Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δυσανεξια?!?!?!?!???


Recommended Posts

καλησπερα σας!!! εχουμε μαλλον προβλημα με την τοσοδουλα μου..εχει μερες που γκρινιαζει την ωρα που τρωει...αλλα σημερα παρα πηγε το κακο και πηρα τηλ τον γιατρο...με ρωτησε τι γαλατα της εχουμε δωσει μεχρι τωρα και του τα ειπα...και ειπε οτι επηδει ξεκινησα εντατικα τον θηλασμο γιατι κανω επαναγαλακτισμο οτι μπορει να εχει δυσανεξια...τον ρωτησα τι ειναι αυτο και ειπε οτι επηδει πινει το δικο μου γαλα τωρα (στο οποιο δεν διαμαρτυρετε οταν το πινει και τοσο) εχει δυσανεξια στο ξενο και οτι μπορει να εχει αλεργια στο αγελαδινο ..μου ειπε να την παρω το πρωι να της κανουμε τεστ για αλλεργια και να της παρει λεει και λιγο αιματακι :(:(:(:( δεν αντεχω να την βλεπω να κλαιει ενω πειναει...εγω ακομα δεν εχω το γαλα που χρειαζεται εχω ξεσκιστει στο θηλαστρο και τα βαζω στο ψυγειο 30 30μλ και μετα τα ενωνω για να κανω ενα πληρες γευμα μπας και ηρεμησει λιγο :(:(:( υπαρχει θεραπεια για την δυσανεξια?????? αν εχει αλλεργια στο αγελαδινο που ειναι σε ολα τα γαλατα που εχουμε δοκιμασει τι θα γινει?????? :(:(:(:(:(:(:(:(:( πεστε μου σας παρακαλω θα σκασω μεχρι το πρωι!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην δεν καταλαβα αν θηλαζεις συνεχεια...

εμενα ο γιος μου ειχε δυσανεξια στην λακτοζη κ τον θηλαζα αποκλειστικα...εβγαζε αιμα στα κακα του κ απο εκει το καταλαβαμε...δεν ειχε κανενα συμπτωμα....εκανα διαιτα εγω με αποχη γαλακτοκομικων κ 11 μηνων διεκοψα τον θηλασμο κ μπηκαμε στα υποαλλεργικα γαλατα....υπαρχουν παρα πολλα...οπως althera, frisolac ac, neocate...τουλαχιστον αυτα εχω παρει εγω....κ μια χαρα τα καταφεραμε....

επισης αυτο με την εξεταση αιματος δεν ειναι σιγουρο...εμενα ειχε δυσανεξια κ καθε 6 μηνες του εκανα εξετασεις...ραστ στο αιμα IGG. IGM και παντα βγαιναν καλες....

απο τον γιατρο σου εισαι ευχαριστημενη...πως καταλαβε οτι εχει δυσανεξια....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Χρυσανθη....ναι τωρα θηλαζω συνεχεια...στην αρχη λογο λαθος καθοδηγησης δεν θηλαζα συνεχεια γιατι μου λεγανε (απο το νοσοκομειο) οτι το μωρο επηδει γεννηθηκε 2600 ηθελε οπωσδηποτε συμπληρωμα για να χορτασει...γιατι ειχε αναγκη απο υγρα! μετα πληγωθηκαν οι θηλες μου και πηρα χειροκινητο θηλαστρο για να βγαζω το γαλα γιατι δεν μπορουσα ουτε να τα αγγιξω αλλα εβγαζα μονο το πρωι το μεσημερι και το βραδυ με αποτελεσμα 2 βδομαδες πριν να βγαζω σταγονες μονο!!! η μικρη μου ειχε και παλινδρομηση γιαυτο αλλαξαμε ολα αυτα τα γαλατα...για να μην της διναμε αμεσως φαρμακο αλλα επηδει χειροτερευε της δωσαμε για 2 βδομαδες epadoren και εγινε καλα...ο γιατρος ειπε οτι ΜΠΟΡΕΙ να εχει δυσανεξια η αλλεργια και να την παρω το πρωι να την δει και να κανουμε εξετασεις ..ναι ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον γιατρο μου σε αυτον παει ολη η ροδος αλλα εκτος απο αυτο μου εμπνει εμπιστοσυνη, απανταει παντα στα τηλεφωνα μου και αν δεν απαντησει με περνει πισω! μου λυνει παντα της απορειες μου ...ειχα δοκιμασει αλλους 2 πριν απο αυτον αλλα δεν μου αρεσαν καθολου!! τωρα την θηλαζω πριν απο καθε γευμα και κανω και αντλησεις με νοσοκομειακο θηλαστρο βαζω στο ψυγειο οτι βγαζω και μετα της τα δινω και αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω ροδο μενω......

ωραια κανε τις εξτασεις...κ περιμενε να την θηλαζεις οσο μπορεις κ αν εχειςγαλα το καλυτερο ειναι να μην της δωσεις ξενο....

νομιζω ξερω για ποιο γιατρο λες.....στην βενετοκλεων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω ροδο μενω......

ωραια κανε τις εξτασεις...κ περιμενε να την θηλαζεις οσο μπορεις κ αν εχειςγαλα το καλυτερο ειναι να μην της δωσεις ξενο....

νομιζω ξερω για ποιο γιατρο λες.....στην βενετοκλεων?

οχι αλλα δοκιμαζω τωρα αυτον που λες και φενεται καλος...ο προηγουμενος ειναι αννης μαριας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...