Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χριστουγεννων 2009!!!Νο 6!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κουρτσούδια μου...

Δήμητρα και Πάτσυ επιτέλους δώσατε σημεία ζωής, πού χαθήκατε τόσες μέρες? :YMHUG:

Πάτσυ τρελαίνομαι για αρακά αλλά ο άντρας μου τον σιχαίνεται κι έτσι φτιάχνω σπάνια, εκτός αν φτιάξω δύο φαγητά (αλλά βαριέμαι να φτιάχνω δύο.) Θα δείς την κορούλα σου να λέει ποίημα...τί ωραία! Και τα δικά μας οικονομικά είναι χάλια (μην κοιτάς που ερχόμαστε για βόλτες στην Θεσ/νίκη, δεν ψωνίζω τίποτα πιά, περισσότερο έρχομαι για να βλέπω την αδερφή μου), αλλά δεν θα αφήσω τίποτα να μας χαλάσει τα Χριστούγεννα με το κοριτσάκι μας...την υγειά μας να έχουμε, μόνο αυτό θέλω!

Δημητρούλα πως είναι τώρα ο Θανούλης μας? Περαστικά! Κι εγώ νομίζω ότι δεν θα το κάνετε το εμβόλιο αν είναι πολύ αρρωστούλης, έκανε και πυρετό? Οι εμετοί σταμάτησαν? Επειδή κι εγώ έχω μπόλικες αλλεργίες σε καταλαβαίνω...αυτό με την φαγούρα στην μύτη το παθαίνω σχεδόν κάθε μέρα (με φτέρνισμα ταυτόχρονα) και είναι πάρα πολύ σπαστικό, μετά μπουκώνει η μύτη και γίνεσαι χειρότερα! Άστα! :blink:

Κατερινάκι μακάρι να καταφέρουμε να οργανωθούμε για συνάντηση... Τελικά μπορεί να είναι κι από τα δοντάκια τα κόλπα που μου κάνει η Μαμία γιατί σήμερα εμφανίστηκε και το δεύτερο επάνω δοντάκι της...θα δείξει... Μεγειά τα καινούρια ρούχα, είδες τί κυκλοφορεί στην αγορά? Κι εγώ μια ματιά που έριξα απελπίστηκα! Ήθελα να ήξερα αυτοί που τα φτιάχνουν ξέρουν ότι απευθύνονται στην μέση ελληνίδα γυναίκα???????? Πρέπει να είμαστε τουλάχιστον ανορεξικές για να τα βάλουμε αυτά που μας λανσάρουν X( Έβαλες καινούριες φωτος στην ομάδα? Θα πάω μετά να σας καμαρώσω!

Καλέ που χάθηκε το Βικάκι? Πού είσαι πουλί μου?

Έχω πήξει στο σίδερο αυτές τις μέρες... :ymsigh: τί ρουχομάνι Παναγίτσα μου, τον ατελείωτο είχαν πιά! Ξεμπέρδεψα σήμερα αλλά τα άπλυτα της Μαμίας έπιασαν ταβάνι πάλι, ευτυχώς έχει πάρα πολλά ρούχα διαφορετικά θα έπρεπε να πλένω κάθε μέρα! :D

Το καμάρι μου έφαγε ένα κομμάτι από μπαλόνι σήμερα, ξέμειναν 2-3 από τα γενέθλια της, για πότε το άρπαξε, το δάγκωσε και το κατάπιε! Της άνοιξα το στόμα για να το βγάλω αλλά δεν την πρόλαβα! Λέτε να πάθει τίποτα? Πόσα μάτια πρέπει να έχω πιά... ούτε το κεφάλι δεν προλαβαίνω να γυρίσω και την έχει κάνει την ταρζανιά... :roll:

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κουκλες!

εχω βαλει πολλες νεες φωτο στην ομαδα!ορεξη να εχετε να μας βλεπετε!!!!!!!!

μονο στηντουρτα τραβαγε ο κουνιαδος μου και εχουμε βγει με ματια γυαλιστερα σαν βρυκολακια! :lol:

Γιωτα μου μακαρι να τον ελεγαν Μανο!χαχαχ!Μακης(απο Ασημακης!του πεθερου...)

Σοφακι εχω βαλει στο ποστ μας τη συνταγη για τους κουραμπιεδες,τη βρηκες;;;

τελεια η τουρτα!μπραβο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Παντα πρωινη οπως παντα :D

Εμεις χθες περασαμε ενα δυσκολο απογευμα..

Πεσαμε να κοιμηθουμε κι ο μικρος ξυπνησε με ενα απιστευτο κλαμα και δεν ηρεμουσε με τιποτα.

Αυτο συνεχιστηκε ολο το απογευμα και μαλλον τρυπαει δοντι.

Τελικα το βραδακι του εδωσα ντεπον και μετα απο ωρα κοιμηθηκε.

Ο καημενος πεταγοταν στα καλα καθουμενα... :cry:

Φυσικα μου εριξε ξανα το δεντρο κατω...3η φορα!

Μου ρχοταν να το μαζεψω αλλα λυπαμαι τον Μιχαλη.

Σημερα θα παμε στην γιορτη του παιδικου του Μιχαλη να χαρουν μωρε λιγο κι αυτα.

Τωρα περιμενω να ξυπνησουν.

Εγω κοριτσια δεν εχω χαμηλα πραγαματα παντως και το τραπεζι του σαλονιου το χω στην αποθηκη :D

Αλλα οπως λεει κι η Κατερινα ολα μου τα επιπλα τα χουν σημαδεμενα!

Οταν μεγαλωσουν κι αλλο θα τα παω ολα για λουστραρισμα!

Σοφακι τελεια η τουρτα σου!

Καλα εισαι πολυ καλη νοικοκυρα!!

Περαστικα και για το χερι σου!

Γιωτα μου τελειο το τουβλακι τραπεζακι!!

Κι εγω θελω να τους παρω ενα το καλοκαιρι ομως για να το βαλω στον κηπο.

Τελεια που κοψατε την πιπιλα!

Το πηρε καλα;

Μαγδουλα αντε λιγες μερες ειναι θα περασουν με τα πεθερικα υπομονη!!

Ευακι καλη αναρωση κοπελα μου.

Μην ανησυχεις μια χαρα θα πανε ολα!

Περιμενουμε νεα σας!

Δεν θυμαμαι αλλα κοριτσια μου μιας και γραψατε πολλα παλι :D

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...

τελικα του εδωσα παλι την πιπιλα...δεν γινοταν αλλιως..2 μεσημερια ενω κοιμαται κανονικα 2 ωρες δεν κοιμοταν καθολου..και τα βραδια πηγαινε 11 μιση για να κοιμηθει...χαλασε ολο το προγραμμα του...τωρα που του την εδωσα μια που την πηρε μια που ειχε κοιμηθει το μαναρακι μου...

ο ιασονας καλα ειναι...κοιμαται σχετικα καλα τα τελευταια βραδια..αντε να δουμε για ποσο :?

ευακι χαρηκα που πηγαν ολα καλα..

πασχαλια :oops::oops::oops::oops: το εχω ξαναπει δεν ειμαι καλα...

δημητρα περαστικα στον θανουλη..

σοφακι φιλια στον βασιλακη σου..

λεμονακι και μενα του ηρθε καπελο το δεντρο χθες...λεω στον αντρα μου προσεχε τα λιγο...και του ηρθε το δεντρο καπελο :twisted::twisted::twisted::twisted:

νασια με γεια το δοντακι σας..

πατσυ και εμεις εχουμε αναιμια!!!!τι τελεια :?:(

μωρη μαγδα που εισαι;;;;μονη μου θα μιλαωωωω;;;;;;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Παρά τις προσευχές μου...δεν ακυρώθηκε η πτήση μας, δε χάσαμε το αεροπλάνο ούτε έκλεισαν οι δρόμοι και...είμαστε στα πεθερικά :-p

Θερμοκρασία -25 :shock::shock::shock: Μιλάμε για πολύ κρύο...

Δε μπορούμε να πάμε πουθενά - πρέπει να μείνυμε μέσα σφιχταγκαλιασμένοι να μείνουμε ζεστοί :lol:

Γιωτού μπορεί να μην είναι έτοιμος μωρέ να κόψει την πιπίλα. Εγώ δεν το θεωρώ και τόσο κακό πια.

Πού έχει παιδότοπο κοντά στο αεροδρόμιο? Να μας πάρεις εσύ δύσκολο...δε θα χωρέσουμε... Μήπως να πέρναμε εμείς κανα μετρο να βρεθούμε. Θα δούμε :roll:

Βάζουνε να φάμε...φιλιά :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα!

χαθηκα λιγο αλλα δε προλαβαινω κ πολλα να κανω.ειμαστε αρρωστοι παλι μαμα κ γιος..ο αντωνακης μου ωτιτιδα παλι κ εχει δυο βραδια τωρα που ξυπναει καθε μιση ωρα απο κλαματα.σημερα ημουν κ πρωινη στη δουλεια κ ξυπνησα ολο νευρα.ειχε κ απεργεια παλι κ με πηγε ο αντρας μου.κ στον γυρισμο με πηγε μεχρι τα μισα μια κοπελα κ μετα ταξι..

το παρτυ μας ηταν πολυ ωραιο θελω να σας βαλω κ φωτο,να δω ποτε.

δε διαβασα νεα σας για να σχολιασω κατι,παω να δω τωρα.

προς το παρον σας φιλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε Βικάκι! Περαστικά σας! Θα πονάει πολύ ο καημενούλης :(

Γιωτού....πάλι έγραψες πρώτα στο τρένο [-(

Κορίτσια δεν έχουμε κλείσει ούτε 24ωρο ακόμα εδώ και κοντεύω να κόψω τις φλέβες μου...

Αυτή τη στιγμή... η Μαρκέλλα κοιμάται πάνω, ο άντρας μου έχει πιάσει τον ένα καναπέ και ψιλοροχαλίζει, ο πεθερός μια πολυθρόνα και χοντροροχαλίζει, η πεθερά στην κουζίνα κι εγώ στον άλλο καναπέ προσπαθώ να μην εκραγώ :evil:

Είναι 5 η ωρα το απόγευμα και νοιώθω λες κι είναι 12 τα μεσάνυχτα. Έξω έχει σκοτεινιάσει και μέσα έχουμε αναμένα μόνο τα φωτάκια από το δέντρο και 2 πορτατίφ :shock:

Νοιώθα 90 χρονών... ωραία Χριστούγεννα φέτος :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να συμπληρώσω ...πως μέσα σε αυτή τη νεκρική σιγή, έχουνε κι ένα κ@Λ@ρολόι στον τοίχο που κάνει ΤΙΚ-ΤΑΚ-ΤΙΚ-ΤΑΚ και χτυπάει ώρες και μισάωρα :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Θα το σπάσω σας λέω....τα νεύρα μου :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδουλα σε λυπαμαι...πολυ γλεντι ε;; :D:D:D δε πινεις κανενα ποτακι να μη καταλαβαινεις κ πολλα λεω εγω.. ;)

εγω μολις απλωσα ενα πλυντηριο κ εβαλα κ αλλο ενα κ ψιλομαζεψα.εχω κ τη σουσουραδα απο πισω μου οπου παω να με ακολουθει! :lol:

ευτυχως σαν να μου φαινεται καπως καλυτερα,βασικα εχει κεφι ενω χθες τετοια ωρα ηταν μεσα στη γκρινια.μακαρι να κρατησει θεουλη μου ετσι κ μεχρι το βραδυ.

νασια μου η κορη σου θεααα!!!!ειναι μια γλυκα μωρε!!!πολλα φιλακια να της δωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έβαλα κι εγώ μερικές πρόσφατες φωτογραφίες αλλά όχι από τα γενέθλια γιατί εκείνες βρίσκονται στην φωτογραφική της αδερφής μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες γεια σας

ο Γιωργακης μου σημερα ειπε πολυ ωραια το ποιηματακι του και η γιορτουλα ηταν πολυ ωραια,αυριο θα καμαρωσω και τον μεγαλο μου

Βικακι περαστικα σας,πηρατε αντιβιωση παλι;αφου ειναι καλυτερα μη φοβασαι,οι φωτογραφιες σου πολυ ωραιες,να τον χαιρεσαι και παλι,εισαι μια κουκλα και επισης και ο Αντωνακης που οπως σου σχολιασα μεγαλωσε και αλλαξε,ειναι κουκλακι

Δημητρα περαστικα και σε εσας και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια

Νασια τι να πω για τη Μαμια σου κουκλιτσα σκετη,να τη χαιρεσαι,ειδες μωρε με τα ρουχα,απελπισια, καλα να παρεις εγω που δεν βγαινω κιολας που να τα βαλω αυτα τα ξεκολα ασε

Σοφακι μου θα σε παρω δεν μπορεσα σημερα,και χτες πηγα στο δημοτικο μετα και δεν μπορεσα θα σε παρω οταν μπορεσω να τα πουμε,πως ειναι το χερι σου;

Πατσυ εμεις μονο με τα εισπνεομενα την παλευουμε,αλλιως δεν τη βγαζουμε καθαρη μαυτα τα φλεγματα συνεχεια,δως του και αβοκαντο που σου ειπε και η Σοφια

Πασχαλια και ο Μακης σου μεγαλωσε πολυ,κουκλος ειναι Μακαρος που λες κι εσυ!!

Μαγδα υπομονη, πως τα καταφερατε ετσι,λιγες μερες ειναι θα περασουν

Ευακο περιμενω να δω το νυφικο εεε!!!φιλια πολλα στη λουκουμαδιτσα!!!

φιλια σε ολες,καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!νασια θεα οπως ειπε κ η φιλεναδα μου η κουκλα σου.πολυ ομορφη.εμας η γιορτη ηταν τελεια.καλα ε.επαθα πλακα.συνηθως εγω δεν δακρυζω.ειμι και σκληρη μανα και ειδικα με την συμπεριφορα της νεφελης που θελω να την δειρω...αλλα σημερα λυγισα.ναι.αυτα τα μικρα λιλιπουτεια ανθρωπακια με λυγισαν.τι αγγελακια,τι αστερια,τι χινουλες,αγιος βασιλης,εμεις η ευχουλα αγαπη μια πο τις 3 ευχουλες...τελεια.χορεψανε,τραγουδησανε,ειπαν τα ποιηματακια του...κ εγω να το δακρυ...πολυ ωραια.ευχομαι να το ζησετε συντομα...ε μετα επεσε η μασα κλασικα.ειπαμε ολες οι μαμαδες να φερουμε κατι..κ γφαγαμε...εχω γινει κοριτσια γουρουνι...καλα .το γουρουνι ειναι το καημενο πολυ αδυνατο μπροστα μου.ελεος.δεν συμμαζευομαι με τιποτα.το τι τρωωω...παναγια μου...πηρα κ καροτσι σημερα.τελειο.πορτοκαλι κουκλιστικο...τι αλλο?α..πολυ μασα...μετα τα χριστουγεννα λεω να κανω την διαιτα της αλλεριας.δηλ μονο πατατα κ νερο...η μετα την πρωτοχρονια λετε????χαχαχαχαα.αυτα τα νεα.παω να δω τωρα καμια φωτο απο της βικ το παρτυ..φιλια πολλα.να στε καλα.ματσα μουτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α.μου την σπαει κ ο μπαμπας μου.οταν πεθανε η μαμα μου ολη μερα ηταν εδβ εξου κ τον βγαλαμε με τις κλοταρες καταληψια γιατι εκανε καταληψ στον υπολογιστη μου.τωρα εχει γκομενα κ μιλανε ολη μερα στο τσατ και δεν μου μιλαει καν.λεω να τον αποκληρωσω.και αφου πλεον δεν ειναι καταληψιας αλλα αφαντος.λεω να τον λεμε φαντομα.χαχα.αληθεια μου την σπαει.κ εμεις αγαπησαμε αλλα οχι να του τηλ να δω πως ειναι κ να ακουω που κανει γκλινκ γκλινκ το τσατ του κ αυτος να κραταει το ακουστικο χωρις να μου μιλαει γιατι γραφει.ελεος.αντρες...τι να πω.μετα τις γιορτες αληθεια δεν θα του μιλαω.για να δουμε....χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!

Τι κανετε;

Βικακι περαστικα!

Ευχομαι να μην γκρινιαζε ο μικρος παλι.

Εσυ πως εισαι;

Μαγδα υπομονη θα περασουν οι μερες,δεν μπορεις να κανεις κι αλλιως..

Γιωτα μου καλα εκανες,ξαναπροσπαθεις αλλη φορα μωρε δεν εγινε και τιποτα.

Τωρα βλεπει και τον μικρο με την πιπιλα κι οσο να ναι.

Εμεις τα ιδια,εχουμε παιδιατρο σημερα.

Δεν σας ειπα που μου ξαναχαλασε το λαπτοπ :shock:

Εβλεπα την Δευτερα τα ζωδια κι ελεγε για το ζωδιο μου προσοχη στους υπολογιστες σας,κινητα κι οτιδηποτε ηλεκτρονικο.

Λεω σιγα μωρε

Παω την Τριτη να ανοιξω τον υπολογιστη και δεν κουνιοταν ο κενσορας με τιποτα!!

Τωρα μπαινω απο του αντρα μου μεχρι να δω τι θα κανω..

Αυτα κοριτσια μου!

Παω στην ομαδα να δω φωτο που χω καιρο!

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

μαγδα στο κορωπι εχει παιδοτοπο...θα κανονισουμε;;;;αντε θελω να σε δω :D

λεμονακι ο μικρος δεν παιρνει πιπιλα εδω και μηνες...δεν την θελει καθολου :)

βικακι περαστικα σας!

εμεις τα ιδια...

α!!!!!!!ο ιασονας χθες κοιμηθηκε απο τις 8 μεχρι τις 8 το πρωι :D:D:D μαγδα μην ακους εσυ :lol::lol::lol:

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδουλα σε λυπαμαι...πολυ γλεντι ε;; :D:D:D δε πινεις κανενα ποτακι να μη καταλαβαινεις κ πολλα λεω εγω.. ;)

:lol:

Βικάκι μου αν δε θήλαζα ακόμα θα είχα πιεί μέχρι και το πετρέλαιο για τη σόμπα :shock::lol: Άσε...ζω ένα δράμα....

Κατερίνα μου να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Εγώ όταν ήμουνα μικρή δε μου άρεσε καθόλου να λέω ποιήματα στο σχολείο... Ντρεπόμουνα πολύ και έτρεμε η φωνή μου. Δεν ήθελα με τίποτα... Για να δούμε η δική μου, θα είναι πιο γεναία? :-p

Λεμονάκι είδες? Να τα πιστεύεις τα ζώδια :lol: Τι είσαι? Δεν πιστεύω να είμαστε το ίδιο??? Αν μου χαλάσει το λάπτοπ εδώ που είμαι αποκλεισμένη θα αυτοκτονήσω :?

Πάτσυ μου καλή, οι άντρες είναι το αδύναμο φύλο... Δε μπορούν να ζουν μόνοι τους. Χρειάζονται γυναικεία φροντίδα. Είναι δύσκολο για σένα αλλά είναι πολύ καλύτερα έτσι. Να λες μόνο να τα πάνε καλά, μη χωρίσουνε και τον παρηγορείς μετά :-p

Να χαίρεσαι τη Νεφελίτσα σου και να την καμαρώνεις κάθε χρονιά! :x

Εμείς τα ίδια...Το τρελό πάρτυ συνεχίζεται χαχαχα :lol:

Είναι η πρώτη και τελευταία που ερχομαστε εδώ Χριστούγεννα :evil:

Δε μπορώ να καταλάβω πώς συμφώνησα...θα ήμουνα κομμάτια από την κούραση και θα είπα "ναι, ναι, ναι" για να με αφήσει στην ησυχία μου :?

Γιωτού..... :-w[-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτού...και πάλι :-w[-(

Τα προηγούμενα ήταν που έγραψες πάλι πρώτα στο τρένο,

αυτά είναι για τον Ιάσωνα :lol:

Κι εγώ θέλω να σε δω γμτ...αλλά έχω κι αυτό το δύσολο παιδί...

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες για τον παιδότοπο!

Έχει στάση μετρό? Πόση ώρα περίπου από αεροδρόμιο?

Θα μπορείς κατά τις 11 το πρωί ας πούμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι 11 ειναι μια χαρα...δεν συμφερει το μετρο γιατι ειναι μακρια απο κει μετα...βασικα απο το αεροδρομιο με αυτοκινητο ειναι το πολυ 10 λεπτα...τι θα ελεγες για ενα ταξακι;;;; :oops::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...