντίατρο γιατί με πονούσε και ένα δόντι και πήρα κάτι τέλεια νέα :!::!::!: Δεν παίρνει σφράγισμα, οπότε ή απονεύρωση ή βγάλσιμο :shock: . Αφήστε μετά την εγκυμοσύνη είναι το δεύτερο δόντι που μου χαλάει και ας τα πλένω 3-4 φορές την ημέρα και ας κάνω οδοντικό νήμα και ας χρησιμοποιώ στοματικό διάλυμα.... Απογοητεύθηκα εντελώς. Λέω στο γιατρό, τί να κάνω για να προλάβω τα άλλα; Λέει δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο πέρα από αυτά που ήδη κάνεις..... Μόνο κανάν καθαρισμό μια φορά τον χρόνο. Και να φανταστείτε ότι ποτέ δεν είχα πρόβλημα, τα δόντια μου ήταν πολύ υγιή.

Εσείς έχετε ανάλογο πρόβλημα; Με στενοχώρησε πολύ σήμερα αυτή η επίσκεψη στον γιατρό.

Βικάκι εμένα η κορούλα μου περπάτησε 2 μέρες μετά τα γενέθλιά της, ξαφνικά εκεί που κρατιόταν από το τραπέζι του σαλονιού αφήνει τα χέρια της, κρατάει ισορροπία και τσουπ ένα - δυο - τρία βηματάκια για να έρθει στην αγκαλιά της μαμάς. Και κλάμα εγώ από τη συγκίνηση......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριγκηπεσα κ εμενα τα δοντια μου μετα την εγκυμοσυνη κιτρινισαν πολυ.ποτε δεν ειχα ιδιαιτερα καλη παστα κ εχω περασει πολλες περιπετειες οποτε τωρα αποτελειωθηκαν! :D:D

κ εγω νομιζω οταν περπατησει θα συγκινηθω πολυ!!εμενα γενικα αργει λιγο σε ολα ισως επειδη ηταν λιγο προωρος.

σας εβαλα φωτο στην ομαδα κοριτσια κ ειναι κ πολλες!ορεξη να εχετε να βλεπετε! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικάκι ξέρεις όταν περπατάνε στην αρχή πάνε με ανοιχτά χεράκια και ποδαράκια σαν παπάκια και έχουν πολύ πλάκα. Η μικρούλα μου σήμερα έφαγε μια τούμπα άλλο πράγμα, μάλλον δεν στηρίχθηκε καλά και χραπ να' σου κάτω με τα μούτρα....... το τί κλάμα έριξε μη σου πώ καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!

πρινγκιπεσσα να σε καλοσωρισω κι εγω !ειμαι η Πασχαλια και εχω ενα αγορακι τον Μακη(Ασημακη) που γεννηθηκε στις 19/12/2009.Ευχομαι να τα λεμε συχνα!

Σοφια μου...περιττο να σου πω πως με πηραν και μενα τα ζουμια με οτι διαβασα...τι περασατε κοπελα μου...να ναι παντα γερος ο μικρουλης σου και να τον καμαρωνεις παντα!πραγματικα προσπαθω να μπω στη θεση σας ως γονιος κι ανατριχιαζω μονο στην σκεψη...περαστικα!

σχετικα με τη διατροφη εχω να σας κανω κι εγω μερικες ερωτησεις.

Καταρχην κι εμεις συνεχιζουμε γαλα σκονη κι απο οτι καταλαβα απο την παιδιατρο θα συνεχισουμε ετσι για αρκετο καιρο.

Οσον αφορα τωρ ατα υπολοιπα :

μου ειπε 3 φορες την εβδομαδα μοσχαρι

2 φορες λευκο κρεας(την μια ψαρι)

1 φορα λαδερο

1 φορα οσπρια

και το απογευμα γιαουρτακι.καταρχην για το γιαουρτι εσας ποσο τρωνε;;;εμενα τρωει ενα απο αυτα τα παιδικα (νουλακ advance κλπ)αλλα ρε κοριτσαια ειναι αρκετα χοραστικο;;;μηπως να δινω και κατι αλλο εκτος απο αυτο;;

επισης προσπαθησα να δωσω οσπρια(φακες).τις εφαγε πολυ ευχαριστα αλλα το βραδυ εγινε χαμος...μιλαμε για πολλα αερια υπεφερε το παιδι κι ολο εκλαιγε.και αν κανει ετσι στις φακες τι θα κανει στα υπολοιπα;;;φασολια ρεβυθια;;;;εσας πως τα δεχτηκαν;ειχε καμια αναλογο θεμα;;;;

ψαρι δεν του εχω δοκιμασει ακομα αλλα σκεφτομαι να του κανω μπακαλιαρακι ψαροσπουπα.

επισης απο λαδερα ρε κοριτσια τι να δωσω;;;ας πουμε φασολακια...τι αλλο;;;πατατες γιαχνι;;;για πειτε καμια ιδεα...η παιδιατρος μου πε δεν πειραζει να τρωει λιγο αλατι...να βαλω;;;εγω σκεφτομαι να το αποφυγω.

μια μερα του εκανα για αλλαγη γιουβαρλακια κι ουτε να τα φτυσει...εφαγε 17 κουταλιες(που συνηθως τρωει μεσο ορο γυρω στις 30-40)και μετα σφραγισε το στομα...

πορτοκαλι του εχω δοκιμασει στα φρουτα αλλα δεν το θελει.να το βαλω με λιγο νερακι σαν χυμο;;;ποσο να το αραιωσω;;;

γενικα με ενδιαφερει να μου πειτε τις διατροφικες σας συνηθειες και τις οδηγιες του παιδιατρου σας.

Σας επρηξα!

Ο Μκης μου δοξα τω Θεο καλυτερα με το νυχακι εχει φυγει κατα πολυ η κοκκινιλα...για να δουμε, μακαρι να τη σκαπουλαρει!

Βικακι αντε βαλες μπρος για δευτερο να ειμαστε μαζι παλι εγκυολυες!εμεις λεμε να βαλουμε μπροστα σιγα σιγα!Ζηλεψα απο τη Γιωτα και το Χρυσουλινι!

Εχθες ο μικρος εκανε τα παλια κουλα του!ξυπνησε 4,30 και κοιμηθηκε 7 παρα 15 ειχε ορεξη για παιχνιδι!Δεν με νοιαζει ομως ας ειναι καλα και δε βαριεσαι!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕ΅σ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΩΤΑ περιεμνουμε νεαααααααααααααααααα

και σεν αχρυσουλινι το2ο μπεμπακι!!!!!!!!!να μας πεις τι ειναι!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΑΧ ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ,ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ..ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΕΤΣΙ?ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ..ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΕΦΕΡΝΑ Η ΜΠΟΥΝΤΑΛΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ..ΑΧ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ,ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΘΑΝΟ,ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ,ΜΕ ΦΩΝΑΞΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ..ΕΓΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΗ,ΧΑΡΗΚΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΠΗΓΑΝ Σ'ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ..ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΑΣΚΑ,ΚΟΥΚΟΥΛΑ,ΑΥΤΑ ΣΤΙΣ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ,ΣΟΣΣΟΝΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΗΔΗ ΕΝΑ ΣΟΚ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΘΑΝΟ ΣΤΗΝ ΛΑΜΠΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΡΡΕΥΣΑ..ΕΙΧΕ ΙΚΤΕΡΟ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΤΑ'ΠΑΙΞΑ..ΤΕΣΠΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ,ΗΤΑΝ Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΒΡΕΙ!!ΠΑΣΧΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ ΦΑΚΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ,ΕΙΧΕ ΛΙΓΑ ΑΕΡΙΑ,ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΡΕΣΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ,ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ 10-15 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΕΦΑΓΕ..ΨΑΡΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ..ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ..ΕΠΙΣΗΣ ΛΑΔΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΡΛΟΥ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ..ΕΓΩ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΝΩ,ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΑ 2ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΒΑΡΥ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΕΙΧΑ,ΤΟΥΣ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ?ΧΥΜΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΣΚΕΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΑΙΩΣΕ ΤΟ ΛΙΓΟ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΑΠΟΥΛΑΡΙ Ο ΜΑΚΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΑΛΛΟ..PRINCIPISSA ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΣΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΤΑ ΑΛΛΑ?ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΑΣΒΕΣΤΙΟ?ΒΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ,ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΥΤΟ,ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ Σ'ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΑΥΤΟ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΟ,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΤΟ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΈΝΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ 2,ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΥΤΗΧΙΑ!!ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΝΩΔΥΝΗ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ..ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΥΣΟΥΛΙΝΙ..ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ..ΠΗΓΑΤΕ ΣΤΗΝ ΟΝΕΙΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΣΤΗΝ ΔΡΑΜΑ?ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ,ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ..ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλίτσες...

Σοφάκι μου τί μαρτύριο περάσατε κοριτσάκι μου, ο Βασιλάκης να υποφέρει έτσι κι εσείς να πρέπει να βλέπετε το παιδί σας να ταλαιπωρείται...ανατριχιαστικό...εύχομαι να συνέλθει γρήγορα το καλό μου και να σου το κάνει μαντάρα πάλι το σπίτι με τις ταρζανιές του :lol::lol:

Principessa κι εγώ έχω θέμα με τα δόντια μετά τις εγκυμοσύνες, έχουν σπάσει τρία μέχρι τώρα (ευτυχώς είναι πίσω και δεν φαίνονται κι ούτε με πονάνε) μάλλον από έλλειψη ασβεστίου γιατί δεν έτρωγα σχεδόν καθόλου γαλακτοκομικά στην εγκυμοσύνη (δεν μου πολυαρέσουν), και τις ταμπλέτες ασβεστίου που μου είχε δώσει ο γυναικολόγος τις έπαιρνα πολύ σπάνια γιατί με αναγούλιαζαν. Κι εγώ είχα πολύ γερά δόντια κάποτε! Να δώ πότε θα το πάρω απόφαση να πάω να τα φτιάξω...υποθέτω όταν έρθω στο αμήν (αν με πονέσουν δηλαδή.)

Πασχαλάκι εμένα η παιδίατρος δεν μου έχει δώσει τόσο συγκεκριμένες οδηγίες για το φαγητό, απλά μου είπε να της δίνω πλέον απ'όλα. Γιαουρτάκια κι εμείς τρώμε ακόμα τα παιδικά γιατί τα κανονικά που δοκιμάσαμε δεν τις άρεσαν καθόλου. Συνήθως τρώει ενάμιση (το ένα της έρχεται λίγο και τα δύο πολλά). Αλάτι βάζω στα φαγητά της αλλά ελάχιστο (μία πρέζα), το ανάλατο είναι τελείως άνοστο και δεν το θέλει. Ψάρι έχει φάει 3-4 φορές, δεν ξετρελάθηκε αλλά το έφαγε. Τα μπακαλιαράκια δεν έχουν πολλά κόκκαλα, κι εμείς τέτοια παίρνουμε. Όσπρια δεν τις έχω δώσει ακόμα αλλά θα τα ξεκινήσουμε κι αυτά. Λες να γίνει τέντα το εντεράκι? Α, και γιουβαρλάκια δοκίμασε, την πρώτη φορά έφαγε, την δεύτερη δεν τα ήθελε (είναι με τα φεγγάρια της τί να πώ!) Πορτοκάλι στύβω και βάζω τον χυμό κάθε μέρα μέσα στα φρούτα της, μια χαρά τα τρώει. Καναδυό φορές της έβαλα και ακτινίδιο. Πατάτες γιαχνί δεν είχα σκεφτεί να φτιάξω γιατί εμένα δεν μ'αρέσουν καθόλου και δεν φτιάχνω έτσι κι αλλιώς αλλά είναι μια καλή ιδέα, αρακάς, φασολάκια, μπριάμ... Δοκίμασα να της δώσω και μακαρόνια μια μέρα αλλά ούτε που να τα βάλει στο στόμα της!

Η Μαρία από χθές το βράδυ ντούρασελ, είμαστε κομμάτια κι ο μπαμπάς της κι εγώ...ξεστόλισα και το σπίτι σήμερα, έκανα και γενική καθαριότητα και τώρα είμαι τόσο μα τόσο κουρασμένη, δεν βλέπω την ώρα να πάω να ξαπλώσω αλλά η Μαμία είναι ΑΚΟΜΑ ξυπνητή!!!!!!!!!

Κοριτσάκια μου καλό βράδυ

φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...χρονια πολλα πολλα και καλα.........

πασχαλια μου θα σου πω καποια αλλη στιγμη για την διατροφη...σορυ αλλα τωρα δεν ειμαι σε φαση....

φιλια σε ολες...και να περνατε καλα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!Χρονια πολλα σε οσους και οσες γιορταζουν σημερα...

Γιωτα ολα καλα ????

Πασχαλακι εγω του εχω δωσει σχεδον απο ολα.Οσπρια τα βραζω ξεχωριστα και του τα βαζω στο φαγητο.Αυγο του εχω δωσει μονο κροκο και του αρεσε..Αληθεια το ασπραδι απο το αυγο ποτε το δινουμε?

Πριν απο δυο μερες του ξεκινησα και το ψαρι και το εφαγε...

Δεν εχω δοκιμασει πολλα φρουτα.Μονο μπανανα μανταρινι αχλαδι και μηλο..

Γιαουρτακι του ειχα δωσει στην αρχη αλλα δεν ξετρελαθηκε κα εχω να του δωσω πολυ καιρο..

φιλακια πολλα κουκλες και καλα να περασετε σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!

αχ Σοφακι με συγκινησες πρωι πρωι..

Ευχομαι να ταν τα τελευταια που περασε ο Βασιλης σου!

Σιδερενιος τωρα και μονο χαρες!

Πασχαλια μου εγω του δινω τα παντα σχεδον.

Ακομα κι αν κανω οσπρια για μας βαζω μια πατατα μεσα και οταν βρασουν βγαζω σε ενα πιατο τα δικα του και μετα βαζω αλατι και μπαχαρικα.

Του λιωνω την πατατα και μαζι με τα οσπρια τα τρωει.

Ψαρι εγω δινω παλι κανονικα και καμια φορα βαζω και αβγολεμονο για να νοστιμησει.

Αρακα και φασολακια δεν εχω δωσει σκετα ακομα γιατι δεν τα τρωμε κι εμεις πολυ αλλα του βαζα απο την αρχη μεσα στο φαγητο του με το κρεας.

δεν χρειαζεται οι συνδυασμοι που κανεις να να και πολυ ωραιοι οπω δηλαδη θα το τρωγαμε εμεις,αυτα δεν εχουν να συγκρινουν ακομα πολλες γευσεις και τα τρωνε ολα :lol:

Με το γιαουρτακι κι εγω μπορω να πω οτι δεν πολυχορταινει αλλα ξεγιελεται καπως.

Μπορεις να του δινεις λιγο πουρε με καροτακι μεσα η γενικως λαχανικα,κι εγω αυτο θα αρχισω να κανω.

Ολια το ασπραδι το δινουμε συνηθως οταν φαει πια ολο τον κροκο,μια μια κουταλια παλι.

Φρουτα εγω τωρα δινω τα κλασικα αλλα το καλοκαιρι του χα δωσει απο ολα σχεδον ροδακινο,πεπονι,ακτινιδιο.

Βικακι σιγουρα ειναι κουραση με δυο μωρα αλλα αφου εχεις ατομα να σε βοηθανε μην αγχωνεσαι.

Και με την εγκυμοσυνη οπως λες εγω πιστευω θα σαι πιο ηρεμη τωρα.

Γιωτα μου διαβασα το ποστ σου αλλα δεν εγραψα..

Ευχομαι να πανε ολα καλα κι αν δεν πανε μην στεναχωριεσαι ο Θεουλης ειχε αλλα σχεδια φαινεται.

Θα ρθει και το αλλο μωρακι οποτε ειναι η ωρα του..

Σε φιλω γλυκα.

Δεν θυμαμαι αλλα κοριτσια μου.

Να ευχηθω κι σε οσες εχουν καποιον να γιορταζει χρονια πολλα!

Καλημερα και παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κ χρονια πολλα!

γιωτακι κατι διαβασα στο ποστ σου απλα οχι λεπτομερειες κ θα σου ελεγα κ εγω μη στεναχωριεσαι αλλες κοπελες τι να πουν που δεν εχουν κανενα παιδακι..ενταξει ειναι σκληρο αλλα ηταν η αρχη κ εχεις πολυ καιρο ακομα να ξαναπροσπαθησεις κ σιγουρα ολα θα πανε καλα.

πασχαλια εγω προσωπικα τον εχω λιγο πιο περιορισμενο στη διατροφη του σε σχεση με τα πιο πολλα παιδακια εδω μεσα.δηλ εμενα ακομα ουτε ψαρι ουτε αυγο ουτε γιαουρτι τρωει.κατα τα αλλα του δινω το πρωι μηλο,αχλαδι,μπανανα,ποροκαλι σε φρουτοκρεμα φυσικα κ καμια φορα κ ακτινιδιο αλλα το αποφευγω κ λιγο γιατι παρατηρησα οτι τον πειραξε.δε ξερω αν ηταν τυχαιο αλλα ειχε φουντωσει το εκζεμα που εχει στο μαγουλακι.αν δεις φωτο θα καταλαβεις ποιο ειναι το εκζεμα.

το μεσημερι θα φαει η μοσχαρι με λαχανικα η κοτοπουλο,τα λαχανικα που δινω εγω ειναι παπατα,καροτο,κολοκυθακι,σελινο κ καποιες φορες φασολακια η αρακα.θελω να δωσω κ κουνουπιδι.αληθεια παντζαρι κανει;ειχα φτιαξει σημερα κ σκεφτομουν να εδινα λιγο..τελοσπαντων,το απογευμα θα φαει τη κρεμα του κ φυσικα μετα γαλα κατα τις 9 κ αλλη μια φορα στις 11 πριν κοιμηθει.α επισης εχει μανια να γλυφει λεμονι κ πορτοκαλι.ψωμι δεν εχω δωσει κ εγω ακομα τα δινω ολα αλεσμενα.νομιζω πρεπει να το κοψω σιγα σιγα ε;;απλα αγχωνομαι μη πνιγει.α εχω δωσει κ κουνελι.

χθς βραδυ προσπαθουσα να τον κοιμησω απο τις11 μεχρι τις 2.30.μιλαμε μου ερχοταν να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο.δε μπορω να καταλαβω τι παθαινει καποια βραδυα.λεω μηπως τον πειραζει το σιδηρο που του δινω εδω κ 3 μερες λογω αναιμιας.τι να πω..ευτυχως που δε δουλευα.τωρα κοιμαται με τον μπαμπα του.

εμεις σημερα εχουμε κ τη γιορτη του νονου μας αλλα δε θα κατσουμε πολυ γιατι ο μπιλακος ειναι νυχτα στη δουλεια.

αυτα κ απο μενα κοριτσια μου,θα τα πουμε παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλια εγω προσωπικα του εχω πολυ ανοιχτη διατροφη...τρωει οτι ακριβως τρωμε και εμεις....αλεσμενα τα εχει κοψει απο 9 μηνων..οποτε δεν ειχα και πολλες επιλογες...του ξεκινησα κανονικη διατροφη....το μονο που δεν του εχω δωσε ειναι ψαρι και αυτο γιατι δεν το τρωει κανεις...αλλα καποια στιγμη που ειχα φαει εγω τον ειχε πειραξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου χρονια πολλα,και χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες που εχετε

Γιωτα μου,τι ματι ηταν αυτο που ειχες βαλει το ειδα και ψυχοπλακωθηκα,μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου,αφου το θελεις τοσο πολυ θα ερθει συντομα θα το δεις,εξαλλου εχεις δυο υπεροχα παιδακια που θελουν να βλεπουν τη μανουλα τους να χαμογελαει ε,ελα μην πεφτεις ολα καλα θα πανε

Δημητρουλα απο Κοζανη ειμαι τι δουλεια εχω στη Δραμα ειναι πολυ μακρια απο δω,μπερδευτηκες;

ειχα αναφερει οτι αλλαξα παιδιατρο και καποια με ρωτησε γιατι,δεν θυμαμαι ποια,οταν ειχε αρρωστησει ο Δημητρης την τελευταια φορα ηταν Τεταρτη και ειναι κλειστο το ιατρειο της τα απογευματα και την πηρα τηλεφωνο και μας ειπε ελατε αυριο,ενω θα επρεπε να μας δει 6μιση χρονια πελατες ειμαστε και ο μικρος ηταν πολυ χαλια δεν θα επρεπε να ανοιξει να μας δει τι λετε;και ετσι εψαξα να τον παω αλλου και σχεδον ολοι ελειπαν και μια γνωστη μου μου προτεινε την καινουργια που επισης ηταν κλειστη και ανοιξε μονο για μας χωρις να μαε γνωριζει και εμεινα πολυ ευχαριστημενη και ειπα να συνεχισω μαυτην με την αλλα τα εχω παρει πολυ αγρια

Πασχαλια μου μετα το χρονο και εφοσον δεν εχουν αλλεργιες τα μωρα μας μπορουν να δοκιμασουν απο ολα σιγα σιγα,μιλαμε για υγειινα τροφιμα παντα,μπορεις να του μαγειρευεις μαζι σας και να βγαζεις την μεριδουλα του και μετα να ριχνεις αλατι για σας,εγω πορτοκαλι του στηβω μεσα στην φρουτοκρεμα και δεν διακρινεται και τοσο,φρουτα δοκιμασαμε σχεδον τα παντα και του βαζω και αβοκαντο καμια φορα,για τα οσπρια ξαναδοκιμασε μπορει να ετυχε,εμεις φαγαμε απο ολα και δεν μου εκανε αερια σε κανενα,εγω δεν του αλεθω πια,του κοβω κομματακια ή τα παταω με το πιρουνι,και ψαρι συνηθως αρχιζουμε με μπακαλιαρακι ή γλωσσα και μπορεις να το βρασεις μεσα σε τουλι μαζι με τα λαχανικα για να μην διαλυθει και γεμισουν αγκαθια,ο δικος μου το τρωει μια χαρα,μπορεις να του δωσεις αρακα,φασολακια,σουπιτσες,ρυζακι,πουρε και οτι αλλο θες ακομα και παστιτσιο φαγαμε εμεις,γενικα σιγα σιγα του δινεις οτι τρωτε εσεις,το γιαουρτακι και εγω το θεωρω λιγο και του κανω και λιγη κρεμα μετα που να χορτασει ειναι πολυ λιγο,και οταν εχω καποιο φαγητο που δεν μπορει να φαει του κανω ξεχωριστα

Ολια μπορεις να του δωσεις ασπραδι λιγο λιγο εμεις το τρωμε ολοκληρο ηδη,ξεκινα με μια κουταλιτσα και αυξησε το

Ευακι μου πλησιαζει η μεγαλη μερα,ολα ετοιμα;και οπως ειπαμε να μην αγχωθεις και κοιτα να το απολαυσεις οσο μπορεις

Βικακι μου και ο δικος μου φοβαται να περπατησει,αλλα και οι αλλοι δυο που ηταν τελειομηνοι ο Νικος μου περπετησε μια βδομαδα μετα που εκλεισε χρονο και ο Γιωργος 15 μηνων δεν εχει σημασια αυτο,αλλα οταν ειναι ετοιμα θα ξεκινησουν απο μονα τους,καθε παιδι θελει το χρονο του,μηπως βγαζει δοντακια και ειναι ανυσηχος;

Σοφακι μου πως ειναι ο Βασιλακης συνηλθε;

κοριτσια μου συγνωμμη αν ξεχναω κατι να σχολιασω και συγνωμμη για το μεγαλο ποστ,πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ!!ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΚΟΖΑΝΗ ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ..ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕΣ..ΜΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ,ΠΑΙΔΙΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ,ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΥΧΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ?ΜΑ ΤΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?ΤΕΣΠΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΞΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΝ ΑΝ ΘΑ ΜΕΝΑΤΕ ΜΕΤΑ Σ'ΑΥΤΗΝ,ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΙΔΕ..ΟΧΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ..ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ,ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΣ,ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ 2 ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ..ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΡΩΤΟΥΣΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ..ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ..ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΤΩΡΑ..ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

βρε δημητρουλα μη στεναχωριεσαι...εσυ το εκανες απο ενδιαφερον....δεν πειραζει ειλικρινα...

εμεις καλα ειμαστε..τα ταλιμπανια παιζουν προς το παρον ησυχα....σε λιγο βεβαια θα ξεκινησει το μεγαλο πανυγηρι :lol:

τα φιλια μου σε ολες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι μου νομιζα οτι θα εκανες σημερα χοριακη..πωπω αντε αγωνια ως την Δευτερα!να προσεχεις και να ξεκουραζεσαι...να ρωτησω κατι που μου ρθε;;;;μηπως λογω των καφετιων επηρεαστηκε η τιμη της χοριακης;;;;ή λεω βλακειες;παντως τα utrogestan νομιζω ειναι ορμονη αλλα προγεστερονη που λειτουργει σαν "κολλα"σε περιπτωση πιθανης αποκολλησης...δεν ηξεερα οτι μπορει να επηρεασει και την χοριακη..ουτως ή αλλως οπως σου παν δεν εκανα ποτε χοριακη δεν ξερω καν με ποσο ξεκινησα.παντως το εψαξα λιγο εχθες για χαμηλες τιμες χοριακης και ειδα σε ενα φορουμ νομιζω στο παρεντς πως κοπελες ξεκινησαν με πολυ χαμηλες τιμες χοριακης (μεχρι και 10 μοναδες ειδα-σε θυμηθηκα ευακι αληθεια πηγες γιατρο;)και συνεχισαν κανονικα την εγκυμοσυνη με την χοριακη τους να αυξανεται αργα αργα.(οχι να διπλασιαζεται).Μη χανεις τις ελπιδες σου..και να προσεχεις!

αληθεια βρε κοριτσαι τους φορατε παπουτσακια μεσα στο σπιτι;;;μου ειπεη κουμπαρα μου πως το παιδι θα αργησει να περπατησει αν δεν φοραει παπουτσακια...εγω τον εχω συνεχεια με καλτσες και μεσα κι εξω απο το σπιτι γιατι φοβαμαι μην πιεσω το νυχακι του ...κανω κατι λαθος;;;

βικακι το εκζεματακι το χα προσεξει και ηθελα να σου πω πως και μεις κατα καιρους βγαζουμε μια στο εν α μαγουλο και μια στο αλλο!νομιζω ομως πως δεν ειναι κατι που τον πειραζει στη διατροφη αλλα επειδη συνεχεια τριβει τα μουτρα του με ο,τι βρει!εμεις βαζουμε fusidin και περναει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλια μου υπομονη μεχρι την δευτερα,αν και με την γιατρο που μιλησα παλι σημερα το πρωι..δεν μου εδωσε καμοια ελπιδα..και εγω πιστευω οτι εφυγε πια...

τωρα για τα παπουτσια που ρωτας εγω ξεκινησα να τους φοραω οταν αρχισαν να πιανονται απο επιπλα και να περπατανε...καταλαβες τι εννοω....και αυτο γιατι πρεπει να μαθει το πελμα να παταει σωστα αλλα γενικως τα βοηθαει πολυ το παπουτσι...επισης πρεπει να φορανε παπουτσια που πιανουν τον αστραγαλο για να μαθουν να περπατανε με το πελμα ισιο...εγω πχ περπαταω προς τα μεσα...δηλαδη βλεπω τις σολες των παπουτσιων μου να τρωγονται πιο πολυ απο την μεσα πλευρα....και αυτο γιατι οταν ημουν μικρη δεν μου φοραγαν ψηλα παπουτσια...οχι οτι φαινεται οταν περπαταω αλλα δεν ειναι σωστο...κουραζεται πιο ευκολα το ποδι ετσι..τεσπα σε επριξα :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ενα ενα τα θυμαμαι....

αν πχ εχεις καφετια η αιμα και χοριακη ανεβαινει κανονικα τοτε απλα εχεις μια αποκολληση...

αν ομως εχεις και τα δυο τοτε σημαινει αποβολη....ετσι ξερω τουλαχιστον...

χθες το βραδυ με επιασε το παραπονο παλι....σαν μικρο παιδακι εκλαιγα.....να λεω στον αντρα μου αφου ηθελε να μου το παρει γιατι μου το εδωσε;;;;για να με δοκιμασει;;;σε τι;;;;;...............σορυ που σας πριζω ρε κοριτσια...αλλα ωρες ωρες ειμαι να σκασω.... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες...

χρόνια πολλά αν έχετε κάποιον Γιάννη η Γιάννα...εγώ έχω τον μπαμπά μου που γιορτάζει και πήγαμε το μεσημέρι να φάμε εκεί, ήταν και ο θείος μου με τα εγγόνια του και η Μαμία το καταευχαριστήθηκε παρόλο που εκείνα είναι αγόρια και αρκετά μεγαλύτερα.

Κατερίνα μου απαράδεκτη η παιδίατρος καλά κάνατε και την σουτάρατε, αν δεν σας δέχεται όταν την έχετε ανάγκη τότε γιατί να πηγαίνετε σ'αυτήν? Εγώ πιστεύω ότι ο γιατρός πρέπει να είναι πάνω απ'όλα άνθρωπος για να είναι και σωστός. Και μεις στις αρχές αλλάξαμε 2-3 παιδιάτρους μέχρι να καταλήξουμε σ'αυτήν που πηγαίνουμε τώρα. Ο προηγούμενος ήταν.....άντε να μην πώ τίποτα, δεν τολμούσαμε ούτε τηλέφωνο να τον πάρουμε, μας έκραζε...χώρια που ήταν λίγο της "παλιάς σχολής" και μας έκανε κομματάκι μπάχαλο τα πρώτα εμβόλια της μικρής. Είδε κι έπαθε η καινούρια να τα ξαναβάλει σε μια σειρά.

Γιώτα λυπάμαι πολύ για την άσχημη εξέλιξη...εξακολουθώ όμως να πιστεύω πως δεν χάθηκε κάθε ελπίδα ακόμη!

Πασχαλάκι ούτε εγώ της φοράω παπουτσάκια μέσα στο σπίτι της Μαρίας (μόνο καλτσάκια) και μια χαρά έμαθε να περπατάει, βέβαια απ'όσο γνωρίζω πρέπει να φοράνε και παπουτσάκια για να μην κάνουν πλατυποδία αλλά έλα που η δικιά μου δεν τα θέλει, εγώ της τα φοράω κι αυτή τα βγάζει...Της έχω πάρει κάτι παντοφλίτσες με λαστιχένιο πάτο σαν μποτάκια, αλλά κι αυτές σπάνια τις φοράει. Η βαφτισιμιά μου φορούσε παπουτσάκια συνέχεια κι όμως περπάτησε 16 μηνών, τί να πω, νομίζω ότι κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό. Εσείς έχετε και το πρόβλημα με το νυχάκι του οπότε πως να βάλει το παιδί παπούτσια? Δεν θα πονάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια να χαιρεσαι το μπαμπα σου...

τα παπουτσια δεν τα φορανε παντως για να περπατησουν γρηγορα...αλλα γιατι πρεπει..

επισης αν δεν μαθεις το παιδι απο μικρη ηλικια με παπουτσια μετα δεν τα θελει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ενα ενα τα θυμαμαι....

αν πχ εχεις καφετια η αιμα και χοριακη ανεβαινει κανονικα τοτε απλα εχεις μια αποκολληση...

αν ομως εχεις και τα δυο τοτε σημαινει αποβολη....ετσι ξερω τουλαχιστον...

χθες το βραδυ με επιασε το παραπονο παλι....σαν μικρο παιδακι εκλαιγα.....να λεω στον αντρα μου αφου ηθελε να μου το παρει γιατι μου το εδωσε;;;;για να με δοκιμασει;;;σε τι;;;;;...............σορυ που σας πριζω ρε κοριτσια...αλλα ωρες ωρες ειμαι να σκασω.... :(:(:(

Τι έγινε Γιωτού μου??? Έχασες το μωράκι? :cry:

Μόλις μπήκα μετά από πολύ καιρό να διαβασω τα νέα σας...Στενοχωρήθηκα γμτ...Πάω να διαβάσω και προηγούμενα.

Καλή χρονιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα μου σορρυ κιολας αλλα αυτη η γυναικολογος σου μου χει σπασει τα νευρα...γκρρρρρρρρ ε μα πια πως τα προδικαζει ολα;;ενταξει οκ εχει πειρα το καταλαβαινω αλλα ακομα δεν σε εχει δει υπερηχογραφικα και στην τελικη μια στο εκατομμυριο να ειναι ολα οκ με την εγκυμοσυνη σε εχει αποκαρδιωσει τελειως ψυχολογικα...δεν ξερω ρε συ εγω πραγματικα πιστευω οτι υπαρχουν ελπιδες...το αιμα τι εγινε συνεχιζεται ή σταματησε;;;

να σου πω κατι;πραγματικα σορρυ που σε πρηζω αλλα πραγματικα εχω στεναζωρηθει τοσο πολυ γιατι ξερω ποσο χαρηκες στην αρχη και τοσο καιρο που μιλαμε ολες μας και τοσα που εχουμε περασει μαζι..πραγματικα σαν οικογενεια μου δσα αδερφη μου σε βλεπω..δε θελω να στεναχωριεσαι προκαταβολικα ρε γμτ...το χω παρει πεισματικα...παντως εγω νομιζω στο ξαναλεω οτι το σπορακι σου ειναι ακομα εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ,ΑΠΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΡΩΤΟΥΣΑ,ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΑΓΩΝΙΑ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!!ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ..ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΣ..ΚΑΛΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑΛΑΚΙ,ΜΑ ΠΩΣ ΣΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ?ΜΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΕ ΕΜΨΥΧΩΣΕΙ,ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ?ΜΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ?ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΕΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ,ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ?ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕΙ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΚΑΝΕ ΛΙΓΑΚΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΟΡΘΙΑ..SNOWGIRL ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΣ?ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ?Η ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΥΞΟΥΛΕΣ?ΕΜΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΟΝ ΘΑΝΟ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ..ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΙΤΣΑΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΝΙΑΔΟ ΜΟΥ,ΦΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΙΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?ΤΕΣΠΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΣΙΜΠΑΕΙ ΤΩΡΑ..ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ..ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...