Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χριστουγεννων 2009!!!Νο 6!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου!

Ευχαριστω για τις ευχες σας του ξεματιασματος!!!

Ευτυχως δεν ειχαμε τιποτα αλλο...

Εμεις ξεκινησαμε αβγουλακι τον κροκο δηλαδη και μεχρι στιγμης του αρεσει.

Οταν τελειωσουμε με το αβγο θα του ξεκινησω και ψαρι.

Το κακο γα@@@ο ειναι οτι οταν ειχε αρχισει ο Μιχαλης ηταν καλοκαιρι και πηγαινε ο πεθερος ψαρεμα και μου φερνε ψαρακια ετοιμα καθαρισμενα κιολας ενω τωρα θα τα καθαριζω εγω και δεν ξερω και ντρεπομαι να τους λεω να μου καθαριζουν ενα ψαρι :oops:

Κοριτσια αυτο με τον υπνο παντως που λετε ειναι δυσκολο.

Εμενα ο Μιχαλης ευτυχως κοιμοταν παντα μονος του και απο 3 μηνων στο δωματιο του αλλα ο μικρος ακομα θελει αγκαλια για να κοιμηθει.

Σκεφτομαι μετα το χειμωνα να τον παω και στο δωματιο του γιατι ακομα φοβαμαι μην τον κανει τιποτα ο Μιχαλης ενω κοιμομαστε ενω το καλοκαιρι θα μπορει να φωναξει η να αμυνθει καπως...

Σοφακι μια χαρα ειναι ο Βασιλης σου!

Οσο για τους θηλασμους δεν ξερω να σε βοηθησω αλλα εμενα πχ τους ειχε αραιωσει μονος του και μετα εκοψε σιγα σιγα εναν εναν ωσπου θηλαζε μονο πρωι βραδυ πριν αποθηλασει.

Το κακο ειναο οτι εσενα δεν ξεγελιεται πχ με την μαμα σου η τον Κωστα για να μπορεσεις να αραιωσεις εναν θηλασμο.

Κανε αυτο που σου λεει το ενστικτο σου παντως και μην ακους κανεναν αλλον!

Βικακι μου φιλακια!!

Υπομονη ολα τα παιδακια στρωνουν καποια στιγμη.

Και σε σενα Πασχαλια μου υπομονη.

Κατερινακι πως τα πατε με τα διαβασματα;

Αφου τα προλαβαινεις ολα μπραβο σου!

Ολια Γιωτα Πατσυ Νασια Δημητρα Λενα Χρυσουλινι Μαγδα Κατερινα και οποια αλλη ξεχασα φιλακια!!!

Βικακι καλη ορεξη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατα λαθος πατησα υποβολη κ δεν τελειωσα το μηνυμα μου.

εμενα με εκνευριζει κ κατι αλλο ρε κοριτσια,δε ξερω αν σας το κανουν,ολο χτυπαει πανω μου το κεφαλι του,πανω στο προσωπο μου ας πουμε,στη μυτη μου,η μου τραβαει τα μαλλια καλα αυτο το κανουν ολα τα μωρα,η τραβαει τη μυτη μου κ τα ματια κ με ποναει το σκατουλι!

τωρα του κανω το κοτοπουλακι του κ εχει μια γκρινια το τελευταιο μισαωρο.

σημερα εχει ωραια μερα απλα εχει αρκετο κρυο. [smilie=toothy11.gif]

αχ γκρινιαζει πολυ παω να τον παρω αγκαλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki kai gia mas einai prwtofanes gi auto to grafw oti 3upnhsame 10:00!kai den 3upnhse kai ka8oolou mesa sth nuxta!xaxa!tetoios upnos den 3anagine!xaxa!

bikaki 8a strwsei o antwnakhs siga siga!8a mpei sto diko sou programma 8a deis.ki emena mia xara mphke otan arxisa na douleuw.oi prwtes meres einai oi duskoles...ki emena me xtupaei mh nomizeis!kai tou xw parei ki ena thgani apo ta jumpo(plastiko) kai na deis kati thganies pou trww sto kefali!!!xaxa!

emeis leme na pame gia kafedaki oikogeneiakws!filakia se oooles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι μου ολα τα μωρακια τα ιδια κανουν δε ειναι μονο ο δικος σου που σε χτυπαει και κανει ολα αυτα και ο δικος μου με δαγκωνει με χτυπαει με τα χερακια του τραβαει μυτες και αυτια απο μαλλια ασε τουφες μου βγαζει το σκατο και εμενα αλλα και τα αδερφακια του ποτε θα του ριξουν καμια αδεσποτη δεν ξερω,τον αντρα μου παλι του ξεριζωνει τις τριχες απο τα χερια,τι να πω ισως ετσι να προσπαθουν να εκδηλωσουν τη χαρα και την αγαπη τους κι αυτα ποιος ξερει

χρυσα μου απο διαβασμα ευτυχως τα παει αρκετα καλα το θεμα ειναι το πως θα στρωθει για να αρχισει αν στρωθει και μετα τα καταφερνει ειχαμε ενα θεμα με το π και το τ τα μπερδευε λιγο αλλα οσο παει τα παει καλυτερα,στα μαθηματικα βεβαια ειναι απιαστος

ολια μου οπως το ειπες ειμαστε συνεχεια απο πισω γιατι σηκωνεται οπου βρει,ο δικος σου μπουσουλαει;

λενακι παντα τετοια σου ευχομαι,να κοιμαται ετσι ο μανος σου καθε μερα

οι υπολοιπες που χαθηκατε σημερα;;;

πολλα φιλια απο μενα!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!

Καλορίζικο το Νο 6 και απο μένα.

Χάθηκα δυο μέρες αλλά είμασταν όλο έξω, χτες το πρωί δουλειές και το βράδυ είχαμε πάει σε μια ξαδέρφη του άντρα μου που γέννησε τον Αύγουστο και ο μικρός της είναι τώρα 2 μηνών. Τι μικρούλη που ήταν η Αγγελική έδειχνε μπροστα του ολόκληρο παιδάκι. Στην αρχή δεν συγκινήθηκε καθόλου με τον μπέμπη αλλά μετά απο ώρα που τον κράταγα αγκαλια ήρθε πάνω μου και έψαχνε την μπλούζα μου, μη και της πάρει κανείς το γάλα της.

Σήμερα ήμασταν σε κάτι φίλους μας που έχουν ένα κοριτσάκι 3 χρονών και ήταν άλλο ένα ζευγάρι με ένα κοριτσάκι 2,5 χρονών. Το τι παιχνίδι έκανε μαζί τους δε λέγετε πέρα απο το μπουσούλημα που όργωσε όλο το σπίτι από την χαρά της και την λαχτάρα της να παίξει μαζί τους έκανε 3 βηματάκια ΜΟΝΗ ΤΗΣ. Οπότε θεωρώ οτι ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ [smilie=blob3.gif]

Διάβασα και τα νέα σας

Εύα μου αν και λίγο καθυστερημένα χρόνια πολλά σε σενα και στον άντρα σου [smilie=occasion13.gif] καλά τη σύμπτωση να έχετε γενέθλια την ίδια μέρα. Να σας χαίρεται λοιπόν η μικρή σας!!

Σοφάκι όπως ξέρεις και εγώ θηλάζω ακόμα, η παιδίατρος νομίζω ότι σου τα είπε πολύ ρεαλιστικά τα πράγματα. Προσπάθησε να τρώει τα τρια γεύματα με τις στερεές τροφές και απο κει και πέρα όσο θέλει στήθος. Σίγουρα τα παιδάκια που θηλάζουν δεν μπορούν να κάνουν πέντε γεύματα την ημέρα. Γι αυτά το στήθος πολλές φορές είναι η παρηγοριά τους, το χουζούρι τους, η αγκαλια της μανούλας και όχι το φαγητό. Η δικια μου τρώει στήθος το πρωί το απόγευμα όταν γυρνάω εγώ απο την δουλειά και ας έχει μολις φάει ένα πιατο κρέμα και το βράδυ πριν κοιμηθεί και φυσικά ξυπνάμε και δυο φορές τη νύχτα και πιπιλάμε για κάνα δεκάλεπτο.

Βικάκι και Πασχαλια μήπως συνενοούνται τα μπεμπάκια σας. Υπομονή κοριτσάκια θα στρώσουν που θα πάνε. Οσο για τα χτυπήματα εμένα μου τραβάει τη μύτη και με δαγκώνει όπου βρει.

Χρύσα σας ματιασανε νομίζω, άντε να μη σας βρει τίποτε άλλο.

Όλια καλή αρχή και εσύ με τη δουλειά.

Κοριτσάκια μου αυτά, σα να έγραψα πολλά

Τα φιλια μου σε όλες!!!!!!!!!!!!! [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας

ωραια μερα ειχε σημερα και ειπαμε το απογευματακι να βγαλουμε λιγο τα σκατουλια εξω...οργωσαμε ολους τους δρομους και το κατα ευχαριστηθηκανε :D

εμενα κοριτσια ο ιασωνας μπουσουλαει,σκαρφαλωνει στην γουρουνα του ταλιμπαν και φυσικα σηκωνεται ορθιος οπου βρει...παλι καλα εμαθε να κατεβαινει,γιατι πριν επεφτε ;) σκεκεται και για λιγο μονος αλλα βηματακια κανει μονο οταν ακουμπαει καπου..

σημερα εφαγε και μονος του...οπως ειχα πει τον τελευταιο καιρο αρνηται να φαει αλεσμενα...και τρωει μονο οτι του δινω στο χερι...ετσι και εγω σημερα του εδωσα το φαγητο του σε μικρα κομματακια και τα εφαγε μονος του...πολυ γελιο ειχε :)):)):)) αλλα δεν ξερω τι να του δινω το απογευμα :-\ για πειτε καμοια ιδεα;;; :idea::idea::idea: γιατι στερεψα...

οσο για τον υπνο ξυπναει ακαθεκτος πανω απο 3 φορες απο την ωρα που θα τον βαλω για υπνο...και ξυπναει γυρω στις 9....αλλα τι να το κανεις...αν σηκωθω εγω πιο νωρις που αυτο συμβαινει παντα τις καθημερινες το πολυ μεχρι τις 8 ειναι στο ποδι :(

ο ταλιμπαν μου σημερα ειναι αρκετα καλυτερα...βηχει βεβαια αλλα πολυ πιο ηπια και λιγοτερες φορες!ευτυχως την γλιτωσαμε την αντιβιωση :-p

αυτα τα νεα μας!!!!!!!!!!

πολλα πολλα φιλια σε ολες! :-*:-*:-*:x:x:x[smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!κι εμειςθηλαζουμε και τωρα ομικρος ειναι 10 μηνων και 10440 κιλα!!!

οσο για φαγητο τρωει μονο ενα γευμα τις τελευταιες μερες κοτοπουλο ή μοσχαρι με λαχανικα και ελαχιστα φρουτα. αυγο του εχω δωσει δυο φορες την πρωτη το εφαγε την δευτερη ουτε κουταλια... :roll::roll:

αφου ομως τρωει το γαλα μου δεν τον πιεζω , οταν μεγαλωσει θα φαει τι θα κανει :mrgreen::mrgreen:

ετσι κι αλλιως πλεον οταν θελει να φαει τραβαει τα βυζια και κανει βουτιες μονος του :D:D κι εγω δεν υπαρχει περιπτωση να μην του δωσω ;);) παλια ολα τα παιδια μονο μαυτο το γαλα μεγαλωναν που να βρεθουν τα αλεσμενα και το κρεας... η γιαγια μου μου ελεγε πως μονο θηλαζε ακομη και εγκυος στο επομενο να ηταν και τους εδινε ψαρι γιατι ο παπους ηταν ψαρας απο τον 3 μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κλοτες κ κλοτοπουλα.τι κανετε?χτες πηγαμε σε ενα παρτυ του γιου μιας φιλης.δεν σταματησα να τρωω η χοντρελο κ σημερα εκανα γενικη γιατι δεν εχω δει πιο χαλια σπιτι η βρωμιλο.η νεφ βηχει ακομα,ο μικρος εχει τοσεςςςςς μυξες κ κανει απ τις μυξες χουρ χουρ..λεω μαλλον αυριο να ξαναπαω γιατρο.σας αφηνω γιατι σε 5 ωρες ξυπναω να παω νεφ σχολειο.ευτυχως εχουν τριτη ,τεταρτγη κ πεμπτη αργια οποτε δεν θα ξυπναω 7...μισω το πρωινο ξυπνημα...απο αυριο διαιτα ε...ειναι δευτερα,,χαχαχχαχαχαχαχα.σας φιλω ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε?Ευτηχως νομιζω οτι τα μπεμπακια μας ειναι πολυ καλυτερα,ε?

ΤSELINIKA νομιζω οτι η Νεφελιτσα μας εμεινε τωρα για να γινει καλα,και μενα εχει λιγα βηχακια αλλα μας ειπε ο παιδιατρος,δεν χρειαζεται τιποτα..Περαστικα και στην Νεφελιτσα μας..Καλα απο διαιτα αλλο τιποτα,ειδικα αυτη την βδομαδα θα γουρουνιασουμε,με τις γιορτες και ολα..

ΚΑ1,μπραβο σου που πας νομιζω συχνα στην εκκλησια.Πας καθε Κυριακη?Εγω να πω την αμαρτια μου δεν παω τοσο συχνα...

LEMONAKI MOYκαι εγω με τα ψαρια δεν τα παω καθολου καλα,ουτε να τα φαω,ουτε να τα καθαρισω..Δεν ξερω καν τι καθαριζεις για να φανταστεις!!!Ο Χρηστος(αντρας μου)εχει τρελλα με τα ψαρια και τα αναλαμβανει αυτος..Μην ντρεπεσαι καθολου να το ζητησεις,ετσι κι αλλιως με το μωρο αν κλαιει,και αν καθαριζεις.....ασ'τα να πανε..

ΛΕΝΑΚΙ τι καλα να ξυπνουσε και ο δικος μου στις 10,χλιδα θα ηταν..Ξυπναει ποσες φορες το βραδυ και το πρωι τι νας σας πω,εξαρταται..Μια στις 6,μια στις 7,δεν ξερω και κουτουλαω..

ΒΙΚΑΚΙκαι μενα ο Θανος πιανει μυτη,δαγκανει,με τραβαει τα μαλλια,βρηκε και μπολικα αλλα ετσι οπωσ το βλεπω τα μισα θα μου μεινουν!!Εμαθε και το ατιμο και με τσιμπαει..΄Μ'εχει γεμισει μελανιες..

BOURIQUE kai μενα εμαθε τωρα να κατεβαινει και εχει πολυ πλακα,πως κατεβαινει με προσοχη για να μην χτυπησει..Για φαγητο θες καμια ιδεα για το απογευμα,δεν καταλαβα?Και εγω εχω στερεψει απο ιδεες...

Anyway σας αφηνω κοριτσια γιατι θα με παρει η μπαλα,εχω να κανω ακομα λιγες δουλιτσες και μετα τις ετοιμασιες να ξεκινησω...φιλακια πολλα σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!! Καλημερα!!

Κωνσταντινα καλως ηρθες στην παρεα μας να σου ζησει το αγορι σου..αν θελεις πες μας λιγα πραγματα για σενα να σε γνωρισουμε!

κοριτσια μου ο μικρος εκοψε τελειως τον απογευματινο θηλασμο εδω κ λιγες μερες τελικα...νιωθω παραξενα,πινει γαλατακι στις 5 τρωει το γευμα του μετα το 2ο κατα τις 5.30 κ μετα ξαναπινει γαλα το βραδυ γυρω στις 9 γενικα βλεπω οτι ετσι κ αλλιως εχει αραιωσει τα γευματα του...λετε να μου σταματησει το γαλα αν καταληξει να θηλαζει 3-4 φορες την ημερα?? η βλακειες λεω?? βλακειες μαλλον...ακομα κ 2 φορες την ημερα αν θηλαζουν μπορει να παει ετσι για πολυ καιρο ε??

βλεπω επειδη εμενα κ της μυξιαρας τα νινακια ειναι τα πιο μικρα οτι τα δικα σας εχουν μεγαλη προοδο! εμενα δεν μπουσουλαει με τιποτα δεν θελει! αφου οταν καθεται μπρουμυτα του βαζω παιχνιδια μπροστα μπας κ κανει κανενα βημα κ αυτος τους κανει ελα-ελα με τα χερακια του!! :D γενικα σε κινηση υστερουμε πιστευω αλλα τα εχει παρει ολα στην ομιλια! τον Κωστα καθε φορα που τον βλεπει λεει με πολυ χαρα τα τα δεν ξερω αν ειναι απο το ονομα του η τυχαιο αλλα το κανει καθε μερα! κ γενικα λεει πολλα...

Κατερινα με παρεξηγησες καλε!! δεν αρχισα παλι με το βαρος του παιδιου αλλα αφου πηγα σε καινουργιο παιδιατρο να μην το εκμεταλευτω να ρωτησω??

εχτες ντραπηκα παρα πολυ..πηγαμε εκκλησια το πρωι να κοινωνησουμε τον μικρο κ ειχε παααρα ποου κοσμο μεσα ειχαν ερθει κ προσκυνητες 2 πουλμαν κ ειναι μικρο εκκλησακι κ γινοταν χαμος κ σας εχω πει οτι ο βυζακιας εχει αποκτησει την φοβερη συνηθεια να τσιριζει για τα παντα οοοοοολη μερα κ δεν εξρουμε τι να κανουμε πια μας εχει σπασει τα νευρα κ τελος παντων το εκανε 3 φορες εχτες στην εκκλησια κ ολοι μας κοιταγαν στην αρχη τρομαξαν με το πρωτο τσιριγμα αλλα μετα εδειχναν ενοχλημενοι...κ τον πηρα αναγκαστικα μεχρι να ερθει η ωρα κ βγηκαμε εξω στο κρυο...6 βαθμους ειχε το πρωι κ φοβομουν μην κρυωσει κιολας αλλα μολις εκανα να μπω μεσα τσιριζε...τι κακο ελαττωμα ειναι αυτο πια??ελπιζω να το κοψει συντομα...

Βικακυ οπως σου ειπε κ η Κατερινουλα ακριβως τα ιδια κανει κ εμας..κ αυτο με τα χερια που τραβαει τις τριχες του Κωστα εχει πολυ πλακα...αλλα προχτες μου εδωσε μια κουτουλια στην μυτη κ ειχα βαλει το χερι απο κατω γιατι απο τον πολυ πονο ημουνα σιγουρη οτι θα τρεξει αιμα η οτι εσπασε αφου τρεχαν τα δακρυα μονα τους...αλλα τελικα δεν εγινε τιποτα! χι χι

Γιωτακι δεν του βαζεις λαχανικα κομμενα μπαστουνακια για λιγο στον ατμο η να τα βρασεις κ να δοκιμασεις μηπως τα φαει?καροτο πατατουλα κλπ? η αν βρασεις ζυμαρικο μικρο οπως το αστερακι με ντοματουλα ας πουμε κ δεν το αλεσεις φυσικα δεν θα το φαει λες επειδη ειναι με το κουταλι?

πολλα φιλακια φιλες μου!! να ειστε ολες καλα κ σημερα... :x:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες !!!Εμεις σημερα βγηκαμε βολτα .Πηγαμε σουπερ και μετα λαικη..Πηρα σαρδελες και τις εκανα στο φουρνο με ριγανη και σαλτσα.

Ο Νικολας εφαγε το μεσημεριανο του και τωρα παιζει στο κρεβατι του.

Κατερινακι οποτε θελει μπουσουλαει .Οποτε του λεω δεν θελει .Το κανει οποτε θελει αυτος..

Γιωτακι και Πατσουλινι χαρηκα που τα μικρα σας ειναι καλυτερα.

Σοφακι τοσο τσιριδα ο Βασιλακης ?Αστον μωρε δεν πειραζει ..Ολα τα μωρα ετσι ειναι..

Κοριτσακια ηρθε ο αντρας μου ..Παω για φαι..

Φιλια σε ολες !!!

Εδω αυριο ειναι ολα κλειστα λογω αγιου Δημητριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας όμορφες!!

Πως περάσατε το ΣΚ??

Αχ εγώ ξεκουράστηκα λίγο... κοιμήθηκα και τις δυο ημέρες το μεσημέρι... αφού "έχασα" τις ημέρες νόμιζα ότι έκανα τετραήμερο στο τέλος :lol:

Το σπίτι προχωράει και φοβάμαι να το πω (γιατί όλο αυτό λέω) αλλά σε ένα μήνα θα έχουμε μπει μέσα... του πουσ@$τη αν δεν μπούμε και τότε......

Η Βασιλικούλα είναι γλυκύτατη.. όλο μου κάνει "τα" για να την προσέξω, χαμογελάει , παίζει με την μπάλα της ... τρελένεται να κάνουμε πασούλες (μην φαναταστείτε τιποτα το ιδιαίτερο) και γενικά φτου φτου μην την ματιάξω είναι καλό παιδάκι..

Με τον θηλασμό συνεχίζω κανονικά αφού πλέον δεν δαγκώνει...(είχα βάλει για λίγο θηλή σιλικόνης και ευτυχώς έφυγε η πληγούλα που είχα) Μου ξυπνάει και μένα κανά δυο φορές την νύχτα θέλει λίγο βυζοπιπίλα και αμέσως κοιμάται ... να δω όταν δεν θα θηλάζει πως θα το ξεπεράσω αυτό το ξύπνημά της...

Αυτά, πολλά είπα για εμάς... :oops::D

Σοφάκι , με τον θηλασμό δεν ξέρω τι είναι σωστό και τι όχι... θα συμφωνήσω με την καγκουρίδου πως ο θηλασμός δεν σημαίνει μόνο λαμβάνω τροφή αλλά και άλλα πράγματα ... και αν είναι να τα ικανοποιήσουμε με αυτό τον τρόπο για χάρη της ψυχικής του ηρεμίας γιατί όχι.... όχι ότι δεν μπορούμε να προσφέρουμε ψυχική ηρεμία στα παιδιά μας και με άλλον τρόπο..

Καγκουρίδου , περπάτησε η ομορφούλα Αγγελικούλα?? Ηρέμησε καθόλου ή εξακολουθεί να είνα ισίφουνας?? Πότε θα τα ξανά πούμε??

Γιώτα μου , κανόνισε εσύ μια συνάντηση γιατί δεν μας βλέπω καλά .... χαθήκαμε.. Ώστε ο Ιάσωνας τρώει και μόνος του??? Μεγάλωσε ο γαμπρός μου!!! :lol:

Βικάκι, Πασχαλάκι και εμένα σήμερα η Βασιλική , ξύπνησε στις 4 και είχε όρεξη για παιχνίδι και κουβέντα ... καλέ είναι πράγματι κολλητικό ... :lol:

Μαγδούλα τα φιλιά μου στην Μαρκέλλα!!

Όλια μου ο μικρός σου, μεγάλωσε πολύ και ας είναι από τα μικρότερα μωρά , να είναι γερός!!!!!!!

Κοριτσάκια σας φιλώ όλες καθώς και τα γλυκά σας μωρά ..!!!!!!!!! Μου έχετε λείψει πολύ .. τι κρίμα να μην είμαστε όλες κοντά και να τα λέγαμε συχνά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

δεν εχει ωραια μερα σημερα!κρυο και συννεφια!!!!!!!!!!

σοφακι ετσι του κανω....σημερα του εδωσα φακιες κανονικα....με το κουταλι και τις εφαγε ολες...απλα δεν θελει τα αλεσμενα...απλα δεν ξερω τι να του δινω για τριτο γευμα...

το πρωι του κοβω διαφορα φρουτα και τα τρωει ολα μονος του...το μεσημερι τρωει με το κουταλι αλλα οχι αλλεσμενα....το απογευμα ομως;;;τι να του δωσω;;;;

δεν μπορω να σκεφτω τιποτα!

ωχχχχχχχχχ ξυπνησε...θα μπω το βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΡΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΜΑΣ!ΑΠΟ ΦΑΙ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΔΙΑΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑΖΙΑΡΕΣ!ΕΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΠΑΡΤΥ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΜΑΤΙΑΣΜΕΝΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΠΙΕ ΟΥΤΕ ΓΑΛΑ!ΟΤΑΝ ΗΡΕΜΗΣΕ ΕΠΑΙΞΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ!ΑΥΡΙΟ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 8 ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΩ!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΜΟΡΦΥΝΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουλες!

Τι κανετε;

Εμεις τα ιδια ησυχια...

Καλα Βικακι αυτο το θεμα που ανοιξες δεν εχει τελειωμο!!!!

Εμενα εχει τρελα με τα ματια μας!!

Παει και χωνει τα χερια του στα ματια μας και ποναει πολυ μιλαμε!!!

Του αρεσουν και τα δοντια μας :mrgreen:

Βαζει συνεχεια τα χερια του στο στομα μου και πιανει τα δοντια μου!

Μαλλια δεν μου πολυτραβαει εμενα αλλα του Μιχαλη πχ αν τον δει ξαπλωμενο κατευθιαν το μαλλι αρπαει!

Μαλλον βγαζει τα αποθημενα του! :lol:

Κοριτσια αυτα δεν εχω αλλα να πω!

θα τα ξαναπουμε!

Φιλακια :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι :mrgreen:

ματινακι χρονια πολλα στον αντρουλη σου για αυριο :D

χρυσουλινι μου το ξερω χαθηκαμε :cry: αλλα ειμαστε συνεχεια αρρωστοι απο πριν την βαπτιση... :twisted::twisted:

ελπιζω την αλλη βδομαδα να τα πουμε :)

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsakia!

shmera douleuei o mpampas mas bradu meta apo poluuu kairo kai 8a me prostateuei o antraklas mou apoje!xaxa!fagame ki ena taji mousaka kai na dw pws 8a to bgalei o kahmenos o antras mou to bradino?!

dimiroula emas mas perase h iwsoula!ligh mu3oula mas exei meinei alla den mas apasxolei ka8olou!xixi!

giwtaki ki egw to idio problhma exw!den 3erw ti n trwei gia apogeumatino giati tis kremes tis exei skulobare8ei!lew na tou ftiaxnw to gala tou kai na rixnw mpiskotakia mesa na ta spaw na ginetai san mpiskotokrema.alla fobamai mhn exei polles 8ermides!eimaste pou eimaste faganoi...fobamai mhn 3efugoume!xaxa!

filakia se oooles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΤΟΥ ΤΖΑΜΠΟ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΓΕΝΝΑΓΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ!ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΕΥΕΙ Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΡΟΝΙΣΕΙ!ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ!ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΝΑΖΙΑ ΤΗΣ!ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΩ!ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Χάθηκα γιατί όλο κάπου είμασταν αυτό το Σαββατοκύριακο. Πήγαμε και σε δυο πάρτυ γεννεθλίων, γεμάτα παιδάκια και το αποτέλεσμα? Πάλι μύξες :cry: Πολύ ταλαιπωρία... Δε μπορεί να κοιμηθεί. Την έβαλα για ύπνο στις 8 με τα χίλια ζόρια και ξύπνησε μετά από 1 ώρα κι ακόμη δεν έχει κοιμηθεί... Την έδωσα στο μπαμπά της να προσπαθήσει αυτός, λίγο με μουσική, λίγο αγκαλιά γιατί εγώ δεν αντέχω άλλο...

Σοφάκι, για το θηλασμο στα έγραψα και στο άλλο θέμα. Ο θηλασμός είναι δουλειά δική σου και του μωρού σου. Αν εσένα σε ενοχλεί να θηλάζει τόσο συχνά τότε προσπάθησε να τα αραιώσεις. Αν όχι, τότε να μην ακούς κανέναν.

Πασχαλάκι, όλες λίγο πολύ τα ίδια κάνουμε... Και με τους άντρες μας τσακωνόμαστε και στα μωρά φωνάζουμε. Κι όσο πιο ξενύχτησες τόσο χειρότερα. Να κοιμόσουνα 8ωράκι σερί καθημερινά, να δεις πόσο πιο ήρεμη θα ήσουν. Εγώ προσπαθώ όσο μπορώ να μη φωνάζω στη μικρή - η μαμά μου ήταν και είναι πολύ φωνακλού και δε θέλω να γίνω το ίδιο. Όταν μου έρχεται λοιπόν να βάλω τις φωνές, σκέφτομαι την εικόνα μου εκείνη τη στιγμή -μια τρελή που φωνάζει χωρίς λόγο- και πώς με βλέπει το μωρό...Αυτό με έχει βοηθήσει αρκετά να συνέρχομαι.

Καλά...του την έδωσα να την ηρεμήσει να κοιμηθεί και την έχει βάλει και παίζει στο πιάνο....ααααααααα τα νεύρα μου...πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας

ματινακι με εκανες να ανατρεξω στα θεματα που γραφαμε ως εγκυουλες...αχ!!!!!!!!!ποσο μου εχει λειψει αυτη η περιοδος...θελω και αλλο μπεμπε αλλα ειναι δυσκολες εποχες οποτε στα 2 μας βλεπω....

και μετα στεναχωρεθηκα που ειδα τοσα κοριτσια που εχουν χαθει....απο τοτε...ελπιζω να ειναι καλα με τα μπεμπακια τους...

καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες,

καλά το μάμμυ τα'χει παίξει τελείως! Τα νεύρα μου κρόσσια... [smilie=banghead.gif] πάλι με πέταξε έξω ενώ είχα γράψει ένα κάρο πράγματα! Τί θα γίνει μ'αυτό το χάλι?????????? X(

Η κοράκλα μου σήμερα έκανε δύο ολόκληρα βηματάκια εντελώς μόνη της...πολύ συγκινήθηκα! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Λέει μπαμπά μου, μαμά μου, γιαγιά και κάτι που μοιάζει με παππού αλλά ακούγεται περισσότερο σαν πάππς ή κάτι τέτοιο. Αλλάζει μόνη της κανάλια στην τηλεόραση και μάλιστα τείνει το κομπιούτερ προς τα κεί για να αλλάξει κανάλι όπως μας βλέπει κι εμάς να κάνουμε. Έμαθε να δείχνει με το δαχτυλάκι τί θέλει... :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Κατά τ'άλλα, κι η Μαρία μας κουτουλάει με το κεφάλι (δύο φορές μου έκοψε τα χείλη γιατί έχω στραβά δόντια),τραβάει μαλλιά (και δεν έχω και πολλά), με κουτούλησε στη μύτη...ΠΟΝΟΟΟΟΟΟΟΣ, χώνει τα δάχτυλά της στα ρουθούνια μου (με γέμισε πληγές με τα νύχια της) και στα μάτια, ο λαιμός μου είναι γεμάτος μισοφέγγαρα γρατζουνιές, η κοιλιά και τα μπούτια μεσ'τις μελανιές επειδή χοροπηδάει...την φωνάζουμε Βαρβάρα πλέον κι όχι Μαρία!!!! :ymsigh:

Κατερινούλα χρόνια πολλά για τον Δημητράκη σου για αύριο (στα λέω από σήμερα μήπως δεν μπώ αύριο), γερός και δυνατός και να τον χαίρεστε! :ymparty:

Δημητρούλα μου, πολύχρονη να είσαι και ευτυχισμένη! [smilie=occasion16.gif]

Ματίνα χρόνια πολλά για τον αντρούλη σου, να τον χαίρεσαι! [smilie=occasion18.gif]

Κωνσταντίνα καλωσόρισες στην παρέα μας, είμαι η Νάσια (κι εγώ σχετικά καινούρια), 35 χρονών, από Χαλκιδική κι έχω μια μπουμπού 10μιση μηνών την Μαρία.

Αυτά τα νέα μας κοριτσάκια

Φιλιά :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ...ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΗΤΡΗΔΕΣ,ΣΤΙΣ ΔΗΜΗΤΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ ΤΗΞ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΑΠΟ ΔΡΑΜΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ Η ΣΚΑΤΙΑΡΑ...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΡΕΔΗΜΗΤΡΑ....ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΕΣΥ Κ Η ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΣΟΥ.ΝΤΙΜΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΡΕ...ΧΑΧΑ.ΛΟΙΠΟΝ.ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΓΕΛΑΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ Ο ΑΝΤΑΡΣΙΑΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΓΡΑΝΤΣΟΥΝΙΣΜΕΝΗ..ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΝΕ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΓΥΡΙΣΕ Η ΝΕΦΕΛΗ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΜΥΤΗ Κ Η ΜΥΞΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΝΑΑΑΑΑ.Κ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΧΡΙ 2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ.ΜΟΝΟ 2 ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.ΣΚΑΤΑ ΓΑΜΩΤΟ.ΤΙ ΑΛΛΑ ΝΕΑ?ΠΕΡΣΙ ΤΕΤΟΙΟΝ ΚΑΙΡΟ ΝΑΙ ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ..ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΒΙΚΑΚΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ Κ ΜΙΑ ΠΑΤΣΥ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ-ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ-ΙΑΤΡΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ.ΧΑΧΑ.ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ?Κ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΛΑΣΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ...ΣΗΜΕΡΑ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ.ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΑΠ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Κ ΤΑ ΕΙΧΧΑΝ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΕΞΩ ΑΠ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΔΡΟΜΟΣΕ ΣΕΙΡΟΥΛΕΣ ΜΕ ΣΗΜΑΙΟΥΛΕΣ Κ ΚΑΝΑΝΕ ΔΗΘΕΝΠΑΡΕΛΑΣΗ Κ ΛΕΓΑΝΕ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ...ΑΧ ΜΩΡΕ Η ΣΚΑΤΟΥΛΑ..ΑΠ ΤΗ ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ,ΟΛΟ ΛΕΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ,ΟΛΟ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ,ΑΝΤΙΜΙΛΑΕΙ Κ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΡΙΚΑΡΕΙ..ΒΓΑΖΩ ΑΠΑΝΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΧΕΙΛΙΟ ΕΡΠΗ.ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΟΛΟ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΕΚΕΙ Κ ΑΝ ΤΟΝ ΔΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΠ[ΑΤΟΥΡΑ ΤΑ ΓΚΡΕΜΙΖΕΙ ΟΛΑ.ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΔΟΥΛΑΡΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΟΛΑ.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.Κ ΧΩΡΙΣΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ..ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ.ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΤΑ ΠΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ.ΣΑΣ ΦΙΛΩ. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !! :) Χρονια πολλα στις Δημητρουλες και στους Δημητρηδες..

Κατερινακι να χαιρεσαι τον Δημητρακη σου.Dimi χρονια πολλα..Δημητρουλα χρονια πολλα και σε σενα και ας χαθηκες ..Δεν θυμαμαι καποιον αλλο που γιορταζει..

Εγω σημερα πρεπει να κατεβασω τις κουρτινες που εχω γιατι αυριο θα ερθουν να μου περασουν τις καινουριες..

Αχ κοριτσια και γω αναπολω ωρες ωρες τον περσινο οκτωβριο που ειχα μια τεραστια κοιλια και περιμενα πως και πως ...

Πατσυ μια απο τα ιδια ειμαστε ολες...Υπομονη .. :|

Αυτα φιλες μου ..Καλη μερα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...