Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χριστουγεννων 2009!!!Νο 6!!!!!!!!


Recommended Posts

Μαγδα τι δουλεια κανεις εκει? για μεταπτυχιακο δεν ειχες παει? το τελειωσες? εχω μπερδευτει...

κ εμενα ετσι ξυπναει ακομα ρε Μαγδουλα...αστα...να δω πως θα τα καταφερεις να λειπεις 8ωρο...εχεις κανει τραπεζα γαλακτος?

Σοφάκι :-*

Διδακτορικό κάνω... Ξεκίνησα με 50% για να μην της έρθει απότομο της μικρής και μετά από 2 εβδομάδες ξεκινάω 100% δηλαδή 8ωρο. Προς το παρόν καλά πάει πάντως. Το δέχτηκε πολύ καλύτερα από ότι περίμενα. Φεύγω το πρωί λίγο πριν τις 8 και μου τη φέρνει ο άντρας μου πανεπιστήμιο κατά τις 12. Μετά κάθεται αυτός γιατο δικό του 50% και την παίρνω εγώ σπίτι. Βολεύει βέβαια που δουλεύουμε στον ίδιο χώρο. Όταν αρχίσω να δουλεύω 8ωρο θα μου τη φέρνει και πάλι στις 12 να τη θηλάσω και μετά θα την ξαναπαίρνει. Αυτά μέχρι Φλεβάρη που θα έχει άδεια...Μετά βλέπουμε... Τράπεζα δεν κατάφερα να κάνω γιατί έβγαζα ελάχιστο γάλα με το θήλαστρο και το παράτησα. Τα καταφέρνει και χωρίς γαλατάκι πάντως.

Εσείς τι κάνετε? Πήρατε τελικά τη μεγάλη απόφαση και ετοιμάζεστε?

Κατερίνα μπράβο σας που την ξεπεράσατε την ουρολοίμωξη!

ΒΙΚΑΚΙ....γεια σου ρε ΒΙΚΑΚΙ με τα φαγητά σου :-p Εγώ προσωπικά πολύ γουστάρω να μας λες κάθε φορά τι τρως :D Παίρνουμε και ιδέες ;)

Παχαλάκι ..καταρρέεις? :mrgreen: Καλά εσύ δε μας έλεγες πριν λίγο καιρό κάτι άλλα για το "κοιμήσου παιδί μου"? Και τώρα σκέφτεσαι και να το εφαρμώσεις? :?

Όλια τι μεγάλος ο ζουζούνος! Εμένα ζήτημα να έχει πιάσει το 10κιλο...

Χαμηλοβλεπούσα, την παλεύεις, την παλεύεις! :D

Δήμητρα εμείς πάμε πολλές βόλτες γιατί όταν μένουμε σπίτι βαριέται και γκρινιάζει... Συναντάω και άλλες φίλες με παιδάκια για να πάιζουν μαζί. Στο σπίτι πάντως θέλει σνέχεια να ασχολείται κάποιος μαζί της. Είτε να παίζει με τα παιχνιδάκια της είτε να την κρατάει από το χεράκι να περπατάει. Επίσης παίζουμε κρυφτό - πάω και κρύβομαι και τη φωνάζω και όταν με βρίσκει ξερένεται στα γέλια - και κυνηγητό -και καλά :lol:

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ευχηθω στη Σοφια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!να τα χιλιασεις κουκλα μου!!!!!!!!!1

Φιρφιρίκι έχεις γεννέθλια παλιοσκατούλα και δε λες τίποτα???

Κι από κέρασμα τίποτα? :mrgreen:

Χιλιόχρονη κοριτσάρα! Ό,τι επιθυμείς! Να ζήσεις χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα, είτε Ελλάδα, είτε Γερμανία, είτε Χονολουλού :-p:-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παχαλάκι ..καταρρέεις? :mrgreen: Καλά εσύ δε μας έλεγες πριν λίγο καιρό κάτι άλλα για το "κοιμήσου παιδί μου"? Και τώρα σκέφτεσαι και να το εφαρμώσεις? :?

Οκ! Διάβασα το ποστ σου... Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες ;) . Δεν κάνω τον κόπο να ξαναγράψω εκεί γιατί θα μπουν όλες οι Οκτωβριανές να με μαλώσουν :mrgreen:

Υπομονή μέχρι να αρχίσουν να μας καταλαβαίνουν και να μπορούν να μας μιλήσουν κι αυτά τα μικρούλια μας :x Και θα τη βρούμε την άκρη μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσα μου σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου! οτι επιθυμεις κ εσυ!!

Μαγδα οκ!! κοιτα μην καεις απο τα πολλα νουμερα!! :lol: ωραια αφου τα βολευετε παλι καλα...

οσο για το κερασμα στο χρωσταω μαρη!!ευχαριστω ρε αγαπη! να εισαι καλα κ εσυ! υπομονη να εχουμε να αντιμετωπιζουμε τα ξενυχτακια μας!!!

εμεις ναι το εχουμε παρει αποφαση θα φυγουμε,Αυστρια θα παμε κ προσπαθουμε να μαθουμε λιγα Γερμανικα μπας κ καταλαβουμε τιποτα οταν παμε! ο Κωστας τα καταλαβαινει πολυ καλα εγω ειναι πρωτη φορα που αληθεια οταν τα ακουω δεν καταλαβαινω που αρχιζει κ που τελειωνει η καθε λεξη...χαλια μαυρα! αλλα θα τα μαθω μωρε που θα παει??

κανονιζουμε διαφορα για την μετακομιση καθε μερα κ με εχει πιασει το κεφαλι μου απο τις σκεψεις ολο με ντεπον ειμαι! εσυ που πας κ ερχεσαι ξερεις ποσο ειναι το επιτρεπτο οριο κιλων ανα επιβατη για εξωτερικο?? κ ποσο παραπανω πρεπει να πληρωσουμε για τα επιπροσθετα κιλα των αποσκευων?

θα τα αφησουμε ολα εδω αλλα σιγουρα αυτα που θα παρουμε θα ξεπερασουν κατα πολυ τα επιτρεπομενα κιλα...επισης τι με συμβουλευεις? να εχω αγκαλια τον Βασιλη η να του παρω δικο του καθισμα?

χαθηκαμε ρε γαμωτο ολες...

Χρυσουλινι εισαι καλα κοπελα μου?? το σπορακι σου??

φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το επιτρεπτό βάρος διαφέρει λίγο από αεροπορική σε αεροπορική αλλά είναι συνήθως 20-25 κιλά. Λίγα δηλαδή... Τα επιπρόσθετα χρεώνονται πάρα πολύ! Με ΚΛΜ που ταξιδεύω εγώ πάει 10 ευρώ το κιλό :shock: Δε συμφέρει καθόλου - να το αποφύγεις! Μαζί σας, θα πάρετε τα τελείως απαραίτητα!

Ο Βασίλης θα ταξιδέψει στην αγκαλιά σου - δε χρειάζεται δική του θέση. Απογείωση και προσγείωση θα τον βαλεις στο στήθος για να μην πονέσουν τα αυτάκια.

Πότε θα φύγετε? Σε ποιά πόλη πάτε?

Δεν έχω πάει ποτέ Αυστρία. Δεν έχω και κανέναν εκεί..κοντά είναι...θα σου έρθω βολτίτσα σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαγδα μου διαβασα το βιβλιο και σχηματισα δικη μου αποψη.

Νομιζω ειναι ολυ νωρις για αυτου του ειδους Την "ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ"...Να σημειωσω παλι οτι δεν μου αρεσε καθολου το υφος του συγγραφεα ως προς τα παιδια..Δηλαδη ωρες ωρες αισθανομουν πως μιλαει για καποιον εχθρο...

Σοφακι μου πηρατε τη μεγαλη αποφαση τελικα ε;;;;αντε κοπελα μου μπας και δειτε ασπρη μερα γιατι εδω μαλλον δεν θα χουμε καλη καταληξη...χωρις πλακα Αλβανια θα γινουμε σε λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα 20 κιλα ε?? τοσο ειναι για πτησεις εσωτερικου κ νομιζα οτι θα ειναι πιο πολλα για εξωτερικο! σκατουλες...κ φυσικα δεν συμφερει ετσι...πω πω να δω τι θα κανω...τι να προτοπαρω ρε συ???

ναι κ σε δικο του καθισμα να τον εβαζα το ξερω αυτο για τα αυτακια κ θα τον εβαζα ετσι κ αλλιως...αλλα θενκς αγαπουλα..λες κ εσυ να μην πληρωσω τσαμπα διπλο εισητηριο ε?? αυτο λεμε κ εμεις με τον Κωστα...

παμε Βιεννη θα εχεις εμενα τωρα αυστρια οποτε θε ερθεις σιγουρα!! θα παει πρωτα ο Κωστας αρχες μαρτιου το πολυ κ μεχρι τελος θα παω κ εγω με τον Μπιλακο...

Πασχαλιτσα μου μενω διπλα στην αλβανια κ πιστεψε με ειναι πανεμορφη τελικα!! προς το παρον ειμαστε Ελλαδισταν κ παμε για τα χειροτερα!!! χρονια πολλα κ στο μαναρακι σου καλη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες,

πωπω χαθήκαμε...πέφτω για ύπνο σαν το κούτσουρο, μου φταίνε όλα...οι δουλειές του σπιτιού, η Μαρία που δεν κοιμάται ούτε μέρα ούτε νύχτα ( με φωτεινή εξαίρεση το χθεσινό βράδυ που κοιμήθηκε μέχρι το πρωί χωρίς να ξυπνήσει καθόλου κι έτσι μπορέσαμε κι εμείς με τον μπαμπά της να ξεκουραστούμε λιγάκι), η ψυχολογία μου που είναι πάρα πολύ χάλια...τα πάντα μου δίνουν στα νεύρα δεν ξέρω τί έχω πάθει...

Ο άντρας μου κάνει ότι μπορεί για να με βοηθήσει αλλά... (στην αρχή το πήρε αψήφιστα - μπορεί και να μην με πίστευε - αλλά τώρα βλέπει ότι πραγματικά ζορίζομαι πολύ), μήπως τελικά πρέπει να πάω σε ψυχολόγο?

Εχθές πήγαμε σινεμά να δούμε Χάρι Πότερ, καλό ήταν, πρέπει να είμαι από τους λίγους που δεν τρελαίνομαι με τον Χάρι Πότερ ούτε με τον Άρχοντα των δαχτυλιδιών.

Σοφίτσα μου να τα εκατοστήσεις καλό μου! Να είσαι πάντα γερή και όπου και να'σαι να είσαι ευτυχισμένη με τον άντρα σου και το παιδάκι σου!!!

Κοριτσάκια μου πάω για νάνι

φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι μου σ'ευχαριστω πολυ για τις ευχες!

Για την Αλβανια δε ξερω πως ειναι απο φυσικη ομορφια εννοω τις αθλιες συνθηκες διαβιωσης που αναγκασαν τοσους ανθρωπους να μεταναστευσουν...το ιδιο γινεται και δω σιγα σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Πασχαλιτσα μου δεν εννοω απο φυσικη ομορφια... εχει αναπτυχθει πολυ πια....οταν ηρθαν εδω οι ανθρωποι ηταν αλλιως...οπως ειναι εδω τωρα περιπου!! τεσπα...ευχομαι να φτιαξουν τα πραγματα αν κ δεν το πιστευω...θα πεινασει πολυς κοσμος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια

σοφακι μου γλυκο χρονια πολλα πολυχρονη και ευτυχισμενη,να εισαι γερη και να σε χαιρεται η οικογενεια σου,σου τα ειπα και τηλεφωνικως και επειδη δεν μπηκα καθολου χτες σου τα λεω και απο δω,σημερα

πασχαλακι μου να χαιρεσαι τον μικρο σου,σε ενα μηνα θα εχει γενεθλια ο μακης σου,και ολα τα μωρακια μας μεγαλωσαν τα σκατουλια,χαθηκαμε καιρο εχουμε να τσαταρουμε,απο υπνο πως τα πατε;

νασια μου μην πεφτεις κι εσυ,ψηλα το κεφαλι,φαση ειναι θα περασει,δεν εισαι η μονη που δεν τρελενεται με τον αρχοντα των δαχτυλιδιων ουτε εμενα μου αρεσει

ολια μου μπραβο ο νικολακης σου θηριο!!!!!!,α να σε ρωτησω και κατι,ειχατε κανει απο την πρωτη φορα που επαθε ουρολοιμωξη ο μικρος σου υπερηχο και κυστογραφια;

μαγδα μου ελπιζω και την επομενη φορα να ειναι παλι αρνητικη,να μην μπλεξουμε με κυστογραφιες και αλλα τετοια

πολλα φιλια απο μενα θα μπω παλι μετα αν προλαβω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Τι κάνετε κορίτσια??

Εμείς καλά είμαστε.. πέρασε η Βασιλικούλα μια ίωση και την ταλεπώρησε λίγο , αλλά τώρα ευτυχώς όλα καλά!!!!

Κατερίνα ,χάρηκα που δεν έδειξε μικρόβιο η εξέταση του μικού σου αυτήν την φορά!!!!

Σοφάκι ,Αυστρία τελικά?? Με το καλό!!!!!!!!!!

Γιώτα που εισαί????

Σας φιλώ όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες!τι κανετε;

επιτελους ειδα λιγα παραπανω νεα σε σχεση με τις προηγουμενες μερες!\

εμεις καλα ειμαστε σε γενικες γραμμες,νασια μου κ εγω ειχα παθει για καποιες μερες,μιλαμε για πολλα νευρα κ πολυ ασχημη ψυχολογια,τωρα ειμαι καπως καλυτερα αλλα ωρες ωρες εχω κ εγω μελαγχολια κ τα βαζω κ με το μωρο.

σοφακι μου εγω στα ειπα κ χθες τα χρονια μου πολλα..να εισαι καλα κοπελα μου!!

ολια ο νικολακης ειναι θηριο,εμενα ειναι περιπου 10 κιλα παντως,οσο για ποντους δε καθοταν να τον μετρησει με τιποτα κ λεμε να τον μετρησουμε μονοι μας καμια μερα ετσι απο περιεργεια να δουμε ποσο ειναι.

πασχαλια μου κ εγω αυτο λεω,που ειναι οι περσυνες μερες που τα νεα ετρεχαν καθημερινα κ ασταματητα,θυμασαι με τον φοβο μου για ζαχαρο; :D:D η με τα πονακια μας,τους πονους στο πιπι μας κ ολα αυτα τα πολυ ωραια που ζησαμε τοτε!κ εμενα μου εχουν λειψει πολυ..

μαγδουλινι μου τα φιλια μου σε σενα κ το μαρκελακι σου!κ του αντωνακη του αρεσει το κρυφτουλι!τα σκατουλια μωρε!!

αυτα κοριτσακια μ,σιγουρα καποιες τις ξεχασα αλλα πρεπει να κανω κατι δουλειτσες πριν ξυπνησει κ βιαζομαι!φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια μαμουλίτσες...

Χρυσουλίνι περαστικά στη Βασιλικούλα, ευτυχώς που τώρα είναι καλά η ζουζουνίτσα!

Κατερινάκι μου πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα κατ'ευχήν με τον Δημητράκη! Δυστυχώς η ψυχολογία μου δεν λέει να φτιάξει με τίποτα, τί στο καλό έχω πάθει κι εγώ δεν ξέρω...ήμουν τόσο θετικός άνθρωπος (μονίμως μες την καλή χαρά) και τώρα...άστα να πάνε!

Βικάκι μου κι εγώ καμιά φορά φωνάζω στην μικρή και μετά το μετανιώνω και πλακώνω τα κλάματα κι ύστερα αισθάνομαι πολύ χειρότερα...Ελπίζω να είναι όντως μία φάση (όπως λέει και το Κατερινάκι) και να συνέλθω γρήγορα γιατί αλλιώς δεν με βλέπω καθόλου καλά!

Είμαστε καλεσμένες σε ένα πάρτυ γενεθλίων σήμερα το απόγευμα, θα ξεσκάσουμε λιγάκι!

Σας αφήνω, πάω να μπανιαριστώ γιατί άμα ξυπνήσει η Μαρία δεν θα προλάβω να κάνω τίποτα!

Φιλιά και καλό σαββατοκύριακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου, τι κάνετε?

Εχω μέρες να μπω, διαβασα τα νέα σας βιαστικά και κυνηγώντας την Αγγελική.

Πλέον κάνει πιο σταθερά βηματάκια το μικρούλι μου και μπουσουλάει μονο όταν θέλει να πάει κάπου γρήγορα.

Σοφάκι χρονια σου πολλά και ότι επιθυμείς. Το αποφασίσατε τελικά, δύσκολη επιλογή αλλά σίγουρα τα πράγματακαι οι συνθήκες ζωής θα είναι καλύτερα απο ότι εδώ.

Χρυσουλίνη περαστικά στη Βασιλικούλα σου.Εσύ πως τα πας με το σποράκι σου?

Κατερίνα ευτυχώς δεν είχε τίποτα ο μικρός. Νάσια μη πέφτεις ψυχολογικά να σκεφτεσαι θετικά :P

Αυτα μανουλίτσες, πάμε super γιατι είσα που προλαβαίνουμε.

πολλά φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗ ΦΩΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ Κ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Κ Η ΑΛΛΗ ΤΩΡΑ..ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΑ.ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ... X(X(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες.τι κανετε?ειστε καλα?εμεις ειχαμε τρεχαματα.αφου λοιπον ολο αρρωσταινε νεφελη κ καπακι μωρο την τελευτααια φορα τα πηγα γιατρο κ ειπε εχουν κ τα δυο βρογχικο ασθμα.τα δωσε μασκα αερολιν κ φλεξιτειν η πως σκατα το λενε κ χαπια κ σιροπι.η θεραπεια θα ναι το λιγοτερο 6 με 7 μηνες.μετα βλεπουμε.για να μην φημοιυργηθει μονιμο ασθμα.κ ετσι λοιπον επρεπ[ε να καρισω καλα δωματιο μωρων,να βγαλω ολα τα λουτρινα παιχνιδια,να καλυψω με παπλωματοθηκες ολες τις κουβερτες κ ενα σωρο αλλα πραμα.α δυστυχως την πατησανε ασχημα τα μωρ μου κ ολη μερα δινω φαρμακα.αυτο το μωρο στανταρ με μισει πια.το θετικο ειναι οτι η νεφελη πηγε 2 μερες σερι σχολειο κ δεν επαθε κατιπερα απ αυτο που εχει ετσι?αυτα τα ασχημα μας νεα αλλα που θ παει θετικη σκεψη.εγω απ την αλλη περασα δυσκολες μερες με την ηλιθια υγεια μου κ του μυαλου μου.μ πναει στηθος ποσες μερες λεω κακο.τωρα με ποναει το αλλο στηθς.ειχα παρα πολλες μερες πανω απο 10 πνοκεφαλο κ επιαζε οληηη μερα το αρσιτερο ματι.λεω κακο.στο τελος τ πηρα κρανιο κ λεω αμα ειναι να παθω ατι θα παθω.αι σιχτιρ θα φοβαμαι να μην παθω κτι.ελεος πια.αυτα τα νεα μας.παω να διαβσω τα δικα σας νεα.σας φιλω σταυρωτα.ματσα μουτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!

καλα ρε τι ερημιες ειναι αυτες;

Εμεις ειμαστε ετσι κι ετσι...

Ο μικρος προχτες δεν κοιμηθηκε καθολου ολο το βραδυ απο τα δοντια.

Χθες κοιμηθηκε καπως καλυτερα.

Σημερα καναμε και εμβολιο και φαινεται καλυτερα.

Αποφασισα να παω αυριο τον Μιχαλη σε λογοθεραπευτη γιανα ξερω αν δεν μιλαει καθαρα λογω τεμπελιας η αν εχει καμια διαταραχη λογου.

Αυτα απο μας ζουζουνες.

Αντε να μαζευομαστε παλι σιγα σιγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας χαμένες μου φιλενάδες!

Μην το πάρετε στραβά αυτό το "χαμένες" :lol:

Εδώ όλα καλά, το χιόνι καλά κρατεί, η θερμοκρασία σταθερα γύρω στους μείον 10 μπρρρρ. Πήγε ο καλός μου και πήρε ελκυθράκι για τη Μαρκέλλα και βγαίνουν και παίζουν στο χιόνι και το συνήθισε και γουστάρει το Νορβηγάκι μου!

Πάτσυ, πάλι κατά φαντασία ασθενής? :-p Αστειεύομαι αλλα...γιατί καλή μου τόσο άγχος? Τι σε έχει πιάσει και βάζεις συνέχεια στο μυαλό σου τα χειρότερα? Κάνεις πολύ κακό στον εαυτό σου... Εντάξει...είναι τρομακτικές οι αρρώστιες, δε μπορούμε να τις προβλέψουμε αλλά δε μπορούμε να ζούμε και με το φόβο ότι κάτι κακό θα μας βρει... Χαλάρωσε! Είσαι μια χαρά! :-*:-*:-*

Λεμονάκι, νωρίς δεν είναι για λογοθεραπευτή? Έχω μια φίλη που και τα δυο της τα αντράκια μίλησαν λίγο μετά τα 4. Δε λέει τίποτα?

Βικάκι άσε τα αβατάρ και πες μας τι έφαγες καλύτερα :-p:-*

Γκρουσίτσα όλο ήθελα να σου κάνω μια ...σκατοερώτηση :mrgreen: μιας και η δική σου τρώει κομματάκια. Τα χωνεύει καλά όλα? Γιατί εγώ βρίσκω διάφορα κομματάκια στο κακά της - σόρυ για την αηδία :oops: ελπίζω να μην τρώει το ΒΙΚΑΚΙ :lol:

Χρυσουλίνιιιιιιιι! Τι κάνει το σποράκι? Περαστικά στη Βασιλικούλα! Αποθηλάσατε τελικά? Πώς πήγε?

Τα φιλιά μου σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κουκλιτσες..Δυστυχως δεν προλαβαινω με τον ζουζουνο μου να μπαινω πολυ.Αρχισε να μπουσουλαει και τρεχω απο πισω του..Σοφακι χρονια πολλα .,.Να τα εκατοστησεις ..Λιγο καθυστερημενα αλλα τις προηγουμενες μερες δεν μπηκα...Ελπιζω να σας πανε ολα καλα στην Αυστρια..

Πατσουλινι τα ζουζουνια σου ειναι καλυτερα?

Χρυσα γιατι θα ξεκινησεις το Μιχαλη λογοθεραπεια?

Νασια μου υπομονη και μενα ορισμενες φορες με πιανει μελαγχολια και δεν ξερω τινα κανω....

Χρυσουλινι πως παει η εγκυμοσυνη σου?

Μαγδα μια χαρα η Μαρκελλα ..Πολυ ωραια η φωτο που εβαλες..

Εγω πηρα επιτελους τις φωτο και το αλμπουμ απο τη βαφτιση ..Εκανε πολυ καλη δουλεια..Πολυ ωραιο....

Κατερινακι τον Νικολακη δεν τον εκανα κυστεογραφια .Μονο υπερηχο δυο φορες .Η γιατρος μου ειπε οτι αν ξαναπαθει ομως θα κανουμε..Ο υπερηχος παντως δεν εδειξε κατι..

Αυτα απο μας κουκλιτσες ...Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!διαβασα νεα σας αλλα παω για υπνο..εχω πονοκεφαλο κ να σηκωθω αυριο πολυ πρωι!μαγδουλα εφαγα σπανακοπιτα της πεθερας μου για βραδυ..σε ξενερωσα ε;;; :D:D:D:D

πολλα φιλια σε ολες σας!πειτε μου πως να βαλω φωτο.ξερω για προφιλ κ αβαταρ αλλα αν κανω κατι επιπλεον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες γεια σας

πολλες απουσιες βλεπω,εμεις ολοι καλα,αρισαμε και αυγουλακι και του αρεσε πολυ και σιγα σιγα του δινω απο τα φαγητα μας,του βγαζω ομως προτου βαλω αλατι και τρωει μια χαρα,χτες ο μπομπιρακος τι μου εκανε;τον ειχα στην περπατουρα και ανοιξα το ντουλαπι στην κουζινα για να βγαλω τα σκουπιδια και πηγα να βγαλω και απο το μπανιο και σε δευτερολεπτα το σκατο πηρε ενα μπουκαλι λαδι και τα εκανε ολα χαλια,ωσπου να καθαρισω ειδα και επαθα

χρυσουλινι πως παει η εγκυμοσυνη ολα καλα;αποθηλασες τελικα;

χρυσα και εγω νομιζω οτι ειναι νωρις ακομα για λογοθεραπευτη μικρος ειναι ακομα

ολια η παιδιατρος μας ειπε να του κανουμε απο τωρα κυστογραφια αλλα και εγω λεω μονο υπερηχο να του κανουμε και να δουμε πως θα παει

πατσυ περαστικα στα παδακια σου,να το ξεπερασουν συντομα,και εσυ μην το ψαχνεις πολυ γιατι χειροτερα ειναι

ευακι πολλα φιλια απο μενα,οι ετοιμασιες πως πανε;

βικακι δεν θυμαμαι πως βαζουμε αβαταρ εχω καιρο να αλλαξω,αλλα απο οσο θυμαμαι δεν δυσκολευτηκα,ξαναπροσπαθησε και καλο ξυπνημα αυριο

δεν θυμαμαι κατι αλλο να σχολιασω

πολλα φιλια και σε ολες απο μενα,και καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ..ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΕΙ,ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ..ΕΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΛΙ..ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΣΩ,ΜΟΥ'ΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΣ ΠΙΑ!!ΛΕΩ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΝΕΒΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ..ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ..ΠΑΤΣΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΟΥ,ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ..ΚΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΣ..ΤΟ ΛΑΔΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ..ΤΙ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΒΡΕ,ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΚΑΝΤΑΛΙΖΟΥΝ..ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ..ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ..ΒΙΚΑΚΙ ΕΔΩ ΕΓΩ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΗ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ..ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΕΛΕΧΓΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΕ ΠΑΕΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ..ΑΥΤΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ..ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

κοιμήθηκε το Μαράκι μου (έχουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ γκρίνια, τα πάνω δοντάκια που είναι πρησμένα εδώ και δύο μήνες ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί) και μπήκα λίγο να δώ τα νέα σας και να πώ μια καλημέρα! :-*

Πώς σας φαίνεται το καινούριο μου άβαταρ? Βικάκι εγώ το άλλαξα μέσα από το προφίλ-αλλαγή φωτογραφίας προφίλ. Μια χαρά τη βρίσκω τη σπανακόπιτα!!!!!!

Δημητρούλα μου κι εγώ πολύ αγχώνομαι όταν η Μαρία δεν τρώει...Μήπως είναι πολύ κοντά τα γεύματα μεταξύ τους και είναι χορτάτος? Κάθε πόσες ώρες τον ταϊζεις? Για τον εμετό καλύτερα να συμβουλευτείς τον παιδίατρο (έτσι κι αλλιώς θα πάτε, μου είπες). Ίσως να είναι από τα δοντάκια.

Κατερίνα ζιζανιοκτόνο ο Δημητράκης ε????? Πωπω ζημιά!!!!! Και λάδι κιόλας που δεν βγαίνει με τίποτα ο λεκές!

Πάτσυ μου περαστικά στα παιδάκια σου! Σε καταλαβαίνω πάντως, κι εμένα με πιάνει συχνά αρρωστοφοβία και ψάχνομαι όλη την ώρα, είναι πολύ αγχωτικό να σου μπαίνουν ιδέες ότι κάτι έχεις... Προσπάθησε να ασχοληθείς με κάτι άλλο...κάποιο χόμπυ, αν σου μένει καθόλου ελεύθερος χρόνος με δύο παιδιά...

Μάγδα τέλειο το χιόνι αλλά -10?????? Μπρρρρρρρρρ!!!!!

Όλια μου από δω και πέρα θα πρέπει να τα κυνηγάμε όλη την ώρα τα ζουζουνάκια μας, κώλο δεν βάζουν κάτω...χαχαχαχα!

Χρυσουλίνι πως πάει το μπεμπέ? Η Βασιλικούλα πως αντέδρασε που έμαθε για το καινούριο αδερφάκι?

Καλοκαίρι θα γεννήσεις?

Το ερχόμενο σαβ/κο θα στολίσω τα χριστουγεννιάτικα και έχει ανέβει λίγο η ψυχολογία μου και μόνο στην ιδέα...

Αυτά κοριτσάκια μου...

φιλάκια πολλά... :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι βλέπω λογικά όλες μαζί θα το πάρουμε τέλος του μήνα που μπαίνουν τα επιδόματα    εγώ δεν δικαιούμαι κάτι άλλο πέρα από το επίδομα γέννας 
    • Όχι μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να τον ταίσω γτ βγαίνουμε αφού θηλάσω! Ούτε αλλαγή πάνας! Αγχώνομαι λίγο αλλά θα γίνει και αυτό!
    • Οχι δεν την έχω δοκιμάσει εκεί στον γάμο θα την χρησιμοποιούσα πρώτη φορά δεν ξέρω αν είναι βολική παντως με σεντονάκι κουβεντούλα δεν έχω βολευτεί 
    • Κι εμένα το Ι - Μέλανι μου φαίνεται σωστότερο, γιατί πάντοτε υπερτερεί η απλούστερη ορθογραφία στα ελληνικά.  Αν το γράψεις με η, παραπέμπεις στο Μελάνη (δεν το γνωρίζω ως όνομα), αυτόματα αλλάζεις το όνομα της μικρής, γιατί όπως λες κι εσύ και όπως ειπώθηκε, άλλη σημασία έχει το Μελάνη και άλλη το Μελπομένη. Παρεμπιπτόντως το θηλυκό του αρχαίου μέλας είναι μέλαινα. Μάλλον απλουστευμένο το χρησιμοποιούν οι Κύπριοι.  Κι εγώ πάντως Μένη ή Μέλπα ξέρω ως υποκοριστικό της Μελπομένης. Πολύ μελωδικό όνομα. Να την χαίρεστε!
    • Εμ γι' αυτό μου χτύπαγε η καμπάνα εμένα με τη συζήτηση που είχαμε σε προσωπικό επίπεδο. Αλλά, μην ξεχνάς πως κι εμένα η εγκυμοσύνη μου, με βρήκε σε περίοδο ανεργίας και μέχρι στιγμής μια χαρά έχω καταφέρει να τα βολέψω. Από πέρυσι το Δεκέμβριο περνάω την ΠΙΟ ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μου!!! Υ.γ. η φωτογραφία είναι από την Κυριακή που μας πέρασε και γίναμε ενός μηνός!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...