Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χριστουγεννων 2009!!!Νο 6!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκια...

χάλασε ο καιρός και δεν είχα ούτε ίντερνετ, ούτε κινητό...τί χάλια! Εν έτη 2010 με μιά βροχή "πέφτουν" όλα τα συστήματα...

Λέμον, Κατερινούλα, Κανγκουράκι, Ματίνα, Ρένα σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας, κι εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Επιτέλους βγήκε και το τρίτο δοντάκι μας (τρείς μήνες παιδευόταν η μπουμπουκίτσα μου μωρέ!) και όπου να 'ναι θα σκάσει και το διπλανό του...

Ματινάκι θέλω κι εγώ σοκολατόπιτα!!!!!!!! Μετά την εγκυμοσύνη δεν μπορώ να σταματήσω τα γλυκά (εγώ που δεν τα ήθελα ΚΑΘΟΛΟΥ) κι ύστερα παραπονιέμαι που δεν μπορώ να χάσω τα κιλά της εγκυμοσύνης...η γουρούνα!!!!!!

Ρένα μου σου στέλνω τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς ως πεθερόπληκτη κι εγώ! Καλά έχω νευριάσει απίστευτα με αυτά που διάβασα για την πεθερά σου (τί στόμα! τί ανατροφή! κι έχει το θράσος να λέει για την δική σου ανατροφή...) Αφού είναι τέτοια κουρούνα καλύτερα από μακριά κι αγαπημένοι! Κι εγώ κάπως έτσι είμαι με τα πεθερικά μου (μη σου πω και με τον κουνιάδο!) Κούκλος ο γιόκας σου με την αγιοβασιλιάτικη στολή! Την έχουμε κι εμείς αυτή τη στολή, μ'αυτή θα πούμε τα κάλαντα στους παππούδες φέτος!

Κοριτσάκια σας αφήνω, ήρθε ο άντρας μου από τη δουλειά και πάω να του βάλω να φάει...θα τα πούμε μετά.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια καλοριζικο και το τριτο δοντακι σας!!!!!!

εμεις τωρα περιμενουμε να βγει το εκτο...αντε να δουμε..εχει και τρελες μυξες και μια αυτο μια το δοντι ξυπναει καθε 2 ωρες :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι γουρουνα που ειμαι!!!!!!!!!!

νασια μου ξεχασα να σου ευχηθω για τη νυφουλα μου(φαντασου τι πεθερα θα γινω και μετα λεω για τη δικη μου :lol: )

Να τη χαιρεστε να ναι χιλιοχρονη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!

εχουμε και μεις γενεθλια την Κυριακη!

μεγαλωσανε τα μπουμπουκια μας!!!!!!!!!!!!!!

γιωτα τι κουκλι ειναι αυτοα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;εχω και γω φωτο μικρη με την πανα μονο και τα πεδιλα που δεν αποχωριζομουν ποτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!ο Ιασωνας ειναι ή ο γιωργακης;;;καλε μπερδευτκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι μου σ'ευχαριστώ, η αλήθεια είναι ότι παιδευόμαστε πολύ με τα δοντάκια, βγαίνουν με πολύ αργούς ρυθμούς, μόνο τρία και χρονίσαμε ήδη, αυτό το τελευταίο έκανε τρείς μήνες να βγεί! Κι όχι τίποτα άλλο αλλά όσο αργούν τόσο σκληραίνουν τα ούλα και θα βγαίνουν δυσκολότερα! Υπάρχει περίπτωση να έχουν μύξες από τα δόντια? Γιατί και η Μαρία έχει πολύ μύξα χωρίς να είναι μπουκωμένη.

Συμπεθερούλα μου να ΄σαι καλά, ευχαριστώ για τις ευχές, δεν πειράζει που το ξέχασες μην στεναχωριέσαι! Σε λίγες μέρες χρονίζει και ο γαμπρούλης μου, μεγάλωσαν μωρέ τα λουλουδάκια μας, απίστευτο ε?

Η Μαρία σήμερα είπε για πρώτη φορά και το όνομά της...λέμε τώρα...κάναμε πως μιλούσαμε στο τηλέφωνο και την ρωτούσε ο μπαμπάς της "ποιός είναι?" και απαντάει η ζουζούνα μου "Μαμία" :lol: πολύ μου άρεσε!!!! Άκου Μαμία!!!! :lol::lol::lol:

Αυτά κοριτσάκια μου,

καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

νασια οχι δεν γινεται να εχουν μυξες απο τα δοντια...

σουπερ το μαμια :lol::lol::lol:

πασχαλια ο γιωργακης ειναι το καλοκαιρι που μας περασε στο χωριο...αραπακι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!διαβασα πολλα νεα σας κ δε ξερω τι να πρωτοσχολιασω..

πασχαλια μου σε αυτο που με ρωτησες,οταν εχει κρυο οπως αυτες τις μερες ερχεται εδω η πεθερα μου κ μεχρι να σχολασει ο ενας απο τους δυο τονκραταει τον αντωνη μου.γενικα δεν εχω παραπονο,οχι μονο δε μου λερωνει αλλα μου καθαριζει κιολας η μπορει να μου μαγειρεψει οπως ετυχε χθες κ σημερα.κ μαλιστα σημερα φαγαμε κ μαζι κ μετα εφυγε για το σπιτι της.κ εμεις μενουμε πολυ κοντα,οποτε αν εχει καλημερα αναλογα με τα ωραρια μας παντα η ερχεται εδω τον παιρνει κ τον παει σπιτι της για να κανει κ εκεινη τις δουλειες η τον παμε εμεις.γενικα η συνενοηση μας ως τωρα κ η ολη ροη των πραγματων ειναι πολυ ομαλη,δεν εχω προβλημα.απλα καμια φορα μπορει να μου μαζεψει τα πραγματα μου κ να μη το βαλει στο σημειο που τα βαζω εγω αλλα εννοειται οτι δε παρεξηγω.αλλωστε δεν ειναι υποχρεωμενη να μαζεψει τα δικα μου.

κατα τα αλλα πολυ τρεξιμο,προχθες ειχαμε παει τζαμπο να ψωνισουμε για τα γενεθλεια μας,πηρα κ ενα ωραιο φορεμα κ μποτες κ αυριο θα παω να κανω ανταυγειες.μετα εχω να παμε σουπερ για κατι ψωνια παλι.γενικα πολλα εξοδα αλλα χαλαλι του,δυο χρονιες ειμαστε σπιτι μας χριστουγεννα κ ειμασταν χαλια,μια περσυ που μπηκε νοσκομειο με τον ικτερο κ προπερσυ που ειχα χασει το αλλο το μωρακι.οποτε δε μκε νοιαζει καθολου.απλα αγχωνομαι πως θα προλαβω να φτιαξω ολα τα φαγητα που θελω κ για τη καθαρητιοτητα.παρασκευη που σχολαω μεσημερι πρεπει να τα κανω ολα.

αδιαθετησα κ χθες βραδυ κ ειμαι καπως σημερα ολη μερα.

κοριτσακια μου σας αφηνω,πρεπει να δωσω κρεμουλα.

α δε θυμαμαι ποια κοπελα το ειπε για κατι εξετασεις που γινονται στον ενα χρονο..κ εμεις χθες καναμε κ εχω κ εγω λιγο αγχος να ειναι ολα καλα!

πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!!!

ενας χάμος απο νεα!!!

καταρχην Ρενα μου τι να πω με την πεθερα σου?? αυτη εχει αποθρασυνθει εντελως! απαραδεκτη! αν εχει τετοιο στομα μπροστα στο παιδι φαντασου τι θα λεει απο πισω...α πα πα...χιλιες φορες να τον κραταει μονο η μαμα σου καλη μου..εγω επουδενι δεν θα της τον αφηνα....ουτε για πλακα...

παντως επειδη συγκρινατε παιδικο με μαμαδες πεθερες κλπ να σας πω περα απο το κακο του παιδικου που ειναι οι παλιοαρρωστιες καθε τρεις κ λιγο γενικα ειναι παρα πολυ καλο για τα παιδια! μαθαινουν να μοιραζονται να συναναστρεφονται με αλλα παιδακια κ γενικα πολλα πολλα ακομα...

αποψη μου τουλαχιστον αν λατρευω την μαμα μου κ ειναι η καλυτερη μετα απο εμενα για το παιδι μου ισως να προτιμουσα να παει παιδικο κ ας ειναι μικρο...μαθαινουν αλλα πραγματα εκει κ το παιδι γινεται πιο γρηγορα ακομα πιο ανεξαρτητο κλπ

Νασια εμενα η παιδιατρος μου ειπε πως ναι μπορουν να εχουν μυξες απο τα δοντια τους...κ γενικα το εχω ακουσει κ απο πολλες μαμαδες! τελειο το Μαμία ε?? αχ τα μωρακια μας....

Βικακυ μου πολυ χαιρομαι...ολα θα γινουν τελεια! κ εσυ θα εισαι μια πανεμορφη μαμα κ θα κρατας αγκαλια το μεγαλυτερο δωρο του κοσμου!!

Κατερινα μου που εισαι? πως ειναι τα πραγματα? καλυτερα???

Πατσυ τι εγινε δεν μας καταδεχεσαι πια???μαλακο...

Κατερινακι ειχες ρωτησει για τουρτα κ εγω εχω σκοπο να την κανω μονη μου οπως συνηθως κ σε εμας..δεν θυμαμαι να εχω αγορασει ποτε μιας κ μου αρεσει να διαθετω χρονο κ αγαπη για ολα αυτα..τεσπα..εχω σκοπο να φτιαξω κ εγω για πρωτη φορα ζαχαροπαστα θα κανω δοκιμη καποια στιγμη αν δεν μου πετυχει θα φτιαξω γλασο κ θα το χρωματισω με χρωμα ζαχαροπλαστικης...δεν ξερω ακριβως τι σχεδιο θα φτιαξω επανω...σκεφτομαι κ την κορωνα φυσικα μιας κ ο Βασιλης μου ειναι παντα ο πριγκηπας μας αλλα σκεφτηκα να φτιαξω κ 2-3 αλλα σχεδιακια..οταν θα κανω την δοκιμη με την ζαχαροπαστα τοτε θα καταληξω...εσυ γιατι σχεδιο λες?? δες κ στο ιντερνετ λιγο εχουν φοβερα σχεδια..ορεξη να εχεις κ χρονο!! εγω απο χρονο εχω ελλειμα μεγαλο βεβαια κ δεν ξερω πως θα τα καταφερω αλλα την προσπαθεια μου θα την κανω!!

Σημερα πηγα τζαμπο κ πηρα το δωρο του Βασιλη μου! τελικα αγορασα ενα κουνιστο καφε αλογακι που ειναι πανεμορφο κ εχει πολυ ωραιο καθισματακι για να καθονται τα παιδακια,εχει κ σαν πλατουλα!! θα το εχει για χρονια κ ειναι κατι πολυ κλασσικο! τον εβαλα επανω σημερα κιολας αλλα τα ποδαρακια του δεν φτανουν εντελως να πατησουν καλα αλλα πιαστηκε στα χερουλια των χεριων κ τον κουνουσα κ το καταευχαριστηθηκε! κ εγω μαζι φυσικα!!

επισης πηρα ενα στολιδι για το δεντρο συμβολικα,αλλα ειναι πανεμορφο κ βαζεις κ φωτογραφια κ θα ειναι δικο του κ καθε Χριστουγεννα θα του λεω ελα αγαπη μου να βαλουμε κ το στολιδι σου κ θα ειναι κατι καθαρα δικο του οσα δεντρα κ αν αλλαξουμε ολα μας τα χρονια! θα βαλω κ την φατσουλα του μεσα κ ας το εχει μεχρι να μεγαλωσει κ να το παρει στο δικο του σπιτι οταν πρωτα ο Θεος μεγαλωσει ο λεβεντης κ αποφασισει να φυγει απο εμας!(χα!! ας τολμησει! =)) )

αυριο αν προλαβω θελει ο Κωστας να του φτιαξω μελομακαρονα...για να δω πως θα κλεψω τοσο χρονο...

ειπα πολλα αγαπες μου κ σας κουρασα αλλα εχω αρκετες μερες να μπω κ τα ειπα μαζεμενα!!

σας φιλω για την ωρα!!! :-*:x:-*:x:-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κια απο μενα

εμεις ειμαστε αρρωστουληδες...μιλαμε για τοση μυξα δεν εχω ξαναδει...ταλαιπωρειται πολυ ο καημενος μου και στον υπνο δυσκολευεται πολυ και ολο κλαιει...εως τωρα εχει ξυπνησει ηδη 3 φορες..οταν ξαναξυπνησει θα βαλω ορο και ρουφηχτηρι...ροχαλιζει και τον ακουω πουτραβαει τη μυτη του και κλαψουριζει ενδιαμεσα..ουφφφφφφφφφφφ :(

παντως γαι τις μυξες και μενα η παιδιατρος μου μου εχειπει πως μπορει να οφειλονται σε δοντια.Βεβαια δε μιλαμε τωρα για την κατασταση του δικου μου που εχει φοβερο μπουκωμα..καπου πρεπει να την αρπαξε.μακαρι να ναι καλυτερα ως την κυριακη που εχουμε γενεθλια...εντωμεταξυ αυριο ειχα κλεισει ραντεβου να παω κομμωτηριο το πρωι και να ερθει η μαμα μου να κατσει με το μωρο αλλα αν ειναι χειροτερα θα το ακυρωσω(ηθελα καιγω να ανανεωσω τις ανταυγειες μου).Βεβαια το κομμωτηριο ειναι ακριβως κατω απο το σπιτι μου9ανοιξε προσφατα)τεσπα ας ειναι καλα το μωρο πανω απ'ολα κι ολα τ'αλλα ας πανε πισω.

Σοφακι καιγω θελω την Παρασκευη να φτιαξω κουραμπιεδες που τους κανω τελειους(ΜΕΤΡΙΟΦΡΟΣΥΝΗ Ε;;;)χωρις πλακα δεν ετρωγα κουραμπιεδες του εμποριου παντα με αηδιαζαν αλλα οι συγκεκριμενοι που φτιαχνω μ'αρεσουν τρελα!αν μεινει χρονος θα φτιαξω και μελομακαρονα θελω να δοκιμασω μια καινουρια συνταγη.

ο δικος μας παντως απο λεξεις οι μονες που λεει ξεκαθαρα ειναι μαμα και μπαμπα.τ'αλλα ειναι ακαταλαβιστικα δικα του!

αχ μακαρι να ναι το αγορακι μου καλυτερα !!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες!

πλησιάζουν τα γενέθλιά μας και είμαστε και εμεις στις ετοιμασίες για το πάρτυ μας, παραγγείλαμε και την τούρτα μας, έχω σκεφτεί και τι θα φτιάξουμε μαζί με τη μαμά μου και τώρα κατεβάζω παιδικά τραγουδάκια. Δεν θα έχω πολλά παιδάκια, 3-4 μικρότερα απο την Αγγελική μου, άλλα δυο γύρω στα 3 και άλλα δυο 6-7 χρονών και δεν ξέρω πως να τα απασχολήσω τα μεγαλύτερα...πείτε μου καμια ιδέα εσείς με τα μεγαλύτερα παιδακια που έχετε εμπειρίες απο παιδικά πάρτυ.

Διάβασα και τα νέα σας , κουράγιο στις πεθερόπληκτες :P ξέρετε εσείς μη τους δίνετε και πολύ σημασία αλλά σας φτάνουν και στα άκρα βρε κορίτσια.

Κατερίνα και Σοφάκι καλή επιτυχία στη ζαχαροπλαστική

Απο δοντάκια εμεις βγάλαμε το έβδομο και σκάει και το όγδοο και είναι στιγμές που γκρινιαζει και κλαίει το ζουζουνάκι μου. Ματίνα νομίζω στο είχα ξαναγράψει και εγώ έβγαλα δοντια μετά το χρόνο.

Νομίζω σήμερα έχει γενέθλια η Μαρκέλλα της Μάγδας. Να τη χαίρεσαι και να το καμαρώνεις το νορβηγάκι σου!

Νάσια τι τέλεια που προσπαθεί να πει το όνομά της. Εμείς απο λέξεις μόνο μαμα μπαμπα και διαφορες άλλες συλλαβές όπως ταταττα, νανανα και τέτοια .

Δεν θυμάμαι να σχολιάσω τίποτε άλλο

Πολλά φιλια σε όλες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα γιωτα την πηρα τηλ και μου πε πως ειναι αυριο ο υπερηχος!λαθος θυμομουν!οποτε αυριο θα ξερουμε!να δεις θα ναι αγορακι!

οσο για τουρτα εγω δεν εχω ξαναφτιαξει ποτε και ειπα να μην κανω πειραματα και δεν φαει κανεις και μου την πεταξουν στη μουρη! :roll::lol: παραγγειλαμε μια με φωτο του Μακη!θα σας τη βγαλω φωτο να τη δειτε την Κυριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλίτσες...

κι εμείς με μυξούλες είμαστε αλλά την έχω δεί και χειρότερα...προς το παρόν κι εμείς με φυσ. ορό και ρουφηχτήρι το παλεύουμε. Έχει όμως το καημενάκι μου πολλή γκρίνια...μα πάρα πολύ γκρίνια, δεν έχω καταλάβει τί της φταίει, δεν νομίζω να είναι το συνάχι γιατί δεν είναι μπουκωμένη, μόνο καταρροή έχει (γι'αυτό και σκέφτηκα μήπως ευθύνονται τα δοντάκια). Ελπίζω να μην την πονάει π.χ. ο λαιμός της γιατί εδώ ακούω συνεχώς για ιώσεις με πονόλαιμο.

Πήγα κι εγώ στον οδοντίατρο σήμερα γιατί εδώ και καιρό είχα βγάλει στα χείλια μου μια φουσκαλίτσα, την δάγκωνα για να σπάσει, υποχώρησε κάποια στιγμή αλλά έμεινε εσωτερικά ένα γρομπαλάκι που δεν περνάει κι επειδή είναι κοντά στα δόντια το δαγκώνω συνέχεια. Να πώ την αμαρτία μου ψιλοανησύχησα και λίγο επειδή δεν φεύγει...τελικά ο γιατρός μου είπε ότι είναι ίνωμα από τραυματισμό (επειδή το δάγκωνα και το σκάλιζα όλη την ώρα), ευτυχώς δεν είναι κάτι σοβαρό απλά δεν θα φύγει ποτέ και ενδέχεται να μεγαλώσει οπότε θα το αφαιρέσω χειρουργικά. Τον ρώτησα μήπως μου το "γυρίσει" σε τίποτα κακό που το αφήνω και μου είπε ότι τα ινώματα είναι καλοήθεις υπερπλασίες και να μην φοβάμαι οπότε θα προσπαθήσω να το ξεχάσω και να μην το σκαλίζω άλλο. Είχε και η μαμά μου πρίν χρόνια αλλά ήταν αρκετά μεγάλο και το αφαίρεσε.

Βικάκι μεγειά το φόρεμα και οι μπότες, καλοφόρετα! Τί έγινε με τις εξετάσεις του Αντωνάκη? Κι εμείς θα κάνουμε κάποια στιγμή τώρα που χρόνισε η Μαρία μου αλλά δεν ξέρω πότε, θα μας πεί η παιδίατρος. Είχαμε κάνει κάποια στιγμή το καλοκαίρι και είχε χαμηλό αιματοκρίτη, μας έδωσε σίδηρο όμως δεν της το έδινα και πολύ φανατικά και μας είπε ότι είναι σαν να μην της το έδινα καθόλου...τωρα ξεκίνησα να της το δίνω οπότε όταν σταματήσει τον σίδηρο θα επαναλάβουμε τις εξετάσεις. Κι εγώ αγχώνομαι πολύ μ'αυτά.

Ματίνα τί έγινε με τις δικές σας εξετάσεις?

Σοφάκι μου τέλειο το αλογάκι ε? Κι εγώ αυτό από τα Jumbo έχω σταμπάρει εδώ και πολύ καιρό (σε ρόζ φυσικά) αλλά δεν έχουμε πάει ακόμα στην Θεσ/νίκη για να το πάρουμε. Ακόμα κι αν μεγαλώσουν και δεν χωράνε θα το έχουν στο δωμάτιό τους σαν ενθύμιο!

Πασχαλάκι περαστικά στον γαμπρούλη μου!

Κανγκουράκι εμείς στα γενέθλια είχαμε θέμα την Τίνκερμπελ, η μικρή τρελαίνεται για τις νεράιδες, οπότε κάναμε και τούρτα Τίνκερμπελ. Μην αγχώνεσαι για τα μεγαλύτερα παιδάκια, κάτι θα βρούν να απασχοληθούν, ποτέ δεν βαριούνται.

Μάγδα χρόνια πολλά για την Μαρκελίτσα, να τα εκατοστήσει και να την χαίρεστε!

Πάντως μπράβο σας κορίτσια...μελομακάρονα, κουραμπιέδες, τούρτες διαβάζω φτιάχνετε μόνες σας, εγώ είμαι τελείως ανίκανη με την κουζίνα ειδικά με την ζαχαροπλαστική! Δεν έχω καθόλου μεράκι να ασχοληθώ...Τώρα με το μωρό πρέπει να αρχίσω να μαθαίνω σιγά-σιγά αλλά...

Αυτά τα νέα κουρτσούδια, πάω για νάνι γιατί στις 6 έχω εγερτήριο!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα!!!

Τι κανετε;

Βλεπω παλι μυξες πεσανε ε;

Κι εμενα ο δικος μου εχει αλλα οχι καθε μερα και λεω δοντια θα ναι γιατι κι ο Μιχαλης με τις μυξες εβγαζε δοντια :shock:

Θυμαμαι την πρωτη φορα τον πηγα εντρομη στη παιδιατρο και μου λεει καλε πως κανεις ετσι;

Λεει δεν εχει τιποτα μπορει απο δοντακια κι οντως σε καθε δοντι εβγαζε και μυξες μαζι :D

Ρενα μου καλα η πεθερα εχει αφηνιασει ε;

Αφου ειναι ετσι τα πραγματα κοψε σχεσεις κι οπως ειπες ας πηγαινει ο αντρας σου με το μωρο μονο και τελος!

Αυτη θα χασει οχι εσυ φυσικα!!

Ματινα μου μην αγχωνεσαι για τα δοντακια θα βγουν.

Κι εμεις 6 εχουμε ακομα και τα αλλα δεν λενε να σκασουν κι ας εχει πολυ σαλια!

Η σαλιαρες γινονται συνεχεια μουσκεμα και της αλλαζω συνεχεια!

Σοφακι μου γλυκο τι κανεις;

Αυτο το αλογακι που λες χωρις πλατη ομως το χε φερει ο νονος του Μιχαλη σε καποια χριστουγεννα και το ειχαμε πριν λιγο καιρο εδω και παιζανε αλλα επειδη κλασικα μαλωνανε ποιος θα ανεβει το πηγα αποθηκη προς το παρρον.

Παντως ειναι πολυ ωραιο!

Βικακι μου χαθηκαμε...

Ευχομαι να πανε ολα καλα στα γενεθλεια και μην αγχωνεσαι θα τα προλαβεις ολα εσυ και θα ναι ολα τελεια!!

Εμεις πηγαμε χθες τις πιατελες με τα γλυκα στην πεθερα μου,ειναι το εθιμο και της παω καθε χρονο.

Σε καποια φαση επαιζε ο μικρος με ενα παιχνιδι και του το πηρε ο Μιχαλης και αρχισε να φωναζει ο Διονυσης και να τον χτυπαει :lol::lol:

Πολυ γελιο μιλαμε!!

εχει γινει τσαμπουκας κι ο μικρος!! :D

Να μου πεις φυσιολογικο ειναι αφου αυτος ο Μιχαλης δεν τον αφηνει να παιξει ποτε με την ησυχια του.

Καλε σας ειπα οτι περπατησαμε!!!!!!

Πηραμε δρομο και δεν σταματαμε πια!!!

Αυτα κοριτσια μου!

Σας φιλω ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..

τι καλημερα δηλαδη που ξεκινησε μαυρη και αραχνη...

παω να βαλω μπροστα το αμαξι να παμε στην μαμα μου για να φτιαξουμε γλυκα να κανω και εξετασεις του μικρου και δεν εχει μπαταρια...το τι νευρα εχω δεν περιγραφεται...τι γκαντεμια θεε μου :(:(:(

τωρα περιμενω τον αδελφο μου να ερθει να με παρει....αντε να δουμε τι ωρα θα ερθει που γινεται χαμος στους δρομους σημερα :roll:

χρυσα συγχαρητηρια στον διονυσακο σου...εμενα ακομα δεν λεει...περπαταει εδω και καιρο ακουμπωντας σε επιπλα τοιχους αλλα οχι μονος του ακομα...ο ταλιμπαν ειχε φυγει απο 11μηνων...αυτος σαν να βαριεται λιγο...

σοφακι με γεια το αλογακι σας... :)

νασια και εμεις εχουμε θεμα με τον αιματοκριτη και σημερα θα παμε για εξετασεις...αντε να δουμε...

αυτα κοριτσια..δεν εχω ορεξη...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαν τα χιονιαααααααααααα.καλημερα απο την χιονισμενη θεσσαλονικηηηη.παμε να κανουμε χιονανθρωπο?σοφια ως συνηθως κρυαδες λες που πανε με την εποχη κι ολας.χαχαχα.εγω ημουν κ ειμαι αρκετα αρρωστη αλλα σημερα κοιμηθηκα τουλαχιστον.κρυωσα πολυ.τωρα σηκωθηκα να παω τον μικρη σχολειο,θα πηγαινανε θεατρο αλλα τελικα ειναι ολα κλειστα λογω του χιονια μη χεσω.οποτε τζαμπα κ το πρωινο ξυπνημα.ειστε ολες καλα?θα διαβασω τα νεα σας.να στε ολες καλα,να τρωτε καλα,κ αντε σιγα σιγα παμε κ για το 2...φιλια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον.αφου σας διαβασα να κανω κ τον σχολιασμο του μηνα.ευχαριστω για τις ευχες σας καταρχην κ χρονια πολλα νασια μου για την μαρια σου.ρενακι τοσο καλα με την πεθερα ε?χαχα.πλακα εχετε τοσον καιρο.εμενα κανονικα ερχεται οποτε την χρειαζομαι.παλι καλα.μενει κοντα κ την φωναζω να τον κραταει αυτη να σιδερωνω εγω.αν κ τις προαλλες φυγα για λιγο κ του δωσε ψωμι που ειχε μεσα γαλα κ αυγα.δεν ηξερε αλλα...να.αυτο ειναι το κακο με την αλλεργια.προχτες ειδαμε κ αιματακι.τεσπα...γιωτου γινεται να χεις μυξες απο δοντια.επειδη εχουμε προβλημα βρογχικου ασθματος γυρναμε σε πολλους γιατρους στο ικα κ οι 2 λεγανε για το μωρο οτι εχει μυξες απο την οδοντοφυια.βικακι να σκισεις να γινεις θεα να σκασουν οι οχτροι.γιωτου εσυ οταν εδωσες μοσχαρι πως το δωσες?κουταλια κουταλια?αυτα τα νεα μας κοριτσακια.φιλια πολα σε ολες.α οσο για δωρο στο μωρο θα παρουμε ενα σπαθι γιατι τουα αρεσει να παιρνει τις κουταλες μου κ να τρεχει με την περπατουρα σκ τις κραταει σαν σπαθι.αυτα.μουτς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

εδω παλι χιονισε σημερα και εχει και παγωνια,τα σχολεια μας ειναι κλειστα σημερα και ειμαστε ολοι μεσα παρεα αναμενο τζακι και χουχουλιασμα,και εγω αρχισα να ψαχνω ιδεες για το παρτακι μας που θα γινει με λιγο κοσμο μονο οι δικοι μας και οι νονοι θα ειναι 20 ατομα μαζευομαστε με τα παιδια

Σοφακι μου καλα ειμαστε χαθηκαμε καιρο εχουμε να τα πουμε, και εγω μονη μου φτιαχνω τις τουρτες παντα αλλα με ζαχαροπαστα πρωτη φορα θα δοκιμασω και ακομα το ψαχνω για το σχεδιο λεω κατι χριστουγεννιατικο,ωραιο μου ακουγεται με την κορονα καλη μας επυτιχια

Κατερινακι αφου θα εχεις λιγα παιδια μια ιδεα ειναι να παρεις πηλο και χρωματα και με χριστουγεννιατικα κου πατ να φτιαξουν στολιδια αλλα θα χρειαστουν και λιγη βοηθεια απο καποιον μεγαλο κανανε τα δικα μου περυσι και ξετρελαθηκαν,ή κατι πιο απλο να τους δωσεις να ζωγραφισουν κατι για την αγγελικη με μαρκαδορουςτι θα φτιαξεις για το μπουφε;,δειτε και ενα πρωτοτυπο δωρακι για τα παιδια οσες εχουν ορεξη και χρονο μου αρεσαν πολυ θα τα φτιαξω σιγουραwww.sintagespareas.gr/sintages/xristougenniatika-spitakia-me-ptimper.html

Νασια και εγω ξερω οτι κανουνε μυξουλες απο τα δοντια,υπομονη θα τα βγαλει ολα μαζι τα δοντακια της η Μαμια σου,και περαστικα σου

Χρυσα μπραβο ο Διονυσακος καλο τρεξιμο τωρα,και ο δικος μου δεν εχει σκοπο ακομα ενω αλωνιζει ολο το σπιτι δεν το βλεπω να περπαταμε ακομα

οσο για τις κακιες πεθερες τι να πω,μη σκατε,ειναι πολυ ζορικη κατασταση αν και δεν το εχω ζησει η δικια μου μπροστα σαυτα που γραφεται ειναι αγια σαν μανα μου την εχω ειμαι πολυ τυχερη

Βικακι μεγεια τα ρουχα σου,καλοφορετα και εγω θελω να βγω για ψωνια ενα φορεμα λεω να παρω τι θα κανεις για το παρτυ σας;

Πασχαλια περαστικα στο Μακη σου,εγω τα εχω συνεχεια αυτα με τις μυξουλες και το χουρ χουρ και τα εισπνεομενα και τα ρουφηγματα ασε εχει βαρεθει ο καημενουλης,θα περασει μην στεναχωριεσαι

Γιωτα και το δικο μου επειδη δεν το παιρνω συχνα εμενε απο μπαταρια συνεχεια και τελικα βγαζω το καλωδιο και το βαζω οταν το παιρνω μονο

Ματινακι τι εγινε με τις εξετασεις;ολα καλα;

κουκλες αυτα θυμαμαι σορυ αν ξεχασα καμια πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!

Πατσυ αρρωστη εισαι απο τοτε που γεννηθηκες καλη μου!! εχεις εναν μεγαλο καλο στο κεφαλι σου!! #-o=)) μπλλλλλλλλ

Χρυα μου σε εχασα!! δεν θα το ξαναβγαλεις το αλογακι? ειναι ομορφο παντως!

Κατερινα μου ακυρο! ζαχαροπαστα σαν επικαλυψη γιοκ! δνε φτιαχνω τελικα θα βαλω γλασσο η σαντυγι θα δω κ θα φτιαξω διακοσμητικα απο ζαχαροπαστα.θελει να φτιαξεις βουτυροκρεμα για να βαλεις απο πανω την ζαχαροπαστα κ να μην σιροπιασεις σχεδον καθολου τα παντεσπανια γιατι ειναι βαριά η πάστα κ θα ''πεσει'' οποτε ειναι σαν τις τουρτες του εξωτερικου που μοιαζουν με κεικ το τελικο αποτελεσμα γευστικα...γιατι εμφανησιακα ειναι οτι πιο ομορφο! κ εμεις δεν εχουμε συνηθησει σε αυτες τις γευσεις...δεν θα αρεσει σε κανεναν κ δεν θελω..

εβαλα λιγες φωτο στην ομαδα να μας δειτε που μεγαλωσαμε!!!

Νασια μου εγω εχω 2-3 τετοια στο σωμα γιατι οτι βγαζω καθομαι κ το πειραζω κ μετα την παταω...περαστικα αγαπη!

κ εδω χιονισε σημερα παρα πολυ! ανοιγω κουρτινες το πρωι κ ηταν τα παντα λευκα!!πανεμορφα!! μακαρι να ηταν μεγαλυτερος ο ταρζαν να βγαιναμε εγω στο χιονι κ να επαιζε..του χρονου πρωτα ο Θεος ομως θα ειμαστε στην παγωνεμη Βιεννη που χιονιζει πολυ κ συνεχεια κ θα φαμε το χονι με το κουταλακι!!

Βικαρα μου πως πανε οι ετοιμασιες αγαπουλα για το Σαββατο?

εγω δεν θα εχω κοσμο στα γενεθλιακια του ταρζαν εμεις οι γονεις μου κ οι γονεις του Κωστα(γαμωτο) αφου εδω δεν εχουμε κυκλο κ γνωστους για να γιορτασουμε οπως εμεις θελουμε... :( .....

εφτιαξα μελομακαρονα!!!! το πρωτο ταψι βγηκαν αραπακια!! :D το δευτερο τελεια κ το τριτο επεσε κατω κ εσπασαν τα περισσοτερα!! ε με τον Βασιλη στον μαρσιπο τα εφτιαχνα οποτε λογικο πιστευω! ευτυχως του Κωστη του αρεσαν κ τα ξεροψημενα παρα πολυ!!

Πασχαλια μου κ εμενα δεν μου αρεσουν οι κουραμπιεδες καθολου...αν θελεις στειλε μου σε μηνυμα την συνταγη! ισως τα φτιαξω κ εγω!!

Α! Κατερινα ακομα περιμενω εκεινη την συνταγη που λεγαμε εκεινο το βραδυ με τα πατατοπιτακια!!

Χιονουλα μου αληθεια η Μαρκελλιτσα μας χρονιζει???? να την χαιρεστε!!! να ειναι παντα καλα η λουλουδενια με υγεια κ να ειστε κ εσεις παντα καλα να την προσεχετε κ να την αγαπατε!!!

φιλακια αγαπες!!παω να τον ταισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες...

Μόλις έκανα μπανάκι και χαλαρώνω, οι έρωτές μου κοιμούνται και βρήκα ευκαιρία να μπώ λιγάκι να δώ τα νέα σας...

Σοφάκι τέλειες οι φωτος, έχουμε την ίδια κρεβατοκάμαρα (αθάνατο ΙΚΕΑ), τον ίδιο καθρέφτη (επίσης αθάνατο ΙΚΕΑ), κι εγώ την τηλεόραση πάνω σε ψηλή συρταριέρα όπως εσύ. Κι εγώ ότι βγάλω πάνω μου το σκαλίζω μέχρι τελικής πτώσεως και μετά αναρωτιέμαι γιατί το έπαθα, πού να δείς όταν αρχίζω να σκαλίζω σπυράκια (που δεν έχω αλλά ότι βρώ το λιανίζω) στην μούρη! Η μαμά μου μου λέει ότι γίνομαι σαν να μου έκαναν επιδρομή οι σφύκες... :lol::lol:

Χρύσα μου μπράβο στον Διονυσάκη που περπάτησε! Καλά τρεξίματα τώρα!

Γιωτάκι μου απίστευτη σύμπτωση...κι εμείς είχαμε δουλειά σήμερα το πρωί στον Πολύγυρο και το αμάξι δεν έπαιρνε μπροστά, έμεινε από μπαταρία...Τα νεύρα που είχαμε με τον άντρα μου δεν λέγονται!!!!! Τί έγινε με τις εξετάσεις του μικρού?

Πάτσυ μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές...κι εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Κατερινάκι τέλειο το χιόνι ε? Ευκαιρία για χουχούλιασμα! Τί κάνουν οι αγορίνες σου? Καλή επιτυχία με την τούρτα!

Ξύπνησε η Μαμία μου, κοριτσάκια μου, πάω να την ταϊσω...

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα!

το μικρο μου χθες τα μεσανυχτα εκανε 38,6 πολλες μυξες και βηχα.ξυπναγε συνεχεια.ηπιε ομως ντεπον και δεν ξανανεβασε πυρετο...βρε λες να ναι δοντια τελικα;;;τεσπα σημερα καλυτερα απο μυξουλες και ευδιαθετος.

πηγα κομμωτηριο τελικα το πρωι αφου κοιμηθηκε ο Μακης και εκανα διπλες ανταυγεις.πωπω δεν μου αρεσω καθολου...δεν ξερω μπορει να ναι μεγαλη αλλαγη γι'αυτο αλλα σκουρυνε πολυ το μαλλι μου..και τωρα πια ειναι πιο πολλες οι σκουρες ανταυγεις απο τις ξανθες.αυτος μου πε θα ανοιξει γρηγορα το χρωμα με τα λουσιματα...επισης ενω ολες οι ξανθες ανταυγειες εχουν σαντρε ωραιο χρωμα στο στεφανι ψηλα στο κεφαλι ...ειναι κιτρινωπες....μπλιαχχχχ.τεσπα μια αηδια εγινα εδωσα και 90 ευρω και ησυχασα.(βλεπετε εχω πολυυυυυυυυυυυυ μαλλι).

Σοφακι γραφω εδω τη συνταγη μηπως ενδιαφερεται και καμια αλλη μανουλα

φτιαξτους!θα ναθεωρησεις!καταρχην δεν χρησιμοποιω βουτυρο που μου βρωμαει αλλα φυτινη και επισης στο ψησιμο δεν τους βγαζω παπαριασμενους αλλα ροδοκοκκινους που μ'αρεσουν πιο πολ υ ετσι ...σαν μπισκοτακια φαντασου(πιο μαλακα βεβαια με αχνη!)

λοιπον

ΥΛΙΚΑ

1 φυτινη 800 γρ.

1 αυγο

3-4 βανιλιες

1/2 κουταλακι του γλυκου σοδα

3/4 ποτηρι νερου ζαχαρη αχνη

1/2 κιλο και κατι ψημενα αμυγδαλα αναλατα (ή ωμα τα καβουρδιζεις εσυ λιγο) αλεσμενα αλλα οχι πολυ.μπορεις να τα κοψεις με το μαχαιρι στα 3 ας πουμε το καθενα.

1 ποτηρακι κρασιου 1/2 κονιακ και το αλλο 1/2 ουζο

ΑΛΕΥΡΙ ΓΙΑ ΟΛΕς τις χρησεις(σου προτεινω το ΟΛΑ μυλοι Αγ ΓΕωργιου)1 κιλο και 1 ποτηρι επιπλεον περιπου.

2 πακετα ζαχαρη αχνη για το πασπαλισμα

εγω γενικα βαζω λιγοτερη ζαχαρη στη γεμιση γιατι μου φανηκαν πολυ γλυκοι

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Χτυπαμε τη φυτινη μονη της πολυ καλα να ασπρισει και να φουσκωσει.Μετα ριχνουμε τη ζαχαρη και σιγα σιγα ολα τα υπολοιπα υλικα.τα αμυγδαλα στο τελος.

Ψηνουμε στους 180 βαθμους με αερασε προθερμασμενο φουρνο μεχρι να ροδοκοκκινησουν.(περιπου 20 λεπτα το καθε ταψι).Οταν ειναι χλιαροι βαζουμε τη ζαχαρη αχνη.

Υ.Γ.Προσεχουμε μη μας πεσει το ταψι ή το παιδι που εχουμε στο μαρσιππο :lol: επισης προσεχουμε μη μας βουτηξει-το παιδι κουραμπιε και αρχισει να μασουλαει!! :lol:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.......

οι εξετασεις του μικρου εδειξαν οτι ακομα εχει αναιμια :( τουλαχιστον ανεβηκε 4 μοναδες ο αιμοτοκριτης..απο 28 σε 32...κατι ειναι και αυτο...

φτιαξαμε και κουραμπιεδες μελομακαρονα τελεια βγηκαν...

πατσουλινι το μοσχαρι του εδινα σημερα 2 κουταλιες αυριο 4 κ.ο.κ

αυτα...παω για νανι...τα λεμε αυριο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι μου μη στεναχωριεσαι ειναι πολυ θετικο που ανεβηκε τοσο πολυ ο αιματοκριτης του.

α!!!!!!!!!ακυρο το κολπο με το σταυρο!!!!η αδερφη μου περιμενει κοριτσακι τελικα!!!!!!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!

Τι κανετε τσουπρες;

Εμεις τα ιδια.

Να ευχηθω στον Αντωνακη της Βασως μας χρονια πολλα!!!!

Να ναι παντα γερος και καλοτυχος!!

Αν δεν κανω λαθος και καποια αλλη γεννησε σημερα αλλα δεν θυμαμαι πια,σορυ :?

Σημερα γιορταζει κι ο Διονυσακης μου!

Να τον χαιρομαστε.

Γιωτα μου τουλαχιστον ανεβηκε λιγο ο αιματοκριτης.

Οσο για το αμαξι το χα παθει κι εγω γιατι ειχε αφησει ο αντρας μου ανοιχτα τα αλαρμ και ηρθε ο κουνιαδος μου και το εβαλε μπροστα.

Παλι καλα που χω κι αυτον και με σωζει τοσες φορες.

Δεν θυμαμαι αν σας ειχα πει που την προηγουμενη βδομαδα ειχα μεινει με το αμαξι παλι.

Ειχε μπλοκαρει το χειροφρενο στην πισω ροδα και δεν μπορουσα να φυγω και τελικα το πηρε γερανος και το φτιαξαμε.

Ολο κατι βγαινει ρε παιδι μου....

Τωρα περιμενω να ξυπνησουν οι μικροι γιατι εχουμε ορθοπεδικο τον Μιχαλη για παπουτσια αν και δεν τα φοραει ποτε επειδη ειναι βαρια τα περνουμε λογω μικρης πλατυποδιας.

Αυτα κουκλες μου!

Καλη μερα και παλι και ζηλευω οσες εχουν χιονι!!!!

Φιλακια σε ολες!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...