Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΙ ΚΟΥΚΛΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΚΑΤΡΙΝΑ ΤΟ ΤΑΛΙΜΠΑΝΑΚΙ ΣΟΥ.

Κ ΜΕΝΑ ΒΑΡΒΙΕΠΑ ΦΤΟΥ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΩ ΦΑΙ Κ ΥΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΚΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΚΑ :shock::shock::shock: ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΤΟΤΕ ΚΑΝΕΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΑΡΗ ΠΑΝΑ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ.

ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ 12 ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ 4,15 ΜΑΜ ΚΑΚΑ ΝΑΝΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑ 7.ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΛΙΓΑΚΙ.Η ΤΟΜΗ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΓΕ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΤΗΣ ΑΠΛΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΕ.ΠΗΡΑ ΚΟΡΣΕ ΑΝ Κ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΤΑ ΧΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΑΝΤΕ 2 ΑΚΟΜΑ ΜΕΙΝΑΝ.ΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΣΟΥΠΑΣ ΘΕΛΕΙ Κ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΒΙΤΑΜ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ :oops::oops:

Μαγδα τι κορσε πηρες?εσυ εισαι αδυνατουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όλα τα μωρά έχουν υγρό στον εγκέφαλο, το οποίο απορροφάται. αν υπάρχει πρόβλημα φαίνεται στη μέτρηση της περιμέτρου του μετώπου τους. Γι αυτό τα μετράει ο παιδίατρος κάθε μήνα με τη μεζούρα. Δεν χρειάζεται να την κάνεις. εγώ το έκανα επειδή είχα πάρει πολλά φάρμακα και είχα κάνει μαγνητική.

αα ετσι ε?σωστα..τωρα το συνδεω που το λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα, πες μου ότι έκανες 2ο παιδί με μπλέ μάτια??!!!!Λέγε το μυστικό σου!!!Γλύκας ο μικρός, υπέροχος!!!

tτι να πω..ετσι δειχνει..αλλα της Ελενας ηταν καταγαλανα!πολυ ανοιχτα!αυτος εχει πιο σκουρο γκρι! :shock::shock::shock::shock:

post-5496-13873935239785_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τι βροχή ρίχνει έξω δεν λέγεται! πως ήθελα να πάω σπίτι, να ανάψω το τζάκι και να αρράξω. Αλλά δυστυχώς πρέπει να μαγειρέψω για αύριο. σουπιές με σπανάκι και δεν μου αρέσουν κιόλας :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο, σήμερα έχει το νησί???

Αυτό πήγαινα να γράψω τώρα!Τελικά έχω μια τρελή χημεία με τους Υδροχόους!! :roll:

Τι θα πρωτοδούμε απόψε?? Το νησί ή τα μαλλιοτραβήγματα της Καγιά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό πήγαινα να γράψω τώρα!Τελικά έχω μια τρελή χημεία με τους Υδροχόους!! :roll:

Τι θα πρωτοδούμε απόψε?? Το νησί ή τα μαλλιοτραβήγματα της Καγιά??

το νησί βέβαια! και την Τετάρτη νομίζω έχει τις κούκλες. μου άρεσε κι αυτό αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τι βροχή ρίχνει έξω δεν λέγεται! πως ήθελα να πάω σπίτι, να ανάψω το τζάκι και να αρράξω. Αλλά δυστυχώς πρέπει να μαγειρέψω για αύριο. σουπιές με σπανάκι και δεν μου αρέσουν κιόλας :(

amaaan trelainomaiii!!steile Glyfada ena paketo..!!soupies me spanaki kairo exw na kanw!

telika ..Xrysa 8a er8eis Xristougenna Athina?8a pame olesmazi PLOUTARXO??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

toso wraio einai auto to ergo?8elw na diavasw to vivlio!an exw xrono pote!!ouff koimithike o mikros epitelous..edw kai 2 wres!de to 3upnaw gia fai!ti lete?einai h wra tou twra na faei!kale pws pernaei etsi to 3wro??aman piaa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

δεν εχω διαβασει καθολου νεα σας και μου εχετε λείψει.ελπιζω να ειναι ολα τα μωρακια καλά.θα γραψω πρωτα τα νεα μου να προλαβω τωρα που κοιμαται και μετα θα διαβασω οτι προλαβω,

εγω τα χω παιξει με τη μπεμπουλα μου.όλη την ωρα γρινιάζει και δεν κοιμάται καθόλου την μερα παρα μονο το βραδυ.δε μπορω να κανω καμια δουλεια ουτε καν να μαγειρεψω.μιλαμε για πολυ γκρινια.... :shock::shock::shock:

αλλαξαμε και για ακομα μια φορα γάλα γιατι τα προηγούμενα ή της φέρνανε δυσκοιλιότητα ή τα εβγαζε.πηρα το nan ar και είμαστε καπως καλύτερα.

ρε κορίτσια χρησιμοποιεί καμία υγραντήρα?λεω να παω να αγορασω το απογευμα γιατι η μικρή μου το πρωι ειναι όλο μπουκωμένη και ζορίζεται.λέτε να φταίει το καλοριφέρ? βαζω βρεγμενες πετσετες αλλα δεν νομιζω οτι κανουν δουλεια.να παρω υγραντηρα?εχει καμία καποιο που εχει δοκιμασει?

χαχα ξυπνησε!!!!κοιμηθηκε 20 ολοκληρα λεπτα....ωρες ωρες μου ρχεται να βαλω τα κλαματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ...ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΑΝΑΣΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ...ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ...ΑΠΟ ΚΙΛΑ ΕΝΝΟΩ...ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ 40ΝΤΗΣΑΜΕ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ :shock::shock::shock:

ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΣΕΙΣ;;;

TWEETY ΓΚΡΙΝΙΑ ΕΕ;;ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ;;;;

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΠΩ ΝΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ ΝΗΣΙ ΟΝΤΩΣ ΑΨΟΓΟ ΑΛΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΤΟΜΗ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΑΛΛΟ Κ ΤΟΥΤΟ ΠΑΛΙ!! :shock::shock:

ΤΩΡΑ ΗΡΘΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ 50ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΑ ΧΩ ΔΙΠΛΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΧΩ ΧΤΙΣΕΙ.ΚΑΤΡΙΝΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΠΛΑ Η ΑΠΟΧΡΩΣΗ ΙΣΩΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΤΣΙ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.ΕΜΑΣ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΩΣ ΝΑ ΓΛΥΤΩΝΕ Ο ΜΠΟΜΠΙΡΑΣ.ΤΩΡΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΥΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΜΩΡΟ 10 ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΧΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΤΣΙ.

ΡΕ ΠΕΙΤΕ ΠΙΑ ΜΑΓΙΑ ΠΗΡΑΤΕ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΠΑΣ Κ ΚΟΨΩ ΤΟ ΛΙΓΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ Σταυ μου..σε καταλαβαινω και τωρα με νοιωθεις και εσυ!ολη μερα θελει να ειμαι κοντα του!και ολη νυχτα φυσικα!καθομαι με ις ωρες μαζι του να μη κλαιει και μολις κανω να φυγω..αν το εχει παρει ο υπνος ξυπναει και κλααμα παλι!σημερα εκανα ντους..και λουστηκα μετα απο 2 μερες εε οση ωρα ημουν μεσα ελιωσε στο κλαμα!μεχρι και σφυριγμα ακους απο τα πνευμονια του!!Ελεος!Τωρα κοιμαται στα χερια μου παλι!και τα μαλλια μου ακομη σταζουν!τι να πεις?υπομονη!

αραγε το βιβλιο θα κανει δουλεια?δεν πηγα σημερα να το παρω!! :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα ακριβώς τα ίδια...Τωρα την εχω αγκαλια για να σας διαβασω λίγω.εσεις που εχετε και αλλα παιδια πως την παλεύετε?

Βίκυ γέννησα Πτολεμαίδα.Ηθελα να σε ρωτησω ποσο βαρος πήρε το μωρό σου και πόσο τρώει?Τη δικια μου δεν τη χορταίνω...

Μαγδα εγω πήρα μαγια lanes απο το φαρμακείο.περιμενω να δω αποτελεσματα...οχι για να ταιζω αποκλειστικα..εκει παει το χασα το παιχνίδι αλλά εστω να μη μου κοπει τελείως γιατί οταν την πιανει γκρίνια μονο στο στηθος ηρεμεί.

Κορίτσια από πότε τα β'άζουμε στο ριλάξ?ποιο προτείνετε να πάρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα τι κορσε πηρες?εσυ εισαι αδυνατουλα!

ΜΟΥ ΠΗΡΕ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΤΟΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΑΛΛΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΝ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΟ..ΤΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ Κ ΤΟ ΣΠΟΡΙ Κ ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΒΥΖΙ ΣΑΝ ΣΚΥΛΟΣ ΤΟ ΧΕΙ ΜΑΓΚΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλι και Μαγδα ..καλημερα και σε εσας!

Μαγδα..λες να μεινουν ανοιχτα?θα τρελαθω?οτι σκεφτομουν στις εγκυμοσυνες εγινε τελικα και στα δυο παιδια!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...?'η η δυναμη του να πιστευεις σε κατι τοσο δυνατα?την Ελενα τη φανταομουν ξανθια γαλανοματα και το μικρο καστανο με πρασινα η γκρι ματια!δεν ηθελα να βγει ξανθος με καστανα ματια :oops: εβλεπα το μωρακι που ειχες κι εσυ αβαταρ!το θυμασαι?εγω το ειχα στον υπολογιστη ως φοντο στην επιφ.εργ!!!

αυτο που λες με τη τομη ειναι γεγονος..!οταν στεναχωριεμαι..εχω και κραμπες στα γυναικολογικα :shock:

Βικουλι..τυχερη..θα χασεις τα κιλα..εγω και τρεχω ολη μερα και δε τρωω..και εχω κολλησει στα 67 κιλα!αα δε σας το ειπα..πηρα παλι απο 66,7 τωρα 67,3!!ουφφφ..τι πρεπει να λοιμοκτονησω?αδιαθετησα Τεταρτη και σημερα εχω ακομη αρκετο.. :oops::oops:

κοριτσια τι θα γινει με τη συναντηση?Ελπιδακι μου..εσυ πως θα ερθεις τελικα?τελικα με ποια θα βρεθω και πως?Κατερινακι ,Λαμπρινουλα?

Αννουλα..εσυ μενεις κοντα μου!!θελεις να ξεκινησουμε μαζι ???

Τις αλλες τις ειδοποιησατε?η να παρουμε τηλ?KUO,nana,kai λοιπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα ακριβώς τα ίδια...Τωρα την εχω αγκαλια για να σας διαβασω λίγω.εσεις που εχετε και αλλα παιδια πως την παλεύετε?

Βίκυ γέννησα Πτολεμαίδα.Ηθελα να σε ρωτησω ποσο βαρος πήρε το μωρό σου και πόσο τρώει?Τη δικια μου δεν τη χορταίνω...

Μαγδα εγω πήρα μαγια lanes απο το φαρμακείο.περιμενω να δω αποτελεσματα...οχι για να ταιζω αποκλειστικα..εκει παει το χασα το παιχνίδι αλλά εστω να μη μου κοπει τελείως γιατί οταν την πιανει γκρίνια μονο στο στηθος ηρεμεί.

Κορίτσια από πότε τα β'άζουμε στο ριλάξ?ποιο προτείνετε να πάρω?

ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΒΑΖΕ ΒΑΖΕ ΒΥΖΙ ΘΑ ΣΟΥ ΡΘΕΙ ΕΓΩ ΜΟΝΙΜΑ ΕΞΩ ΤΑ ΧΩ.ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΒΥΖΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝ ΔΩΡΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΚΙΚΟ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΕΙ ΑΣΠΡΟ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΒΑRRA GIOCO RELAX N PLAY.AΠΟ 0 ΜΗΝΩΝ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΕΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΡΙΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΒΡΕ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΥΝΟΜΩΤΕΙ ΛΕΝΕ Κ Η ΦΥΣΗ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΡΥΦΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα ακριβώς τα ίδια...Τωρα την εχω αγκαλια για να σας διαβασω λίγω.εσεις που εχετε και αλλα παιδια πως την παλεύετε?

Βίκυ γέννησα Πτολεμαίδα.Ηθελα να σε ρωτησω ποσο βαρος πήρε το μωρό σου και πόσο τρώει?Τη δικια μου δεν τη χορταίνω...

Μαγδα εγω πήρα μαγια lanes απο το φαρμακείο.περιμενω να δω αποτελεσματα...οχι για να ταιζω αποκλειστικα..εκει παει το χασα το παιχνίδι αλλά εστω να μη μου κοπει τελείως γιατί οταν την πιανει γκρίνια μονο στο στηθος ηρεμεί.

Κορίτσια από πότε τα β'άζουμε στο ριλάξ?ποιο προτείνετε να πάρω?

εγω τον εβαλα απο 10 ημερων στο ριλαξ!και στο λικνο ακουαριουμ Φισερ πραις!ασχετα με το οτι ειναι γκρινιαρης..του αρεσει! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω είμαι αναμεσα στο ριλαξ της chicco dream με υποδοχη για mp3 γυρω στα 80 και στο swing me 130..ακομα το σκεφτομαι..μηπως ειναι πολλά για ριλαξ?αξιζει?

με τον υγραντηρα τι να κάνω??? :-?:-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D :Dkalhmera sas ..eimai o gkriniaroulis tis Katrinas!

ΤΕΤΟΙΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΙΚΟ.

ΟΧΙ ΔΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΡΗΛΑΞ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΝΑΙ Κ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 2ΜΗΝΟ ΝΑ ΔΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι βλέπω λογικά όλες μαζί θα το πάρουμε τέλος του μήνα που μπαίνουν τα επιδόματα    εγώ δεν δικαιούμαι κάτι άλλο πέρα από το επίδομα γέννας 
    • Όχι μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να τον ταίσω γτ βγαίνουμε αφού θηλάσω! Ούτε αλλαγή πάνας! Αγχώνομαι λίγο αλλά θα γίνει και αυτό!
    • Οχι δεν την έχω δοκιμάσει εκεί στον γάμο θα την χρησιμοποιούσα πρώτη φορά δεν ξέρω αν είναι βολική παντως με σεντονάκι κουβεντούλα δεν έχω βολευτεί 
    • Κι εμένα το Ι - Μέλανι μου φαίνεται σωστότερο, γιατί πάντοτε υπερτερεί η απλούστερη ορθογραφία στα ελληνικά.  Αν το γράψεις με η, παραπέμπεις στο Μελάνη (δεν το γνωρίζω ως όνομα), αυτόματα αλλάζεις το όνομα της μικρής, γιατί όπως λες κι εσύ και όπως ειπώθηκε, άλλη σημασία έχει το Μελάνη και άλλη το Μελπομένη. Παρεμπιπτόντως το θηλυκό του αρχαίου μέλας είναι μέλαινα. Μάλλον απλουστευμένο το χρησιμοποιούν οι Κύπριοι.  Κι εγώ πάντως Μένη ή Μέλπα ξέρω ως υποκοριστικό της Μελπομένης. Πολύ μελωδικό όνομα. Να την χαίρεστε!
    • Εμ γι' αυτό μου χτύπαγε η καμπάνα εμένα με τη συζήτηση που είχαμε σε προσωπικό επίπεδο. Αλλά, μην ξεχνάς πως κι εμένα η εγκυμοσύνη μου, με βρήκε σε περίοδο ανεργίας και μέχρι στιγμής μια χαρά έχω καταφέρει να τα βολέψω. Από πέρυσι το Δεκέμβριο περνάω την ΠΙΟ ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μου!!! Υ.γ. η φωτογραφία είναι από την Κυριακή που μας πέρασε και γίναμε ενός μηνός!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...