Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νέα μέθοδος σπερματέγχυσης


Recommended Posts

την προηγούμενη εβδομάδα είχα ραντεβού με τον Λ. Μαμά που εφαρμόζει μια νέα μέθοδο σπερματέγχυσης. Κάνει έγχυση 10ml υγρού, όπως γίνεται και στην σαλπιγγογραφία.

Εχει κάποια από εσάς εμπειρία με αυτή τη μέθοδο; πονάει;

όταν έκανα πέρυσι την σαλπιγγογραφία στο Ιασώ ένιωσα έναν από τους φρικτότερους πόνους την ζωής μου. Παρόλα αυτά οι σάλπιγγες μου είναι και οι δύο ανοιχτές, αλλά με λίγες συμφύσεις η μια.

Δυστυχώς ξέχασα να τον ρωτήσω τον γιατρό αν θα πονέσω, αλλά πάλι δεν πιστεύω πως θα μου το πει αν ισχύει. Γι αυτο θελω καποια που να το εχει κανει...

Αυτός μου είπε οτι οι πιθανότητες της μεθόδου είναι διπλάσιες από της σπερματέγχυσης και οτι εχει πολλες ασθενεις που ενω ειχαν αποτυχει στην εξωσωματικη εμειναν εγκυες με τη μεθοδο αυτή.

Δεν ξερω τι να κανω...

Ιστορίες με αίσιο τέλος από σπερματέγχυση θα μου έδινε ελπίδες και δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,Εγω δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι ο λογος της εγχυσης του υγρου?Για να ανοιξει τις σαλπιγγες αν ειναι κλειστες?Για να βοηθησει το σπέρμα να παει μεχρι το ωαριο?Τι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε μην φοβασε!! τι ειναι λιγος πονος μπροστα στην πραγματοποιηση του ονειρου σου,ενα μωρακι???

μην το σκαλιζεις οσο το ψαχνεις τοσο περισσοτερο θα πονεσεις κ μονο στην σκεψη,προχωρισε το!!!

καλη επιτυχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ και εγω με την happy, πιο πολύ πονάει ψυχολογικά η απογοήτευση κάθε μήνα παρά ενας πόνος 10 λεπτών. Άλλωστε αυτή είναι μια κίνηση μπρος τα εμπρός, ο φόβος σε πάει πίσω.

Κάντο και καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Επειδή έχω περάσει και από το στάδιο της εξωσωματικής, πριν λίγους μήνες, πιστεύω πως τίποτα δεν μπορεί να μου σταθεί εμπόδιο..άλλωστε πονάνε τα παλικάρια;; ο πιο δυνατός πόνος που έχω νιώσει στη ζωή μου άλλωστε είναι ο πόνος της ψυχής για το μωράκι που καθυστερεί...

την άλλη εβδομάδα ξεκινάω τις ενέσεις

κορίτσια αφού το κάνω θα επιστρέψω να σας γράψω την εμπειρία μου.

σας ευχαριστώ και πάλι για τη συμπαράσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silika καλησπέρα! Πόσο στοιχίζει η συγκεκριμένη μέθοδος; Έχει μεγάλη διαφορά από την απλή σπερματέχυση;

Εύχομαι να ειναι η τυχερή σου προσπάθεια αυτή και να σκαρωθεί ένα υγιαίστατο σποράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιατρός μου είπε πως στοιχίζει 500 ευρώ περίπου χωρίς την πρώτη (70€, μου πήρε και δείγμα όπως στο τεστ παπ) και άλλη μία επίσκεψη.

Τα φάρμακα που μου έγραψε στοιχίζουν περίπου 450 ευρώ από τα οποία θα πληρώσω μόνο τα 112€ γιατί τα υπόλοιπα τα καλύπτει το ταμείο.

Ελπίζω να έχουμε επιτυχία αν και κρατάω μικρό,πολύ μικρό καλάθι...εδώ δεν είδαμε φως με την εξωσωματική θα δούμε με την σπερματέγχυση; αν και ο γιατρός μου είπε πως έχει πολλές πελάτισσες που δεν είχαν μείνει με την εξωσωματική και έπιασαν παιδί με την μέθοδο αυτή. Τι να σου πω, όσο ζούμε ελπίζουμε!

δεν έχεις να χάσεις τίποτα να τον επισκεφτείς και να τον ρωτήσεις αν κάνει για την περίπτωσή σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...