Μετάβαση σε περιεχόμενο

2η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ... ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλες κορίτσια και ευχομαι και ελπίζω να μας δίνει ο Θεός δύναμη και κουράγιο για τη συνέχεια. Όπως αναφέρει και η STRAWBERRY δεν είναι μόνο η σωματική φθορά από τα φάρμακα και το ψυχικό κόστος αλλά και το γεγονος ότι τα χρήματα λιγοστεύουν. Ξοδεύουμε μια περιουσία στον "τζόγιο", στην ελπίδα χωρίς κάποιος να μας πει για σίγουρο αποτέλεσμα. Και να ήμουν σίγουρη ότι γίνεται πάντα αυτό που πρέπει. Τη δική μου περίπτωση την έχω αναφέρει στο http://www.mammyland.com/forum/21/15004?start=110 Εγώ είμαι πεπεισμένη ότι γίνανε λάθος χειρισμοί και υπηρχε αδιαφορία από μέρους των γιατρών και του κέντρου.

Αναφορικά με τι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν και το κόστος. Καλό είναι να ψάξετε δημόσια νοσοκομεία να τις κάνετε ώστε να σας έρθει πιο οικονομικά. Για παράδειγμα έκανα με τον άντρα μου την εξέταση του Καρυότυπου στο Παίδων. Κόστισε από 62 ευρώ στον καθένα (124 και οι δυο). Έξω η εξέταση κοστίζει τουλάχιστον από 150 ευρώ για τον καθένα.

Είναι γεγονός ότι ορισμένοι γιατροί ξεκινάνε τις εξωσωματικές χωρίς να μας έχουν κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις. Έκανα 3 εξωσωματικές έφαγα ένα χρόνο ολόκληρο και όταν άρχισα να ψάχνω νέο κέντρο άκουσα από το Μαστρομηνά και τον Πάντο να λένε "Δεν προχωράμε αν δεν κάνετε εξετάσεις καρυότυπου και κυστικής ίνωσης". Δεν ήξεραν στο προηγούμενο κέντρο τη σημασία τους; Και να φανταστείτε ότι τελικά εγώ βγήκα θετική στην κυστική ίνωση. Άκουσα ότι ο Πάντος δίνει τις ενέσεις για την πηκτικότητα του αίματος και χωρίς εξετάσεις. Σκέφτομαι ότι στο προηγούμενο κέντρο μου κόψανε την παιδική ασπιρίνη μόλις είδαμε θετική χοριακή, δε μου προτείνανε εξετάσεις θρομβοφιλίας με αποτέλεσμα η εγκυμοσύνη μου να παλινδρομήσει.

Μια συμβουλή από εμένα ρε κορίτσια είναι να κάνετε εξετάσεις, να κάνετε και παραπάνω από αυτές που σας ζητάνε. Ξέρω ότι είναι ακριβές αλλά καλύτερα να τα πληρώσετε πριν σε εξετάσεις και να ξέρετε που βαδίζετε και να προλάβετε τυχόν κακό, παρά να τα πληρώσετε μετά για να ανακαλύψετε το λόγο που συνέβη κάτι δυσάρεστο το οποίο ίσως πληρώσετε επίσης (εγώ την παλίνδρομη την πλήρωσα για τα καλά αφού έσκασα 700 ευρώ για απόξεση η οποία μου δημιούργησε συμφύσεις που έκλεισαν τον τράχηλο της μήτρας και εμπόδιζαν την περίοδο να βγει προς τα έξω και πλήρωσα άλλα 900 για υστεροσκόπηση για να μου τις λύσουν).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματι θα συμφωνησω με την esys στο οτι πρεπει να κανουμε παντα παραπανω εξετασεις απ αυτες που λενε οι γιατροι ωστε να προλαβαινουμε τις αρνητικες χοριακες ή ακομα χειροτερα τις παλινδρομες κυησεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...