Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσο στοιχίζει η σπερματέγχυση?


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ Mariakrhth!

Μου άρεσε πολύ ο τρόπος που μου το εξήγησες!!

Πως φαίνεται οτι θα γίνεις καταπληκτική μανούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως φαινεται οτι εχω σπουδασει το θεμα υπογονημοτητα...τρια χρονια ηταν αυτα....αφου αντι να μου εξηγει ο γιατρος του τα λεω εγω απο μονη μου...δεν βαριεσαι η ουσια ειναι να ηρεμησεις και να το παρεις αποφαση θες δεν θες θα μεινεις εγκυος εγω ετσι ελεγα καθε φορα που αδιαθετουσα καθομουν στην τουαλετα και συζητουσα και ελεγα βρε δε μπα να χτυπιεσαι και να ερχεσαι στην ωρα σου καθε μηνα????εγω εγκυος θα μεινω και εσεις παλιοσερβιετες θα μεινετε κλεισμενες εκει στο συρταρι....μονο ετσι την εβγαζα καθαρη αλλιως τωρα θα φοραγα το καινουριο μοντελακι για κεινο το πουκαμισακι με τα μακρια μανικακια που δενουν πισω...ξερεις τωρα εεεε???/ :P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα...

χαχαχαχα!!

Εγω πάλι έχω 2 χρόνια το σύνολο που προσπαθώ, μετά τη δευτερη παλίνδρομη πέρασε 1 χρόνος.

Δεν μπορώ να πω οτι το έχω φιλοσοφίσει.

Αντι να απειλώ τις σερβιέτες οτι θα μείνουν κλεισμένες στο ντουλάπι για 9 μήνες, έχω καταφέρει να με λυπούνται και οι σερβιέτες απο το κλάμα που ρίχνω κάθε φορά!

χιχιχιχιχχι!!

Ο δικός σου τρόπος αντιμετώπισης είναι πολυ καλύτερος πάντως.

Θα προσπαθήσω να τον υιοθετήσω.

Μόλις πάω σπίτι θα αγριοκοιτάξω τις σερβιέτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο να κανεις και να μην το βαζεις κατω ποτε μα ποτε αλλωστε με το γελιο περνας παντα καλυτερα και οσο παιδευεσαι να αποκτησεις κατι οτι και αν ειναι αυτο απο το πιο μικρο μεχρι τον πιο μεγαλο σου ποθο τοσο πιο πολυ το εκτιμας οταν τελικα το αποκτησεις....φιλια και περιμενω συντομα να ακουσω τα ευχαριστα :):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατατουλα σορυ που σε ρωταω αλλα γιατι να κανεις σπερματενχυση???εχεις καποιο προβλημα?στο συστησε ο γιατρος σου???9 μηνες νομιζω πως δεν ειναι κ μεγαλο διαστημα για να αρχισεις να το σκεφτεσαι βεβαια δεν ξερω κ το ιστορικο σου,οτι κ να αποφασισεις σου ευχομε καλη επυτιχεια κ γρηγορα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariakrhth να είσαι καλά, έχεις δίκιο σε όλα.

Απλά ξεχνίεμαι και χάνω τη μπάλα.

Happy, τις άλλες 2 φορές έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια, τώρα έχουν περάσει 9 μήνες.

Επίσης το πρόβλημα μου δεν είναι (ήταν) η σύλληψη,΄είναι τα υψηλά ΝΚ που σκοτώνουν τα εμβρυα.

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι και να μείνω έγκυος, δεν είμαι σίγουρη οτι θα καταφέρω να το κρατήσω και δυστυχώς δεν έχω την πολιτέλεια του χρόνου μιας και είμαι 33.

Ο γιατρός μου, μου είπε οτι αυτό είναι το επόμενο βήμα και όταν είμαι έτοιμη, να το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα Αναστασία.

Βρήκα αυτό:

http://www.e-database.gr/%CE%A4%CE%B9%C ... %BD/%CE%9F

Δεν ξέρω κατά πόσο στέκει βέβαια γιατί μου φαίνονται πολύ λίγα τα χρήματα.

Θα μας διαφωτίσουν τα άλλα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι, πήρα τηλέφωνο μια φίλη μου φαρμακοποιο και μου είπε οτι oι pregnyl των 1500mg κάνουν οι τρείς 5 ευρώ και των 5.000mg η μία 2,90.

Άρα να και κάτι που είναι φτηνό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata μου κι εγω την αγορασα ηδη απο το φαρμακειο να υπαρχει και πληρωσα 3 ευρω!!! Η επεξεργασια του σπερματος θα μας βγει στα 100 με 120 ευρω και η δουλεια του γιατρου ειπε μια επισκεψη δηλαδη 30 ευρω!!!

Καλα ο πρωτος γιατρος ηθελε να μας αρμεξει για τα καλα!!!! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω μια φιλη η οποια επειδη ειχε πολκιστικες ωοθηκες φβοταν τι δνε θα μορουσε να μεινει ευκολα εγκυος , περιοδος της ερχοταν ανανγκαστικα επειδη επαιρνε φαρμακα , Ο γιατρος της την ειχε καθησυχασει και της ειπε οτο οταν ειναι ετοιμη για μωρο να το επεισκεφτει .Ετσι οταν ηταν ετοιμη της εκανε την ενεση pregnyl ακριβως για αν ελευθερωθουν περισσοτερα ωαριαγιατι εκει υπηρχε θεμα και τηςειπε πηγαινε τωρα κα πιασε τον αντρα σου και κανε σεξ . Οταν περιμενε τη περιοδο και ειδε οτι δνε της ειχε ερθει εκανε τεστ και ηταν θετικο , αυτη τη στιγμη ο γιος της ειναι 4 ετων για υτο λεω μηπως τελικα απλα και μονο η ενεση βοηθησει καποιες αποτις περιπτωσεις ; εννοω χωρις σπερματεγχυση απλα να γεινει η ενεση και να ερθει η κοπελα σε επαφη ; τι εχουμε να χασουμε ; ενα μηνα και 3 ευρ ου κοστιζει η ενεση . Για ρωτηστε το γιατρο σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bάνια μου, μπορεί να είναι και έτσι, αν ήταν λίγο πιο αξιοι εμπιστοσύνης οι γιατροί, δεν θα ψαχνόμασταν μεταξύ μας, θα του το πω και αυτό να δούμε τι θα πει. Αν και στην δική μου περίπτωση και ωορηξία κάνω και οι ορμονικές είναι οκ, δεν υπάρχει απο την πλευρά μου κανένα πρόβλημα.

Βέβαια δεν έχουμε ψάξει ακόμα τον σύζηγο, μιας και έχει μια άρνηση πάνω στο θέμα.

Όλο το αναβάλει, φυσικά δεν λέει οχι, αλλά στο τέλος δεν πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata μου

ο γιατρος μου πριν προχωρησουμε στην σπερματεγχυση μου εδωσε ενα κατεβατο εξετασεων.....Το πρωτο πυ ηθελε ηταν ενα σπερμοδιαγραμμα και μετα τις δικες μου εξετασεις!

Στον αντρα ειναι μια η παραμετρος που πρεπει να ελεγχθει,ενω η γυναικα ειναι πιο πολυπλοκη.

Καναμε το σπερμοδιαγραμμα (τραγικα αποτελεσματα) :o:o:o ....μας ζητηθηκε υπερηχος ορχεων στον οποι μαθαμε για την υπαρξη κιρσοκηλης που εχει σαν αποτελεσμα τη μειωμενη κινητικοτητα κ ποσοτητα των σπερματοζωαριων.Πηρε μια αγωγη κ εκανε 2ο σπερμοδιαγραμμα (μηδαμινη βελτιωση) :?:?:? .

Μετα περασμε στα δικα μου...ορμονες,υστεροσαλπογγογραφια κτλ.

Μετα απο ολα αυτα περασαμε στην σπερματεγχυση...

Ειναι πολυ σημαντικο να γνωριζετε για το σπερμα (γνωμη μου). :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυφιτζουράκι και σε εμας το ίδιο έκανε ο γιατρός, για να μην φέρω τον άντρα μου σε δύσκολη θέση έκανα εγω πρώτα τις δικές μου εξετάσεις, σαλπιγγογραφία, ορμονικές κ.α. Ηταν όλα καλά.

Τώρα πρέπει να το κάνει εκείνος, πιστεύω οτι θα πάει, απλά σαν άντρας νιώθει απειλή, όταν του λέμε να εξετάσει το σπέρμα του, διαφωνώ εντελώς, αλλά δεν νομίζω οτι αν του το πω θα βοηθήσει. Τον πάω με το καλό. Τώρα είπαμε να δώσει το σπέρμα στο σπίτι και να το πάω εγω γρήγορα στο Ιασώ.

Ελπίζω να το κάνει γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατατακι μου ειναι περιεργοι οι αντρες με το "μπουζουκι" τους ;);):D:D ,και αν μουλαρωσουν....βραστα!!!!

Μην ανοιξεις χυμα κουβεντα....πες του οτι εσυ τελειωσες με τις εξετασεις σου κ οτι απλα για να κανετε 1 βημα πιο κοντα στην εγκυμοσυνη χρειαζεται και η δικη του εξεταση.Πες του σε στυλ <καντο να τελειωνουμε,να παμε παρακατω> ;);););)

Εγω ημουν απο τις τυχερες γιατι δεν χρειαστηκε να ανοιξω κουβεντα....ηταν μπροστα οταν το προτινε ο γιατρος κ μετα απο λιγες μερες μου ειπε οτι θα το κανει....οπως κ εγινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εμένα μπροστά ήταν αλλά..

Πολύ γέλασα με τη λέξη ''μπουζούκι''. χαχαχαχα!

Γλυφιτζουράκι εσυ με σπερματέγχυση έμεινες έγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εμένα μπροστά ήταν αλλά..

Πολύ γέλασα με τη λέξη ''μπουζούκι''. χαχαχαχα!

Γλυφιτζουράκι εσυ με σπερματέγχυση έμεινες έγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι, δεν ημουν τυχερη στην σπερματεγχυση....εκανα μετα εξωσωματικη χωρις αποτελεσμα κ μετα ειχα καβατζα κατεψυγμενα εβρυακια κ ηρθε η εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ταλαιπωρήθηκες λιγάκι, αλλά άξιζε τον κόπο!

Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Σε λίγους μήνες θα έχεις αγκαλιά σου τις τσαχπίνες σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...