Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κουκλες :-*:-*:-*

κατρινα μου ο γαμπρουλης μας ομορφυνε κι αλλο!!!!!!!!!!! :x:x:x:x:x

βρε μην τον ξυπνας πια για φαγητο!!!! οποτε ξυπνησει.....

σκεφτομαι τι να κανω με την συναντηση, μηπως πρεπει να ερθω με αλλο ενα ατομο....

βλεπετε τα χρυσα μου μαλλον αγκαλια θα θελουν και βασικα δεν ξερω πως θα ειναι στο αυτοκινητο.. δεν τα εχω ξαναπαει με το αυτοκινητο βολτα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες :-*:-*:-*

κατρινα μου ο γαμπρουλης μας ομορφυνε κι αλλο!!!!!!!!!!! :x:x:x:x:x

βρε μην τον ξυπνας πια για φαγητο!!!! οποτε ξυπνησει.....

σκεφτομαι τι να κανω με την συναντηση, μηπως πρεπει να ερθω με αλλο ενα ατομο....

βλεπετε τα χρυσα μου μαλλον αγκαλια θα θελουν και βασικα δεν ξερω πως θα ειναι στο αυτοκινητο.. δεν τα εχω ξαναπαει με το αυτοκινητο βολτα :roll:

ΦΕΡΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΜΑΙ!ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΗΤΑΤΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ!δε πιστευω αλλος να μπορει καλυτερα!

ειδες το μουτρακι μου?ειδες τι σου ετοιμαζα ε?αλλα κι η νυφουλα μου δε παε πισω!χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πολλύ γλυκουλίνια μωράκια έχουμε...φτου μας!!Να δω πότε θα μπορέσω να βάλω φωτογραφία!!!!

9 πόσο μηνων είναι περίπου?Εμενα κοντεύει τα 5 ήδη!!! :shock::shock:

Σας αφήνω γιατι έρχεται ο αντρούλης μου και θα φάμε..Φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Τι κάνετε??

Τι κουκλιά είναι αυτά στις φωτο? Μου φτιάξατε τη μέρα!!

Εγώ μόλις την τάισα και τώρα θα την βάλω στο ρηλαξ της να πάω να μαγειρέψω για εμάς...Κοτοπουλάκι φιλέτο θα ψήσω με πατατούλες τηγανιτές και σαλατούλα ντομάτα-αγγούρι.Εσεις τι καλό έχετε?

Κατρινα μου εγώ ακόμα δεν ξέρω πως θα έρθω,σκέφτομαι αν δεν με φέρει η κουνιάδα μου να πάρω ενα ραδιοταξί και να βάλω το καρότσι πίσω..

Την Κυο την ειδοποιησα εγώ εχθές,μου είπε οτι ειναι δύσκολο αλλά θα το προσπαθήσει...

Βασιλική μου αν δεν έρθει κάποιος μαζί σου,μην ανησυχείς τόσες θα είμαστε,κάποιο θα κοιμάται να βοηθήσουμε εμείς!

Παω να μαγειρέψω!

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤWEETY ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ 4400...ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΠΗΡΕ 350 ΓΡ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ 1 ΚΙΛΟ ΜΕΤΑ.ΤΟΝ ΘΥΛΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ Κ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ... :cry: ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ Κ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΕ ΤΟΣΟ ΦΡΟΝΙΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΘΥΛΑΣΩ...ΕΣΕΝΑ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ;;;ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ;;ΠΟΣΟ ΠΙΝΕΙ;;

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΕΣ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!ΝΑ ΔΩ Κ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ.

ΤΟ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΣΤΙΣ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΛΕΤΕ ΝΑ ΑΡΧΗΣΩ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΚΙΛΑ;;;;ΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΝ ΔΕΝ ΦΑΩ ΕΝΑ ΓΛΥΚΑΚΗ :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ...

Κατρίνα μου. Τι κάνετε? Πολύ κλάμα ε ? Γιατί βρε παιδί μου ? Εμένα φαί κ ύπνο. Και αυτό που έκανε 4 μέρες τώρα 11:00-02:00 να είναι ξύπνια της το έκοψα εχθές (επιτέλους), την άφησα να κλαίει για 10 λεπτά κ αφού είδε ότι δεν την παίρνω αγκαλιά κοιμήθηκε σαν πουλάκι (συνήθεια ήταν για παιχνίδι δικό της κ σπάσιμο νεύρων δικό μας ). για την συνάντηση Εγώ μπορώ να ρθω στο τραμ στο Φάληρο για να σε πάρω... ότι θες. ή στο μετρό στο Αιγάλεω... ότι σε βολεύει ...

Ελπιδάκι μου! Εσύ που μένεις ? Εσένα σε βολεύει κάτι απ' τα δύο ? Τραμ ή μετρό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρισα και εγώ!!!

Μάγδα, μαγιά της μπύρας πήρα της Solgar. Η παιδίατρος μου είπε ότι βοηθάει και καμιά μπυρίτσα (κατά προτίμηση Guiness) αμέσως μετά το θηλασμό αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα!

Σταυρούλα, και εγώ το ρηλάξ που έχει η Κατρίνα έχω. Το χρησιμοποιώ από 10 ημερών, μόνο που βάζω μια πετσετούλα για να είναι όσο πιο ξαπλωμένος γίνεται (να μην κάθεται).

Τελικά ισχύει για την ΙΚΕΑ ε??? Μην πάω και είμαι μόνη μου :shock: . Εμένα με προβληματίζει πώς θα θηλάσω σε δημόσιο χώρο αν χρειαστεί (δε ντρέπομαι καθόλου, απλά δεν το έχω ξανακάνει). Λέω να μην έρθω με καρότσι αλλά με σλινγκ (και ο θεός βοηθός 8-) )

Τη Ναννά την ειδοποίησε κάποιος??

Καμία άλλη δεν είναι από Αθήνα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou glika

den exw prolavei na diavasw neakia sas :oops::oops::oops:

exei erthei o mpampakas mas kai prospathoume na perasoume ligi wra oloi mazi san oikogeneia :)

xtes kaname to prwto mas emvolio!!! i mikroula mou itan polu isixoula ekane mono ena paraponiariko aiiii kai meta gelouse pali :):):)

o giatros leei oti eimaste polu tuxeroi ftou ftou mi to matiasw

giname plewn 5.150gr swsta koritsia :):):)

meta piga kai gw epitelous sto gynaikologo kai me vrike mia xara mou ekane kai test pap

tou eipa kai gia tis ragades kai mou eipe leizer kai plewn to skeftomai polu sovara

eseis ti kanete me auto to thema?? kserei kanena koritsaki poso peripou kostizei to leizer??? exw akousei oti einai polu akrivo :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou twra katafera na sas diavasw apo ti sel 19 :shock:

ola ta mwrakia einai toso glikoulia!!!!!!!

annoula mou emena mou aresoun polu ta ksantha ;)

oson afora to gala emena logo stenaxwrias mou eixe meiwthei xtes omws to evgala me thilastro kai antlisa 130ml :) ti na pw vre koritsia kai fisika de pairnw tpt isws telika kai na prepe :oops:

ikea imoun xtes kai tha paw ksana aurio giati na mi mporousame aurio snif snif :(

den digw kai de mporw na erthw apo korintho me ti mikri xwris ton antra mou :(

mou fainete irthe i wra na vgalw plewn diplwma :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!

Σας ευχαριστω ολες για την αμεση ανταποκριση και τις γνωμες σας! :lol: Βλεπω κυριαρχησε το καστανο με συντρηπτικη πλειοψηφια!!! :o

Ειδα υπεεεεεροχα μωρακια στις φωτο! Τι κουκλακια ειναι αυτα? Σου φτιαχνουν την μερα! Κατρινακι νομιζω οτι ο δικος σου διεκδικει τα πρωτεια του πιο πολυεμφανιζομενου! Τυχερουλη ταλιμπανακι, ολο σε διαφημιζει η μανουλα σου!!!

Ειδα και για συναντησουλα. Κοριτσακια θελω να ερθω και θα το προσπαθησω πολυ, γιατι ειναι δυσκολο με 2 παιδακια και χωρις μεταφορικο μεσο. Δεν βολευουν και οι συγκοινωνιες εδω που μενω γαμωτο!! :evil: Ουτε τραμ εχω, ουτε μετρο... :cry:

Να ρωτησω ποια μαγια παιρνετε? Εχετε δει αποτελεσματα? Και γιατι οι παιδιατροι συνιστουν να μην παιρνουμε??? (Και εμενα οταν την ρωτησα, οχι μου ειπε...) Σουπιτσα το ακουαριουμ εχεις και εσυ? Και εγω αυτο εχω. Υπαρχει και ξαπλωτη θεση και δεν ειναι καθιστο το παιδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εε λοιπον μετα απο πολλα ξυπνηματα μετα το βραδυνο του galataki τωρα κοιμαται..και γελαει!

Η ψυχουλα μου..ποσο ποναει η ψυχη μου ..να το ακουω να κλαιει ολη μερα με το πραμικρο!και εκει που κλαιει μολις του μιλαω μου σκαει κατι χαμογελα με τα δακρυα να τρεχουν!

Αννουλα να με παιρνεις πιο συχνα τηλ..να ηρεμει το πουλακι μου!

τη Νανα την παιρνω αυριο εγω αν ειναι να την ειδοποιησω για τη συναντηση!Τελικα Πεμπτη ειπαμε? :?:?

αυριο μου ειπαν να παρω πρωι πρωι το 184 για να κλεισω ραντεβου για το εμβολιο για 23 Νοεμβρη στο KENTRO MANAS KAI PAIDIOY!!!δεν ειναι λιγο αργα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou glika

den exw prolavei na diavasw neakia sas :oops::oops::oops:

exei erthei o mpampakas mas kai prospathoume na perasoume ligi wra oloi mazi san oikogeneia :)

xtes kaname to prwto mas emvolio!!! i mikroula mou itan polu isixoula ekane mono ena paraponiariko aiiii kai meta gelouse pali :):):)

o giatros leei oti eimaste polu tuxeroi ftou ftou mi to matiasw

giname plewn 5.150gr swsta koritsia :):):)

meta piga kai gw epitelous sto gynaikologo kai me vrike mia xara mou ekane kai test pap

tou eipa kai gia tis ragades kai mou eipe leizer kai plewn to skeftomai polu sovara

eseis ti kanete me auto to thema?? kserei kanena koritsaki poso peripou kostizei to leizer??? exw akousei oti einai polu akrivo :(

Aggelikoyla makari na erxosoyn τη μερα της συναντησης!!γιατι δε το κανονιζετε ετσι?

το εμβολιο το πρωτο κανατε?που το εκανες?και ποσο στοιχησε?

οσο για το λειζερ!θελει πολυ ψαξιμο..οχι οπου ναναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια μανουλες και μπεμπακια!!!!

το βραδυ μας ηταν ησυχο μεχρι τις 5.30 που ξυπνησε η μπουμπου και πνιγοταν!!! :(

τωρα η ειχε γαστρικα υγρα η το σαλιο της!!! τα χρειαστηκα κοροιτσια... χεστηκα επανω μου!!

ειχε φαει πολυ στο τελευταιο γευμα και δεν ρευτηκε... βεβαια τα κραταω 20 λεπτα αν δεν ρευτουν αλλα δεν ξερω τι εγινε :cry::cry::cry:

θα παρω την παιδιατρο να δω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,γλυκές μου φιλεναδίτσες! :) Να'μαι κι εγώ.Βλέπω κανονίσατε τη συναντησούλα.Τέλεια.Μακάρι να μπορούσα να έρθω,αλλά μεσημέρι είναι λίγο δύσκολο για εμένα.Δεν πειράζει,όμως,κάποια άλλη φορά!

Κατρινούλα,αυτό το κουνάκι της Fisher price είναι όλα τα λεφτά.Το έχω κι εγώ από τη μεγάλη και με έβγαλε ασπροπρόσωπη.Τωρα δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου.Το ξέρω οτι πονάς αμα τον ακούς να κλαίει,όμως,άμα δε μάθει από τώρα,όταν μεγαλωσει θα έχεις μεγαλύτερο πρόβλημα.Στο λέω γιατί το έχω αντιμετωπίσει στο παρελθόν.

Λαμπρινούλα,κι εγώ αυτό κάνω.Την αφήνω και κλαίει,άμα δεν υπάρχει λόγος και μετά σταματάει από μόνη της.Εσυ δε χρειαζεται να παρεις το βιβλιο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πλάκα πλάκα παιδιά με αυτό το βιβλίο στην αρχή έκλαιγα.Με έστελνε ο άντρας μου στη μαμά μου για να μη στεναχωριέμαι μέχρι να κοιμηθεί το μωρό.Διάβαζα όμως τις επιπτώσεις άμα δεν κοιμάται καλά το παιδί και σκεφτόμουν ότι το έχουν γράψει ειδικοί κι έτσι έκανα υπομονή μερικές μερούλες!

Σταυρούλα μου,απ'ότι έχω ακούσει ο υγραντήρας δεν είναι και ότι καλύτερο γιατί κάνει μύκητες.Δεν είμαι και σίγουρη όμως.Φυσιολογικό ορό της κάνεις;

Βρε κορίτσια το Σάββατο σαραντίσαμε.Παρασκευή Βράδυ είδα ροζάκι το οποίο το είχα μέχρι και εχθές περιπου αλλά όχι συνέχεια.Τι ήταν άραγε αυτό;Όχι τίποτα άλλο φοβήθηκα ότι δε θα μπορώ να κάνω αποτρίχωση αλλά ευτυχώς όταν έκανα δεν είχα.

Όσο για τα κιλά,από την εγκυμοσύνη μου έχει μείνει μισό.Σήμερα πάω και στο γιατρό να με δει.

όντως εχει ωραια μερα.

Αχ,Βασιλικούλα μου ανησύχησες και με το δίκιο σου.Συμβαίνει αυτό με τα μωράκια.Μη στεναχωριέσαι,δεν έφταιγες εσύ.Έτσι κάνουν μωρέ αυτά τα ζουζουνάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!

τι κανετε;;

βασιλικη τα ιδια παθενω και εγω με το μικρο...οχι απλα πνιγετε μεχρι και απο τη μυτη βγαζει γαλα τωρα που ειναι κρυωμενος...και τον κραταω κ τοση ωρα που μουδιαζει το χερι μου...

κοριτσια για πιο βιβλιο λετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αστα κατερινα!!!

το βιβλιο το παραγγειλα κι εγω αλλα .. απορω ποτε θα βρω χρονο να το διαβασω και βασικα εμενα που ειναι δυο οταν σκουζει ο μπεμπης αναστατωνει και την μικρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βιβλίο λέγεται "κοιμήσου,παιδί μου",Δρ. Εδουαρδ Εστιβίλ και Σύλβια δε Μπεχάρ.Εκδόσεις Πατάκη νομίζω.

Βασιλικούλα,δεν είναι μεγάλο σε 2 ώρες το έχεις διαβάσει.

Καλημέρα,Βικουλίνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 40ΝΤΗΣΖΩ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΔΩ Κ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΠΟΝΑΩ..ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΟΛΟ Κ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΣΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ;;;

ΚΑΝΟΝΙΖΕΤΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ Ε;;ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ..

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΔΥΜΑ;;;ΠΩΣ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΠΕΡΑ;;;; :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...